Sledujte nás:

Leden Měsíc omezení cukru

Zpět
Počet členů: 94
Založeno: 03. 01. 2017

Podělte se o své zkušenosti, rady a tipy, jak se vám daří omezovat příjem cukru, co se vám osvědčilo a co vám dělá největší problém. Na oplátku se můžete inspirovat zkušenostmi ostatních uživatelů.

Komentáře je možné psát až po přihlášení.

08. 01. 2020 15:14

Mám tip pro ty, kteří nemají rádi vodu, mezi ně patřím. (Mám po vodě žízeň.) Dá se pít šťáva Hello light malinová, nemá cukr, ale sladidla, a je nízkoenergetická. A pak piju neslazené ovocné čaje, ty mi zaženou víc žízeň než voda.

08. 01. 2020 13:11

Máte někdo tip na omezení cukru? Já jsem hodně jedla přes vánoce cukrovíčko (normálně pečené, ne zdravé alternativy), teď mám pořád chuť na sladké, zkouším místo cukroví a čokoládových bonbónů jíst ovoce, ale na hubnutí to není, to jsem si vědoma. Mám stanovený počet kJ 7300 denně, a včera jsem hódně překročila.

08. 01. 2020 12:49

Vy se máte. Já mám na 165 cm 107 kg. Nefalšovaná obezita. A s tím mám pracovat. Po svátcích jsem nějaká nenajedená, taky jsem na těch 107 zvedla váhu o tři kila, měla jsem míň. A teď mi to vůbec nejde udržet si rozumné množství jídla. Hrůza.

07. 01. 2020 18:27

U mne bylo nejvic cukru vzdycky vecer v alkoholu. Reseni - pit pres den vic vody a vecer kybl zeleneho caje. V pripade strasne chuti na pivo/vino (ataky bazeni) mi v nouzi pomaha metoda "Jen 1/2" - diky suprovemu ebooku p. Malkove o emocnim jezeni

06. 11. 2017 23:26

Fakt už funguje, díky.

26. 10. 2017 22:43

Mi se taky potvrdilo, že když člověk během života hubne a tloustne, pak když to myslí vážně-už to nejde tak snadno.Před časem jsem byla velká sportswoman a hubnutí šlo raz dva.Zatím se tedy učím zdravě jíst a zbavovat se zlozvyků a to je peklo.Naštěstí mám pořád to cvičení v záloze, tak uvidím až pořeším zdravotní problém, snad se podaří znovu nahodit řetěz :-)

25. 10. 2017 17:20

Také se mi se Stobem podařilo zhubnout.Jenomže!To bylo za ze začátku,pak jsem ještě několikrát opakovaně absolvovala několik cyklů.Bohužel,jsem to hodně porušovala,a moc jsem si nepomohla,kila zůstala.Zvažuji nyní placený cyklus,to mě snad donutí dodržovat vše.

25. 10. 2017 15:28

......a jejda, pak nemá být ten měsíc cukru zadřený :-))

25. 10. 2017 14:06

Macatice: kam ty na ty vtipy chodíš :-))) ten je fakt boží :-)))

24. 10. 2017 22:39

No, přiznám se, že já bych s 5060 kJ na tom byla asi jako Sifaka s mými krmnými dávkami (teď teda mám 6300 kJ, ale snažím se být spíš kolem 6000).
Tak jsem zvědavá, jakou váhou se budeme pyšnit po Vánocích.
A teď ten slíbený vtip o zdravé výživě.

Žili byli jednou staří manželé, už dost přes osmdesát, ale stále ještě čilí a aktivní, protože celý život neholdovali žádné neřesti, nekouřili ani nepili alkohol nad míru, nepřejídali se, žili podle zásad zdravé výživy, ve volném čase pilně pracovali na zahrádce, kde pěstovali vlastní zeleninu a chovali drobné zvířectvo, a o své produkty se rádi podělili se svou rodinou i sousedy. Tak tihle manželé, jak spolu žili, tak spolu i zemřeli - při tragické nehodě autobusu vracejícího se z Mariánské pouti byli oba na místě mrtví. Samozřejmě že oba za svou věrnost sami sobě i příkladnou střídmost v životě okamžitě přišli do nebe, kde se jich hned ujal svatý Petr a vedl je k bohatě prostřené tabuli.
Stoly se prohýbaly pod tíhou uzených kýt, pečených bůčků, šťavnatých smažených řízků, špikované svíčkové se smetanovoiu omáčkou, chlebíčků přetékajících majonézovými pomazánkami, obložených mis plných skvělých tučných sýrů, klobásek a uheráku, a támhle krásně zavonělo čerstvě vyškvařené sádlo se škvarky.
Mužovi zasvítila očička, jazyk mlsně povystrčil z úst a už už se hnal k hostině.
"Ale, Josefe, to přeci nejde, vždyť to jsou samé nezdravé tuky a cholesterol!"
"Kdepák, paninko!" ozval se svatý Petr. "Tady jste v nebi, tady se tuku i cholesterolu tělo zbavuje tak rychle, jak jen je potřeba. Jen si dejte!"
Paní však chytila manžela za ruku a táhne ho pryč, takže ten sotva stačí popadnout jeden chlebíček a zakoiusnout se do něj.
U vedlejšího stolu jsou džbány a lahve plné nejrůlznějších vynikajících vín, aperitivů, tmavězlaté whiskey i jiných destilátů, orosené korbely s bílou čepicí, načančané sklenice s různobarevnými koktejly...
"Ale vždyť to je samý alkohol, nella lidstva, prázdné kalorie, po nichž se člověk jen zpije pod obraz a tloustne!" běduje žena.
"Žádný strach," uklidňuje ji zase svatý Petr a podá mužovi pohár s červeným vínem na zapití toho chlebíčku. "Tady jste v nebi, tady se člověk neopije, nanejvýš se mu lehce zvedne nálada, játra ten alkohol stačí odbourat. A už vůbec se tady netloustne!"
Žena však mužovi vyrve pohár, z něhož sotva upil, položí ho na stůl a táhne manžela pryč.
Ten zamíří ke třetímu stolu, plnému mis koláčů a pocukrovaných koblih, táců s dorty zdobenými čokádou a máslovým krémem, jsou tu ořechy naložené v medu, proslazené kandované ovoce, zmrzlinové poháry plné karamelu a jiných polev, kremrole se šlehačkou, obrovské větrníky a spousta dalších zákusků...
"Josef, pojď od toho!" úpí žena. "Vždyť je to samý cukr, doistaneme diabetes, zkazí se nám zuby a z toho tuku nás chytne žlučník...!"
"Ale klid," konejší ji svatý Petr, "tady jste přece v nebi! Tady žádné neduhy člověka netrápí, tady si konečně můžete užívat, co hrdlo ráčí, po životě plném odříkání..."
"No vidíš, ty náno," obrátí se muž na svou manželku, "nebejt té tvojí mnakrobiotiky, zeleniny, vlákniny, bioproduktů a zdravé výživy, mohli jsme tady bejt už před dvaceti lety!"

24. 10. 2017 10:46

No, tak to máme, holky, docela podobné :-)))

24. 10. 2017 09:47

Tak se přidávám i já. Před rokem a půl jsem při výšce 173cm měla 77kg a šok. Se STOBem, s vypočítanými 6100KJ jsem za rok zhubla na 67kg. Teď mám nastavených 5060KJ, ale to moc nedodržuju. Blíží se zima, tak se ze mě stává medvěd:-). Takže teď mám 69kg a do musím dostat dolů aspoň 3-4kg, abych měla měla rezervu na svátky ...
A je fakt, že se STOBem, jako jediným se mi podařilo v pohodě zhubnout. Kalorické tabulky používám na udržení váhy. A sem chodím taky kvůli vám děvčata :-)

23. 10. 2017 23:57

Macatice:leden mi teď taky jde :-) a na vtip se těším

23. 10. 2017 23:27

Já jsem se do ledna dostala až teď.
A jsem na STOBu ze stejných důvodů jako Yogii - před rokem a půl jsme měla těch přes 70 a hlavně to už hezkých pár let mělo setrvalou tendenci plíživě růst.
Já jsem předtím v podstatě nikdy dietu nedržela, takže se STOBem mi vyšel první pokus.
A teď tu zůstávám, abych mohla dělat ramena a machrovat na ostatní, jak je zhubnout snadné :-)
A dělat si ze všeho prču.
Samozřejmě, hned mě napadl vtip. Ale ten až zítra a do jiného měsíce,, aby se k němu dostali i ostatní, kdyby tenhle průchozí kanál byl jen výjimkou.

20. 10. 2017 13:36

Sifaka :jsem tu, protože až kurz Stob mě s váhou pomohl hybnout dolů, naučila jsem se spoustu věcí k tomu co a jak jíst a naučila jsem se tu spouští nových věcí a dozvěděla spoustu nových informací. Sama bych to nezvládla. Chystáš se do Austrálie? Úžasné! Doufám, že budeš psát i odtamtud. A držím pěsti s váhou.

20. 10. 2017 12:38

Taky už jsem horko těžko tady, tak něco připíšu.Nevím děvčata, co tu hledáte, s takovou váhou?!Co bych já dala za 76! :-)) O73 ani nemluvím....a to 6 cm, na výšku zas není tak moc :-((
Jinak moje momentální zkušenosti...od dovolené jsem se pořádně nevážila, jen opravdu sleduju, co dávám do pousy.Vždy si vzpomenu na dávky a kombinace, když jsem zrovna měla nastavený koučink.Kupodivu opravdu žádné sladkosti-na zmrzku už je zima, takže jen ovoce a proteinové tyčky.A ejhle, mám nějaká deka pod 84, za pár vážení tento týden.V lednu mě čeká velká cesta, takže do té doby mám 12 týdnů, kde chci ne tak úplně hubnout ale spíš roztáhnout plíce a zlepšit kondici.Tak jsem zvědav, jak se to bude dařit.
U klokanů jsem si dala roční cíl a vidím, že se mu docela přiblížím.I když velkou zásluhu má na tom projekt, to se musí nechat.Cukr byla velká překážka a Málkovic děvčata přišla na způsob, jak mě toho zlozvyku zbavit.Obdivuhodné a znovu jim děkuji.

20. 10. 2017 11:59

Macatice: taky jsem se teď na leden dostala. Máme to podobné, výška 160, před zhubnutím má váha 76,6 kg, po zhubnutí 56,6 kg. Super, jenže pak jsem zas přibrala na současných 59-60 kg, a to bych chtěla mít míň. Buď ideálně 55 kg, ale to by mne stálo asi hodně úsilí, nebo aspoň těch 56-57 kg. Já ale, jak zvýším dávky, tak mi to jde nahoru, 6 300 kJ by na mne bylo opravdu hodně, 6 700 už vůbec, sice to teď překračuju a mám je někdy taky, ale taky přibírám, a hodně nerada bych se zase dostala zpátky s váhou. Kalorické tabulky mne do 5 000 kJ pustí, samy mi ji i spočítaly.

20. 10. 2017 00:40

Tak jsem se na ten nešťastný leden po několika dnech dostala.
Já mám výšku 160, váha lavíruje mezi 57-58 kg, ráda bych do Vánoc cca 2 kila shodila, abych o svátcích měla "do čeho tloustnout). S hubnutím mi to ale eď moc nejde, vážím pořád tak ějak stejně.
Dávky jsem si teď nastavila na 6300 kJ, asi to zkusím snížit na 6000. Když jsem hubla před rokem (ze 73 nebo 72 kg), nastavila jsem si příjem na 5500 - míň mě sebekoučink nepustil, ba dokonce když jsem měla příjem byť jen o 1 kJ menší než 5500, nenačetly se mi žádné body.
Myslím, že v květnu, jak jsem byla pořád nachcípaná, jsem si zvyšovala dávky až na 6700, ale stejně jsem nechtěně hubla až skoro na 55 kg. Takže jak vidno - i jeden člověk má tu rovnováhu příjem-stabilní váha pokaždé někde jinde (a ne, nemyslím, že bych měla tehdy výrazně víc pohybu)
Letos v létě jsem si zvládla váhu 57 jakž takž udežet i bez zapisování do sebekoučinku a vážení každého sousta.

18. 10. 2017 13:35

Sifaka: tak to mne mrzí se zubem, to jsem tedy netušila, že jsem se trefila do bolavého, promiň :-(((.
Já mám 160, takže jsi vyšší :-). Klidně ti ten den , kdy jsem měla 4 400 najdu a přepíšu :-)

18. 10. 2017 10:30

Teda, asi to sem nepatří, ale určitě se zakusovat nebudu, a hlavně se budu stravovat přísně dle zásad STOBu, protože mně před pár dny opustil zub na strategickém místě :-(( a zubaři mají moc práce, takže budou jen:polévky, zelenina vařená, rybí pomazánky, mléčné výrobky, namočené vločky, no prostě není to nádhera? :-((
Co se týče výšky-mám 166 cm, jestli ti to nějak pomůže-taky žádná žirafa..........
Jak to tak čtu, tak bych fakt chtěla vidět člověka, který by mi uvařil ze 4400 kJ a já neměla hlad.Prostě tady mi rozum stojí.
Jako kulička myslím nejsem..zatím jen váleček :-))

18. 10. 2017 07:57

Sifaka: Já mám nastavené na 5 000 kJ, ale samozřejmě to někdy porušuju a když jsem se teď dívala do kalorických tabulek, kam si zatím jídlo ještě pořád zadávám (ale nějak nestíhám, takže se zpožděním), tak to mám za poslední dobu docela pestré - od 4 400 do třeba 6 700. Pokud mám ale dost pohybu, tak samozřejmě můžu sníst víc a víc zase spotřebuju a výsledek v kJ je nižší, než jsem skutečně snědla. Taky předpokládám, že budeš vyšší, takže můžeš mít víc. Já kdybych měla 84 kg, tak jsem kulička :-).
Tak dej vědět, jak dopadnul pokus č. 2 a jestli ti nebude chybět se do něčeho zakousnout.

18. 10. 2017 01:01

Yogii:...nevím jak je to s těmi většími dávkami Macatice má ale...někdo tu před časem operoval s 5500 kJ a podobně a já jsem psala,že z toho bych já osobně zemřela hlady už před obědem.
Takže když jsem si dělala ten pokus s celodenní stravou bez kousání dělala jsem to ve zkušební verzi koučinku.A tam jsem si nastavila, že bych jako z těch 84 kil nechtěla hubnout a chtěla bych si je nechat, případně :-)).Koučink mi s mojí profesí a nulovým cvičením spočítal 8000 kJ a s tím už bych mohla souhlasit a dlouhodobě fungovat.Takže bych ty lahve vlastně mohla mít dvě :-)
A pokud se tu učíme, že 100 g ovoce musí stačit, tak holt 200 g je moc, i když tak báječně chutná :-((...jo leda by někdo měl nastaveno 10 000 kJ, ale to by se tu asi nepotřeboval radit, že jo? :-))
Jo a k té celodenní stravě-ano, bylo to celkem chutné asi proto, že jsem změnila stravu dobrovolně.Možná jsem tam místo manga mohla namixovat třeba řapíkatý celer ale to až příště:-)
A vše ostatní jsem tam dala podle toho, co se tu letos v projektu učíme, jen nevím si rady se správným poměrem.Ale stejně to budu mít pokaždé jinak, dle toho co bude zrovna ve špajzu.Důležité je, že to jde a v nejbližší době udělám pokus č.2 na ranní 12 hodinové směně.Jestli s lahví vydržím a co podniknu večer doma.
Ještě musím napsat, že není dobré popíjení on-line ale spíš asi tak odlít si hrníček cca 3 deci a ten vypít a být si vědom, že je to jedno jídlo.Jen je blbý, že mi tam kouč nezapočítal vodu v kefíru, i když tu bylo řečeno, že je to pití.

17. 10. 2017 20:25

Eva001 : já diety nikdy moc nedržela, ale ovlivňují to, to ano.
To má tak někdo štěstí, že má jakoby soukromou tasemnici a sní všechno a je pořád hubený :-))

17. 10. 2017 20:20

Macatice : nojo, ty máš větší dávky mléka a hodně rybích výrobků, a asi i víc masa, nedivím se, že občas překračuješ bílkoviny. S většími porcemi to pak vypadá, že nemůžeš ovoce. Mně by tolik mléka zvedlo tuky, já raději mléčné výrobky. Každý to má nastavené jinak podle chuti :-)

17. 10. 2017 17:02

Těch hroznů bylo něco málo přes 200 g. A do toho asi půl litru mléka, podmáslí a pod.

17. 10. 2017 16:36

Holky, taky znám pár takových, co můžou sníst všechno a nepřiberou. Ale začínám věřit, že my jsme si to udělali těmi nesmyslnými dietami.

17. 10. 2017 13:14

Sifaka: ten tvůj pokus mohl být docela dobrý na chuť, když tak koukám na složení. Ještě to doladíš, dáš si patent a pak už budeš jen sklízet úspěch a peníze :-)))

17. 10. 2017 00:50

Jinak, dělala jsem ten pokus s tekutou stravou pro pracující ale střelila jsem to jen tak od boku, takže vám to sem jen tak od boku hodím.Ještě na tom budu pracovat, až si otevřu koučink dlouhý.Takže dělala jsem to z flašky kefíru, mrkve, banánu, manga, mandlí, vloček a konopného proteinu.To celé se vydrápalo na cca 3600 kJ.Vyzkoušela jsem to na noční směně, tedy od půlnoci.Láhev mi vydržela cca do 17 hodin do večera.Na oběd bylo v kantýně smažené prsíčko s brkaší.Ale večer kolem té 21 hodiny jsem měla fakt hlad.Takže ještě proběhla zeleninová dorážka.Opravdu to byl jen test a má i mouchy.Ale bez koučinku si to sama nespočítám.Takže je to spíš jen info pro vás, kdo jste chtěly výsledek-že jsem na vás nezapomněla :-)

17. 10. 2017 00:12

Sifaka : tak to já bych s mlékem spíš přešvihla tuky, ale cukry fakt ne, a to si dám třeba 100 g banánu ráno a během dne taky něco. To spíš jsem zvědavá na dnešní čokoládu s mandlemi a cukrářské piškoty :-(

16. 10. 2017 23:52

Yogii...nekecej! :-O......když jsem měla otevřený koučink, což teď nemám, dala jsem si např.větší střapeček hrozna, cca 150 g a bylo to v kelu!......teda ne v kapustě ale v pytli...trochu mlíka do kafe, jogurt na sváču a neexistuje, abych si ten den náhodou dala ještě mrkev nebo červenou řepu-a to je prosím zelenina :-((.....vůbec tomu nerozumím :-((
Jako, ne že by mi o to šlo, ale když jsem odbourala přidaný cukr, tak se celkem v pohodě vejdu ale toho ovoce opravdu neexistuje 200 g/den, a to mě štve.Ale co nadělám:-((

16. 10. 2017 23:35

Macatice : to snad ne! Kolik jsi těch hroznů měla? Kilo? Já z ovoce ani zdravých věcí cukry nikdy nepřešvihla. Když už, tak z čokolády nebo koláčů...

16. 10. 2017 23:21

tenhle tžden se mi moc nedaří dostet pod kontrolu cukry. I když emlsám přidaný cukr, dala jsem se na hrozny a dneska jsem navíc měla jablko. Když se to nasčítá s cibulí a mlékem, je toho cukru už moc.

15. 10. 2017 19:53

Sestra taky upekla koláč z cukety, bylo to něco jako perník, ale nebylo to tak dobré jako ten můj s margotkou.....Taky už dávám všude poloviční dávku cukru, ale tady jsem měla strach, že cuketa je mdlá a tak jsem tam dala plnou dávku a bylo to sladké až dost.

14. 10. 2017 20:46

85% čokoládu mám ráda a má teda tu výhodu že se jí nedá sníst moc naráz. To když už chci mláďat, tak si kupují v Lidlu 72% a ta teda není až tak hořká a chuťově je vynikající. Láme se na větší čtverce a na zahnání chutě na sladké stačí opravdu jeden kousek.

14. 10. 2017 20:42

Taky peču cuketovou buchtu s margotkou. Je výborná, v receptu upravují množství cukru, ale to dělám automaticky u všech receptů, minimálně 1/3 ušetřím. Rodina už si zvykla. Potom když jsme na návštěvě u někoho kdo peče klasicky, tak už nám to ani nechutná, jak je to přeslazené.

14. 10. 2017 20:19

Upekla jsem koláč z cukety, do těsta jsem přidala 1 nastrouhanou margotku a druhou jsem posypala čokoládovou polevu , kterou jsem natřela na upečený koláč. To byla taková mňmka, že se po plechu jen zaprášilo.

13. 10. 2017 21:14

Tak 85% čokoláda by u mě nezabodovala. Kdyby to byla mléčná... Ale fak je, že dneska Studentská pečeť v akci v Penny mě taky nechala chladnou.

13. 10. 2017 14:40

Sifaka: Jasně,že koupit a zobat po čtverečku.

13. 10. 2017 09:55

Sifaka: neváhej a kupuj :-)

12. 10. 2017 21:36

Já si dnes byla s kamarádkou sednout v kavárně a daly jsme si horkou čokoládu, ona samotnou, já s amarettem. Už jsem tuhle tekutou čokoládu neměla věky.

12. 10. 2017 21:27

No, já myslím, že Lindt čokolády jsou fakt dobré a že 85 % je docela dost, takže to je lék na ochutnání, nikoli čokoláda na snědení za pět minut :-). Takže máš :-) ale jen jednu

12. 10. 2017 20:44

Docela se musí pochlubit :-))...přišel mi leták"sleva čokolády Lindt 85% a pod.První co mě napadlo bylo, jestli si je opravdu musím koupit, když jsou zlevněné:-))...Za starých časů bych neváhala a jednu bych hned slupla cestou z obchodu :-))...........teď naopak váhám, jestli bych si aspoň nějakou neměla koupit pro stopové prvky, které opravdu v těch čokoškách bývají...co myslíte vy, děvčata?

12. 10. 2017 19:57

Můj děda taky snědl 10 knedlíků, a vypadal pořád jako sušinka.

12. 10. 2017 11:27

Bessi: to máš tedy těžký :-), asi je manžel stále ve vývinu :-))

12. 10. 2017 09:35

Macatice: kdybych jedla jako on, tak bych musela za pár měsíců bydlet v garáži, protože vrata by byly jediný, kterými bych prolezla :-)

11. 10. 2017 22:43

Miluju fór Haliny P.když předváděla recept na pomazánku z červené řepy a křenu.Prej, že"po šťávě z červené řepy se hubne..............když se nejí nic jiného" :-))

11. 10. 2017 21:30

Pardon, cokoli, co není zelenina.

11. 10. 2017 21:26

bess: A ještě mu to kupovat a platit...

Což o to, slupnout cokoliv v jakémkoli množství bych taky mohla. Jenže to bych vážila brzo napřed zpátky o 15 kilo víc a pak ještě dalších 15 navíc.

11. 10. 2017 20:02

Yogii: a teď si vezmi, že na to musím celý den koukat...no prostě muka :-(

11. 10. 2017 00:14

Bessi: to se tak někdo má, jí toho spoustu, a přitom je štíhlý, taky znám pár takových. Je to nespravedlivé :-)

10. 10. 2017 23:13

Yoggi: sušenky byly z velkého balení, vždycky si odvážím max. 50g a manža dojede zbytek. Ten může slupnout cokoliv a jakémkoliv množství.

10. 10. 2017 00:23

Ne, já nejsem žádný -jídek, já jsem veležrout, co se ryb a sýrů týče, a s mlékem je to to samé. Já bych se klidně obešla bez příloh a pečiva a bez zeleniny (s výjimkou cibule).
Ale prostě holt tu zeleninu do sebe cpu, když mě k tomu STOB a Sebekoučink tak pěkně nabádá. Dneska jsem to díky houbám dotáhla na navídaných něco přes 500 g. Jindy jsem ráda za 350 g.

10. 10. 2017 00:10

Závin bude dnes bude, jeden s tvarohem a rozinkami a druhý s jablky a brusinkami.

09. 10. 2017 23:49

Macatice: už je mi jasné, proč máš často moc bílkovin, ty jsi velký masojídek :-), mne by mlsat kalamáry nenapadlo ( i když je to v tomto měsíci stylové :-)), , to takhle třeba čokoládu nebo dobrý závin nebo čerstvý koláček :-). Já dnes mlsala sladké, ale poměrně málo a byla jsem cvičit, tak snad v pohodě.

