Sledujte nás:

Datum registrace: 19. 01. 2011

Jak si nahrát profilovou fotku?

Helus

Získané body

Tento měsíc: 0
Celkem: 27
Zobrazit více

 

?

Jak sbírat body

Počítadlo pohybu

Můj pohyb
Chůze: 0 km
Kolo: 0 km
Cvičení: 0 h 0 min
 
Všichni uživatelé
Chůze: 95079.98 km
Kolo: 51412.41 km
Cvičení: 4327 h 47 min

Přátelé

?

Jak požádat o přátelství

Stob skupiny

 

?

Jak se připojit ke skupině

Upozornění: Jedná se o blog uživatele STOBklubu, který neprochází kontrolou a nemusí splňovat zásady STOBu.

Tak tedy začínám

22. 01. 2011

Ahoj všichni. Nedávno jsem se zaregistrovala a po vyhodnocení testů s hanbou prchla.
No ano. Jsem HROCH nebo spíš mamut. Alespoň si tak připadám. Ale mluvit se o tom nesmí, to teda prr! Přibrala jsem před pěti lety během půl roku strašlivý kila a teď se s tím pokouším už čtaři roky bojovat. No hádáte správně. Nic se neděje. Váha se drží v rozmezí
3 - 4 kil stále stejná. Všichni okolo se nejdřív ptali (teda kromě rodiny ti mě "šetřili"), no a pak si zvykli. No co - je tlustá, ale je s ní sranda. Ale já se takhle nemám ráda. A tak začínám.  Dnes jsem poprvé poctivě vyplnila sebekoučing. No hrůza - samá červená, ale to se dalo čekat. Snad se to zlepší. Celý večer si tu čtu komentáře a blogy. A najednou mám pocit, že v tom nejsem sama. Zatím budu poctivá sama k sobě a pak to snad dokážu říct i okolí. Jak jste začínali Vy? Na co si mám dávat pozor?
Hodnocení (8 hlasů):

Komentáře je možné psát až po přihlášení.

23. 01. 2011 13:57
Helus, já přímo miluji zeleninu i ovoce a přitom jsem měla semaforky také červené. Byla jsme z toho v šoku. Až po čtyřech dnech se mi zazelenalo. Vydrž, také k tomu dojdeš.
23. 01. 2011 13:26
Ahoj Heluš, holky už napsaly krásně všechno podstatný....semaforků se neboj, za pár dní je zkrotíš a začnou "makat" pro tebe:) Dobrý start:)
Helča
23. 01. 2011 09:56
Ahoj Heluš :-) vítej tady.
První krok - rozhodnout se začít něco dělat, máš za sebou a teď jsi v nejlepší společnosti a na správné cestě za svým cílem. Dostala jsi do rukou nejlepšího pomocníka - sebekoučing a taky partu vážně skvělých lidí, kteří jsou "stejná krevní skupina". Nikdo se Ti nebude smát, znevažovat tvoji snahu, podceňovat tvoje pokroky. Naopak všichni budou stát při tobě, podpoří tě, když přijde slabší chvilka, poradí, když něco náhodou nebudeš vědět.
Začátky bývají těžké, každá jsme se ze začátku ztrácela v červené záři semaforků a styděla se sama před sebou "jak hrozně jsme jedly".
Ale můžeš mi věřit, že časem se zazelenají, protože přijdeš na to "kolik čeho a s čím". Pak se začneš cítit lépe a pak uvidíš, že si toho všimla i váha a kila pomalu mizí. Jistě, může přijít i chvíle, kdy váha bude stagnovat, jako by si řekla "tak už dost". Ty se ale nesmíš dát, přesvědč ji, že to myslíš vážně, že jsi ve svém rozhodnutí pevná a jistá. Ona to pochopí a dá se zase na ústup :-)
Jsi tu, rozhodnutá bojovat. Nebude to rychlá a snadná cesta, ale výsledek se dostaví. Takže "Do toho bojovnice :-)" A já Ti držím pěsti, abys vytrvala.
23. 01. 2011 09:21
milá Helus, jsem taky na začátku, začala jsem 6.1.2011 "naostro", registrace 15.12. - pak tak úprk :o))) A hroch jsem já !!! Toho mi neber :o))))))) mě pomáhá to mluvení o tom, opatrně a ne samozřejmě s každým, ale moc, nejsem v tom sama, ale já jsem celkově takový extrovertní typ, co se musí ze všeho "vykecat". Teď tady týden nebudu, ale pak hodlám zuřivě lhtat rady všech spoluhubnocích, mám zatím pocit, že jsou tu samí super lidi. Jinak mě k pochopení fungování interakcí mezi jednotlivými metabolickými procesy hodně pomáhají i knížky paní Málkové, nakoupila jsem všechny a hltám je, je tam mraky inspirace.
Takže Helus, vítej na webu, těším se na další setkávání :o)). Romča
23. 01. 2011 08:17
Neklesej na mysli. Když jsem poprvé vyplnila sebekoučink, myslela jsem že se asi zbláznil. Měla jsem pocit, že jím docela dobře - hodně ovoce, málo tuku :) Až tady jsem zjistila, jak je to všechno špatně.
Můj první úspěch byl, když jsem zkrotila sacharidy (ty byly původně asi 2,5x větší než by měly). No a po pár týdnech už je to dobré. Ne, že bych měla stále zelenou, ale už se jakžtakž vejdu a žlutý semaforek mě netrápí. Prostě to doladím zítra :)
Uvidíš, že to půjde. Přeju hodně sil a pevných nervů.

Aktuality

Kvíz o ceny

Soutěž o produkty Wasa byla ukončena.
Gratulujeme výhercům: rosste, Ratuska, karkkrk

Ankety

Jaké nové recepty byste chtěli na STOBklubu?

Naši partneři