Sledujte nás:

Chci cvičením zhubnout ale zároveň nenabrat svalovou hmotu

Zpět
Autor: karkulina
Ve skupině: Cvičení je lék
Počet členů: 53
Založeno: 10. 02. 2013

Ahojky holky. Možná jsem trošku atyp, ale myslím, že se nás najde více. Po změření na chytrém In body mi vyšlo, že mám lehce nadprůměrnou svalovou hmotu. Vzhledem k tomu, že jsem na hraně obezity II. stupně, tak potřebuju zhubout. Ale svaly fakt nechci. Je pravda, že ikdyž to není bůh ví co (asi vzhledem k zátěži tuku), tak kondičku nemám úplně nejhorší. Takže otázka zní, jak a co cvičit, aby tuky mizely a svaly nepřibývaly? Díky za tipy. Peťa

Komentáře je možné psát až po přihlášení.

18. 09. 2013 10:04

Ubezpečuji vás, že ženy nabírají svalovou hmotu velice pomalu. Nemusíte se bát, že z vás bude Rambo. Také je důležité, co po tréninku jíte a kdy? Cca 1-1,5h po tréninku byste se měla najíst kvalitních bílkovin, které ochrání svaly a nejlépe již nepřijímat sacharidy. Nejlepší typ cvičení pro vás si myslím bude Cardio. Více zde: http://fitness101.cz/proc-zeny-nemuzou-vypadat-jako-muzi-svaly-38 Jinak na internetu najdete spousty zdrojů, které vám pomohou porozumět....držím palce.

09. 09. 2013 10:12

Ahoj já jezdím na rotopedu už přes měsíc ,kila jdou dolu a žádný svaly nikde nejsou,Jinak malý nárůst svalů je přeci dobrý,když máš víc svalů než tuku zrychluje se metabolismus a to mi přece potřebujem držím palce Alena

04. 09. 2013 13:16

ahoj, já bych asi zvolila rychlejš airobní tempro při cvičení, žádnou zátěž, jen s vahou vlastního těla, ale rozhodně bych se poradila s fitness trenérem, nebo jiným odborníkem. já jsem taky obézní, 8 měsícl jsem chodila 2x týdně pod vedením trenéra do posilovny a výsledkem bylo pěkné zpevnění těla, náznak svalů na horních pažích, pevnější zadek a stehna, jen jsme si řekli můj problém a šla jsem podávat výkony :-)

17. 07. 2013 08:54

Díky všem za reakce. A pro nevěřící, ano mám opravdu strach z nadmíry svalů. Mám k tomu genetické dispozice (vidím to na tetě). A bohužel tomu nasvědčuje i ostatní. A propo... můj hubnoucí jídelníček je takřka 7000...pokud sním míň, tak rychlost hubnutí 1 kg za týden neudržím. Při 6000 jsem se dostala na kilo dole za 3-4 dny v týdnu a zbytek jsem se mohla cpát :( a to asi moc správně není, tak furt navyšuju.

15. 05. 2013 14:49

Dívala jsem se na popis co je HIIT - ač jsem instruktor mnoha cvičení, o tomto slyším poprvé. Nicméně všude jasně píšou, že pokud je primárním cílem spalování tuků, je lepší klasické kardio cvičení, nikoliv HIIT. Takže nevím jaké propagátory Karkuliana potkala, ale možná si to špatně vyložili :). Základem úspěchu hubnutí tuků je cvičit vždy se sporttesterem a měřit si tep. Mít správně sporttester nastavený. a pak už je zvolit to cvičení, které mě bude prostě a jednoduše bavit. Podle mých zkušeností není pro pálení tuků dobrá posilovna.

14. 05. 2013 11:37

Doporučila bych hodně cardia..mám ten samí problém..proto jsem si koupila sporttester, kde si hlídám svojí tepovku..já si jí musim držet okolo 125 až 150 max..jiank bych přibírala svalovou hmotu..je na internetu mnoho vzorečků jak si tu svou ideální tepovku zjistit..

13. 05. 2013 12:11

Mě asi taky rostou svaly a tím pádem se zvyšuje váha :-(

25. 04. 2013 21:27

Ahoj, mě se nejvíc osvědčily procházky, večerní u svíček. Super.