09. 10. 2017 23:40

Dneska taky bez sladkého. Žádnou krabici nebo pytlík se mi načínat nechtělo, tak jsem si jak mlsanec narychlo osmahla na pánvi pár kalamářích krouřků z marazáku (tam už ten bytel byl načatý :-)

09. 10. 2017 17:22

Dneska bez sladkého, jen jablíčko, ale za to moc dobré.

09. 10. 2017 14:09

Bessi: tak aspoň že to, ale na jednu sušenku to nevypadá :-), tedy ten manžel :-))). Líbí se mi, že mu říkáš manža :-)

09. 10. 2017 13:52

Yogii: celý ne, jen 50g :-)

09. 10. 2017 13:51

tkoskubova: já zase sladkostím ráno a štve mě to taky. Ale večer by mě to štvalo víc. Nezkoušela jsi to aspoň přehodit na ráno?

09. 10. 2017 11:16

Mám na sebe vztek,nedokážu se v poslední době ovládnout a sladké mám každý den,respektive večer.I když to není nějak velké množství,tak vím,že mi to neprospívá.

09. 10. 2017 10:19

Bessi: hlavně když to nebyl celý balíček :-))

09. 10. 2017 10:14

Dnes jsem si dala k dopolednímu kafíčku zase sušenku. Vzal si manža, tak já taky. Takže za to může on. Jak se mám já, chudáček malý, ubránit :-)))

09. 10. 2017 09:55

Já se taky sladkým už tolik necpu a na nějaké dorty plné tučného krému a cukru už ani nemám chuť, což je prima. Ale neznamená to, že nemám chuť na jiné sladké věci :-).

09. 10. 2017 09:14

yogii má pravdu, taky si nic neodpírám , ale rozhodně se sladkým už nepředcpávám, jak jsem to dřív dělala.

08. 10. 2017 16:59

Martashi: to víš, že nezblázní. Nejde přece o to, si všechno odpírat a přitom trpět, a ani neochutnat. To si myslím, nikdo dlouhodobě nevydrží, a pak si ten dlouhý "absťák" musí vynahrazovat a jede v tom. Takhle je to lepší, nic si neopírat, ochutnat, ale ne ve velkém.

08. 10. 2017 16:49

Sladkostmi většinou nehřeším, ale po návratu z dovolené je to nápor. Ještě na Slovensku -kremeš- úžasný kus moučníku s ořechy, (snědla jsem čtvrtku a byla přeslazená na zbytek pobytu), po návratu na Jablečných slavnostech nespočetné množství jablečných výtvorů - jeden krásnější než druhý- byla jsem na sebe tvrdá a hřešila jen ochutnávkou jablek a jedním kousnutím do zákusku s jablky ořechy a tvarohem na lehkém piškotovém korpusu. Ale jablíčka jsou mé prokletí i když vlastně to nejzdravější sladké mlsání. Klobáskám a sýrům jsem odolala, za to jsem si dala sklenku burčáku ( ale až doma, kdyby něco :-) ). Sacharidy se červenaly rozhodně víc než já. Řekla jsem si,že pro jednou se to nezblázní.

08. 10. 2017 15:13

Jen si dejte, holky! Já burčák moc nemusím. To raději svařáka - v zimě něpohrdnu. To zas bude přidaného cukru :-(

08. 10. 2017 09:07

Jéééé, burčák bych si dala... to je velká dobrota a hřích to určitě není, však je k mání jen pár dní v roce......

07. 10. 2017 23:51

No, to určitě hřích není! Já piju burčák už několik dní, červený i bílý. Teď už červený došel, mám tu vedle počítače skleničku bílého, sice malou, ale pravidelně ji dolévám. No, moc dlouho to schovávat nejde :-)

07. 10. 2017 17:43

Eva001: To snad není tak velký hřích - jestli zůstalo jen u dvoudecky. :-)

07. 10. 2017 17:34

Dneska velký, velký hřích. Koupila jsem si červený burčák. Ale je vynikající. Stojí to za to.

06. 10. 2017 15:31

Tak jsem zjistila, co je (apoň u mě) ai největší příčinou toho, že nemlsám sladkostive velkém - nemám doma televizi!
Včera jem se u mámy dívala na zprávy, ona chtěla nějakou čokoládu, našla Margotku. Snědla jí asi 2/3. Vzala jsem si maličký kousek, pak ještě jeden, pak větší kousek - no, a nakonec jsem dojedla celou tu zbývající třetinu.
U počítače mám zaměstnané obě ruce, u té televize mi ruka pořád šmejdila k tomu modrému balíčku.

06. 10. 2017 13:44

Sifaka: semaforky pak udržuju v zelené nebo žluté tím, že ubírám na ostatním, zdravějším :-(

05. 10. 2017 20:06

Bessi...když je máš žluté nebo zelené, tak co je špatně?Co se ti nedaří? :-(

05. 10. 2017 19:21

Taky jsem to měla pod kontrolou, ale nějak se mi poslední dobou nedaří. A to mám semaforky většinou žluté a zelené

05. 10. 2017 10:00

Tož to já se musím pochlubit, opravdu jsem přidanému cukru odvykla.Díky STOBu a projektu.Sama bych to nezvládla, nevěděla bych jak na to.Takže pokud mám semafor červený, což mívám, je to z ovoce a z mléčných výrobků.
Trvalo to bratru 3/4 roku ale už se sestřiného vánočního cukroví nebojím :-)
Na lodi si samo ňamky dám ale je to výjimečná příležitost ve výjimečném prostředí.

05. 10. 2017 06:54

Sladkost ke kafíčku - tak to mám taky ráda :-). Jsou dny kdy si na nějakou tu sladkost ani nevzpomenu, ale pak jsou dny, kdy cítím, že to tak nějak potřebuji :-(, ale výčitky nemívám. Vykompenzuji to pohybem :-)).
Macatice: uzenou makrelu taky vždy sním víc než mám v plánu, ale aspoň to je zdraví prospěšné :-))

04. 10. 2017 23:23

Tak to já si občas nějakou tu sladkost dám, ale pokud je to jen kousek - a za normálních okolností to vždycky jen kousek je - nemám z toho ani mindráky ani výčitky svědomí.
Asi mám tu výhodu, že nejsem na sladkém závislá.
Dnes bych taky mohla mít čokoládu, želé, bonbonieru, Mozartovy kuličky, gumídky - to všechno doma mám, stejně to nakonec skončilo u uzené makrely (snědla jsem jí půlku a plánovala jsem jen čtvrtinu) a matjesů s cibulí (naprosto mimo plán) - ještě jsem to do sebekoučinku nedala, ale obávám se, že to zase budou bílkoviny a tuky navíc... A málo vlákniny a zeleniny.

04. 10. 2017 21:26

Peklo je pro mě jakákoliv sladkost ke kafíčku. Je jedno, jestli je to makový závin, ořechový chlebíček, sušenka nebo čokoláda, prostě neodolám a kousek si dám. Achich ouvej

04. 10. 2017 21:02

Já se naučila do žmlovky přidávat jeden tvaroh, který rozmíchám s namletými vločkami.

03. 10. 2017 23:54

Sifaka : ano, samý tvaroh, takže se to vlastně ani nepočítá :-)

03. 10. 2017 22:24

Yogii:tak mrkni jak ten závin vypadá na řezu...vždyť jestli je to samý tvaroh, musí to být těžké.Přitom tvaroh tu má samé plusy.
V nejhorším můj recept ke konzumaci makového závinu.Závin roztočit, náplň vyškrábat lžičkou, zbytek nechat slepičkám, prasátku nebo tak něco :-))

03. 10. 2017 20:26

Taky mám příspěvek k Peklo - je to hrozný, jak je takový malý kousek tvarohového závinu s rozinkami těžký. Nevím, co do toho dávají :-) . Ukrojila jsem si asi třetinu, a ona měla 50 g, hrůza.

03. 10. 2017 20:13

Hm - Peklo. To mi připomíná toho čokoládového pekelníka, s nímž ještě musím vybojovat vítěznou bitvu, až na něj přijde řada. Čokoláda je ještě trvanlivější než želé, neztvrdne. Naopak, pro nijenebezpečné měknutí. Jednou ji někdo položil za notebook, přeně k výfuku větráku. Inu, šla pakrovnou do mrazáku. Ale stejně nakonec skončila v našich žaludcích :-)

03. 10. 2017 12:24

Taky se přidávám a asi bych byla nejčastější pisatel

03. 10. 2017 09:41

Já se taky přidávám, my co máme rádi sladké se tady pořád a pořád potkáváme. Tento měsíc má nejvíc komentářů a není to tím, že byl první ......

03. 10. 2017 08:00

Sifaka: Ty si z nás děláš kegraci:-). Jablíčko. Ale ta rubrika by byla dobrá.

03. 10. 2017 07:10

Sifaka : Jablíčko o váze 160g :-) - prohřešek - to snad ani ne, to už by jsme opravdu mohly pít jen vodu a k tomu lísteček salátu :-)). Myslím že jablko má spoustu pozitiv, tak by jsem tohle vůbec neřešila jako prohřešek .... Ale možná ten název blogu by nebyl špatný nápad :-)). To by za chvilku byla nejdelší diskuze :-)))

03. 10. 2017 03:37

Asi bychom si měli nechat zřídit diskuzi pod názvem Peklo, kde se budeme sverovat se svými jidelnimi prohřešky :-)...jako třeba dnes jsem si s chutí dala jablíčko sladší odrůdy Gala o váze cca 160 g a vůbec nechci vidět co by to udělalo se semaforkem :-) a.k tomu mléko do kafe cca raději 50 ml.Vic můj semafor nesnáší.. Hned pak prudi. Nebýt jeho, tak smlouvám sama se sebou :-(

02. 10. 2017 23:56

Já dnes taky nic moc, byla jsem cvičit a asi mne to ukolébalo, takže chutě a povidla, linecké kolečko, lučina. Ani ta mrkev nezabrala.

02. 10. 2017 21:48

No, já jsem se dneska rozšoupla. Nějaké ty mléčné produkty včetně půlky ostružinového skyru, cibule, rajčata, blumy a hlavně zase kousek čokolády - a hned je z toho 132 procent cukrů.

02. 10. 2017 08:57

Tak a jsem doma a už žádné přehnané mlsání.

01. 10. 2017 18:11

My se dnes vypravili na ukončení dovolené na oběd, tak byl moučník, ale naštěstí jsem měla jen půlku. Rozpuštěná silná čokoláda s kopečkem zmrzliny obalené v pistáciích.No, taky mňamka.

01. 10. 2017 15:07

bessi: Do Vánoc snad ne, odhaduju to tak na dva týdny.

Já e včera taky rozšoupla - ale u pultu s lahůdkami a uzeninami. Tak jsem snědla celý métský cibuláček. Asi jsem se podvědomě chtěla naposled adlábnout, než jsem si dneska zase po pauze nastartovala sebekoučink.

01. 10. 2017 13:47

Já se včera utrhla ze řetězu :-( Byla jsem v Častolovicích a tam kromě kytiček měli i nezdravé dobroty. Tam jsem ještě odolala, ale mamča koupila domů ke kafíčku šátečky z listového těsta s ořechovou, makovou a tvarohovou náplní a k tomu kokosový suk. Snědla jsem od každého jeden kus!!!! Tak mám minimálně do vánoc vybráno

01. 10. 2017 10:15

Holky s tou čokoládou je to peklo. Dokážu si odříct bonbony, buchty, dorty, ale čokoládu? Nemožné.

01. 10. 2017 09:50

Chodský koláč jsem taky ještě nejedla, ale zase hanácký vdolek to je dobrota. Myslím že základní kynuté těsto bude dost podobné, bude se lišit asi náplní a zdobením. Já tedy jednou za čas kynuté buchty můžu, ale ten den si nedávám oběd, ale prostě udělám koláče k obědu. Večer doplňují bílkoviny a zeleninu, protože sacharidy a tuky mám vybrané .... Taky se mi osvědčilo recept poupravit, ubrat cukr a tuk .

01. 10. 2017 09:49

Chodský koláč jsem taky ještě nejedla, ale zase hanácký vdolek to je dobrota. Myslím že základní kynuté těsto bude dost podobné, bude se lišit asi náplní a zdobením. Já tedy jednou za čas kynuté buchty můžu, ale ten den si nedávám oběd, ale prostě udělám koláče k obědu. Večer doplňují bílkoviny a zeleninu, protože sacharidy a tuky mám vybrané .... Taky se mi osvědčilo recept poupravit, ubrat cukr a tuk .

01. 10. 2017 00:46

Sifaka: technika jde rychle dopředu, když si vzpomenu, jak jsem volala z budek, a teď má každý mobil... A posílá fotky, sdílí na sítích, jezdí podle navigace... Třeba to někoho napadne :-) A chodské koláče jsem asi nikdy nejedla, ani v Domažlicích nebyla :-)

01. 10. 2017 00:10

Teda Yogii.....ještě toho Trochu! :-o

30. 09. 2017 16:43

Škoda, že nejde poslat kousek přes mobil :-)))

30. 09. 2017 16:16

Děkujeme Mášo za report :-)))

30. 09. 2017 14:19

Děvčata,chodské koláče,to je vám taková dobrota,že si je dopřávám každý den.

28. 09. 2017 23:45

U mě asi platí: sejde s očí, sejde s mysli.
Tak třeba při čtení téhle diskuse jsem si vpomněla, že jsem sice před odjezdem k letnímu moři definitivně zlikvidovala vánoční želé arabesky, ale že jsem přece ještě měla krabičku ovocných želé, takových, co vypadají jako napodobenina dílků pomeranče a citronu. Tak jsem ji šla hledat - a opravdu jsem ji ve skříni našla. Zatím jsem ji tam nechala nenačatou. Nejprve je na řadě ta načatá bonboniéra

28. 09. 2017 20:41

Coumba: musíš si kupovat malinké balení čokolády, pak nebude vadit, když ji sníš celou -))). Stejně je to zajímavé, jaké jsou různé přístupy a jak se každému osvědčuje něco jiného. To je dobře, každý si může vybrat to své a je to dobrá inspirace.

28. 09. 2017 10:11

Coumba :tady je opravdu vidět jak ten cukr působí na každého jinak.Ja třeba vůbec nepropaguju zákaz, spíš uvádím,co se osvědčilo mně. Prostě dám si jen ty jídla cokoliv jsem uvedla níže a jinak mi nic nechybí ani netrápí. Třeba taky najdeš nějakou fintu.

28. 09. 2017 09:33

Včera jsem zkusila nový dezert. Jablkové pyré s bílkovým sněhem. Oslazeno jen maličko - moc dobré. Yogii: s tou čokoládou to pořád nedávám.

27. 09. 2017 22:40

Přesně tak, všeho s mírou. Na mne taky platí, že vyvážená strava a pravidelně jídlo po menších porcich zlikvidovalo přejídání a vyjídání lednice - slané, sladké, všechno, co jsem dřív dělala. Víc se hýbu, zhubla jsem, jím lépe, cítím se líp a mám víc energie. Taky už většinou - jako Macatice - vydržím mít načnutou čokoládu nebo něco jiného delší dobu. Balhel: to máš opravdu hodně pohybu, tělo už si asi zvyklo. Rozinky nebo fíky mají taky cukru dost, souhlasím, že je to lepší než řepný cukr. Já už ho omezila, ale zcela vyškrtnout ho nehodlám. Jo, mimochodem, koupila jsem dnes čerstvé fíky, tak si na nich taky pochutnávám.

27. 09. 2017 21:53

Já tedy na sladké jsem a byla jsem a asi budu,občas si musím přečíst nějaké ty články z ledna , abych si přopomenula, jak přidaný cukr škodí. Ale tady jsem se naučila,že nic neni zakázané, všeho s mírou a hlavně když dosržuji vyváženou stravu ( semaforky jspu pěkně zelené ), tak nemám hlad a ani nemám ty chutě na sladké.

27. 09. 2017 21:34

Yogii, mluvíš mi z duše. Taky to uměje tak, že omezení neznamená striktně škrtnout. Občas - příležitostně - si něco sladkého (tučného či jinak nezdravého) dám - a ráda. Ne druhou stranu je dobře, když vím, že se pak dokážu ovládnut a například po načnutí bonboniéry ji hned nesním celou najednu, le po pár bonboneh ji klidně strčím do skříně a vzpomenu si na ni až za týden.
Ale asi omezení cukru bude mít na zhubnuí/udržení váhy, taky to na sobě pozoruju. Respektive negativní vliv přemíry cukru. Ale hlavní význam STOBu vidím v tom, že ukazuje cestu vyvážené stravy. Čili striktně vylučovat nemusíš nic, pokud ti to chutná, jen "všeho s mírou". Tak já si třeba lžičku medu do kafe dám ráda, když si to můřu dovolit, aopravdu mi to víc chutná, ne že bych se tak jen tvářila :-) Nicméně za tu dobu mi už chutná kafe s mlékem i neslazen, ale s tím medem je to přece jen lepší.

27. 09. 2017 20:52

dobrý večer, tak já na sladké nikdy nijak nebyla. Jasně, když byla chuť, dala jsem si hořkou čokoládu-kvalitní, každou neděli peču pro návštěvu buchty, tak jsem si jednu dala, v létě zmrzlinu. Ale s váhou bojuji už řadu let. Vyzkoušela jsem počítat jouly, dělenou stravu, jídelníček na míru. Všechno fungovalo tak 1-2 týdny, váha šla dolů, pak tělo zpozornělo a začalo zase ukládat na horší časy. Nejsem žádný pecivál, za rok najezdím 4000km na kole, cvičím jógu denně 40 minut, v zimě denně 10-12km pěšky. Bohužel, váha nešla a nešla dolů, spíše začala šplhat nahoru. Je mi 65 let, dávám na doporučení lékařů, že každých 10 let se má mírně snížit příjem, prostě přiměřeně věku. Začal mi stoupat krevní tlak, bolet nohy, prostě takové ty běžné neduhy. Tak jsem si řekla, že přísné diety prostě NE, to už v mém věku není ani dobře. Jediné, co mohu bez následků vynechat je prostě ten rafinovaný cukr, i když ho není moc. Nějak netrpím a také jsem si toho moc neslibovala. Ale za 5 týdnů i bez toho mála cukru a při zachování všech ostatních věcí, mi šla váha o 3,5kg dolů, nohy mě přestávají bolet a tlak se mi nějak stabilizoval. Lépe spím a vůbec se cítím nějak lépe, více energie.Takže za mě, cukr je prostě zbytný, pro život ho nepotřebuji.

27. 09. 2017 20:18

Já čaj nesladim už léta letoucí, kávu nepiju, protože mi nechutná, při hubnutí jsem cukry i sacharidy hodně omezila, ale vzdát se jich úplně ani nikdy nechci. Někdo je víc na maso, někdo víc na sladké, ale u mne by úplná sladká abstinence trápením byla. Takže proč bych to dělala. Kefir piju bílý bez ochucení a sladký ho nepotřebuji. Když chci, vezmu si čokoládu, buchtu nebo koláč nebo něco jiného a vím, že musím jinde ubrat nebo přidat pohyb, protože prostě fyzika platí, výdej musí být větší než příjem, aby se hublo :-). Sifaka: pokud si dáš zmrzlinu nebo buchtu, tak jak abstinující alkoholik nebudeš :-))). Balhel : asi záleží, kolik moc sladkého jsi jedla předtím.

27. 09. 2017 17:00

Taky se přidám, i když já se vlastně přidávám skoro ke každému příspěvku o přidaném cukru:-)Bessi:....nemusí se to brát jako striktní omezování a nemusíme vůbec nic vydržovat:-)V tomhle Balhel úplně rozumím.Myslím to máme s cukrem podobně.Nepotřebuju si přidávat lžičku medu do čehokoliv a tvářit se jak mi to ohromně chutná.Tedy víc než bez té lžičky.Takže ani nemeduju, láhev agávového sirupu zřejmě někomu podaruju.
Prostě mi to připadá, jak říkají abstinenti, že si vše svoje už vypili, tak já říkám, že jsem všechen svůj cukr už snědla.A čím delší dobu od odvyknutí přidaného cukru je, tím mi obyčejné ovoce připadá sladší.
Takže pokud můžu upřesnit, veškerý můj přidaný cukr se vyskytuje pouze ve frapé a zmrzlině v létě a jinak v maminčiných buchtách a to jsem ji uprosila, ať sníží cukr v receptech jinak budou pro mně buchty nejedlé a dám si u ní jen kafe:-)Takže to neberte, že se nějak trápíme a omezujeme.Holt jsme z těch šťastnějších, kterým sladká chuť z řepy nechybí.Dokonce jsem si v Řecku nedala jedinou baklavu a to je co říct!Mrzí mně jen to, že na moji váhu to nemá zásadní vliv.Myslím pozitivní.

27. 09. 2017 12:43

No nevím, já bych takto striktně omezené sladkosti nevydržela. Kafe a čaj nesladím, když si peču pro sebe, tak místo cukru dám trochu medu a přesnídávku a pokud mě honí mlsná, tak si dám kousek čehokoliv. Když to není každý den .....

27. 09. 2017 11:05

Ahoj, zdravím všechny "odpůrce rafinovaného cukru". Je fajn číst vaše příspěvky, někdy se fakt skvěle bavím/v dobrém/. Jinak po pěti týdnech vyloučení cukru jsem se asi po 4-letech dostala na svoji NORMÁLNÍ váhu, tedy z nadváhy do normy, což cítím jak na těle tak na duši naprosto báječně.
Včera jsem se koukla na Víkend na TN, měla tam být reportáž s rodinou, která se vzdala cukru a byla jsem zklamaná. Oni se sice vzdali cukru, ale sladí medem, což si myslím, že je to z bláta do louže. Já vynechala i med a javorový cukr. Neříkám, že jsem fanatik, za těch 5 týdnů jsem asi 2x smlsla 1/2 malé merci čokolády. Ale opravdu to vypadá, že vynecháním cukru se mi stabilizovala hladina v krvi a vydržím na svých, jak píšete, krmných dávkách bez problémů a vlčího hladu.Co jsem objevila, tak čisté kakaové boby, když mám chuť na čokoládu, tak rozkoušu pár zrnek a plně to chutí nahradí tu chuť. Do ranních vloček dávám skořici a rozinky a kousek jablka nebo broskve, tam už ta sladkost nechybí vůbec. Na chutě jsou taky fajn semena a ořechy, smíchané s goji a rozinkami, př. nakrájenými datlemi nebo přírodními fíky/bez cukru/. Jinak si dělám hodně smoothy - kefír+nějaké ovoce. Skvělou překvapivou chuť měl kefír s limetkou a broskví. Takže přeji všem, ať mají také takovou radost jako já a krásný den všem.

27. 09. 2017 03:34

babicka Eva: No, cukr si taky nikdy nesladím :-) Kávu občas jo.

Yogii: To by byla čtvrtina, tohle byl proužek asi 5 x 10 cm. Ale i tak žádná trága.
S tou zmrzlinou jsi mi připomněla dvě situace - jednu nedávnou z letošních veder. Dostala jsem chuť na pohár, i šla jsem do Pražanům známého Světozoru, jenže byla tam taková fronta, že jsem zase znechuceně odešla. Takže se to obešlo bez přidaných cukrů, navíc s kratičkou neplánovanou procházkou pár set kroků Františkánskou zahradou :-)
Druhá vzpomínka je z dob dávných, kdy ještě paovaly devizové příděly. Byly jsme tehdy s mámou v Rakousku, poslední zastávka před návratem do vlasti, tuším v Linci. Stánek se zmrzlinou a tam taková ta točená italská. Sbíhaly se nám sliny, v dlani posledních pár centů, nebo na co se to tehdy ty šilinky dělily. Měly jsme asi dvě třetiny ceny jedné dávky. I snažila jsem se se svou školní němčinou uhranout zmrzlináře, že jsme z Prahy a tohle je náš poslední zbyteček peněz a jestli by nám nemohl dát nějaku malou porci,načež on se usmál a každé z nás dal jeden poctivý kornout.

26. 09. 2017 20:48

Kávu ani cukr nesladím, když mě honí mlsná, vezmu si kousek čokolády 70% kakaa.

