Sledujte nás:

PhDr. Iva Málková


V roce 1978 absolvovala studium psychologie na Filosofické fakultě. Již  30 let se věnuje problematice obezity. V r.1990  založila  společnost STOB (STop OBezitě), která sdružuje na tři sta psychologů, lékařů, nutričních terapeutů, cvičitelek a dalších odborníků, jejichž cílem je pomáhat všem, kteří chtějí hubnout s rozumem.

Aktivity společnosti STOB jsou založeny na metodě kognitivně-behaviorální psychoterapie, která byla úspěšně ověřena na mnoha tisících klientů a je i ve světě uznávána za jednu z nejefektivnějších metod terapie obezity. Metodika neochuzuje o požitek z jídla, ale mění postupně nevhodné stravovací a pohybové návyky, které přivedou hubnoucí nejen k trvalým váhovým úbytkům, ale i ke zvýšení kvality života. Tento osvědčený přístup  k terapii obezity aplikuje  STOB   ve více než 100 městech České republiky. PhDr. Iva Málková je autorkou řady publikací.

V roce 2010 iniciovala vytvoření komunitního webu pro nejširší veřejnost. Je hlavním tvůrcem metodiky interaktivních pomůcek a základního konceptu komunitního webu jako nástroje pro motivaci a vzájemnou pomoc spoluhubnoucích uživatelů. Financuje vývoj webu a vyhledává možnosti sponzoringu stránek pro zajištění bezplatného fungování pro uživatele.

Iva  Málková je členkou výboru Obezitologické společnosti a Národní rady pro prevenci a léčbu obezity, které uznávají aktivity společnosti STOB jako součást komplexního přístupu k terapii obezity.Bc. Zuzana Málková

Vystudovala fakultu sportovních studií  MU, obor výživa a regenerace ve sportu. Po absolvování výcviku v metodice kognitivně behaviorální psychoterapie obezity společnosti STOB začala působit  jako lektor kurzů snižování nadváhy pro dospělé i pro rodiče s dětmi. V roce 2006 založila společně s Ivou Málkovou a Janou Divokou občanské sdružení Hravě žij zdravě o.s., jehož hlavním posláním je podpora prevence a léčby dětské obezity.

Po celou dobu příprav nového webu, až po inovace v průběhu fungování STOBklubu se podílí na vývoji inovacích zaměřených na snadné používání funkcí pro uživatele. Spolupodílí se na testování všech nových funkcí webu a spravuje emailovou schránku info@stobklub.cz.

 

 

 

 


Mgr. Tomáš Hnilica – X Production s.r.o. (http://www.xproduction.eu)

Analytik a vývojář, absolvoval fakultu informatiky Masarykovy Univerzity v Brně, kde stále působí v roli externího PhD studenta. Od roku 1998 se pohybuje v oblasti návrhu a vývoje software a webových aplikací, zajímá se o inovativní přístupy v této oblasti a aplikací vědeckých výsledků do praxe. V letech 2005 - 2009 působil také ve společnosti CADFEM GmbH (Německo), kde se zabýval vývojem simulačního software a 3D vizualizací dat.

Podílí se na vývoji portálu STOBklub od architektury celé aplikace přes systémové začlenění inovací až po samotnou implementaci některých částí.

 


Naši partneři