24. 04. 2013 23:08

24.4.2013
Nejlepší je cvičit to ,co člověka nejvíce baví,co mu dělá radost a u čeho nejdéle vydrží.

23. 04. 2013 08:57

Ahoj, dělkuju všem za komentáře a rady. Omlouvám se, že jsem se dlouho neozvala, ale měli jsme doma hromadnou marodku a nebyl vůbec čas a chut na nic.
Opravdu jsem se nechtěla nikoho doktnout a rozumím tomu, že svaly jsou supr a jsou potřeba. Jen je to individuální. Prostě si ze mne i sousedi střílejí, že mám ruce jak arnold. zkusím to s tím sporttestrem a na bruslích (jen musím nějak vysvětlit tomu mému čtyřletému broučkovi na kole, že pokud mi začne pípat ruka, tak nesmí ujíždět :)))) dám vědět.
Přiznám se, že mimo "venkovní sporty" kolo, brusle atd. mne z cvičení nejvíc táhnou ty akční - zumba, aerobik nebo HIIT. Má prosím někdo z vás zkušenosti s hubnutím (při obezitě) při cvičení v anaerobním pásu? Vždycky se radilo cvičit v aerobní zoně.... to celkem chápu. Ale právě propagátoři HIIT to tvrdí jinak a chtěla bych vědět, jestli se s tím někdo prakticky potkal a zhubl (někdo, kdo byl podobná kulička jako já :))))
Díííky všem a užívejte krásného počasí k pohybu pro radost :). Peťa

21. 04. 2013 09:00

Já bych poradila zainvestovat do nějakého sporttesteru, kam si zadáš hodnoty tep. frekvence, při kterých jsi v aerobním pásmu a spaluješ tuky, a jakmile se vychýlíš dá ti vědět, že je potřeba zrychlit nebo zpomalit. Nejlépe je využitelný při nějakém kardio cvičení (chůze, běh, kolo, různé trenažéry...) nehledat žádné složitě znějící sporty, které pomohly známému od kamaráda apod. Na každého zátěž působí jinak, někdo potřebuje vyšší někdo nižší. Sporttester je podle mě dobrá pomůcka :)

10. 03. 2013 17:05

Mě se osvědčila kalanetika / od Callan Pinckneyové/, která střídá zahřívání, posilování a protahování svalů. Je to důležité, aby nevznikaly nabušené svaly. V její knize je hodinový program nebo 15 min. program, pro ty co mají méně času. Již po deseti hodinách je to na postavě vidět, stává se souměrnou. Hodinový program stačí cvičit 2-3x týdně, aby se svaly zrelaxovaly. Na kondičku jsem si naordinovala nejprve 30 minut a pak 1 hod. indiánský běh / střídám chůzi s během/ a to tak, že se člověk musí cítit příjemně, hlavně si nevyčítám, když 1 den mi nevýjde žádná z aktivit, tělo hubne i ve volný den.

09. 03. 2013 23:24

pobyty jsou super....člověk tam zkusí i typy pohybu,které jinde třeba ne a je tam vždycky dobrá parta.Těším se ,až budou děcka větší a babičky se nebudou bát hlídání a budu zase moci jet.

09. 03. 2013 23:11

Rada všem co chtějí zvýšit pohyb - zkuste pobyty se STOBem - přehled je na www.stob.cz - v květnu Luhačovice, červen Parga, Sicílie, Kréta, Samos, Bystřice, Františkovy lázně apod. - zjistíte, že pohyb opravdu vyrábí endorfiny, zažili jsme si to teď na Kanárech - nordic walking podél moře za východu slunce - napodminuje radost z pohybu, která se pak přenese i do běžného života - zkuste si tedy najít druh pohybu, který vás bude opravdu těšit

05. 03. 2013 18:54

Teda nejsem odborník, ale když jsem se o toto téma dříve zajímala, dostalo se mi informace, že je třeba sportovat spíše vytrvalostně bez zátěže. :-) Vím, vím, říká se to snadno, udělá hůř. Taky se teprve učím uvádět teorii do praxe. Ale jistě se to dřív nebo později povede. Hodně štěstí.

05. 03. 2013 08:36

to dita.rejlkova: možná to tak vyznělo, ale nikoho jsem tady nechtěla navádět k tomu, aby necvičil. Jen jsem se prostě zamyslela nad tím, jak udělat to, aby svaly rostly co nejmíň.

05. 03. 2013 08:24

Tak tedy nevím. Do neděle jsem měla nadprůměrnou fyzickou zátěž. od pondělí úplně stejnou, ale podle semaforku podprůměrnou. Nevíte někdo čím to je? Byla chyba předtím, nebo teď???

03. 03. 2013 11:38

Myslím si, že nabrat svalovou hmoutu bez používání podpůrných prostředků je úkol skoro nadlidksý, takže bych se nebála ani cvičení v posilovně. Samozřejmě s vahami nižšími a počtem opakování vyšším, než u bodybuilderů. V kombinaci s několikrát zmiňovaným aerobním pohybem se krásně zpevníte a jak zmiňuje dita.rejkova - svaly spalují energii, takže více je opravdu lépe. Více neznamená hodně. Na hodně svalů by jste musela zvedat šílené váhy.
Sama jsem si oblíbila cvičení typu HIIT, ale to hlavně proto, že potřebuji výrazně zlepšit kondici. Svalů mám taky dost, ale neuběhnu ani 200 metrů, aniž bych měla pocit, že mi plíce a srdce lezou z uší. Hlavně je na netu spousta online videí, takže můžu cvičit vklidu doma, zadarmo a nepotřebuji žádné náčiní.