26. 09. 2017 20:40

Macatice: jestli to bylo 5x5 cm, tak to skoro nestojí za řeč :-)) . To já dnes neodolala zmrzlinám, nejdřív pohár s jahodami a čokoládovou a jahodovou zmrzlinou, ovšem to byl nejvíc dietní pohár, co měli. Pak odpoledne malaga zmrzlina s rozinkami a rumem. Úžasná. Chtěla jsem malou porci a na dal mi ji tolik, že na velkou bych snad musela mít valník :-(. Nevím nevím jestli 18,5 km nachozených po Florencii to spravilo.

26. 09. 2017 18:13

Dneska už to byl jen poloviční kousek. Také už tam nebyl plný tác, ale jen půlka. Připadám si jako Achilles honící želvu.

26. 09. 2017 09:19

Tak to bych si nevyčítala...je to malý kousek a určitě byl dobrý.

25. 09. 2017 22:58

Nojo, ale zítra tam jdu znovu - a brácha to určitě všechno dneska večer a zítra k snídani nesní.
Ale pořád to myslím bylo v normě, dneka jinak žádné jiné přidané cukry :-)

25. 09. 2017 21:50

10x10 není zas tolik. To bych asi neodolala a snědla víc.

25. 09. 2017 21:46

Macatice :Tak si to nevyčítej, jenom to započítej a máš zase od sladkého na chvíli pokoj.

25. 09. 2017 21:06

No, už jsem určitě někde psala, že v 5:30 jem ochotná jít spát, ale rozhodně ne vstávat...

Ale vrátím se zpět k tématu. Sladké je fakt mor. V obchodě tomu odolám celkem snadno, ale jakmile to je někde na stole (ať už v práci, u mámy,...), tak když jde člověk kolem potřetí, už neodolá. Dneska jsem si dala asi 10 x 10 cm rybízového koláče.

24. 09. 2017 22:59

Ono je to pak ale zas často zábavnější a nakonec se debata k tématu vrátí a třeba ho i obohatí :-)

24. 09. 2017 22:52

Ono je to pak ale zas často zábavnější a nakonec se debata k tématu vrátí a třeba ho i obohatí :-)

24. 09. 2017 22:46

Hmm, budeme muset požádat"vedení"zda by nám tu nezřídili nějakou, drbárnu, plotkárnu,plkárnu, prostě hovory o všem pro všechny.Taky je mi líto mrvit témata, jenže když to někdy tak sklouzne...

24. 09. 2017 22:19

Kam jsme se to zas od cukru dostaly :-)

24. 09. 2017 22:17

Sifaka: to máš náročné. Nevím, jestli bych tohle zvládla, i když se říká, že člověk si zvykne na všechno... Jasně, hltat se nemá, to mozku nedojde, že už je člověk najedený :-). Učila neučila, to nevím, ale chytrá jsi :-)

24. 09. 2017 19:49

Yogii:...ano, např.na noční o víkendu kdy začínáme v 18 h je pauza až ve 23:30 :-)...jo jsou jakési 5minutovky...ale někde se psalo, že se nemá hltat :-))...jj, kdybych se lépe učila:-)

24. 09. 2017 18:56

Děvčata to vám ty směny vůbec nezávidím. Za svobodná jsem dělala na 3 směny naštěstí 8 hodin, nepřetržitý 12 hodin jen vyjímečně.... Po mateřské jsem už na 3 směny nechtěla. Dělám jen ranní a jídlo mám ráno než jdu do práce v 5:30, potom v 9 hodin svačina pokud stihnu po 11 oběd , okolo 14 kafe a ovoce a doma okolo 17 večeře. Takže pravidelnost mám :-).

24. 09. 2017 18:36

Sifaka: to opravdu za 12 hod. směnu máš jen jednu pauzu a nemůžeš si nic ani ohřát v mikrovlnce? Svačiny jsou rychlé, jogurt, kefir, banán, nějaká tyčinka, cottage atd., ale větší jídlo potřebuješ. Jsem zvědavá, jestli budeš mít nějaké dobré zkušenosti s jídlem do lahve :-). Určitě dej vědět. A pokud tam máš kolegy - kolegyně, co si dávají pauzu na cigaretu, tak si ostatní prosaďte pauzu na něco jiného. Já vím, to se mi to asi mluví, ale vždycky jsem si říkala, když si kuřáci odskakovali zakouřit a probrat novinky, že nekuřáci jsou v tomto oproti ním v nevýhodě.

24. 09. 2017 18:30

..jj, Macatice, ty jsi teď trefila hřebíček na hlavičku a objevila jsi i druhý problém, abych to nevypila celé najednou.Protože s tím co plánuju tam dát do bude i prudce jedlé :-)....no uvidíme....

24. 09. 2017 18:19

sifaka> Nebrala jsem to u tebe jako zubní problém, ale problém toho, že nemáš možnost během směny si sednout k talíři a něco z něj vyjídat, tak prostě sáhneš jednou rukou po flašce a tu vypiješ. Já třeba jím polévky i studené - pokud ejsou mastné a neusazuje se na nich studený tuk. I ta svíčková mi chutná studená.
Takže to bylo jen tak pro inspiraci, kdybys v tom něco pro sebe našla...

24. 09. 2017 14:18

Macatice:...já nemám problém se zuby ale s vařením :-)))...tedy popravdě, se zuby menší a s vařením větší :-))...to co píšeš níže mi připomíná, co mi naposledy vařila maminka, když jsem ještě byla majinká a to bylo už velice dávno.Jenže některé věci je lépe jíst teplé.Takže spíš je to takový test jak vypadá objemově jídlo v určité kalorické hodnotě.Momentálně jsem se na to soustředila na posledních 3 směnách.1x odp+noc=16 hodin a 1x noc 12 hodin.Prostě 4 hodiny bez jídla neexistuje, takže při krabičkách co jsem si vzala plus něco v jídelně rozmezí 2-3 hodiny.Nebrala jsem si nic"závadného" ale když si vzpomenu, jak jsem kdysi brala krabičky na zkoušku o hodnotě 6000 kJ-tak jsem toho včera a dnes snědla určitě víc.
Vzhledem k tomu, že nejsem masařka a už umím bílkoviny nahradit jinak-nemusí a ani nebude můj nápoj apriori sladký.Bylo by tam čistě ovoce jen abych splnila cukry podle kouče.

23. 09. 2017 22:42

sifaka: To nemusí být tak špatný nápad.
Já jsem si začala dělat v měsíci zdravého mlsání (tedy v létě, když bylo čerstvé a měkké domácí ovoce, ne to ze supermarketů vyšlechtěné "natvrdo", aby přežilo transport) mléčé ovocé koktejly s vločkami (dnes se tomu nejspíš říká smoothie) jako druhou večeři a docela to zasytilo.

Jestli chceš inspiraci na jídlo "do flašky", tak čistě teoreicky se dá jakékoliv jídlo rozmixovat na tekutou stravu - ovšem většinou z toho vyjde nechutný blivajz (vlastní zkušenost z několika operací se sdrátovanými zuby, kdy člověk nemůže otevřít h- ehm, ústa). Ale takový silný vývar s vejcem, krupičkou, drobně nakrájenou zeleninou (třeba nastrouhaná mrkev), malými kousky masa - to se v podstatě taky dá pít z flašky (když člověk může puu normálně otevřít a nepotřebuje, aby se mu kousky vešly do brčka milimetr v průměru).
Napadla mě třeba i vriace na mou jogurtovou svíčkovou, určitě by to šlo udělat i z kefíru - prostě místo ovoce přidat uvařenou zeleninu (plus vločky). Prostě vymyslet slané "nápoje", aby to nebyla jen samá sladkost.

23. 09. 2017 22:12

Docela by mne zajímalo sestavení potravin " do flašky", když ti zbyde chvilka dej, prosím, vědět výsledky.

23. 09. 2017 14:33

Macatice:díky za recept na snídaňooběd:-)...jako Pohlreich by z tebe radost neměl:-))...ještě bych chtěla vidět tu pomazánku ladně rozmáznutou po talíři :-)...ale k věci.Už pár dní si pohrávám s myšlenkou sestavit si jídlo "do flašky"-na celý den.Jen si to asi budu muset udělat v receptech nebo v koučinku, ať mi to pomůže spočítat.Přivedl mě na ten nápad měsíc mléčných výrobků.Já totiž mám hodně ráda kefír/acido.A když jsem se tu naučila přidávat ovoce pro cukry, vločky pro sacharidy a vlákninu a objevila jsem konopný protein a burákové máslo-zkusila bych to vše zkombinovat do jednoho balení na celý den.Uvidím jak to bude vypadat z 6500 kJ a budu to popíjet celý den.Jsem zvědav, do kolika hodin s tím vydržím.Samo pokud bude zájem dám vědět výsledek :-)

23. 09. 2017 14:23

Díky děvčata za rozbor a tipy.Co se týká směn a práce-práce je u mně na prvním místě ruku v ruce se zdravím.Pak je vše ostatní.Dělám na 4 směny tj v týdnu 8 h, o víkendu 12.Mezi tím nějaké přesčasy.
Co se týče spaní, nemám pocit nějakého deficitu.Někdy spím víc a někdy míň.Lehnout si chodím až když se mi chce nebo před noční když musím a to usnu do 20 minut.
Teď ke"krmné dávce" :-)..jak vidím vaše váhy potravin, tak tam je problém.Jen fakt nemůžu ke všemu žvýkat zeleninu-na "dorážku",to bych si připadala jak"silážní jáma" :-(...a druhý problém bude asi psychický-jak tu bylo téma"vědomé jedení".Když jsem v práci třeba těch 12 hodin+2 hodiny cesta..už jen v té době bych měla jíst 5x podle zásad STOBu.Jenže pauza je jen jedna-co si budeme povídat-nejsem tu sama jediná pracující :-)..takže ty ostatní jídla musím spolykat nenápadně.Při osmihodinových směnách je to podobné.Když jím v práci 3x, doma mi 2x nestačí a šup už je +/- 2000 kJ navíc.

23. 09. 2017 09:24

Já naspím tak šest sedm hodin i s práškem na spaní. Osm hodin občas a to už je malý zázrak. No a když spím méně než těch šest hodin, tak mě honí sladká mlsná a vždy mě dohoní :-(

22. 09. 2017 22:29

Já to nebrala jako kritiku, jen říkám, jak to funguje u mě. Co se týká snídaně, tak já vyjdu 3-4 hodiny na vločkové kaši = 30g ovesných vloček/čistých/, zaliji vodou a uvařím na kaši. Přidám 10g různých semínek a 10g rozinek, případně kousek ovoce. Kdybych si do toho přídala jogurt, tak mám překyselený žaludek a už by to za chvíli chtělo zase nějaké jídlo. Ale je fakt, že jsem už 6 let v důchodu, i když hodně aktivním a bývám na nohou/nebo na kole/ 16 hodin.

22. 09. 2017 21:31

Jasně, směnný provoz je náročný, obrácený spánkový režim nadělá paseku i u odolných jedinců. Navíc mě se to radí, když už mám odpracováno a odpočinout si můžu kdy chci. Když jsem dělala dvanáctihodinové směny, tak to bylo taky jinak a to jsem nemusela dělat noční. Držím palce, ať se podaří.

22. 09. 2017 21:19

Dnes jsem neodolala a koupila jeden žloutkový věneček, stejnak nejvíc chutná to,co má člověk 50 let pod nosem !!!!

22. 09. 2017 21:01

Sifaka: já mám třeba ráno necelých 30 g müsli, cca 120 g nizkotučného kefiru, broskev a dva čaje a tak ty tři hodiny mi to vydrží. No a pak je svačina :-). Ale když vstávám hodně brzo, tak mám zas strašně brzo hlad a mezi snídani a obědem bych klidně dala i dvě svačiny :-(. Se směnami je stravování a pravidelnost a metabolismus a spánek a hubnutí asi mnohem těžší.

22. 09. 2017 20:45

martashi: Já se obávám, že Sifaka má noční směny a nebere dobrovolně a do té práce musí - na rozdíl ode mě, co pracuje napočítači převážně z domova - chodit. Já nějakých osm hodin spánku v průměru potřebuju, i když nárazově to vydržím s mnohem menším přídělem spánku, ale pak to musím dospat (a ví to i šéf, znaje moje prohlášení: "No dobrá, když je to nutné, za týden to bude hotové, ale pak po mně tři dnynikdo nic nesmí chtít.")
Nevím, kolik spáku potřebuje Sifaka, ale obecně jsou střídavé směny na organismus docela dost náročné.

Sifaka: Tak to já mívám jiný poměr - jogurt a vločky cca 1:1, 30-50 g (tedy tak čvrtinu, maximálně třetinu malého polotučného jogurtu), k tomu menší cibuli a kousek ryby do toho, jo a menší lžičku hořčice. To je takový roztažený snídaňooběd. mezi druhou a třetí pak dávám oběd.


22. 09. 2017 18:16

Sifaka- a nechtělo by to začít jiným spánkovým režimem? Třeba to ve spojení s vyřazením přidaných cukrů začne fungovat.

22. 09. 2017 12:36

balhel......to nebyla nedůvěra nebo reklamace...to byl údiv a závist :-))...prostě každý jsme jiný a je fajn, že jsme tu na jedné kupě a předáváme si svoje zkušenosti.Já jsem jen napsala, že na to abych neměla hlad a to myslím poctivý hlad-né mlsnou...tak na to potřebuju mít cca 7000 kJ.Jako v průměrný pracovní den.Žádné extrémy.Takže mi připadá, že jsem mistr světa v udržování váhy ale těch 8 kilo prostě dolů nedám bez toho abych neměla nervy v kýblu:-))
Vyloučila jsem přidaný cukr, přestala jsem solit ale už když porovnávám velikost doporučených dávek jídla v receptech, tak u mně bude problém velikost.Mám ověřeno že s (např) jogurtem, 10 g vloček a 1/2 broskve víc než 3 h hodiny nevyjdu a někdy ani dvě.A když jsem vzhůru 18 hodin denně, je to celkem jasné skóre:-(

22. 09. 2017 12:13

Hezký den, to Sifaka, já jedu podle Stobu, kde mi v sebekoučinku byla doporučena dávka 5500kJ k hubnutí. Bohužel, mám tak úsporný metabolismus, že ani ta doporučená dávka a k tomu 2 hodiny cyklistiky denně, 40 minut denní jógy a běžný pohyb, nestačilo k tomu, abych hubla. Pomohlo mi až vynechání toho cukru. Takže, i když je to k nepochopení, prostě to u mě tak funguje.

22. 09. 2017 09:23

Chuť na sladké mám občas dopoledne ke kafi (někdy to občas je častěji), Tak si dám třeba pět piškotů a to mi úplně stačí.

21. 09. 2017 23:41

Zajímavé je, že já jsem taky radikálně odbourala přidaný cukr.Díky tomu, že jsem měla otevřený koučink, pomohl mi sestavit"krmnou dávku"bez záchvatů mlsné...takže jsem vlastně odbourala cukr vcelku bezbolestně, bohužel na sobě nepozoruji takové enormní zlepšení.
Stále mi není jasné, jak může pracující člověk vyžít z 5500 kJ, když na obalech potravin se vyskytuje jakási referenční dávka-chápu průměr a ta je tuším 8400 kJ na den.
Třeba to někdy pochopím.

21. 09. 2017 16:07

balhel: Tak to je bezva, když to takhle funguje!
Držím palce, ať to vydrží!

21. 09. 2017 12:26

Ahoj, tak i já jsem se přidala do boje proti cukru, tedy tomu "zbytečnému". To zn., jak všichni víme - čokolády, oplatky, koláče a buchty, slazené nápoje a ostatní skryté v kečupu, omáčkách atd. Nikdy jsem se sladkým nepřecpávala a svůj jídelníček si fakt poctivě držím. Ale poslední rok mi přišlo, že ta chuť na sladké přichází nějak hodně často, hlavně po obědě a večeři. Tak jsem hledala a nejvíce mě inspiroval filmeček na youtube, který se jmenuje That sugar film. Trvá 100 minut, jsou tam české titulky a ten čas, který jsem u něj strávila, mi přišel jako nejlépe využitý /tedy co se týká všech doporučení k výživě/. S bojem proti cukru jsem začala 30.8., tedy jen 3 týdny zpět, ale už mohu říci, že to je skvělé. Nejen, že jde váha dolů, i když jsem ostatní nezměnila. Jím svých doporučených 5500kJ, ale když jsem vynechala ty cukru, vejde se mi do jídelníčku mnohem více věcí. Necítím vůbec potřebu jíst to sladké, nechybí mi. Nemám návaly hladu, které jsem mívala - jasně, rozkolísaná hladina inzulínu. Pociťuji obrovský klid na duši a celkově jsem taková odlehčená, opadlo mi bříško /za 3 týdny 2,5kg/. Začala jsem i lépe spát a lépe se mi dodržuje celý dietní režim. Takže suma-sumárum, je to celé bezva a nikdy bych neřekla, co to bílé svinstvo dokáže. Přeji hezký den.

21. 09. 2017 01:53

A mě tu někdo bude vyčítat půlnoční vtipkování!
inu, dělejte, co umíte. Já jdu teď spát :-)
Šmankote, kde mám svůj čaj (bez přidaných cukrů)? Ta konvice je zase prázdná! A kamarády z toho tentokrát vinit nemůžu, ti už jsou dvě a půl hodiny pryč...
Ne, s dodržováním pitného režimu opravdu nemám problémy.

21. 09. 2017 00:34

Oprava- neškrtne :-)

21. 09. 2017 00:32

Anebo je po téhle směsi takový fofr, že si ani faraon neškodné :-))

21. 09. 2017 00:03

Bessi...se směješ ale mě to fakt zmátlo....citron je přece známý pro svoje bělicí účinky?!...to by se spíš vybělila:-o
No a když Máša psala, že ještě nepoznala"faraona"-to by vše vysvětlovalo......1/4 l oliváče a jednu indulonu s citronem...to by i faraon svištěl po ulicích:-)))...takže by se Máši raději vyhnul :-))

21. 09. 2017 00:01

Bessi...se směješ ale mě to fakt zmátlo....citron je přece známý pro svoje bělicí účinky?!...to by se spíš vybělila:-o
No a když Máša psala, že ještě nepoznala"faraona"-to by vše vysvětlovalo......1/4 l oliváče a jednu indulonu s citronem...to by i faraon svištěl po ulicích:-)))...takže by se Máši raději vyhnul :-))

20. 09. 2017 13:54

Sifaka: vnitřně asi nee, to by se moc neopálila :-))

19. 09. 2017 19:13

Mášo a prosím to aplikujes vnitřně nebo zevně? :-)

19. 09. 2017 13:54

Já mám vyzkoušeny toto: Na 250 ml olivového oleje dát vymačkaný 1 citron.připravím si to čerstvé před odjezdem.dále sebou beru 1 modrou indulonu.a to je vše co potřebuju a krásně se opaluji do hněda.

19. 09. 2017 01:04

Díky, taky už jsem to vyzkoušela :-))

17. 09. 2017 22:13

martashi: Jo, Někdy to trvá, než web zareaguje a příspěvek se objeví, člověk je netrpělivý a klikne znovu. Taky se mi to občas stává. Ale vlastní příspěvky lze smazat, mají vpravo nhoře křížek. Párkrát jsem ho u podobných duplicit nebo testování využila.

17. 09. 2017 22:08

sifaka: No, na mě Řecko moc zeštíhlující efekt nemá. Moje kůže spíš než bronz chytá kropenatost (v tom lepším případě), eventuálně zarudlost (v tom horším případě - viz mé úvahy o černém čaji, panthenolu a podobně). Letos jsme dostali půlku velké tuby OF50, takže jsem se tím mazala poctivě téměř celou dobu, akorát posledí asi tři dny jsem přešla na třicítku. Navíc se tu dalo ubzéu i na pláži ležet ve stínu (budovy nebo stromů), tak jsem se (na rozdíl od letního pletí skalky na chatičce) nespálila ani trošku.
Ale ztloustla jsem jen o kilo. Myslela jsem, že to bude víc. Asi jsem všechny ty baklavy, sladké buchtičky a jogurty s medem vyplavala:-)

17. 09. 2017 17:01

sifaka- :-)) klidně pij dál, to bylo technické nedopatření a co se opálení týče už bych byla neviditelná :o))

17. 09. 2017 14:30

Včera jsem upekla bábovku s pudinkem, samozřejmě s minimem cukru.

17. 09. 2017 13:49

Tak jestli opálení zeštíhluje,tak to bych už byla úplná hubeňourka,ale to fakt nejsem.

17. 09. 2017 12:00

Mě chutnají jen sušená jablka, ale letos je jablek opravdu míň. Ještěže mi zbyly od loňska. Z těch co jsou na stromech nebo spíš pod stromy, budu dělat přesnídávky.

16. 09. 2017 22:48

..nojo...noční vtipná kaše dorazila!....teda vtipnější než já :-)))...co bronz?Máš něco?:-))Opálení prej zeštíhluje:-)))

16. 09. 2017 22:38

sifaka: Tak to je dobře, to teda určitě nebyl metanol, to by sis stěžovala, že nevidíš vůbec :-)

16. 09. 2017 19:44

...šmankote, asi moc piju.....vidím trojmo :-))))

16. 09. 2017 17:55

:-)) rádo se stalo.

16. 09. 2017 17:26

Děkuji, Martashi :-)

16. 09. 2017 16:04

Yogii: 7.10. je to sobota a bude-li trochu počasí chtěli bychom to uspořádat jako rodinný výlet. http://www.rclodicka.eu/index.php/jablecne-slavnosti

16. 09. 2017 16:04

Yogii: 7.10. je to sobota a bude-li trochu počasí chtěli bychom to uspořádat jako rodinný výlet. http://www.rclodicka.eu/index.php/jablecne-slavnosti

16. 09. 2017 16:04

Yogii: 7.10. je to sobota a bude-li trochu počasí chtěli bychom to uspořádat jako rodinný výlet. http://www.rclodicka.eu/index.php/jablecne-slavnosti

16. 09. 2017 16:04

Yogii: 7.10. je to sobota a bude-li trochu počasí chtěli bychom to uspořádat jako rodinný výlet. http://www.rclodicka.eu/index.php/jablecne-slavnosti

16. 09. 2017 15:35

Martashi : taky máme letos málo jablek a vůbec žádné hrušky. Loni byly stromy obsypané. Snad na pár křížal zbyde a nespadne vše. Jablečné slavnosti? To zní hezky. Podívám se na internet, kdy jsou a jestli bude možnost, jeli bychom se taky podívat.

16. 09. 2017 15:17

Yogii: výhoda třetích zubů je,že ti tohoto mlsání stačí troška a než se s tím popasuješ mozku dojde žes mlsala :o)) a tím pádem se vejdeš i do semaforků. Křížalky dělám každý rok, ale letos není z čeho, jablíček bylo pár a z padaných jsem nadělala povidla do skleniček. Na křížalky toho zbylo maličko, tak na třílitrovou skelnici usušených. Pojedeme do Strančic na Jablečné slavnosti, třeba tam koupíme nějaká jablíčka a hrušky na zimu.

16. 09. 2017 14:36

já mák miluji mňam

16. 09. 2017 13:50

Po těch dobrých dortech se mi bude stýskat,ale těším se,ze si první upeču žemlovku s tvarohem a jablky.

16. 09. 2017 13:09

...hmm, mrkev taky miluju....tváří se jako kamarádka zelenina a v koučinku se chová jako ovoce :-((...tak samo červená řepa a celer...záškodníci:-((....Když si je dám, tak už mi nevyjde ani jabko :-((

16. 09. 2017 10:34

Macatice : asi kombinace másla i máku dohromady. Jedna moje kamarádka dostala před lety žlučníkový záchvat po vánočním přejídání. Do té doby a od té doby nic. Já naštěstí žádné potíže se žlučníkem neznám. Ťuk ťuk ťuk. Ony ho ale ovlivňují taky dost stresy, takže kdoví.

16. 09. 2017 10:24

Martashi :sušené ovoce a oříšky mám moc ráda, je to ale trochu zrádné mlsání, tuky a cukry přiskakují rychle. To není jako mrkev nula nula nic. V zimě zas budu sušit jablka.

15. 09. 2017 23:47

Yogii: Mák jako nedobrý na žlučník - také myslím, že je to z důvodu zrníčkovitosti. Pravda je, že tehdy jsem po těch nudlích s mákem ten žlučník trošičku cítila - jestli to bylo proto, že jsem si to tak kontrolovala (a za normálních okolností bych si toho ni nevšimla), nebo proto, že ty nudle byly pškně omačtěné máslem, kvůli tomu máku samotnému, nebo všechno dohromady, to netuším. Ale doufám, že mě ten žlučník nepopadne někdy jindy v nějakou nejnevhodnější chvíli.

15. 09. 2017 23:39

takmě počasí asi moc neovlivňuje. Akorát v zimě si dám ráda svařáka, což teda v parném létě nějak nemusím :-)

15. 09. 2017 23:07

Na mlsání přes zimu je nejlepší mražené ovoce, oříšky a sušené ovoce.

15. 09. 2017 23:07

Na mlsání přes zimu je nejlepší mražené ovoce, oříšky a sušené ovoce.

15. 09. 2017 22:43

Měla jsem na starosti kocourka u mamky a ta upekla výbornou bábovku. Prý abych moc nezhubla ;-)

15. 09. 2017 08:44

Taky si říkám, co budu mlsat, když se omezí výběr čerstvé zeleniny a ovoce, bude zima, kdy má člověk větší chuť na jídla, která zahřívají a jsou mastnější a sladká... Ale zase na druhou stranu, mně osobně se vždycky lépe hubnulo, když nebylo vedro, tak to třeba má taky pozitiva :-).

15. 09. 2017 08:15

Už to zase začíná, to ošklivé počasí, málo slunce a hlavně málo světla. A rostou chutě na sladké, ještě že včera doma nic nebylo.

14. 09. 2017 23:00

Já mám dnes zase burčák, je výborný, ale dieta to asi nebude.

14. 09. 2017 22:31

Měla jsem teď nějaký splímek, asi z toho počasí, a zajídala jsem ho sladkým...ach jo :-(

14. 09. 2017 13:41

Můj ťata měl strašně rád nudle s mákem.dokonce když se vracel po 2,5 lechech z Iranu,tak je chtěl udělat na přivítanou,jako první české jídlo.

13. 09. 2017 08:20

Dočtla jsem se, že mák obsahuje hodně vápníku a je to dobrá potravina při osteoporóze, která mi hrozí.

12. 09. 2017 23:37

Macatice : s tím mákem a žlučníkem jsem to nikdy neslyšela,
a tak jsem prošla pár odkazů. Píši hlavně o tom, že nevhodná jsou tučná masa, tučné mléčné výrobky, smažené pokrmy, majonéza, tučné uzeniny, sladkosti s krémem, nadýmavá zelenina, ovoce se zrníčky apod. Nakonec jsem zmínku o máku také našla, asi to bude kvůli zrníčkům.

12. 09. 2017 22:48

Tak já už jsem dneska plně najela na obvyklý režim bez přidaných cukrů. Takže jen přirozené cukry v mléce a ovoci.
Zítra si ale na cestování kafe osladím.

Nudle s mákem mám moc ráda (stejně jako mnoho jiných sladkých pokrmů :-) Ale od té doby, co jsme tady na STObu jsem je neměla. Naposledy jsem je měla asi týden po něčem, co myslím, že byl malý žlučníkový záchvat (nikdy jsem ho předtím neměla a od té doby - ťuk ťuk na dřvo - naštěstí taky ne). Dočetla jsem se, že mák na žlučníkovou dietu je dosti nevhodný, takže jsem to vzala jako zatěžkávací zkoušku. Dopadla dobře, cítila jsem to jen trošilinku.

12. 09. 2017 19:23

Slané škubánky jsem nikdy nejedla, vyzkouším, opečené taky ráda.

12. 09. 2017 17:33

Škubánky mám raději na slano, opečené ze všech stran do zlatova a k nim podmáslí.

12. 09. 2017 13:46

Taky miluju mák, tlustá vrstva v buchtě nebo koláči, to je dobrůtka. Nudle s mákem ani šišky ani škubánky už jsem neměla několik let, tak bych si i je klidně jednou zas dala.

12. 09. 2017 12:48

Mák mám moc ráda, ale šišky a nudle k němu nechci.

12. 09. 2017 12:42

Naši mají rádi bramborové šišky s mákem, já raději s cibulkou nebo se špenátem.

12. 09. 2017 09:51

Tak se přiznávám,že sladkemu už neodolávám,a ani nechci,je to vynikající!!!!

11. 09. 2017 21:24

vanda
Nudle s mákem jsme dlouho neměli, po přečtení diskuse jsem na ně dostala chuť.

11. 09. 2017 16:52

vanda - makovec nastavený cuketou určitě nemůže být špatný, bude pěkně vláčný. Já sice mák nerada, ale naše holky ho milují.

10. 09. 2017 15:15

bessi- makové buchty / jakékoliv/ jsou i pro mně nejlepší.Dnes byly po dlouhé době nudle s mákem a zbyl mi mák. Už jsem přemýšlela, že ho přihodím do cuketové buchty. Asi by se nic nestalo.....makovec nastavený cuketou. :-)))

10. 09. 2017 13:31

Jsem dnes upekla cuketovou buchtu a je fakt výborná. Zdravé mlsání to teda zrovna není, ale byl toho jen kousek

10. 09. 2017 12:58

Díky za recept, už jsem na něj měkká ;-)

10. 09. 2017 12:39

ajanka - zkus hrušková povidla jak je dělám já, jsou v receptech

10. 09. 2017 08:03

Včera jsem vyzkoušela melounový sorbet a predevcirem citronový.Jakoze dobrý:-)

10. 09. 2017 00:28

My dneska jako desert měli jogurt politý medem.

09. 09. 2017 20:10

Teda pravé Valašské frgály ty jsou :-). Dělám je, mám na ně recept, jen ty hrušková povidla neumím.... Ale i tak těm vlažným co se tam prodávají, hezký lehce polité máslem - ( to teda zrovna nemůžu)- ty nemají chybu. Já dnes tedy nedělala frgály ale štrůdlík bez cukru, jen co jsou sladká jablíčka. Snědla jsem jen kousíček :-)

09. 09. 2017 18:23

Meloun, nektarinky, hroznové víno, vanilkový krém - moc dobré ?:-))

09. 09. 2017 14:31

Bessi: taky bych si dala makový, ale klidně i hruškový. To jsou chutě po obědě. Ještěže mám teď meloun a jahody!

09. 09. 2017 13:58

Macatice: tak to jsi dobrá, já bych asi neodolala hlavně chalvě

09. 09. 2017 13:55

Teramisu budu mít příští týden. Dělá ho mamka a je vynikající

09. 09. 2017 13:54

Vanda: já to mám taky daleko, ale známí tam byli a vzpomněli si na nás. Já jím jen s mákem, ostatní nerada.

09. 09. 2017 13:51

Yogii: frgál byl s mákem a ten ti byl...hmmmm

09. 09. 2017 10:27

Macatice : Tak to já znám baklavu jen studenou s medem, taky různé druhy a taky moc dobré. Lokum neznám vůbec. Tak to s tedy statečně odolala :-).

09. 09. 2017 00:02

Yogii: To teda nevypadá, zvlášť když se přidám ijá. Děsně mi tu zachutnala baklava. Dřív jsem ji neznala nebo mě nějak míjela. Takdy jsem ji měla podruhé, pokaždé mi ji udělali (v tom samém podniku) na jiný způsob. Poprvé byla teplá, čerstvá, zalitá medem, dneska vychlazená, přelitá nějakým ovocným něčím - něco napůl hustá šťáva a napůl marmeláda, a se šlehačkou. Oboje moc dobré.
Pak jsem v supermarketu zkoumala krabičky s chalvou, lokumem a hlavně baklavou a mlsně se olizovala, že si ji vezmu i domů. Nakonec jsem odolala, všechno vrátila do regálu a odešla jen s pár sezamkami a kořením na gyros.
Takže přece jen aspoň trošku kl tématu omezení cukru tenhle příspěvek je. :-)

09. 09. 2017 00:01

coumba: Tomě zebou taky, když vylezu večer z bazénu a přijdu do té psí zimy, co z pokoje s pomocí klimatizace dělá můj muž. Už asi třikrát jsem si večer dala teplou sprchu. Co teplou - horkou!

08. 09. 2017 21:40

Dneska to tady na měsíc omezení cukru tedy nevypadá :-)

08. 09. 2017 21:00

Dneska jsem měla výborné tiramisu.

08. 09. 2017 19:51

To jsou chutě... k frgálům mám moc daleko / km/, ale pravý valašský je s hruškovými povidly. :-)

08. 09. 2017 17:48

Dnes jsem pekla buchty s jablkovými povidly a tvarohem, no a taky nohavici štrůdlu. Přijedou mrňouskové,tak aby měli co zakousnout.

08. 09. 2017 17:03

Sifaka : ty jsi v tom Řecku taky samá sranda, co tam fasujete? Asi dobré víno.

08. 09. 2017 16:45

...coumba....nezávid a příště pojed taky :-))....i když na tu zimu jsi dobra srandistka.....prej"motat krůta" :-)))....bessi:...dobrej frgal je Samej tvaroh mak nebó marmoska :-)) takže okej

08. 09. 2017 10:04

Jo, frgály jsou výborné. S čím byl?

08. 09. 2017 09:50

Já jsem dnes neodolala frgálu. To vám byla dobrůtka :-)) Ale měla jsem jen kousek, okolo 50g

08. 09. 2017 09:32

To budou dobrůtky :-)

08. 09. 2017 08:09

Holky, tady je taková kosa, že mě v práci zebou nohy a vy si klidně užíváte v teploučku. Trošku závidím.
Zítra máme takovou malou rodinnou oslavu, tak budu dělat míša řezy a nepečený jablkový dort/oboje s míň cukrem/. Snad to bude chutnat. A na doplnění bílkovin se bude na rožni motat krůta, to bude mňamka.

08. 09. 2017 07:46

Devcata tak první den jsem to zmákla,vždy jen jeden kousek.

07. 09. 2017 21:28

Sifaka: no, tak to jsi hvězda :-) a disciplínovaná k tomu :-)). Jo, musaka je zdravá a dobrá. Jen ta chalva je koncentrovaný cukr. Nachozené kilometry ji určitě zlikvidovaly. Tak si to tam ještě užij, tady je teplo vždy až odpoledne na chvíli než je večer.

07. 09. 2017 16:59

Představ si Yogii,....pssst, nikdo to zatím neví....normalka nic....jen zmrzka, frape, víno ale to jako dost, chalva, pivo ovoce jak má být,a to je tak vše z těch závadných elementu....nemám ani absťák.Ale covece už mi začínají brnet narty a lejtka a to není vůbec dobrý.Stesti, ze zpět jedem lodi neb by ty nohy dostaly pekelne zabrat:-(..... a musaka? Na tu se chystám, ale ta je zdravá....je to sama zelenina.Vcera v Albánii byla na oběd chobotnice a té bylo taky dost a k ni místo chleba pivo :-)))

07. 09. 2017 16:14

Sifaka: No jasně, nějaký benefit ty koláče musí mít :-). Co baklava, musaka a další lákadla řecké kuchyně?

07. 09. 2017 16:03

Yogii:...hlavně to umět správně obkecat/zdůvodnit :-)))

07. 09. 2017 09:36

Já včera mlsala tvarohový a makový koláč, tak aspoň ten vápník byl :-).

07. 09. 2017 07:44

Já jdu ke Granatovemu jablku na frape.Cestou na snorchl.Tak snad to vyplavu.

07. 09. 2017 05:14

Dnes si chci koupit hořkou čokoládu v Lídlu, jinak na mlsání ovoce - hrozny, banán a vyrovnávám granátovým jablkem.

06. 09. 2017 20:54

Držím palce, dej si sladké podle chuti, ale kila jim tam při odjezdu nech. Já dnes měla na mlsání hrušky a meloun.

06. 09. 2017 13:19

Mášo to zvládneš. A kdybys malinko nabrala, tak to hned shodíš. Já ti věřím. Jaká by to byla dovča, když by se měl člověk omezovat :-)

06. 09. 2017 10:34

Arabské sladkosti jsou opravdu hooodně sladké.

06. 09. 2017 09:22

Já budu tedky v p.....,neumím to fakt jinak vyjádřit, neb sladké v Egyptě mají nevýslovně dobré. Budu tam po třetí, tak vím do čeho jdu, odolávat bude hodně těžké, ale budu se snažit vždy jen jeden kousek. ( ha, ha ha po snídani, po obědě, po večeři )

05. 09. 2017 21:55

Dnes slavila kolegyně v práci narozeniny, přinesla sýry, slanou roládu se špenátem a lososem a taky čokoládové řezy. Odolala jsem a sladké si vůbec nedala.

05. 09. 2017 09:37

Tak já to sladké musím omezit, nejlépe vyřadit. Začala mi stoupat váha a to se mi vůbec, ale vůbec nelíbí :-(((

05. 09. 2017 08:58

Vřera jsem upekla štrúdl z listového cereálního těsta. Nějak to nebylo ono, příště z tohoto těsta štrúdl jen na slano !!!!!

03. 09. 2017 22:42

ad macatice: No, naštěstí si to manžel o pár měsíců později vyžehlil, když při oslavě padesátin se vlastnoručně staral o moje plynulé zásobování touto pochoutkou :-)

Ježíši, to budu muset v únoru zvládnout i takové věci???

To už abych začal trénovat : - (

03. 09. 2017 22:42

ad macatice: No, naštěstí si to manžel o pár měsíců později vyžehlil, když při oslavě padesátin se vlastnoručně staral o moje plynulé zásobování touto pochoutkou :-)

Ježíši, to budu muset v únoru zvládnout i takové věci???

To už abych začal trénovat : - (

03. 09. 2017 22:42

ad macatice: No, naštěstí si to manžel o pár měsíců později vyžehlil, když při oslavě padesátin se vlastnoručně staral o moje plynulé zásobování touto pochoutkou :-)

Ježíši, to budu muset v únoru zvládnout i takové věci???

To už abych začal trénovat : - (

03. 09. 2017 20:04

dnes jsem upekla ráno lehký ovocný koláč. Ke kávičce 1 kousek úplně stačil.

03. 09. 2017 16:07

Ale je dobré, to mi připomíná, že ho mám ještě na chalupě.

03. 09. 2017 15:52

dávala jsem si deci portského, v tom je cukru habaděj

03. 09. 2017 14:45

Také jsem dělala jablíčkový závin z kynutého těsta, nedoslazovaný jen co jsou sladká jablka a troška cukru jen pod kvasnice. Výborný, vláčný :-)

03. 09. 2017 14:29

Včera jsem pekla jablečný závin a ještě zbylo na dnešek ke kávě.

02. 09. 2017 11:13

Ovocné knedlíky jsou na pořadu dne. Manžel klasicky - máslo a cukr a já jen jogurt oslazený sladidlem ze stévie.

02. 09. 2017 09:40

Dnes se chystám upéct ořechovou buchtu s domácí přesnídávkou místo cukru. Už jsem to pekla a myslela si, že to bude málo sladké, ale bylo to tak akorát. Teda pro mě.

01. 09. 2017 21:24

Já dnes pekla koláč, automaticky už dávám polovinu cukru, tvaroh zahustuji ovesnými vločkami a žádný posyp cukrem.

31. 08. 2017 22:04

Dnešní sváča byla jahodová a vanilková zmrzlina a dobrá káva, ale myslím si, že byla zasloužená. Celý den jsem měla takový kvapík a dost nervů. Takže se mi dokonce vešla i do semaforků.

31. 08. 2017 18:50

Dnes jsem měla v cukrárně ovocný dortík, byl dobrý.Jedla jsem ho pomalu, vychutnávala jsem si ho a bylo ho až dost.

31. 08. 2017 14:44

Dneska jsem uzobávala na svačinu hroznové víno

31. 08. 2017 12:09

Já dnes u oběda odolala borůvkovým knedlíkům a dala si raději hovězí líčka na červeném víně s bramborovou kaší. Bylo to výborné, i když knedlíky vedle u stolu vypadaly taky moc báječně. No, měla jsem je minulý týden, tak teď musím chutě na sladké zapít čajem a vodou. Je to boj, ještěže tu teď nic sladkého nemám.

31. 08. 2017 05:05

Jelikož se mi daří držet váhu, nesladím čaj ani kávu, občas si něco sladkého dám. Včera jsme měli knedlíky s rynglemi, sypané perníkem.

29. 08. 2017 21:19

No paráda, jsem ráda, že se to obešlo bez válečného tažení......i když bojové nasazení bylo velkolepé , bez zbytečných ztrát.

29. 08. 2017 19:58

:-)))))

29. 08. 2017 16:07

Chichichi

29. 08. 2017 10:54

Ale ale, koukám, že poslední tvrdá arabeska ze socialistické éry byla zřejmě malinko halucinogenní! :-)

29. 08. 2017 10:36

Jsme již plně připravení na předvánoční trh!

S velkou radostí a zadostiučiněním oznamujeme všem soudruhům, že plán spotřeby vánočních želé arabeek do konce prázdnin byl splněn, a to dokonce s dvoudenním předstihem! Mimořádná noční údernická směna, kterou svolal její předák, zsloužilá soudružka Máca Ticová, držitelka Zlaté medaile STOB a toho času druhá nejúspěšnější účastnice projektu Prožij rok zdravě, tvrdě zapracovala a poslední želé arabesku trávicím procesem zpracovala na energii v množství úžasných 140 kJ. Ani zrnko cukru, které se v průběhu skladování oddělilo od finálního výrobku, nepřišlo nazmar. Všechna byla z úložných prostor pečlivě vysbírána a papírový obal posléze ekologicky zlikvidován zařazením do tříděného odpadu.
Na tento úctyhodný výkon hodlají naše uvědomělé údernice navázat v následujících měsících dalšími smělými plány., tentokrát v oblasti mikulášských čokoládových figurek.
Loučíme se se soudružským pozdravem "Čest práci!" a těšíme se, že záhy přineseme nové aktuální zprávy o úspěších v plnění hospodářského plánu naší socialistické vlasti.

29. 08. 2017 07:58

sifaka: :-)
Zobáček jsem snědla. To byl jen takový malý plochý kousíček. Mašlička leží vedle sovičky na podložce, je hezká i tak samotná..
Mimochodem, tahle sladká sovička dělá čest mému loginu, je jeda z nejmaatějších z mé sbírky (hodnoceno poměrem výška : šířka). Maatější je asi jen "řehtačka", jakýsi asi indiánský hudební nástroj, to je jením slovem koule.

27. 08. 2017 23:08

Macatice:....připomněla jsi mi fór mého mládí........."Jdou malomocné děti do školy a říkají si:to jsme zvědavé, co nám dneska odpadne"...:-)))....vím, drobátko morbidní, ale ten soví zobáček taky :-))

27. 08. 2017 18:54

Tak dneska jsem si dala ke kávě sušenky Rej a pochutnala jsem si taky .

27. 08. 2017 15:33

Jo a po zapsání všeho, co jsem do sebe nasoukala, se semaforky nečervenaly. To jsem teda čuměla :-)

27. 08. 2017 15:32

Yogii za tunelem jsou schovaní jiní a nejsou to zrovna rytíři

27. 08. 2017 15:29

Martashi máš pravdu, jsou to ty u Mukařova

27. 08. 2017 14:36

No vida - jak jsem psala jinde, já jsem na svém svatebním dortu měla marcipánovou sovu. Svatbu jsem přežila, sovička taky. Mám ji na poličce v rámci své soví sbírky. Akorát jí upadla mašlička a zobáček - má místo něj jen takovou něžnou ťupku.
Na vlastní svatbě člověk ani nemá čas se pořádně najíst. Pamatuju se, že mi všichni sežrali (ano, jinak to nazvat nemůžu) lososový tataráček. No, naštěstí si to manžel o pár měsíců později vyžehlil, když při oslavě padesátin se vlastnoručně staral o moje plynulé zásobování touto pochoutkou :-)

27. 08. 2017 12:21

Přesně takový udělala dcera vnukovi k narozeninám... krém z mascarpone, málo sladký a s ovocem. Akorát na něm bylo asi tisíc lentilek, kinder vejce a želé "draci".... Asi proto, že je vnukovi osm. :-))))

26. 08. 2017 18:21

Nakonec jsem všemu sladkému odolala, jen dort jsem si dopřála. Byl lehký, málo sladký a s ovocem.

26. 08. 2017 17:00

Já krájím houby, ne okurky! Dobrá nálada je půl zdraví!

26. 08. 2017 16:02

...je vidět, že je "ogurková sezóna".....fšecii si tu z té zdravé výživy robime (_!_) .....:-)))

26. 08. 2017 15:07

To určitě budou tyhle, a chudák Blaník, bájná hora s rytíři, jak k tomu přijde, že je srovnáván s tunelem :-).

26. 08. 2017 15:07

To určitě budou tyhle, a chudák Blaník, bájná hora s rytíři, jak k tomu přijde, že je srovnáván s tunelem :-).

26. 08. 2017 12:52

Tohle ale jsou asi Louňovice mezi Mukařovem a Vyžlovkou směrem od Prahy.

26. 08. 2017 01:41

Takové Louňovice pod Blaníkem by byly stylové - Byly by pod něčím a Blanka a Blaník se liší jen pohlavím :-)
Ale to asi nebudou ty pravé.

Louňovice bez Blaníku znám někde vlevo od dálnice na Mirošovice.

25. 08. 2017 13:33

Jo a není to Blanka, tam by se mi vůůbec nelíbilo. Jsou to Louňovice a tam je krásně

25. 08. 2017 13:30

Tak tam nakonec jedu až zítra, ale to barvu semaforků neovlivní :-)

25. 08. 2017 13:28

Macatice ty srandisto :-))

25. 08. 2017 00:22

Trochu ponuré místo na bydlení a dost špatný vzduch.

25. 08. 2017 00:14

:-)))

24. 08. 2017 23:40

bessi: Pod Prahou, říkáš... Aha, Blanka! Jo, tam se semafory občas červenají, zejméa při pátečních zácpách.
:-)

23. 08. 2017 13:18

V pátek jedu k sestřence pod Prahu. Neviděla jsem ji 10 let, tak to budou semaforky červené až za ušima :-))

23. 08. 2017 12:01

V pátek odjíždíme na svatbu mé neteře, těším se , že si to užiju. Švagrová dělá skvělé dorty, koláče a všelijaké laskominky. Nebudu se ničemu bránit, protože zřejmě dlouho na žádnou svatbu nepůjdu !!!!

20. 08. 2017 21:30

Kdysi jsem byla ve Vysočanech v pekárně na lince slaných tyčinek, taky jsme si jich užili.

19. 08. 2017 23:15

sifaka:Asi máme podobné chutě.
Na mák mám taky jednu vzpomíku. Kdysi dávno, za dob hlubokého socíku, jsem v rámci letní aktivity mládeže (nebo jak se té svazácké povinnosti říkalo), byla coby sedmnáctiletá na brigádě v pekárně v Praze-Michli. Ten týden, co jsem tam vypomáhala na pečicí a balicí lince koláčů, zmizely z pražských obchodů veškeré makové. Mák byl nedostatková surovina a ty dva plechy, které se za směnu napekly, jsem stačila na místě sklidit sama - do vlastního žaludku.
Když nám bylo řečeno: Na hale si můžete sníst, co chcete, ale ven přes vrátnici nesmíte pronést ani drobeček.
Tak jsem se činila :-)

18. 08. 2017 17:08

Já tedy mák nejím,nanejvýš posypaný rohlík, ale vnučky mák milují, takže pouťové i posvícenské koláčky se u nás víc jak z poloviny skládají z makových. Palačinky s "makem a povidlím" dělávala tetička v Náchodě mým starším sestrám a ty je měly moc rády, já vždycky vyžadonila skořici a cukr.

18. 08. 2017 14:24

Tak ty palačinky neznám, ale určitě budou dobré. Já mák taky ráda, koláč nebo buchty s tlustou vrstvou máku, hezky udělaný s rozinkami, trochu mléka, švestkovými povidly a troškou rumu, o jé. Kdyby mi ho tak někdo chtěl připravit :-)))

18. 08. 2017 14:08

...holky, když jsme u toho pokoušení, napíšu vám pěknou zvrhlost :-(Jsem makožrout, teda možná jen bývalý, nevím, včera jsem si makový závin v pekárně jen prohlédla a koupila jsem si šáteček s tvarohem...chjo, já co jsem ještě vloni mohla celý závin rozbalit, náplň vyškrábat lžičkou a zbytek odložit.... a teď to přijde....měla jsem ráda takové krajové jídlo, možná to tu bude i někdo znát....palačinky, tenké jako list papíru a naplněné makovou náplní s povidly.....nevím, jestli se tomu náhodou neříká"patenty"......normálně kdybych je viděla, nevím, co to se mnou udělá :-O...bojim, kakam...