03. 03. 2013 10:48

radka78, vyspustit cvičení to je fakt super nápad......(doufám, že to nikdo nevezme vážně přestat cvičit....)

03. 03. 2013 10:47

s prominutím, ale CO JE TO ZA BLBOST?
1.jak chcete cvičit a nenabrat svaly?????
2. vy přece chcete svaly!

a proč? jako cvičit a nenabírat svaly je skoro nemožné......

a proč máte chtít svalovou hmotu???
-protože zabírá podstatně méně prostoru než tuk,
-ale hlavně: svaly spalují energii!!!!

Nikdo přece nemusí vypadat hned jak reklama na časopis o kulturistice, ale svaly jsou dobrá věc. a jestli jich máte lehce nadprůměr, měla byste být štastná, jako blecha.... Jestli Vám to takhle už stačí, tak vsaďte spíš na cvičení o mírnější intenzitě v aerobní zóně....

Omlouvám se za možná přílišnou horlivost, ale jen jsem chtěla upozornit na to, že svaly a svalová hmota je jeden z cílů, vy to asi víte, ale někdo jiný si může přečíst Váš příspěvek a získat dojem, že mít svaly nebo vypadat vysportovaně je něco špatného. Někomu se svalová hmota tvoří snadno ale někomu zase hodně těžko, takže někdo jiný může cvičit stejně ale aby vypadal "namakaně" musel by cvičit mnohem víc. a to si myslím, že tady nehrozí.

01. 03. 2013 17:54

myslím, že bez pohybu se to moc nepohne..

28. 02. 2013 09:10

Ještě mě napadlo, že by stačilo tedy upravit jídelníček a cvičení vypustit... asi každou fyzickou aktivitou se ti budou dělat svaly.

28. 02. 2013 09:06

Taky používám sporttester - super věcička ;-))

27. 02. 2013 18:34

myslím, že je vhodná jakákoliv aerobní aktivita, kdy si člověk hlídá tepovou frekvenci v pásmu spalování, třeba takový H,E,A,T,můžu doporučit

27. 02. 2013 08:59

Také je dobré si hlídat tep pomocí sporttestru. Pro nejefektivnější spalování tuků by se měl pohybovat mezi 120-130, ale každý to má jinak. Přesnější údaj se dá vypočíst podle vzorečku.

26. 02. 2013 09:04

Jak zde padlo, doporučuji aerobní aktivitu (pozor aerobik není aerobní ale spíše aerobně anaerobní nebo spíše anaerobní - dochází ke spalování cukrů a tuků resp. jen cukrů) jedná se o např svižnou chůzi, při které se dá ještě bez zadýchání povídat. Každý tu hranici má jinde.
Osobně posiluji ruce s činkami 0,5kg a za měsíční cvičení jsem ubrala 2cm tuku a už jsou krásně vidět svaly, ale vzhledem k zátěži to nejsou žádné mega bicebsy.
Takže: aerobní cvičení - chůze, běh, plavání, cyklistika... a posilování s nízkou zátěží nebo pouze s hmotností vlastního těla.
Hodně štěstí!

22. 02. 2013 13:20

Taky přidám pár řádek. jako mladá jsem 10 let závodně běhala střední tratě. Žádný drobek jsem nebyly , spíše svalový typ akdyž jsem snižovala hmotnost, tak to šlo spíše do vyrýsování, ten prvotní svalový základ tam byl. Ale trénikky byly založeny pouze na běhu, posilování ( cvišení pouze s vlastní vahou). Nyní jsem po dobu 20 let úspěšně nabrala tuk a snižování je pouze o aerobních aktivitách a ukázněné stravě . Ten svalový základ tam je, pomalu ochabuje a je obalen tukem.