18. 08. 2017 14:03

Umělé sladidlo rozhází metabolizmus cukrů, škodí střevní mikrofloře a můžou vést k obezitě. To jsem kdysi někde četla :-)

18. 08. 2017 13:58

Bessi : to máš pravdu...chce to více vůle.

18. 08. 2017 10:24

Macatice: Asi to tak bude. Když někdo pije na litry jen nápoje s umělými sladidly a a myslí si, že se ho problém cukru netýká, nehýbe se a jí ve velkém fastfoodová jídla, tak si stejně zadělává na problémy.

18. 08. 2017 01:25

Yogii: Tak jsem si ten článek o uměle slazených nápojích přečetla. Asi na tom něco bude, Soudím, že k neadekvátním reakcím mozku dochází, když se to s umělými slkadidly přehání v kombinaci s velmi nízkým příjmeme přirozených cukrů. To je asi podobné, jako když jsem četla, že pokud někdo začíná svou stopadesátoutřetí redukční dietu, obvykle nezačne hubnout (někdy dokonce i naopak), protože tělo tuší, že přijde hladomor a začne zuřivě každý drobíček energie ukládat do tuků a horší časy, takže to dlouho trvá, než se hubnoucí proces nastartuje.
Podle oho článku by nejspíš nemělo vadit, když si ke sladkému zákusku dám slenici Lightky. Nebo i k normálnímu běžnému jídlu (které věšinou nějaký přirozený cukr obsahuje). Ale pít ty Light nápoje celý den místo vody, to určitě není zdravé, už kvůli těm ostatním ne moc příznivým látkám.
"Všho s mírou" tady při různých příležitostech bylo opakováno už mnohokrát :-)

17. 08. 2017 23:59

Dneska jsem sladkému pokušení unikla - ale ne vlastní zásluhou. Chtěla jsem si v hospodě dát nějakou sladkou mňamku, třeba zmrzlinu nebo palačinku, ale představte si - nic sladkého neměli!

17. 08. 2017 20:16

Vanda: pokud se necháš zlákat občas, tak je to v pohodě. Jen to občas nesmí být často :-)

17. 08. 2017 18:47

Cukr, to je pro mě věčné téma. Nesladím kafe skoro celý život - a že to je dlouho, nesladím čaj, piju ho ráno s mlékem, džusy 2x do roky a ještě ředěné,slazené minerálky kupujeme jen do chalupy, když mají přijet vnoučata.... Ale manžel je zvyklý ke kafi NĚCO a to mě občas zláká...

17. 08. 2017 14:51

Narazila jsem na článek s tvrzením, že i nápoje bez cukru způsobují obezitu:
https://www.bety.cz/zdravi-a-zivotni-styl/clanky/23007/Napoje-bez-cukru-zpusobuji-obezitu-a-diabetes?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

15. 08. 2017 22:33

Už jsem se vyděsila 2dobitý při výročí :o)), ještě žes to opravila :o))

15. 08. 2017 20:27

Oprava: Donuty.

15. 08. 2017 20:25

Dnes máme s mužem 19 lete výročí,tak jsme si doprali 2 dobity.jinak slavíme vinem...

14. 08. 2017 19:00

Minulý týden s cukremn propadák, snad se ty chutě už vyčerpaly...

14. 08. 2017 15:17

Bessi: děkuji :-). To je hodně, ale sedmikrásky kvetou skoro pořád, tak se to snad dá zvládnout. Viděla jsem už i sedmikráskovou kosmetiku, květy se dají dát i do salátů. Je to malá kytička, ale šikovná :-).

14. 08. 2017 15:11

Yogii: jj dělá se stejně. Jen těch květů je potřeba asi 600

14. 08. 2017 08:31

Taky jsem trochu omezila slazení medem, teď si dávám jenom kafe s mlékem bez medu.

13. 08. 2017 21:32

Macatice: přišla jsi na to, jak mlsat v malém množství! :-). To se mi líbí.

13. 08. 2017 20:36

Yogii, sifaka> Máte pravdu, je to spíš jako tvrdý bonbon. Nalámu si ji na kousky., které pomalu cucám. Vydrží dlouho )rozhodně déle než čerstvá) a pěkně si ji vychutnám :-)

13. 08. 2017 12:43

Bessi: sedmikráskový se dělá stejně?

13. 08. 2017 11:39

Já nesladím kafe ani čaj. Jen, když mi není dobře tak si dám do čaje trochu medu. Pampeliškový dělám každý rok a taky sedmikráskový. Oba nám moc chutnají

13. 08. 2017 10:50

Pampeliškový med jsem kdysi dělala, když byla dcera malá, sbíraly jsme pampelišky a vařily ho.

13. 08. 2017 08:06

nejradši mám na slazení med lesní, ale zkoušela jsem i pampeliškový a taky byl dobrý.

13. 08. 2017 05:22


..tím líp,aspon bude něco na takový to domácí žvýkání :-))

13. 08. 2017 00:30

A není už tvrdá jako kámen?

13. 08. 2017 00:24

Mimochodem - v krabici zbyla poslední vánoční želé arabeska.
To bych do konce prázdnin mohla zvládnout, co? :-)

13. 08. 2017 00:21

Já taky čaj nesladím a posledních pár měsíců už ani kafe s mlékem (nebo spíše kávové mléko? :-) ne, jen občas si do něj dám med. Když ale není s dostatkem mlíka (například v práci), tak si do něj jeden cukr dám.

12. 08. 2017 10:33

Já čaje nesladím, jen v zimě si občas dám na zahřátí černý čaj s medem, někdy i s mlékem, ale musí to být silný černý čaj.

12. 08. 2017 02:22

já používám ke slazení akorát med. Ten dávám, jak do kávy tak do čaje.

11. 08. 2017 15:34

Já teď jim suchary se švestkovými povidly, takovou jsem na ně měla chuť. Kromě toho nic jiného sladkého tu nemám :-),.

11. 08. 2017 14:25

Dnes jsem měla ke kafi sušenky. Ach jo ... :-(

11. 08. 2017 02:13

včera jsem ochutnala domácí borůvkové knedlíky a mňam byli moc dobré.

10. 08. 2017 22:01

Tak to nebylo jen jablko :-)))

10. 08. 2017 21:36

Já dnes upekla v nové troubě žemlovku. Byla s tvarohem a jablky ( s poloviční dávkou cukru ), jelikož jsem celý týden neměla nic sladkého, tak jsem si fakt pochutnala .

06. 08. 2017 14:29

Dnes k nedělní kávě kynutý rybízový koláč s drobenkou, 50g á 680 kj, sice kalorická bomba, ale tentokrát jsem neodolala, švestkový ani skořicový si nedám. Pro dnešek to stačilo :-))

06. 08. 2017 13:06

Já sice teď neodolala perníku s čokoládovou polevou, ale dala si jen úzký proužek, i když je výborný. Buchta s tvarohem a kakaovým tèstem naprosto úžasná, ale strašně těžká na váze, i ten malý kousek měl 50 g, hrůza.

06. 08. 2017 00:31

Já jsem si taky nedala s návštěvou ke kafi sušenky. _Dokonce jsem si ani to kafe neosladila :-)

05. 08. 2017 21:26

Dnes se musímpochválit, na návštěvě jsem celkem bez problémů odolala sušenkám.

04. 08. 2017 14:35

Med má ale spoustu pozitivních účinků. Já ho mám moc ráda, ale spíš v zimě do čaje. Když jsem měla před několika lety zánět průdušek, dávala jsem si k snídani rohlík s máslem a medem. Měla jsem na to velkou chuť, tělo si asi řeklo.

04. 08. 2017 00:17

No, ale dneska jsem si odpolední kafe osladila medem.

02. 08. 2017 22:44

To je tedy disciplina!

02. 08. 2017 22:34

Poprosila jsem o hrnek vody na zapití prášku. Syn, v dobré víře, že mi podstrojí, mi do toho dal nějaký sirup. "To si vypiješ!" prohlásila jsem. Tak si to vypil sám a mně natočil noivou vodu :-)

02. 08. 2017 13:04

Dnes mne čekají poslední krabičky a odpolední svačina je tak lákavá - cheescake s jahodovým coulis, to se tedy moooc těším.

31. 07. 2017 10:56

Jojo, lákadla jsou tak přitažlivá. Tak dnes snad zdravěji.

31. 07. 2017 10:46

No a mi měli včera oslavu a nevydržela jsem a dala si domino-zákusek a chlebíček.

30. 07. 2017 23:42

Já dnes nevydržela a snědla kus darované domácí piškotové buchty s kokosem. Byla taaak dobrá.

30. 07. 2017 23:39

Masa55 : díky, tak to je dobrý :-)

30. 07. 2017 22:26

Mi se omezení cukru daří čím dál tím lépe, dokonce zákusky v klasické cukrárně mi nelezou!A to je co říct....takže jednoznačně úspěch.Samo, semtam se nevyhnu koupit polotovar a když vidím, že všude nakydají ten"jakože sirup", mám co dělat.Jenže někdy to prostě jinak nejde, tak volím menší zlo.

30. 07. 2017 21:25

Dneska zmrzlina a ještě mrazená dřeň.

30. 07. 2017 18:29

Ano , od té doby máme ten název. Je to normálně piškot pokladený čerstvým ovocem a zalitý želatinou.Můj malý syn v té době , když uviděl ten pekáč celý politý želatinou vykřikl, jé máme amorouny jako návštěvníci a od té doby tento název u nás zdomácněl.

29. 07. 2017 22:26

Amarouny ? Co to je? Myslela jsem, že to je jen smyšlený název ze seriálu Návštěvníci.

29. 07. 2017 22:02

Nevěsta upekla amarouny, už jsem je dlouho nedělala, moc moc jsem si pochutnala....

27. 07. 2017 23:44

teď jsem přišla z divadla, které bylo venku a docela je mi zima. Takže bude čaj s medem.

20. 07. 2017 20:41

Mám, mám, hořká čokoláda na mne čeká doma, tedky jsme na 3 dny u syna a nevěsty na baráku.

20. 07. 2017 19:27

Tak na zítra mám konečně připravené fazole.S luštěninami pořád bojuji.

18. 07. 2017 14:47

...Mášo a máš ještě tu čokošku od minula? :-))

18. 07. 2017 10:17

Ach jo, jsem nepoučitelná, vím co se mnou dělá studený meloun a přesto jsem si ho večer dala. Muž ho připravil nakrájel a donesl k televizi, tak krásně voněl a chutnal !!!!!! A celou noc jsem proběhala na záchod, ještě tedky se nemůžu nikam vydat !!!

18. 07. 2017 09:07

sifaka, bessi, macatice - na to, jak je mi blbě, mám neuvěřitelnou chuť k jídlu!

17. 07. 2017 23:38

bessi: No, já jsem zase hubla - až nechtěně - když jsem byla dlouhodobě nachcípaná. Teď zase - taky trochu nechtěně - přibývám. Ale pořád je to v toleranci +- jednoho kila. Takže v průměru se držím.
Ale dneska jsem si mlsla. Kolegyně z divadelního spolku si dala alžírskou kávu, čímž mi udělala chutě, a když přišla opozdivší se další členka a viděla, co nám právě donesli, neodolala a objednala si taky.

17. 07. 2017 18:32

1a234 - Tak se brzy uzdrav. Zdravému jde hubnutí lépe :-)

17. 07. 2017 14:45

...hmm, v tom letošním létě by se nastyd každej druhej :-((

17. 07. 2017 14:17

...hmm, v tom letošním létě by se nastyd každej druhej :-((

17. 07. 2017 10:35

Jsem nějak nastydlá a tak přišel čas na med do čaje.

16. 07. 2017 23:19

Taky musím přihodit něco do čokoládového tématu.Dovezla jsem příbuzným velkou tabuli čokolády s motivem těžní věže...jakože čokoška z černé Ostravy.Údajně 75% a s kousky višní.Příbuzní ji otevřeli a nabídli.Lidičky, ulomila jsem si tak do třech prstů a měla strach že nevyváznu bez ostudy..a představte si...stačilo mi, ani jsem na ni nepomyslela.Jen jsem měla radost, že jsem natrefila na něco opravdu dobrého jako dárek.Takže omezení přidaného cukru funguje!!!!Stačí mi mnohem menší množství, abych si uvědomila, že je nějaké jídlo skutečně sladké :-)
Ovšem na druhou stranu, zítra přefiknu melouna a to se semaforkům líbit nebude...............ále co, je letos teprve třetí :-)

16. 07. 2017 22:43

Tak nakonec jsem té čokolády včera snědla jen dvě třetiny = 20 g. To je moje obvyklá mlsací dávka čokolády. Asi se z toho vyvinul nějaký podmíněný reflex či co - zkrátka 20 g a víc ani ň, protože nemám chuť. Zbývajících 10 g jsem dojedla dneska.

16. 07. 2017 22:03

Dneska už je lépe a tak jsem zase mlsala kousek hořké čokolády.

15. 07. 2017 23:48

Já jsem dneska uklízela jeden foch v lednici. Našla jsem tam zasutou čokoládu se zeleným čajem. Obávám se, že už tam musela ležet hezkých pár měsíců, protože kamarád, který tyhle japonské extravagance k nám nosí, tu už dlouho nebyl. Ale víc než půlkujsem jí už snědla a nemyslím, že by z ní něco zbylo, až půjdu spát. Naštěstí je to jen malá tabulička - 30 g. A zřejmě na ni chodím ne kvůli čokoládě, ale kvůli tomu zelenému čaji. Snad mě to udrží v bdělém stavu, abych dodělala, co potřebuju.

15. 07. 2017 22:49

Hořká čokoláda je na střevní problémy dobrá. Já v poledne mlsala meruňkové knedlíky s tvarohem. Snad je pohyb na zahradě trochu odbourá.

15. 07. 2017 22:07

Odpoledne jsem si dala 2 kostičky hořké čokolády, vypadá to, že mi to pomohlo.

15. 07. 2017 18:48

Dala jsem dnes třetinku punčového řezu, pochutnala jsem si, ale mám naslazeno dopředu na dva měsíce. Příště zůstanu u želatinového kelímku s jahodami.

15. 07. 2017 15:33

Dnes jsem si dala po dlouhý době kousek čokolády 75% a přišel mi k chuti. Tak nevím, je to dobře nebo špatně. Nebudu to řešit, když to není každý den, tak co :-)

15. 07. 2017 14:08

To je ale taky dobrý si uvědomit, že to ani nestálo za nákup.

15. 07. 2017 13:35

Včera jablečný řez z obchodu, ale snědla jsem ho nějak mezi prácí a nakonec mi ani nechutnal. Zbytečný nákup a zbytečné cukry.

14. 07. 2017 23:38

Plody moře jsou dobré - ve všech podobách - té, co se taház vody, i té čokoládové.

13. 07. 2017 22:44

Laskonky taky ráda. Dnes jsem dostala krabici belgických čokoládových pralinek plody moře a neotevřela ji. Dokud nesním první, bude to dobré.

13. 07. 2017 22:22

Laskonku, tu už jsem neměla, ani nepamatuju. Možná minilaskonku o Vánocích - Dělám je z kupovaných korpusů.

13. 07. 2017 21:20

Tak dnes jsem si dala griliášovou trubičku a laskonku, nešlo to odolat.

06. 07. 2017 22:47

Cukr zatím pořád držím, s tuky je to horší..

06. 07. 2017 21:49

Dneska se musím pochválit, byli jsme nakupovat v lídlu a já nekoupila nic co by mne lákalo a co jsem vždy koupila a to: dicmany a ještě lepší bylo zjištění, že mi to vůbec nevadilo, jupíííí

04. 07. 2017 21:07

Krásný borůvky! Kde už rostou? My na ně na chalupě chodíme až v srpnu. Jsou dobrý i zamíchaný s bílým jogurtem, a možná i se lžičkou medu :-). Bílý jogurt s medem je taky fajn. Zrovna piju zázvorový čaj s medem a citronem, nějak jsem se necítila a dokonce mě trochu pobolivalo v uchu.

04. 07. 2017 16:36

Nejde mi trouba, odešla mi pojistka, tak nemůžu nic péct !!!!!!Tak s dnešních borůvek nebude koláč, ale jen tak mlsanda a trochu si nechám ráno na snídani, udělám si ovesnou kaši s borůvkami.

01. 07. 2017 19:51

Med používám jen do bezového čaje s citronem, hlavně v zimě. Čaj ani kávu nesladím.

01. 07. 2017 16:33

Mně chutná med na každý způsob, ten čerstvý tekutý teď krásně voněl.
Včera jsme dali sklenici tátovi k narozenáným, v noci se mi omedu zdálo a dneska jsem podělůila malou sklenickou sousedku, když přicházela domů, zrovna když jsem rovnala sklenice s medem do komory na chodbě.,

01. 07. 2017 15:53

Krystalizace na kvalitě medu nic nemění. Naopak někdo ho má raději,protože nestéká z pečiva, ale na pečení perníků je lépe ho rozpustit ve vodní lázni.

01. 07. 2017 10:26

Jo a zcukernatělý med je výborný peeling na obličej a dekolt :-)

30. 06. 2017 23:37

Když tak děvčata rozjímáte nad medem, vzpomněla jsem si, že mám sklenici od narozenin ve špajzu.V době bez STOBu jsem si dala tak dvě tri lžíce, jen tak na chuť :-)...proto mi bylo směšné, že někomu stačí lžička do čaje a bere to jako maximum gurmánského přešlapu:-)) Sklenici jsem načala, když jsem v lednu marodila ale jak začal Projekt a začal cukrem...tak med jaksi upadl v zapomnění.A protože jsem poučená-nevstanu teď :-))...ale až zítra.Hodím ty tři lžíce na váhu a uvidím co na to semaforky a hlavně jestli to sním s chutí....sama jsem zvědavá na skóre :-)

30. 06. 2017 22:54

Ulepená, to ano. Stačí, když přelévám ty velké lahve do menších.
A sladká. Vypadám pak jako kočka, která si olizuje tlapky všude, kde může :-)

30. 06. 2017 22:23

Med je bohužel pro mě alergen jako všechny včelí produkty, manžel chová včely, takže pomáhám při vytáčení medu , ale já ho ani neolíznu, snažím se nedostat při práci žádné žihadlo, abych nemusela požít pilule nebo aplikovat injekce . Naštěstí máme klidné včelky, takže jsem žihadlo nedostala už několik sezón. Kolem vytáčení je spousta práce, ale je to práce voňavá a příjemná (pokud vám nevadí být poněkud ulepená) Vůně vosku a medu patří u nás k létu( jak říkají včelaři k podletí).

30. 06. 2017 22:18

Nevěsta přivezla tvarohový koláč, klidně jsem si ho dala, neb ona vaří a peče pro mého syny diabetika, tak vím, že tam zbytečně nebude ani gram cukru.Byl skvělý.

30. 06. 2017 15:33

sifaka: Jak říkám, byly doby, kdy jsem klidně snědla kilo za 10-14 dní. Sice ne celoročně, takže to nebylo za rok 24 kg medu, ale k deseti ročně to šlo určitě.

Pamatuju se na hezkou příhodu před lety. Šla jsem na konrolní odběry, měla jsem laryngitidu a ráno před odchodem jsem vypila svůj obří hrnek čaje s citronem, důkladně oslazený medem. Vůbec mi nedošlo, že to už rozhodně není "na lačno". Při pročítání nálezů doktor znepojojemě konstatoval: "Vy máte v moči cukr." Chytila jsem se za hlavu a přiznala se k tomu, co jsem si teprve v ten okamžik uvědomila. "Ahá, laryngitida, tak to vysvětluje ty zvýšené CRP," usmál se spokojeně.

29. 06. 2017 23:23

Macatice:....právě jsem si to hodila do kalkulačky, jak dlouho ten med chceš likvidovat po lžičce denně:-)...vůbec mě nenapadlo, že děláš dealera nebo se dá použít k"nátěru", jako Máša...........:-))
Děvčata co tu se jeden nedoví :-))

29. 06. 2017 21:26

Tak čekám dneska návštěvu a odešla mi pojistka na kamnech, tak vůbec nic neupeču.....

28. 06. 2017 20:28

Med jako dárek, to je dobrý tip.

28. 06. 2017 14:54

sifaka: Když žertovat, tak žertovat. Kolik váží lřička, nevím :-) Ale ten med, co s ní naberu 10-20 g, podle toho, jak je plná až vrchovatá. To jsem si zvážila už před rokem, když jsem se STOBem začínala. ?-)

Masa55: Což o to, mMedožrout jsem velký. Kdybych se nehlídala a neomezovala, sním klidně litrovku za deset dní. Jednou jsem koupila celou 18kg konev (velké balení přijde levnějc), a když kolega říkal, že celá konec je na něj moc, že by si ji kdyžtak vzal s někým napůl, tak jsem do toho šla ještě s ním.
Posledních pár let se snažím omezovat cukr, tedy i med, takže mi stačí ty tři pětikilové sklenice. Mám med jako dárek při různých příležitostech pro celou širokou rodinu - padne na to většina té zásoby. A já nemusím pracně nic vymýšlet a shánět.

28. 06. 2017 10:47

Macatice : to spotřebuješ tolik medu ?????Já ho mám taky doma ( mám dobrý domáci zdroj ), ale mám ho na zimu do čaje se zázvorem a citronem. Jinak ho používám do sauny, kde si s ním matírám obličej , krk a prsa.

28. 06. 2017 09:49

Zdá se, že můj boj s přidaným cukrem postupuje malými krůčky kupředu.Asi je to pro mně veliká překážka ke shazování přebytečné váhy.Včera jsem si v jídelně dala sladkou rýži s ovocem...oni v těch jídelnách zapékané věci umí moc dobře...a jídlo se mi zdálo tak sladké, že jsem vydloubala nějakou rýži-abych měla jako kombinaci k fazolové polévce :-))...taky pár jahod a tvarohu.Zbytek jsem dala do krabičky"co kdyby"....a co myslíte?.kdyby přišlo po dvou hodinách, zblajzla jsem zbytek na hlad"sladké nesladké".:-(Příště už si to nedám, protože už mi to ani nebude chutnat.Takže včerejší semaforky mám pokažené ale do budoucna úspěch :-)

27. 06. 2017 22:30

Macatice, dovolis abychom spolu kapku zazertovaly?......kolik tak vazi lžička medu?Máš přehled? :-)

27. 06. 2017 21:02

Tak mám doma pětikilovou lahev čerstvého medu - první ze tří. Už jsem neodolala a lžičku jsem zbljzla. Ale jen lžičku. Ale jen lžičku. Před rokem y to určitě byla celá miska.

27. 06. 2017 19:03

LÁZEŇSKÉ OPLATKY NORMÁLNĚ NEKUPUJI ALE V LÁZNÍCH BYCH URČITĚ OCHUTNALA

27. 06. 2017 12:15

Když si děláme chutě, já bych si dala para ořechy, myslím, že i když jsou tučnější, obsahují hodně vitamínů.

26. 06. 2017 22:24

Já si dneska zobla pár pistácií a vlašáků, oboje bylo moc dobré.

26. 06. 2017 17:46

Dneska jsem nezvládla vnější podněty, muž si při posledním nákupu koupil chipsi, já to fakt moc nemusím, radši oříšky kešu , ale dnes jsem podlehla, jak tady vedle mne spokojeně křupal, tak jse si taky dala.......

26. 06. 2017 07:51

Tedy, to je po ránu útok na chuťové buňky, když čtu vaši noční konverzaci, lázeňskou oplatku, a teplou, bych si hned dala...

25. 06. 2017 23:16

Já jsem měla nwejradši ty se sekanými oříšky (myslím, že byly i se skořicí), ty byly dobré i teplé. A pak takové plněné čokoládové, ale ty tochtělostudené..

25. 06. 2017 22:49

Souhlasím, bez teplé oplatky by to nebyli lázně. Já ještě pamatuji, když za 1 Kč jsem jich dostala 4 kousky, ale to už je fakt děsně dávno .....

24. 06. 2017 20:52

Máši, máš pravdu. Pokud si dám při procházce jeden lázeňský oplatek, nic se nestane.

24. 06. 2017 20:08

Proč by jsi odolávala, jen si ho dopřej, je skvělý a k lázeňské pohodě patří !!!!!Já si dám pokaždé teplou oplatku , když jedu do Varů.....

22. 06. 2017 20:23

Dnes jsem neodolala a ochutnala jeden čerstvě udělaný lázeňský oplatek, cereální s oříšky na kolonádě v Teplicích nad Bečvou.Jsem tu s manželem na tři týdny.Příště snad odolám.

21. 06. 2017 23:52

Já jsem dneska v lahůdkách mlsně okukovala marcipánové figurky, kávová zrna a jiné dortíčky, ale nakonec jsem se k tomu všemu otočila zády a odešla jsem. :-)
Když onineměli ani uzenou makrelu ani sleďové matjesy!

21. 06. 2017 21:54

Dneska jsem si ho dopřála, jeden čerstvý , nadýchaný žloutkový věněček.......byl skvělý a pěkně pomaloučku jsem si ho vychutnala....

17. 06. 2017 21:00

Tady jsou melouny vodní a žlutý,broskvičky a mirabelky.dávám si to každý den.

17. 06. 2017 17:22

Já to ještě doplňuju nektarinkami nebo broskvemi.

16. 06. 2017 23:10

Meloun a jahody,to je zdroj sladkosti pro tuto část léta, který mi vyhovuje.

16. 06. 2017 20:56

Tady si sladké moc nedávám,není co,mám už docela chuť na žloutkový věneček,nebo kremroly,nebo i obyčejnou koblihu.....

16. 06. 2017 12:03

U nás konečně zrají lesní jahody, tak chodím mlsat na kraj lesa. Dobrota a relax zároveň

16. 06. 2017 04:41

Masa55: Vypadáto na boj s pekelnými silami.

Koupila jsem si onehdy velkou mikulášskou figurku čerta za 9 Kč. Ale to bude brnkačka, je to mléčná čokoláda, kterou mám radši, má jen 150 g a je jen jedna a dá se snadno nalámat na maličké kousky. ta "pevnost" byly dvě tlusté 200g čokolády s velkými čtverečky. Když jsem chtěla jen 10 g, musela jsem je pracně krájet.

15. 06. 2017 23:56

Doma jsme jim říkávali psí sušenky, byly málo sladké a mamka je zalévala pudinkem a navrch dávala čerstvé ovoce,
je to jedna z mála věcí kterou občas mlsnu.

15. 06. 2017 23:17

Další dobrá zpráva pro mně.Vyzkoušela jsem dvě nové potraviny, jakože na chuť a byly tak sladké, že už je příště nekoupím.Celkem mě těší, že se začínám uchylovat k méně sladkým potravinám a obyčejným sušenkám.Bez náplně, bez, polevy a třeba i bez cukru.Docela mi stačí, že to křoupe :-)

15. 06. 2017 10:06

Paráda,zase jsem se po ránu zasmála.a jaký hrad ted spolu s bělehradskými spolubojovniky budete dobývat teď /??

15. 06. 2017 02:36

Bezpodmínečná kapitulace nepřítele!
Od našeho válečného zpravodaje

Vážení čtenáři, přinášíme radostnou zprávu o úplném vítězství našich armád na čokoládové frontě a definitivní porážce nepřítele, který oznámil bezpodmínečnou kapitulaci. Z pevnosti Cioccolato Extra Fondente nezůstal kámen na kameni a sacharózové valy obou věží byly srovnány se zemí.
Po téměř měsíc trvajícím atakování hradeb byl pečlivě naplánován závěrečný zdrcující útok, v němž nemalou roli sehráli naši stateční bělehradští přátelé. Dosud nedobyté území bylo pečlivě rozděleno na čtverce a každý z nich byl přidělen jednomu samostaatnému oddílu, tak aby ani kousíček nepřátelského prostoru nezůstal neporyt. Poté generál M. A. Catice zavelel připraveým jednotkám na zteč, přičemž sám šel svým vojákům příkladem a hrdinně se zapojil do lítého boje. Není divu, že takové sjednocené síle nepřítel neodolal a byl nadobro rozprášen.
Sláva našim statečným vojákům i jejich obětavým spojencům!
A vám, naši milí čtenáři, děkujeme za pozornost i slova podpory, která jste našim mužům v armádě na frontu posílali a která povzbuzovala jejich morálku, neboť díky nim všichni cítili, že nejsou v boji osamoceni.

13. 06. 2017 23:41

Tak si to setkání užijte.

13. 06. 2017 13:16

Macatice.....vánoční želeé?............snad na vánoce,ne?:-))
Jinak děvčata musím se pochlubit,...včera jsem strávila 4 hodiny s kamarádkami v řecké taverně a neproběhla vůbec žádná sladkost :-)..ani baklava, ani kataifi...nic.....Pravda, bylo frapé, které piju s cukrem a taky titěrná řecká kávička s cukrem.....takže by můj osekaný cukrový plán uznal, že mám splněný dení příděl a víc nepotřebovat?........Každopádně jsem si na "něco ke kafi vzpomněla až večer, to už jsem si řekla, že to nemá cenu:-)).....takže projekt dobrý:-))
A odpoledne se těším na setkání s Ivou Málkovou v Librexu :-)

12. 06. 2017 23:49

Já jsem v poslední době začala jíst jahody a broskve, takže už nemusím dohánět sacharidy, akorát už nemám nárok na sladkosti. Stejně jsem si je většinou dávala, když jsem potřebovala doplnit sacharidy. To jsem zvědavá, kdy těch posledních pár kousků vánočního želé dorazím :-)

12. 06. 2017 00:13

Nesladím, sladkosti nahrazuji jahodami, melounem, meruňkami apod. Maximálně zaliji do želatiny.

11. 06. 2017 18:53

Snažím se nesladit teplé nápoje (kávu, Čaj ), protože to jsou zbytečné a prázdné kalorie

09. 06. 2017 09:50

Tak tady jsou stále ty samé sladkosti,k snidani bábovka a croissant.tak to mne ani neláká.k obědu a k večeři se objeví něco jiného,tak ochutnám 1 kousek.s Egyptem se to nedá vůbec,nesmím to porovnávat,neb bych byla naštvaná

08. 06. 2017 22:20

Teda Macatice, že ty to umíš tak napsat:-))......úplně tě vidím jak máš pod každou paží kolo :-)).................dortu:-))

07. 06. 2017 23:50

Zato já dneska problém měla. V práci dva čokoládové dorty - od každého jsem musela ochutnat. Ale kafe k tomu už jsem si neosladila :-)

07. 06. 2017 21:44

Tak sladké tady nejsou tak úžasný ,tak nemám problém....

06. 06. 2017 19:29

Také nesladím, rozhodla jsem se a nepeču, ale mám hodně rebarbory, tak by jsem ráda po dlouhé době udělala pro celou rodinu koláč, napsala jsem si ho ale nemůžu to najít, jednou jste ho měli na výletě, jestli si někdo vzpomenete a budete ho mít napsaný, budu ráda když mi ho dáte, děkuji .

06. 06. 2017 19:11

Už jsem snědla. 2 banány a zbytek bo bonbonů Vexta a mám děsný hlad.večeře je až v 19 hod.a tady je o hodinu míň.

05. 06. 2017 21:24

Taky jsem si zvykla nesladit čaj a kávu a pokud peču, rodina si zvykla, že dávám méně cukru.

05. 06. 2017 09:06

sifaka : čaj a kafe už nesladím, čaj nikdy, a kafe cca 2 roky, ale myslím tím to moje pečení co dělám kvůli muži i 3 x týdně.Tady jsem dávám poloviční dávku cukru, ale na některé koláče to pro mého muže bylo moc málo sladké.
Takže ty tedky vynechávám a peču jen ty, kde to tak nepoznal a pomalu ho budu přivykat na méně sladké.

04. 06. 2017 21:12

Mášo, co to co to........ty ještě sladíš?:-))

04. 06. 2017 20:04

Tak já nevím děvčata, když už míň sladím a už mi nechutná přeslazené jídlo, tak to už zdravě mlsám, ne ????

04. 06. 2017 19:01

Tak jsem si v sobotu dala dva kopečky zmrzliny. Připojuju se k rodině těch, co přestali pravidelně jíst sladkosti a odvykli sladké chuti, takže sladké produkty jim teď připadají příšerně přeslazené.

04. 06. 2017 11:06

Spíš bych si ke cottagi ovoce přikousla, ale do něj asi taky nedala.

04. 06. 2017 01:02

Je zajímavé, jak jsou rozdílné chutě.....já si zase nedovedu představit cottage nasladko :-)

03. 06. 2017 23:59

Z ochuceného jogurtu mne hlava netrápí, láta jsem jedla tyto, neb bílý jsem nepozřela a nepozřu, to si ho radši nedám. Naučila jsem se aspoň jíst cottage přírodní a podle chuti si ho dám buď se zeleninou, nebo s ovocem.

03. 06. 2017 18:01

Šla jsem vyzkoušet ochucený Skyr, na základě otázky v článku.Jsem docela na rozpacích.Pročetla jsem údaje na obalu, protože se mi zdál hodně sladký.Tak jakoby chemicky.Bílý skyr má 4 g cukru, ochucený 11g.Nevím, proč musí tak dobrý výrobek kazit tolika cukrem...Aby se prodal?
Naštěstí mi začaly chutnat bílé varianty mléčných výrobků počínaje kefíry, tvarohy apod.Jediný ochucený, který beru na milost je Pierot ananasový a pomerančový.Když je v akci, pár si koupím a pak celý týden kličkuju mezi semafory :-))

03. 06. 2017 15:40

Macatice:.........to s tím ovocem jsi nevěděla??To jak se tu svého času řešil meloun,.to byly věci...botanici a milovníci melounů chtěli aby byl veden jako zelenina(aby měli splněný zeleninový semafor a ještě si u toho pošmákli) :-))...........výživáři ho chtěli mít zařazený jako ovoce, protože má cukru jako ovoce :-)).............prostě tahanice to byla veliká.My už víme, že cukr z ovoce je relativně menší zlo.Jenže kdo potřebuje hubnout, pro toho je sezóna ovoce očistec.Já osobně už jsem si zvykla, pustit korunu a mimo sezónu si koupit nějaké ovoce, ač dražší a dát si ho do bílého jogurtu.Ovšem v sezóně, když se ti nad hlavou houpají srdcovky a všude se válejí melouny za "pár babek", jeden si nechce odříkat.:-(
Koupila jsem po haluzi mango za pěkné peníze, 1/2 jsem snědla na 2x a semafor jsem měla přejetý až do večera...co k tomu říct.....
A na dneska jsem si koupila první letošní meloun:-(.....prostě léto je tu, chvála mu :-)), u nás trvá jen krátce.

02. 06. 2017 18:54

Tak jsem možná přišla na to, jak řešit sacharidový deficit - ovoce! Taková pěkně uzrálá broskev... Jestliu měsíc zdravého mlsání bude o tom, o čem si myslím, tak mám vystaráno. Akorát si pak člověk musí hlídat cukry..

02. 06. 2017 16:32

My jdeme dneska večer na kácení májky, bude pivko a klobása a country, už se těším.....

01. 06. 2017 22:05

Tak dneska jsem si dala v hospodě k večeři pivo. A po dlouhé době mám víc sacharidů než bílkovin (asi dvě procenta)

01. 06. 2017 14:15

Že váháš! Jak jinak bys chtěla 100 g čokolády za 6 Kč?. Ale jinak je to normální mléčná čokoláda, která při správném skladování vydrží klidně dva roky, pokud ji teda někdo dřív neobjeví a nesníí. Tahle má spotřebu do konce března příštího roku. :-)

01. 06. 2017 09:16

No to bude asi hodně kvalitní čokoláda, že ???? Určitě vyndaly neprodané zboží z loňska,ne ????

31. 05. 2017 13:06

27. 05. 2017 13:50 sifaka: Ty jsi jasnovidec?!
Dnes tam byli - Mikuláši a čerti, vysoká figurka z mléčné čokolády, 150 g za devět korun!
:-)

30. 05. 2017 12:20

oslazené nápoje a zákusky mě nic neříkají, ale přesto mám cukrovku, je potřeba sledovat skrytý cukr

30. 05. 2017 12:04

V mém případě bude přidaný cukr jen v koktejlech a v letním frapé.Tedy pokud mi budou ještě chutnat.Zatím se zdá, že ano.Samozřejmě i mamčiny koláče.Ale už se připravuju, že ji požádám, jestli by mohla snížit cukr v receptech o 1/2.Jsem zvědavá, jak na to stará škola přistoupí.Jen jí musím říct, že se jedná o zdraví, ne o hubnutí.Na to je ona alergická:-))

30. 05. 2017 10:39

No, tak já přidaný cukr občas potřebuju. Je to jediný sacharid, který neobsahuje taky bílkoviny. I to želé jich trošku má.

A v neděli, když jsem věděla, co mě se sekačkou čeká, jsem se nerozpakovala si ranní kafe pořádně osladit medem.

30. 05. 2017 09:14

Děvčata , když si to tady tak čtu, tak do konce roku už nebudeme potřebovat přidaný cukr vůbec, co ????Nikdy jsem nechápala moji dceru, že doma nemá žádný cukr ......... takový extrém to já nebudu, ale už ji víc rozumím.

29. 05. 2017 17:33

sifaka: To máš asi pravdu, s tím pocitem sladké chuti. Už se mi párkrát stalo, že jsem si dala do kafe hodně mléka bez cukru a ani jsem si to neuvědomila, prostě mi ta sladkost nechyběla.

29. 05. 2017 17:30

Tak abych splnila svůj slib, že poreferuju o následcích sobotní skutečně bezuzdné žranice (nechci říct, že mi z toho bylo blbě, to ne, ale kdyby mi někdo na konci před odchodem nabídl na talířku kus dortu, podívala bych se na něj, asi jako kdyby mi podával vypaseného pavouka) před týdnem na oslavě.
Ráno před oslavou váha 56,5 kg. Včera v neděli týden po oslavě rovněž 56,5 kg.
V neděli po oslavě sice byla váha 56,9, ale nejvyšší v úterý ráno - 57.3. To potvrzuje moje zkušenosti - po žranici neztlousnu hned, ale maximum je asi dva dny poté. Pak ta váha tak nějak celkem rovnoměrně klesala (pravda je, že jsem se snažila držet se spíš v rozmezí 90-100 procent než 100-110 procent, ale výrazně hubnoucí režim jsem nenasadila.

Tak si myslím, že občasné vyhození si z kopýtka při jinak vyváženém a přiměřeném stravování žádnou větší škodu nenapáchá. Samozřejmě, pokud člověk není diabetik, žlučníkář nebo tak něco. Nebo neurotik, který se psychicky zhroutí z toho, že má někdy skoro o kilo víc. Však on mí jindy zase o kilo míň.

28. 05. 2017 22:51

Pekla jsem na dětskou akci perníčky, ani jsem je neochutnala. Ještě mě čekají mufinky sladké i slané.

28. 05. 2017 22:14

Nj, cukr...stará láska nerezaví :-)...ale teď vážně.Dnes jsem si koupila zmrzlinu značky, která je normálně pekelně drahá.Ale byla v akci, tak si říkám, zkusím.....Lidičky ta vám byla tak sladká, že mi vstaly vlasy na hlavě.Takže dle mého to znamená, že opravdu cukru odvykám.Myslím sladké chuti.Už se mi to stalo před pár měsíci s bonboniérou známé zahraniční značky.Nevím jak jste pokročili vy ostatní, pro které je cukr mor ale u sebe vidím velké zlepšení.Sice nijak zvlášť nehubnu ale určitě jsem zdravější a všímám, že mi přestaly otékat lýtka.Takže za mě, dobrý :-)

27. 05. 2017 20:07

Tak koláč byl dobrý, dala jsem tam 3/4 dávky cukru a tak to prošlo. Jinak souputníci všimli jste si, že leden měsíc cukru má nejvíc příspěvků ????? Stále se k němu vracíme a stále bojujeme, co ????

27. 05. 2017 13:50

Bacha dívky, za pár dní začnou útočit Mikuláši :-)

26. 05. 2017 12:44

Konhana: To u nás v Peny měli půl regálu zlevněných velikonočních vajíček a zajíčků ještě včera.

26. 05. 2017 09:33

Já si budu muset dá lednové proticukrové opáčko, nějak se mi to vymyká.

26. 05. 2017 09:01

Tak dneska upeču tvarohový koláč, musím ale dát o trochu víc cukru, minule si muž stěžoval, že je kyselý a to jsem tam dala poloviční dávku cukru.

26. 05. 2017 08:18

No, ještě minulý týden jsme dostali v práci čokoládu s nápisem Veselé Velikonoce... Ale jinak jsem už byla v obchodě a Studentské jsem odolala

25. 05. 2017 23:52

Hm, tak já doufám nikoho k hříchu nesvedu. Aspoň nepředpokládám, že byste někdo teď v květnu sehnal vánoční želé arabesky :-)

25. 05. 2017 21:07

Sakra, zítra si taky koupím, když tu děvčata šíříte takový podvratný myšlenky :-)

25. 05. 2017 20:56

No a dneska taky!

25. 05. 2017 20:55

No a dneska taky!

24. 05. 2017 20:33

Tak já tedy včera taky na šířku....Sem je lepší nechodit, potom mám chutě ....

24. 05. 2017 08:49

safika : díky za krásné ráno, rozesmála jsi mne.Bylo to na šířku, šířku, šířku !!!!!Jsem tak ráda , že jsem tady s vámi !!

23. 05. 2017 12:08

Máši, nedá mi to.....když já jsem taková zvědavka :-))..ta řada byla na výšku nebo na šířku?:-))...................né dělám si srandu.....Studentská je potvora...a hlavně ty "limitované edice", hruška nebo višeň....:-))

22. 05. 2017 23:04

Já jsem dneska chuť na sladké ukojila lžičkou medu. Respektoive ona to nebyla ani tak chuť na sladké, jako spíš úvaha, že když jsem taková utahaná, motá se mi hlava a mám tlak 71/112, tak mi určitě neudělá špatně kafe - velké s mlékem a oslazené lžičkou medu. Špatně mi rohodně neudělalo :-) Zvládla jsem pak zalejvání na zahrádce i večerní cvičení.

22. 05. 2017 21:48

Jo,studentská je dobrá....

22. 05. 2017 19:45

safika : nezlob !!!!! byla to jedna řada, ale chutě jsem měla nejměně na 3 řady !!!!!

22. 05. 2017 19:43

Macatice:...tomu se říká"mít kačení žaludek":-))).................
Mášo, kolik je "kousek"?......1/4 kilečka? :-))

21. 05. 2017 21:52

sifaka: Tak s tou v tomhle ohledu problémy nemívám :-)

21. 05. 2017 17:41

Dneska jsem si dala kousek čokolády Studenská pečeť. Předem jsem se vzdala a vůbec nebojovala a slupla jsem to raz dva......

21. 05. 2017 08:56

Macatice :-))), myslim se to projevi hlavne v sanitarni keramice :-))

20. 05. 2017 22:59

No, tyhle arabesky jsou bez čokolády a vezmu si jednu nebo maximálně dvě, když potřebuju čisté sacharidy. Jinak jsem se asi fakt odnučila jíst sladké, takže mi nechybí. Teda umlsávám oříšky, rozinky a jiné sušené ovoce, to má cukrů asi taky dost. Takže to za extra zásluhu nepovažuju, když mě sladké na stole nechává chladnou. Na druhou stranu, když mám chuť, tak si tu arabesku vezmu klidně ipoi večeři, semforek nesemaforek.

Ale dnesk na olavě jsem stláskala dortů a jiného sladkého pečiva, kompotů a cukroví asi tolik, co za předchozí tři měsíe. Nemluvě o ostatním normálním jídle (grilovaná krkovička, boršč, saláty a pomazánky a slané jemné pečivo) a pití. Já to řeknu na rovinu, přežrala jsem se, jako za poslední rok nepamatuju. Takže poeferuju, jak se během pár dnů takový exces projeví na váze.

20. 05. 2017 19:41

Macatice- to je skoro sebemrskačství,co ty s tím cukrovím děláš!

20. 05. 2017 17:25

Tak vánoční želé arabesky v čokoládě přímo zbožňuji a nad těmi se nikdy neovládnu !!!!!Každá bitva je předem prohraná !!!!

19. 05. 2017 23:24

Přišli kamarádi z Bělehradské ulice. Načala jsem tu druhou tabulku, a když jsme si každý vzali kousek, skoro půlka jí byla pryč :-) Ještě zbývá šest čtverečků, velkých dvacetigramových. Někdy si je musím půlit.

Mimochdem, taky mi ještě zbývá stejný počet vánočních želé arabesek.

19. 05. 2017 08:17

Macatice : tedy ty monzunové deště mne dostaly, ještě že pak dorazily ty posily od Bělehradu !!!!!!!
Děkuji ti za krásné ráno, asi změním původní rozhodnutí a Cioccolato Extra Fondente si zakoupím ( nebo něco tomu podobného ), abych mohla též provádět , tak skvělé bitvy !!!!!!

18. 05. 2017 06:01

Masa55: tmavé těsto s kakaem, do něj se nalije tvaroh s vajíčkem, pudinkem - dělám vzor jako mřížku. Možná se to u vás v kraji jenom jmenuje jinak, ale teta mě to naučila jako fešácké řezy

18. 05. 2017 03:38

První ze dvou pevnostních věží Cioccolato Extra Fondente srovnána se zemí!
Od našeho válečého zpravodaje

Vážení čtenáři, po téměř měsíci přinášíme nové skvělé zprávy z čokoládové fronty.
Po vítězné bitvě, jejíž průběh jsme podrobně popsali v minulé reportáži, se boj podle předpokladů změnil v dlouhou poziční válku. Proti naší armádě se postavily nejen nepřátelské jednotky, ale i přírodní žřivly. Předčasný příchod monzunových dešťů s sebou přinesl odporný chlad, který spolu se všeobecnou vlezlou vlhkostí přispěl k vypuknutí rozličných chorob v našem táboře. Záchvaty malárie s horečnatými stavy, týfus a žaludeční křeče, epidemie černého kašle, mor a cholera, dna a oubytě - to vše bylo na denním pořádku. Medici měli plné ruce práce a jedině nezlomný duch celé armády držel naše vojáky nad hladinou depresí a ve střehu před nepřátelskou aktivitou.
Po pár týdnech období dešťů ustoupilo a spolu s ním i nepříjemné nemoci.
Naše jednotky se s novou vervou vrhly do boje, a sotva vyschlo bitevní pole na tukové planině, podnikly frontální útok na poslední zbytky sacharózových hradeb první pevnostní věže. V tu chvíli dorazily nečekané posily od Bělehradu. Spojenými silami byla první věž doslova převálcována a srovnána se zemí a drtivá síla útoku se obrátila proti druhé, dosud nepoškozené věži. Ta byla nenadálým atakem značně zdevastována, než byly útočící voje nuceny se s nástupem noci stáhnout.
Armádní generál M. A. Catice soudí, že stačí ještě jeden nebo dva takové masivní výpady a dílo zkázy nepřátelské pevnosti bude dokonáno. Věříme tedy, že naše příští zpravodajství přinese informaci o definitivním epochálním víězství našich vojsk.

17. 05. 2017 09:23

Konhana : prosím tě, co to jsou ty fešácké řezy ???? Ten název se mi tuze líbí.....

17. 05. 2017 01:37

sifaka: On má ten metabolismus každž trochu jinak nastavený. A mladší organismus obecně mívá vyěěí bazál.
Ono jde taky o to, jak často ty děvenky na smažák chodí, co dělají během dne a kolik toho snědí jinak. Jestli je tohle jediné pořádé jídlo za den...
Já si třeba dovedu představit, že bych si dala smažák s hrnolky, a kdybych si to ostatní dobře naplánovala, byly by to jen minimálně překročené bílkoviny a SAFA (ani ne tuky celakově). Pravda je, že bych si dala colu light nebo minerálku bez cukru. Dneska ty dva šunkové chlebíčky se slátem a jeden bramborák taky rozhodně nevypadaly dietně, a přitom se to nakonec všechno docela pěkně poskládalo. A dokonce bramborák místo grilovaného kuřete znamenal vyváženost bílkovin a sacharidů - u mě věc poměrně vzácná, vždycky mám těch bílkovina vic než sacharidů (i když jsou oba semaforky zelené - jenže bílkoviny u horní hranice, acharidy u dolní).