19. 02. 2013 19:45

Ahoj, já mám taky pocit že jsem ten typ, co rychle nabírá svalovou hmotu aniž by u toho ztrácel tuky, minimálně na stehnech a nohou celkově je to viditelné (pro rýpaly: jo dle BMI jsem možná v normě ale tělesnou disproporci mi nikdo nevymluví) Nikdy jsem nechodila do fitka častěji než 3-4x týdně, intenzivní trénink s trenérem pouze 1x týdenně, zbytek aerbobní flákačky, a stejně jsem za 3 měsíce nabrala 3kg svalové hmoty bez ztráty jediného gramu tuku (měřeno několikrát na Bodystatu a omron váze s madlama) za současného vyplňování sebekoučinku. je ale pravda že v té době jsem jedla +7000kJ. Na ztrátu tukové hmoty se mi osvědčilo jedině a pouze snížení příjmu na hodnotu bazálu, nebo lehce pod, což je 5-6tis dle výšky +váhy, jedině tak bude tělo čerpat ze zásob. Ztráty svalů se nebojím, mám je přes kilo nad normu, navíc mým nohám to do objemu jen prospěje. Jestli můžu poradit tak kromě vyvážené stravy na tohle pomůže jedině aerobka, čili rychlá chůze nebo běh, jak ti to kolena dovolí, pak střídat rotoped/orbitrec, některým holkám z toho rostou stehna, mně se to ale na hubnutí osvědčilo, samozřejmě nehrotit to moc v tempu a radši s nižší zátěží ale o to dýl. Rozhodně je to lepší než opěvovaná Jill, jako sílu a kondičku získáš, možná i vypracovanou postavu, ale jestli jsou svaly ukryté pod vrstvou tuku, tak věřím že tělo bude působit mohutnějším dojmem.

Souhlasím s Marillou v tom, že mně fitko baví více než kolektivní hopkací sporty, tréninky s trenérem jsem měla ráda, kondice a pevnější tělo bylo odměnou, ale vizuálně nebo prostorově jsem vypadala furt stejně. Ta klasická povídačka o tom že svaly jsou fajn a že je dobré je budovat protože tělo pak více pálí, a zrychluje se metabolismus a blabla..... to je všechno hezké, akorát je nutno zmínit že u takového silového tréninku je pak nutno i více jíst :) Tím jsem chtěla říct že ženská pak nebude vypadat jako štíhlá laň s břichem ve tvaru obráceného lavoru :D byť arnoldice taky ne, na to je zapotřebí přísný režim a 2fázový trénink každý den, plus vysokoproteinová a posléze nízkosacharidová dieta na rýsování.
Doufám že jsem alespoň trochu poradila a neodběhla moc mimo :)

19. 02. 2013 19:24

to marilla: záleží na typu postavy a genech. Jestli je karkulina (Peťa) vysoká a pořádný kus ženské se silnými kostmi, která snadno nabírá svaly, tak je celkem pochopitelné, že může mít obavy, že cvičením ještě víc zmohutní a se ztrátou tuku třeba ztratí ženský vzhled. To nemá s Arnoldem a kulturistikou moc společného.

19. 02. 2013 19:17

A jak mnoho odborníků tvrdí a já ze své zkušenosti potvrzuj je nutná pravidelnost. Tady by přicházely v úvahu dlouhé a každodenní vycházky a kdo mně zná, ví, dodám s: s hůlkami . Je třeba střídat chůzi rychlejší a volnější. Nejlépe denně nebo aspoň obden. Držím ti palce a přeji úspěch.

19. 02. 2013 19:16

moc to nechápu... rozumím sice tomu, že asi nechceš být bodybuilder, ale toho se opravdu "bát" nemusíš. Naopak, více aktivní hmoty spaluje více tuku, rozvoj svalů je tedy nezbytný, aby se zrychlil metabolismus a tuky pálily jak za mlada. Nárust svalové hmoty do takové míry, aby žena vypadala vypracovaně je věc, které vyváženým jídelníčkem snad ani udělat nejde. Rýsování svalů je věda a co vím, dosti bezsacharidová. Za sebe musím říct, že se mi naopak osvědčilo zvedání větších vah, silovější cviky, prostě mě to baví víc a svaly se teda zpevnily, ale pochybuji, že to ze mě udělá Arnolda:) a to přesto, že bych k tomu mohla mít genetické predispozice.

19. 02. 2013 18:54

Obezní mají většinou i větší množství svalové hmoty (což je mnohdy ukolíbá, že de facto to tělesné složení není tak špatné), protože zkrátka celé tělo musí pracovat aby tu hmotu uneslo. Přesně jak píše Jana, je třeba aerobní pohyb bez zátěže, v dostatečné délce, optimálně 40 minut, v součtu alepsoň 150 minut v týdnu.

19. 02. 2013 16:38

Tak pokud mám správné informace - je důležité, aby se jednalo o aerobní pohyb, dnamičtější, bez velkých zátěží - čili radeji rychlejší pohyb s menší zátěží:-) Ale já bych se při běžných aktivitách nebála nějakého zásadního nárůstu svalové hmoty:-) To bychom museli denně chodit do posilovny a zvedat spousty kilová závaží:-)

Naši partneři