16. 05. 2017 20:32

Já se zatím se sladkým držím.

16. 05. 2017 20:05

Dnes jsem rebarborový koláč se žmolenkou z kynutého těsta ochutnala k odpolední kávě a vypotila na zahradě. V pátek budu péct pouťové koláčky, to bude horší uhlídat se, povidlové miluju( ať už jablková nebo švestková povidla) No a samozřejmě pečená kachnička se zelím a chlupatým knedlíkem k sobotnímu obědu (neb v neděli všichni odjíždí a nemohli by si pochutnat na pivu), prostě bude to silné pokušení, ale srovnám to do semaforků,kdyby čert na koze rajtoval.

16. 05. 2017 20:05

macatice......to máš dobrý, že sis našla hubnoucí cestu.Včera jsem se podivila v jednom bistru.Dala jsem si tam zapékaný lilek a kousek kuřecího masíčka.Ten lilek jsem vzala ještě tak 1/3 domů na potom...Vedle ke stolu si sedla 4 mladá děvčata...možná studentky....všechny do jedné měly smažený hermelín a hromadu hranclí...Na stole se objevila i kofola.Přitom dívky měly postavičky"ham ham"........Nevím, jestli to byly bulimičky či jak se jinak stravují, ale nevypadaly, že to objednané jídlo vidí poprvé..........Rozumíte tomu?Já ne :-((

16. 05. 2017 19:38

Tak to já jsem si o víkendu plánovitě debužírovala, mimo jiné i cukru - slovácké koláčky, sladké vínečko... ono když člověk hubne nechtěně nadplán, taky to není ono, tak jsem to chtěla zarazit, což se mi povedlo.
Zajímavé je, že i když jsem si ve velké míře dopřávala sladké a sacharidy (nádivka, pivo), tak stejně bílkoviny zvítězily.
Dneska už jsem se k večeři pokorně vrátila k restované zelenině. A ikdyž jsem si v poledne v bufetu dala dva šunkové chlebíčky jeden bramborák, jsem se vším v normě, jen tuky mališko nad )to ten smažený bramborák). Ale konečně jsou bílkoviny a sacharidy v rovnováze :-)

16. 05. 2017 12:05

Já minulý týden upekla chlapům fešácké řezy, jela jsem na víkend pryč, tak ať se mají dobře. Dloooouho jsem odolávala, ale jen co manžel zakrojil, to už se prostě nedalo vydržet....

16. 05. 2017 10:48

No tedy Mášo jsi fakt dobrá.Já když si mám dát jen jeden kousíček buchty, tak jsem pak na sebe naštvaná, že zrovna já jsem ten tlusťoch, co se musí pořád hlídat.To si raději nedám nic a nechávám v klidu moje cukrové buňky.Pak mi to úplně zkazí celý den a koučink.Prostě ani za 5 měsíců se v tom nic nezměnilo.

16. 05. 2017 09:56

Dnes jsem neodolala , ráno v krámě se na mě tak smály vdolky, byly jak malovaný, tak jsem si jeden ke kávičce koupila.....

14. 05. 2017 20:36

Mášo,jsi dobrá,máš výdrž.Já radši nic nepeču.

14. 05. 2017 07:56

Tak ořechový koláč už neni, dala jsem tam poloviční dávku cukru a k mouce jsem přidala namleté ovesné vločky. Byl skvělý, vzala jsem ho na návštěvu k sestře a jen se po něm zaprášilo, já se udržela a snědla 2 kousky.

14. 05. 2017 00:14

Vánoční cukroví nepeču, dělám ho za syrova, jinak bych toho půlku připáliula. Posledně to byla docela bída, neurodily se ořechy. Tak jsem zvědavá, jak to bude letos.
Ale taky už začínám promýšlet nějaké zdravější varianty.

14. 05. 2017 00:00

Vánoční cukroví nepeču, dělám ho za syrova, jinak bych toho půlku připáliula. Posledně to byla docela bída, neurodily se ořechy. Tak jsem zvědavá, jak to bude letos.
Ale taky už začínám promýšlet nějaké zdravější varianty.

13. 05. 2017 22:17

Mášo,tonení


Mášo,to není špatné,péct teď vánoční cukroví.Já bych si dala i bramborový salát. :-)

13. 05. 2017 08:41

Lívanečky se povedly a nová pánev se 100% osvědčila, peklo se na ní jedna báseň.
Dneska upeču ořechové vánoční cukroví na plech.Toto na vánoce peču jako poslední, neb je to jako koláč, ale jako první zmizne. Trochu ho přispůsobím, aby mi splňoval mé nové výživové znalosti.

12. 05. 2017 08:59

Tak na lívanečky zatím nedošlo, nějak jsem neměla čas stát u plotny, tak snad dnes.

11. 05. 2017 22:33

Zákusky,sladkosti apod. mi zatím nechybí, ale zase mám poslední dobou pořád chut na pivo.Klasické i s citrone m,zázvorem apod.Dřív jsem pivo pila párkrát do roka dvě deci.Jinak piju čistou vodu z vodovodu,příp. S citronem

11. 05. 2017 21:14

Omlouvám se za překlepy, mám k dispozici jiný pc pro mě nezvyklý.

11. 05. 2017 21:12

Lívance mého dětství se smažily na velké litinové desce položené na sporáku, pomašlovalo se šest kol na každé kolo se nalilo těsto a něž bylo nalito na všech už se první obracel amež se obrátil poslední už se sbíralo an mísu a zase mašlovalo a nelévalo, byla to úžasná pochoutka s jahodami nebo malinami či borůvkami a domácí smetanou nebo jenom se skořicí a cukrem :-))

11. 05. 2017 11:36

Jé - já si zpomínám na své první lívance, co jsem dělala podle nějakého receptu jako asi desetiletá holka za pomoci o sedm let staršího bráchy.
Hrnečku vař hadr.
Dosud jsme dělali vždycky jen palačinky, jenže lívance byly daleko neposednější.
Zadělané těsto kynulo a kynulo, i dali jsme pod hrnec talíř, aby mělo kam přetékat. Ai talíř estačil, tak jsme část přendali do jiného hrnce. Ovšem v tom původním to kynulo dál a dál, až se to zase vyhrnulo ven na ten talíř. Pak jsme to vzdali a raději začali těsto odebírat na pánev a hned smažili.
Ale pamatuju se, že jsme si tenkrát pošmákli. A že toho bylo opravu hodně, což nám nuikterak nevadilo :-)

11. 05. 2017 09:18

Včera jsem si zakoupila nový lívanečník a dne udělám prvně v životě celozrnné lívanečky, jsem na ně fakt zvědavá ....

08. 05. 2017 20:21

...taky přidám "žraníčko"....Dnes u babi decentně dva kousky ořechové bábovičky ke kafi.Dala mi sebou i do krabičky.........obsah krabičky jsem po příchodu domů jedním tahem vyklopila do krku :-((......pak že cukr není droga:-((......jak pro koho.Takže znovu zahajuji cukrové embargo :-)

08. 05. 2017 19:00

Nekontrolované žaníčko by se mi tky v tuto chvíliu líbilo, kyby mě popadlo. Dneska se nutím do sebe něco nacpat. Dala jsem si krupičnou kaši a piškoty s čajem.

08. 05. 2017 16:22

Masa55 Nekontrolované žraníčko :-) :-) to jepěkné!

08. 05. 2017 15:38

Dá se říct, že se sladkým už nemám takový problém , jako v lednu. Nejen že už vím, jak cukr moc škodí, ale lepší, vyváženější ( ještě to pořád neni na 100 %) jídelníček způsobuje to, že nemám záchvaty nejen na sladké, ale i na nekontrolovatelné žraníčko !!!!

06. 05. 2017 10:53

Ahoj Evičko!!!Jsem ráda , že jsi tady!

05. 05. 2017 06:31

S cukrem je to u mě podle přímé úměrnosti, čím víc jím sladkého, tím víc bych na něj měla chuť. Pokud začnu jíst podle sebekaučinku vyrovnaně, přestane chuť na sladké. A když mě náhodou teď v hubnoucí fázi nějaká chuť přepadne, vezmu jednu sušenku od REJ s jahodami a chia semínky, jsou výborné.

04. 05. 2017 23:01

Proč by to kůN nedal? Jestli myslíš kvůli váze, tak jsem viděla, jak posadili na koně 120-130 kg chlapa, kůň se sice trošku prohnul ve hřbetu, ale svoj kolečko odkráčel a ani neměl tendenci se svého jezdce zbvit.

04. 05. 2017 21:00

Já bych to dala ale kůň ne

04. 05. 2017 15:44

Mášo, to tě obdivuji, já bych jízdu na koni asi nedala.

04. 05. 2017 09:33

Vloni jsem si splnila další sen a to byla jízda na koni.Moc se mi to líbilo a právě uvažuji, jestli se nepřihlásím na nějaké hodiny....

03. 05. 2017 18:40

Mášo,ty housle mě tedy dostaly.

03. 05. 2017 09:57

Housle jsou ve skříni, již 5 let jsem zase na ně nesáhla. Já jako holka jsem na ně hrála celou základku a pak ještě na průmce jsem vypomáhala v školním orchestru.Pak přes 30 let leželi ve slříni.Když mi bylo 55 , tak mě najednou něco oslovilo, a já jsem se přihlásila do hudebky a opět jsem prstíky rozběhala po strunách. To se nedá zapomenout, jen technika byla v pr.....Po roce jsem svoji hrací mánii ukončila v kulturním domě na sektání s důchodcema, kde jsem si zahrála s místním orchestrem. Sklidila jsem aplaus a housle putovaly zase do skříně.

02. 05. 2017 12:30

....Mášo, a jak jsou dnes na tom ty housle?:-)))

02. 05. 2017 09:19

No jo holky se mnou to je někdy těžký, jsem duší optimista a občas se do něčeho vrhnu (nepř. před pár lety jsem se dala na housle a 1 rok jsem chodila do hudebky), jako tedky do tohoto projektu. Když už se do něčeho dám, tak to dělám se vším co ve mě je !!!!

01. 05. 2017 20:37

Masa55. Ty to bereš tak strašně vážně,já jsem taky ráda,že ještě vím jak se jmenují.

01. 05. 2017 10:40

Masa55: Koukám, že tobě stačí málo k rannímu rozesmátí. To je dobře :-)

01. 05. 2017 10:24

Macatice : díky za krásné ráno, zase jsi mne rozesmála, ale máš pravdu !!!! Můj muž mi říká, že si musím pamatovat jak se jmenuji a že jsem vdaná , a na vše ostatní mužu zapomenout, tak už mě nějaké oligosacharidy nerozhodí !!

30. 04. 2017 23:33

No, jestli špatně jsou odpovědi na otázky typu, zda mezi cukry patří oligosacharidy nebo jestli med obsahuje více fruktózy nebo glukózy, tak to, při vší úctě k těm všem článkům, byť zajímavým, u každodenního hlídání zdravého jídelníčku nehraje roli. Myslím, že nejdůležitější je vědět, každý cukr je sacharid, ale ne každý sacharid je cukr, že nejčastějším cukrem je sacharóza, ale že glukósa, fruktóza a laktóza (v mléčných výrobcích) jsou taky cukry se vším všudy, jen trochu jiného chemického složení než sacháróza, ale o nic víc energeticky nebo výživově výhodné (pro normální běžné stravování). No, a nakonec bys měla vědět, kolik bys těch cukrů měla maximálně přijmout (což ti de facto ohlídí sebekoučink, takže ani to si nemusíš pamatovat), a kde všude jich je více než zdrávo, tedy čemu se vyhnout :-)

30. 04. 2017 23:15

Dnes měli v Lidlu kanadské borůvky v akci za super cenu a těšila se, jak si je zítra v práci dám do jogurtu a zjistila jsem, že jsem je zapomněla někde v obchodě:-(...úmysl byl dobrý, boj proti cukru..........nemáte tam nějaký měsíc proti skleróze? :-))

30. 04. 2017 09:52

Tak jsem si pro opáčko udělala znova test na cukry a z 10 otázek jsem měla 3 špatně, budu si to muset častěji opakovat !!!!!

26. 04. 2017 09:30

Ne, ne, kupovat ji nebudu, už to u mne zafungovalo jako mnemotechnická pomůcka : coiccolato extra = nejíst !!!!

25. 04. 2017 20:24

Macatice. Dobrý!!

25. 04. 2017 19:23

Já postupně ujídám pralinky, co jsem dostala na Valentýna, dám si jednu za čas a musím říct že statečně odolávám, někdy dokonce zapomenu úplně. Největší Bobřík odvahy je poslední dobou v práci, holky pořád slaví nějaké narozeniny a svátky a mě těší, že jim ty zákusky nezávidím. Když taťkovi naodrinovali diabetickou dietu, říkal že mu sladké nechybí. Já mu to nevěřila a teď jsem na tom stejně...

25. 04. 2017 15:00

O keramiku nejde - ale pořád tu jsou větší lákadla. Například to vánoční želé. A navíc jsem dostala další pomerančové želé. A velikonoční figurky z mléčné čokolády... Nebo třeba sušená rajčata :-) To vše mi jede víc než hořká čokoláda.

25. 04. 2017 13:42

Macatice...........200 g, to je nějaká překážka?:-))............Ty se bojíš, že si poškodíš sanitární keramiku, že jo?:-)))

25. 04. 2017 12:16

Masa55: To je nějaká italská 200g čokoláda extra hořká, podle výživového složení cca 50%. Dostali jsme ji bezmála před rokem k narozeninám. Půlku už jsem jí za dva měsíce snědla, ale mám ještě jedno balení. Tak si říkám, že když do té doby nezmizí, vezmu ji na dovolenou s kamarády, kde nás na ni bude víc a taky mladší generace :-)

25. 04. 2017 09:45

Ha, ha, ha, to se mi snad zdááááááá, já tedy neznám pevnost Coiccolato Extra Fondente, ale když čtu jaké manévry způsobuje, tak ji nikdy dobývat nebudu, ušetřím tak spoustu palebných jednotek na udržování míru a stability.

24. 04. 2017 22:29

Nové zákeřné triky hořké čokolády
Od našeho zvláštního zpravodaje

Vážení čtenáři, navazujeme na naši krátkou reportáž z 01. 04. 2017 a přinášíme nejaktuálnější zprávy z čokoládové fronty.
Do dnešní bitvy šla naše čacká macatá armáda po předchozích zkušenostech náležitě připravena. Pod ochrannou palbou dalekonosných protisacharózových kanónů, umístěných strategicky na pravém křídle, vyrazily do útoku hlavní voje vybavené nejmodernějšími neutralizátory tuků s podvěšenými antiSAFA granátomety. Na levém křídle je podporovaly sice nepočetné, zato však velmi účinně operující jednotky s velkokapacitními inhibitory bílkovin. Sacharózová opevnění nepřítele tála pod soustředěným ostřelováním jako kostka cukru v horkém čaji, levému křídlu se v krátké době podařilo eliminovat předsunuté obranné bílkovinné zátarasy, jejichž struktura se zdrcla jako přešlehaný sníh. Frontální útok se tedy bez jakýchkoli překážek záhy přesunul až na tukovou planinu, v jejíž vrstvách výbuchy antiSAFA munice s posíleným devastačním účinkem působily neskutečný masakr, takže veškeré indikátory nepřátelské aktivity svítily uklidňující zelení.
Už už se zdálo, že pevnost Cioccolato Extra Fondente bude zničena do základů, když tu se z jejího nitra vyrojila sice nenápadná, však o to zákeřnější vlákna s plochou dráhou letu, chráněná technologií Stealth, tudíž je naše senzory do poslední chvíle nezaznamenaly. Houževnatá vlákna řádila v našich řadách jako drsné ocelové kartáče, jiné smotky se zase zrádně rozpouštěly pod každým krokem našich vojáků, takže tito ztráceli rovnováhu. Útočící jednotky zakolísaly, nicméně v tuto chvíli se ukázala jasná morálně-volní převaha naší armády, která se jako jeden muž vzepjala k heroickému výkonu a za cenu obětování jedné bodové jednotky doslova zadupala agresivní vlákninu do země a zahnala nepřítele do jím předem připravených obranných pozic v hlubokém podzemí. Další vítězná bitva na čokoládové frontě byla vybojována.
Ze zdrojů blízkých generálnímu štábu jsme získali informaci o předpokládaném vývoji budoucích bojů. Pevnost Cioccolato Extra Fondente se ocitla v dokonalém obležení a její vnější hradby byly strženy. Ovšem vzhledem k tomu, že zbytky nepřítele se uchýlily do těžko dostupných podzemních katakomb, není možné podniknout nový masivní nájezd. Očekává se spíše dlouhá poziční válka, kdy budou na okraji pevnosti operovat malé flexibilní jednotky a svými rychlými a nenadálými akcemi demoralizovat protivníka a kousek po kousku pomalu, ale jistě ukusovat z jeho životního prostoru. Armádní generál M. A. Catice se prý nechal slyšet, že pokud do nástupu letních veder nedosáhne bezpodmínečné kapitulace nepřítele, rezignuje na svou funkci vrchního velitele a konečné zúčtování přenechá mladší generaci.
Sledujte zpravodajství v našem listu, jistě se brzy přihlásíme s dalšími novinkami z bojové linie.

23. 04. 2017 14:06

Dnes piškot s krémem, ovocem a želatinou, krém jogurtový,ovoce mandarinka,banán,kiwi, želatina rozpuštěná v nálevu z mandarinek. Povedlo se a mizelo jen co bylo vychlazeno. Malý kousek jako moučník ke kávě jsem si dala i já. Při víkendovém pohybu s vnoučátky jsem určitě vydala víc energie.

23. 04. 2017 09:39

Tak jsem se otestovala , že při návštěvách neumím odolat sladkému. No tak jsem si ochutnala nové zákusky, šlahačkové rolády a ořechové šneky, všechno bylo dobré , ale tedky hup do mého režimu !!!!!

21. 04. 2017 18:49

Safika : vítej , mne to čeká začátkem června ,15 dní v teplých neznámých krajích, moc se těším....

20. 04. 2017 23:51

Hladina krevního cukru při dnešní kontrole u doktora jen desetinku ad normu. A to jsem si večer před odběrem vzala jedno želé. Takže proti hodnotám před cca rokem, kdy to bylo už nad 7, výrazný pokrok.

19. 04. 2017 23:46

A já si říkala, že je tu nějak ticho.

19. 04. 2017 21:16

Sifaka- tak vítej zpátky do reality

19. 04. 2017 21:16

Sifaka- tak vítej zpátky do reality

19. 04. 2017 14:07

Zdarec děvčata.Jsem tu po 14denním dovolenkovém obžerství allinclusive v teplých krajinách a věříte, že už jsem se sem mezi vás těšila?Mám ohromný skluz v projektu, protože jsem nebyla na netu.Včera jsem si jen udělala test životního stylu a ejhle-zlepšení.
Nebudu kecat, že jsem si žádná kila nepřivezla ale jak vás tady tak čtu, už se zase těším do zdravého životního stylu.Tož hurá na články :-)

18. 04. 2017 21:25

Já bych řekla, že záleží nejen na velikosti formy, ale i na receptu.

18. 04. 2017 19:42

martashi: tak teda takovou formu bych chtěla vidět :-)

18. 04. 2017 19:32

Letos u nád na beránka vůbec nedošlo,poprvé po letech.

17. 04. 2017 23:17

Sladkého pečiva jsem byla ušetřena. Ale nějak jsem neodolala a odnesl to jahodový kompot a šlehačka.
Ale už jsem se zase spořádaně vrátila ke zdravému jídelníčku zeleným semaforkům.

17. 04. 2017 13:38

Beránka jsem pekla z 8 vajec neb tak obří mám formu, moc se povedl a odvezou si ho dneska mladí. Místo očiček sušené borůvky a čumáček namočený do čokolády, škoda,že neumím fotit s těmi barevnými mašličkami mu to moc sluší.

17. 04. 2017 11:15

Já včera pekla beránka, teda dva beránky - upekla jsem prvního, přijela dcera s přítelem: jé mami tys pekla beránka? Já nemám formu, můžu si ho vzít? No co myslíte, matka se nechala ukecat a pekla druhého - ale protože mi došla hladká mouka a v devět večer jinou nepořídíte, dala jsem tam špaldovou... Tak nakonec všechno zlé je pro něco dobré, beránek je " zdravější "

17. 04. 2017 09:32

No jo, nedá se nic dělat, dneska opět upeču bychty, ale musí být jen povidlové......

16. 04. 2017 17:02

Jidášky u nás se pečou z kynutého těsta podobného mazancovému, dva válečky se zkroutí do provázku a ten se dotvoří do šneka, pak se pomašluje vejcem a peče do růžova. Po upečení se maže medem s rumem a skořicí.

16. 04. 2017 11:41

Nade mnou zase zvítězila uzená krkovice. Ale fakt jsem neměla tučné uzené už hodně dlouho.
Sladkosti mě zatím míjejí. Měla jsem jen jeden aušusový čokoládový europadesátník, od kterého se odloupla jedna stana stanilolového obalu, a jedno maličké plněné čokoládové vajíčko z pytlíku, abych ochutnala, co jsem to vlastně koupila a dávám lidem do nadílky.

16. 04. 2017 07:56

Plním si úkol, že se vždycky 5 minut zamyslím, než si dám sladké, no a tak přemýšlím, čekám 5 minut a dám si štrůdl, pak zase čekám , přemýšlím a dám si buchtu a takle to provozuji už druhý den. Dnes bude to samé, no zkrátka a jasně sladké vyhrává, ale netrápí mne to, jednou si to zase vychutnávám.....

15. 04. 2017 16:12

Macatice: má se to jíst s medem, který se smíchá s rumem, ale u nás se to jí suché. Jo a pekla jsem je poprvé...

15. 04. 2017 10:45

Masa55 : jidáše jsou kynuté pečivo (z droždí), válečky tvarované do šneků, copánků... Jí se to prý s medem. Občas jsou k vidění v některých pekárnách nebo supermarketech.
Já jsem je nikdy nepekla (stejně jako nepeču mnoho jiných věcí - na pečeí mě neužije).

15. 04. 2017 09:02

Jidáše neznám a ani jsem je nikdy nejedla.

15. 04. 2017 07:31

Upekla jsem jidáše a ze dvou plechů jsem ochutnala jeden kousek, tak dnes další test pevné vůle , mazanec :-)

14. 04. 2017 23:35

1a234: Tak hezký zbytek Velikonoc.
Nejen tobě :-)

14. 04. 2017 23:24

Všechno hotovo,já taky.

14. 04. 2017 23:24

Všechno hotovo,já taky.

13. 04. 2017 23:27

Já se na nic sladkého nechystám- Zaprvé je to nezdravé, zadruhé se po tom tloustne a zatřetí to neumím :-)

Upeču tu plánovanu nádivku.

13. 04. 2017 21:56

Jeden plech jsem připálila,tak teď mám zaděláno na další jidášky,protože ty první chlapi ujídají , když chodí okolo.Tsk tedy nevím,kdy dneska skončím.

13. 04. 2017 10:05

A na Velikonoce budu péct tradiční mazanec, žádné náhražky :) Ale dám si jen jeden kousek k snídani (snad...:))).

13. 04. 2017 08:42

Pod nátlakem jsem muži slíbila, že mu upeču bychty, ale prosadila jsem si, že budou půl na půl, tzn, že nebudou jenom povidlové, ale i tvarohové.Ty tvarohové budou pro mne a udělám si je mnohem méně sladké a ještě tam bude bílkovina ( v tvarohu jí je dost ) a když si do nich vpašuji i trochu vloček, tak tam bude i vláknina !!!!!!
Dám vědět jak chutnaly tvarohovo - vločkové buchty.

13. 04. 2017 07:56

Závidím vám všem, co jste se sladkým vypořádali. Já už zase ujíždím čím dál víc. Musím si asi zopakovat leden. :-(

12. 04. 2017 22:50

Na to víno ještě nedošlo a zítra budu péct na velikonoce.Snad toho moc nesním

12. 04. 2017 20:19

Já dneska vítězím nad čokoládou - mám jí od února v práci v šuplíku. Dříve to byl účinný lék na den blbec a dnes jsem na ni nesáhla ani když nastal už třetí den blbec za sebou. A nejlepší je, že jsem na ní vlastně úplně zapomněla a kdybych nešla pro drátky do sešívačky, tak už o ní ani nevím - NECHYBÍ MI !!!

12. 04. 2017 11:19

Jestli ona ta vyvážená strava fakt nefunguje i proti "mlsné" :-))

12. 04. 2017 08:21

Macatice : uděluji ti velikánskou pochvalu : jsi dobrááááááá

11. 04. 2017 23:40

Aby toho kolem arabesek nebyo málo...
Dneska jsem v Penny v "akčním" regálu s velikonoční nabídakou objevila VÁNOČNÍ želé arabesky polomáčené. Fakt, s nápisem "vánoční" na krabici. Tak jsem tam dlouho postávala a váhala, i do ruky jsem tu kabici vzala, ale nakonec jsem ji vrátila zpátky :-)
Už jsem měla koš plný kuskusu, bulguru a zeleniny. a nevešlo by se mi to do tašky, kde mimochodem byly i otruby z prodejny Zdravé výživy.
A sakra, na ovesné vločky jsem zapomněla. Tak příště...

11. 04. 2017 20:56

Macatice -že ti ty arabesky vydržely až do teď- klobouk dolů!!

11. 04. 2017 09:34

Také na sobě pozoruji, že chutě na sladké mě tak nepřepadávají, navíc mám víc cvičení a váha se pohnula dolů, takže spokojenost díky stobu.

11. 04. 2017 08:46

Děvčata já taky už nemám takové chutě na sladké, určitě je to tím, že můj mozek se zaměstnává jinými bojovými úkoly : luštěniny, tuky, tedky vláknina a já víc přemýšlím nad tím co a jak zařadím do jídelníčku a na sladké ( kdyby nebylo mého muže sladkomila) si ani nevzedchnu.

10. 04. 2017 23:54

No, já jsem si zase dala vánoční želé arabesku. Opravdu to sladké jím čím dál míň. Jak jsem si tady v lednu dělala legraci, že při takovém dodržování měsíce omezení cukrů mi ty arabesky zbudou až do Velikonoc - tak opravdu mi přes Velkonoce zbuou, ještě je tam asi deset kousků. A zatímco v lednu to byl úkol "maximálně jedna malá sladkost denně", teď jsou t tak 2-3 malé sladkosti týdně. A bez úkolu :-)

10. 04. 2017 23:49

Na čokoládu ani nemám chuť, za to medvídky bych si dala :-),chystám se na domácí želé.

10. 04. 2017 19:30

Čokoládu už jsem neměla hrozně dávno.Ale asi si otevřu víno...

10. 04. 2017 09:18

Macatice : díky za článek, tak já můžu být v klidu, protože nějaký ten den si bez výčitek svědomí užiju se vším všudy !!!!!

10. 04. 2017 08:01

Včera jsem po dlouhé době měla čokoládu. Ale jen řádek, takže dneska/zítra budu poračovat, nevydržim jí mít v šuplíku dlouho.

09. 04. 2017 23:47

Zatím se držím,na velikonoce budu péct jidášky,to neodolám.

09. 04. 2017 20:14

Natrefila jsem na článek
http://relax.lidovky.cz/zdanlive-nezdrave-veci-mohou-byt-vlastne-prospesne-fhs-/zdravi.aspx?c=A170408_211934_ln-zdravi_ELE
(pro toho, kdo to neví, uhlohydráty = sacharidy)

Tak koukám, že to dělám náramně dobře, když si jednou za čas (tak 2-4 krát do měsíce) dám do nosu.

09. 04. 2017 19:54

Pro mne tento víkend byl odpočinkový, tělo dalo najevo,že nebude komunikovat a tak nastalo starání o mě. Snacha včera upekla skvělý tvarohový mazanec, snědla jsem jeden kousek, pochutnala si .Dnes jsem měla ke kávě palačinku s meruňkovou zavařeninou (vlastní). Ráno mě čeká váha, tak uvidím co mi poví.

09. 04. 2017 09:26

Masa55 Já odolávám bábovce a štrůdlu u maminky...

09. 04. 2017 09:23

Gratuluju, Mášo :)

08. 04. 2017 22:02

Masa55 :-)
Gratuluju!

08. 04. 2017 18:08

Za včera se musím pochválit, měli jsme u syna první grilovačku, bylo tam všeho dost od masa, přes čipsy,zeleninu a koláče.Já upekla chleba a po něm se zaprášilo raz dva o patky byl boj.Od všeho jsem ochutnala, jen ten kolá jsem si nedala ani jeden a nejvíc se mi líbilo, že mi to ani nebylo líto. Jsem na sebe pyšná že přidané cukry dostávám pod kontrolu, jupíííííííííí...

08. 04. 2017 08:09

Macatice. Ale zařazovat sladké častěji se bojím,nechci to pokoušet...

07. 04. 2017 22:23

Macatice. - i to je možné.

07. 04. 2017 00:26

1a234: A nemůže to být tím, že sladké obvykle = i mastné a že tě trochu "prožene" ten tuk?

06. 04. 2017 22:33

Macatice - to já vím,jenže já normálně sladké skoro nejím a už poněkolikáté jsem zjistila,že když si vyjímečně něco sladkého dám,váha se prostě hne směrem dolů.Asi mě to nějak pročistí střeva :)

06. 04. 2017 16:45

laldo: Tak tohle mě nestresuje, zejména když vím - jasně, že vážím víc, když jsem včera nebyla moc na záchodě. Ale je pravda, že já si spíš hlídám, abycvh už nehubla moc, takže to se mi to pak kecá, že mě vyšší váha nestresuje :-)
Myslím, že teď mám příjem nastavený tak akorát - drobounce hubnu, takže si jednou za čas mohu dovolit nějakou "žranici", ať už jen tak v hospodě nebo na nějaké oslavě. Jednou mě nějaká hladovost popadla bez zjevného důvodu i doma, snědla jsem přes 130 procent od všeho (B/T/S), i cukry a SAFA byly nad normu, ale jen trochu. Další den jsem se už udržela na mezi horní hranice kolem 110 procent. Měla jsem obavu, abych se zase nevrátila ke svým tradičním dávkám před rokem, ale třetí den, jako když utne. Žádný hlad, spíš jsem si musela říct, že je čas k jídlu, ne že bych byla hladová. Tělo asi dostalo, co chtělo, a zase se uklidnilo.

06. 04. 2017 12:37

Sušenky a oplatky zmizely z kuchyně a řekla bych, že ani mě ani chlapcům to nijak nevadí

06. 04. 2017 07:59

já také vím, že denně + - 1/2 kila neni nic co by člověk měl brát vážně, ale rozhodně se líp kouká na to - - !!! Také vím, že sestavit vyvážený jídelníček ještě neumím, ale co už na sobě evidentně zjištuji je, že ném chutě na sladké, nepeču ob den a čokoládu mám týden v baru a ještě jsem na ni nesáhla.

06. 04. 2017 07:59

Já bych se asi nezvládla vážit každý den, hrozně mě to stresuje. Zkoušela jsem to kdysi, zjistila jsem, že váha opravdu kolísá a nic to z dlouhodobějšího hlediska neznamená, ale stejně mě každý výkyv nahoru hrozně naštval :D

06. 04. 2017 00:07

1a234: To vážení opravdu nemůžeš brát každodenně s přesností na desetiny. ono hodně závisí na tom, jak jdeš na záchod, kolik jsi toho vypila a vypotila - a pochopitelně i na celkovém příjmu a výdaji, tedy i na aktivitě. Pokud ji sice měla sladké, ale celkový příjem menší, tak je to jasné. Kamarád se třeba jednou divil, že buchtičky s krémem měly u nich v jídelně nižší kalorickou hodnotu než nějaké normální jídlo. Ono ale není divu, ty buchtičky jsou v podstatě jen příloha s trochou sladké omáčky, kdežto to normální jídlo je kus vydatného masa, patrně dělaného na nějakém tuku...

Jinak já osobně mám tu zkušenost, že dietetický prohřešek (jaký efufemismus - prostě když si dám do nosu víc, než bych měla) se projeví až druhý den poté.

05. 04. 2017 23:46

Dneska konečně došlo i na tu čokoládu. Potřeboval jsem trošku dohnat sacharidy. Ale dala jsem si jen docela malý kousek, když ona má i hodně SAFA.

05. 04. 2017 23:30

Nevím jak je to možné,nerozumím tomu,zase jsem po sladkém vážila o trochu míň...

05. 04. 2017 09:05

Masa55: Nebyly špatné, ale smažené jsou asi lepší :) Ale aspoň mě to tolik nelákalo a hlavně mi pop nich nebylo těžko.

04. 04. 2017 09:10

laldo : tak co jaké byly vdolky ????

03. 04. 2017 03:53

Jo, on to má k obědu, já z té druhé půlky tvarohu jídlo téměř na celý den. Taková postsnídaňoobědoprvovečeře. Mám to vyzkoušené, že si můžu dát 100 g ryby s tvarohem a trochu vloček, ale pak už žádné umlsávání bílkovin navíc, takže žádný plátek šunky nebo sýra. Ta makrela byla maličká, půlka akorát těch 100 g, jindy ji mám na tři dávky.

Ale když si vzpomenu na dobu před rokem, tak bych tohle mnořství normálně snědla na posezení. Taky jsem zjistila, že bych mělajíst polovinu, než jsem byla zvyklá.

02. 04. 2017 15:25

mravenečku:fáákt?..i přesto že se tu říkalo, že na jedno jídlo by nemělo být více než 25, max.30 g.bílkovin?....jinak to ti nekontruju, jen se ptám....

02. 04. 2017 15:04

Tak ja mam jedny sardinky, pulku vanicky tvarohu, dve cibule a 210g chleba jako dobry obed :)

02. 04. 2017 12:02

Macatice:zase to mám podobně jako ty :-))Nebo spíše měla, než jsem zjistila, že bych toho měla správně sníst jen polovinu nebo třetinu.Jak píšeš pomazánka z 1/2 makrely a z 1/2 tvarohu, ne že by se to nedalo, jenže to jsi vyrobila bílkovinovou bombu.A navíc je toho hodně.Myslím jako na spotřebu, kterou asi máš nastavenou.Neříkej, že s takovou snídaní splníš 20% příjmu...?
Já teda nejsem žádná kuchařská a potravinová hvězda ale jaksi mi došlo, že kam dám 1/2 vaničky tvarohu, to má bílkovin ažaž, takže rybu bych tam už určo nedávala.Nebo když už bych tu pomazánku spáchala, rozdělím si ji na dvě jídla, protože pak máš pravdu, na večeři by zbyl jen ten okurkový salát.
A když píšeme o cukru, všimla jsem si, že když sním dopolední ovoce v klidu...nemyslím tím hoňku v práci,to musím jídlo naházet do krku STOB neSTOB (tam na žádné svačinové pauzy mimo oficiální po 5 hodinách nejsou vůbec zvědaví a jsem ráda, že se mi podaří uhlídat ty 2-3 hodiny)...nemívám na sladké do večera vůbec myšlenku.Jako by mozek věděl, že má splněno.Přiznávám tedy, se se přidanému cukru stále vyhýbám, protože když jsem to někdy zkusila, mozek řekl, že je to málo a že ba si ještě něco dal bez ohledu na to, kolik je hodin a co si o tom myslím já.
Takže to jsou moje poznatky z cukrového měsíce a pro mě je to úkol na celý rok.Chvála STOBu, že to nedal na Mikuláše.Takhle budu můj prekér celý rok procvičovat a už teď vidím, že se něco hnulo včetně váhy:-))

02. 04. 2017 10:01

Nojo, co by člověk neudělal, jen aby semaforek nezežloutl. Pobavila jsi mě :)

02. 04. 2017 09:51

Macatice : rozesmála jsi mne , je to dobrý start do dněšního dne. Já s bílkovinami bojuji každý den, mám jich pořád málo, zato sacharidů mám přehršle. No abych byla spravedlivá , tak už se mi to párkrát povedlo, že semaforky byly zelené, ale zatím to neni pravidlo. Mám ještě co dělat...

01. 04. 2017 22:55

Tak dneska si čokoládu dát nemůžu. A co myslíte - proč?
Cukry? - Kdepak, právě sacharidy potřebuju dneska nahnat.
Tuky? - Tsss... Těch mám 98 %, pohoda.
Bílkoviny!!! - Ta zatracená čokoláda má bílkoviny. A já dneska snědla rybí pomazánku z půlky makrely a půlky tvarohu, bílkoviny mám na 110 % a už nemůžu ani desetinu gramu, jinak mi semaforek zažloutne.
Eh, tak místo čokolády si ten okurkový salát večer prostě sprostě osladím. Asi tak jednou kostkou cukru. Přidaného cukru!
Výsledek? Sacharidy 92, cukry 91.

Nebude někdy měsíc správných dávek bílkovin? Ten bych potřebovala.
Vždyť si to vezměte:
Měsíc luštěnin. Jezte luštěniy, jsou zdravé! Obsahují spoustu potřebných stopových látek, mají nízký glykemický index a působí protinádorově (a taky hodně bílkovin).
Měsíc zdravých tuků. Jeste ryby, jsou zdravé! Obsahují tolik potřebné omega 3 mastné kyseliny a fosfor a jód a kdesi cosi dalšího (a taky spoustu kvalitních živočišných bílkovin, pochopitelně).

Nojo, nemáme to s těmi semaforky vůbec jednoduché...

A ty, čokoládo, se moc nechechtej! Máš jediné štěstí, že na tebe teď stejně moc chuť nemám. Jen jsem hledala něco vydatného na sacharidy. A jestli mě budeš provokovat, spovodím tě ze světa, i kdyby tě chránila celá armáda bílkovin a skryla ses za sacharózové hradby!

01. 04. 2017 22:06

Zítra taky musím péct,to bude náročné...

01. 04. 2017 20:33

Zítra jsem slíbila udělat vdolky, tj. totální tukovou i cukrovou bombu. Tak uvidím, jestli odolám...

01. 04. 2017 20:33

Dneska jsem měla jen kopeček zmrzliny a tu jsem si vychutnala :)

01. 04. 2017 18:52

Pekla jsem buchtu se švestkami a na část jsem dala i drobenku s ořechy. Nezbyla :-))

01. 04. 2017 09:20

Já včera upekla makovec. Oslovil mne recept na FC, je výborný, ale víc jak 1 kousek si nemůžu dát, je to tuková i sacharidová bomba....

31. 03. 2017 22:56

Včera jsem udělala mimo jiné výpravu do Světa oříšků. Měli tam sušená rajčata. Moc mi chutnají. Na chřoustání místo sušeného ovoce bezvadné - mají o dost méně cukrů než rozinky, které si s oblibou dávám.
Jsou trochu solená, čili možná by mohla být alternativou pro někoho, kdo "ujíždí" na slaných chipsech a crackerech.

31. 03. 2017 22:37

Ono vůbec včera jsem měla nějaký nenasytný den. Jednou za čas (možná tak jednou za měsíc) to takhle na mě přijde a celý den si pořád chodím něco brát z lednice. V takovém případě se snažím i tak mít stravu vyrovnanou - tedy tak, aby semforky B/T/S byly rovnoměrně zvýšené o tu samou hodnotu, třeba jako kdybych si zvedl energetický příjem o 30 procent..
Dneska už je to zase v pohodě, jím podle plánu a semaforky mám zelené. :-)

31. 03. 2017 07:50

Jo, klasické zákusky jsou (pro semaforky) děs...

30. 03. 2017 23:40

Podelší době jem si ověřila, jaká cukro-tuko-SAFA bomba je jeden sladký zákusek. Dala jsem si dneska neplánovaně kousek marlenky (teda ve skutečnosti to byl medovník), protože jsem ráno vážila o kilo míň než plánovaná váha, co si chci udržet, a říkala jsem si, že si to můžu dovolit. Tuky a cukry rázem v červeném, SAFA s odřenýma ušima oranžové.

30. 03. 2017 21:14

laldo.Tak to máme úplně obráceně.Od malička nejím ani rozinky,ani datle,ani fíky.Pokud se rozinky objevily v nějaké buchtě,tak jsem je vždycky pracně vybírala anebo raději nejedla tu buchtu.

30. 03. 2017 20:04

Martashi. Já dávám mouku hladkou,někdy je dělám na pánvi na sucho a potom omastim,někdy přímo na plotýnce potřené tukem,někdy na pánvi lehce potřené omastkem.Nezbyly nikdy ať se udělá jakékoli množství.

30. 03. 2017 20:04

Martashi. Já dávám mouku hladkou,někdy je dělám na pánvi na sucho a potom omastim,někdy přímo na plotýnce potřené tukem,někdy na pánvi lehce potřené omastkem.Nezbyly nikdy ať se udělá jakékoli množství.

30. 03. 2017 17:12

Tak ať se ti zadaří a chutnají. Čím víc do nich zaválíš mouky tím budou tvrdší,takže se snaž pracovat rychle,aby ti těsto neřídlo, jako každé bramborové.
30. 03. 2017 09:11

martashi : děkuji za recept. Jednou jsem je jedla na nějaké návštěvě a děsně mi chutnali, Paní je pekla normálně na pečícím papíře v troubě a pak jsme je natírali s máslem ,kde byl česnek. Jednou jsem je už zkoušela , ale byly strašně tvrdé. Vyzkouším ty od tebe.

30. 03. 2017 07:58

tkoskubova: Taky mlsám sušené ovoce, i když zrovna brusinky mi moc nejedou, přijdou mi přeslazené. Já ujíždím na rozinkách (asi jsou ještě sladší, ale tam mi to nějak nevadí), datlích a fíkách.

29. 03. 2017 21:11

Vyměnila jsem večerní sledkosti za sušené brusinky,i když to také není úplně správné.Myslím,že je to však lepší než se cpát buchtami apod.

29. 03. 2017 19:44

Masa55: 150 g polohrubé mouky,1 vejce,500 g vařených brambor zpracujeme na těsto, jo a osolit podle chuti . 20 g oleje na pomašlování placek nebo pánve . Dají se péct i v horkovzduchu na mřížce s pečicím papírem.

29. 03. 2017 12:32

Taky mě to zaujalo. Cuketu jako jednu z mála zelenin mám docela ráda. V měsíci zeleniny určitě zaexperimentuju a vyzkouším.

29. 03. 2017 09:30

tkoskubova : děkuji za recpt, vyzkouším ho.

28. 03. 2017 19:29

Masa55.Já dělám místo bramborových placek cuketové.Nastrouhám cuketu nahrubo,přidám 1-2 brambory,1 vejce a zahustím ovesnými vločkami.Koření(majoránka,podravka)Nemám přesné množství,odhaduji to.Je to rychlé a chutné.Občas si je beru s sebou na výlet,i když teplé jsou lepší,ale i studené se dají,jak tvrdí moje kamarádka.

28. 03. 2017 17:20

martashi : prosím napiš mi recept, jak děláš bramborové placky.....

28. 03. 2017 13:00

Já na to jsem poslední dobou s cukry dost bídně. Měla jsem hodně stresu v práci i ve škole a zajídala to čokoládou :// Teď už by to snad mělo být lepší, tak začnu na odbourávání cukrů zase pracovat.

28. 03. 2017 09:24

Martashi- bramborové placky mám strašně ráda, jenže určitě by nezůstalo u jedné ani u dvou.

28. 03. 2017 08:24

Pozoruji na sobě jev, který se mi moc líbí, přestává mne honit mlsná.Tak jen doufám, že mi to dlouho vydrží....

27. 03. 2017 23:50

Já zas naopak po dlouhé době nemusela zápasit s přebytkem bílkovin. Cukry mi asi chuťově moc nechybí - koukala jsem tu na půlku čtverečku hořké čokolády, co jsem si připravila a nedojedla včera. Ani mě dneska nijak nelákal. A když mi po zkusmém zadání toho kousku do sebekoučinku přeblikl semaforek tuků ze zelené do žluté, nechala jsem tu čokoládu být a sacharidy doplnila ovesnými vločkami.

27. 03. 2017 22:59

Sacharidy mám dobré, ale dnes chybí bílkoviny.

27. 03. 2017 20:07

Tak dnes mám sacharidy na 102 %, to je zatím podruhé, co mi svítí zeleně. Ale jinak dnešní semaforky nic , moc.

27. 03. 2017 14:03

Dnes bramborové placky se švestkovými povidly a drštková z hlívy ústřičné.

27. 03. 2017 11:01

Vanilková zmrzlina včera na procházce mi udělala velkou radost.

27. 03. 2017 09:47

U nas budou dnes palacinky k veceri, uz jsem je slibila.

26. 03. 2017 14:01

Dnes ráno k snídani palačinky, pár jich zbylo i ke kávičce, budou s ovocem a tvarohem.

26. 03. 2017 13:48

Já mám teď výhodu,už dva roky nepeču (co manžel není,on miloval makové buchty a bábovky) a pro sebe péct nemusím.Zase to kompenzuji hořkou čokoládou

26. 03. 2017 13:32

Včera jsem dojedla poslední kousek hořké čokolády,a sladké ze zásob se ztenčilo,mám tam ještě nějaké celozrné sušenky s brusinkami(také jen zbytek)a vynasnažím se nic dalšího nekupovat.

26. 03. 2017 07:49

Tak včera jsem po 7 km výšlapu místo buchet upekla chleba. Trochu jsem ho připekla ale je dobrý. Mám radost, že jsem se to konečně naučila. Moje drahá polovička ho večer půlku snědla. S máslem a marmeládou .......

25. 03. 2017 23:35

Já mám teď krušné období a minimálně do půlky května mít budu - plno intenzivní práce u počítače, to vždycky k tomu něco "přikusuju". Už jsem vytáhla ze zásob i nějakou darovanou cizokrajnou čokoládu (hořkou, mléčná rozhodně není), sušené švestky a oříškovou směs. Dneska to byl jeden čtvereček. Druhý dostal muž - aby si nestěžovl, že n něj nemyslím. Ještě mu leží na stole :-)

25. 03. 2017 22:50

U nás dneska štrúdl s dvojitou dávkou jablek a poloviční dávkou cukru a výborný :)

25. 03. 2017 14:44

U nás místo buchet zmrzlina z vlastního ovoce ozdobená borůvkami jahodami z mrazáku, ani šlehačku nechtěli :-))

25. 03. 2017 11:17

Překlep, samozřejmě má být zdát.

25. 03. 2017 11:16

Masa 55 - tedy |Mášo, že máš o jídle i sny , to se mi nikdy nestalo, Mě se spíš zdají samé hrůzy, i kedyž poslední dobou to není tak často.Já v noci pořád někoho zachraňuju, něco hrozného řeším, sdát se mi o jídle, to by byla docela fajn změna.

25. 03. 2017 09:41

Děvčata, děvčata, koukám, že s měsícem lednem ( tedy s cukrem ) bojujeme pořád, co ???? Tady já určitě, včera jsem si přečetla recept na " řezy jako dech " i jsem si napsala na kus papíru, co na to dneska ránou musím dokoupit co doma nemám. Přiznám se, že jsem i na dnešek špatně spala, pořád se mi honilo v hlavě jídlo a i sny byly divoký.
Ráno jsem vstala, paírek vyhodila a konstatovala jsem, že včerejší buchty stačily !!!!!!
Tak nevím, nevím, co se to děje, normálně jinak bych je upekla, že by na mne už ťukalo moje podvědomí, že přidaný cukr je droga ??????

24. 03. 2017 19:44

Jestli za chutě může téma či obsah diskuze, tak něco hlodá v mozku.Diskuzi přece tvoříme jen my sami-nemůžeme to na někoho hodit:-)....Spíš by se to tu mělo brát jako taková otužovna, ne?:-))
To, že někteří z nás se musí fest omezovat v jídle přece neznamená, že lákadla zmizí?! Všude kolem jede normální život i s prohřešky proti správné výživě....někteří z nás povedou sysifovský boj....Mi se osvědčilo ve slabších chvílích pomyslet na moje zdraví, co dělá ta špatná strava"pod kapotou".....s tím vám potom nikdo moc nepomůže...ani ti nejbližší, kteří nakonec budou z našich případných nemocí smutnější, než my sami...Toto je cesta, kterou jsem našla pro sebe.Třeba pomůže i někomu jinému.

24. 03. 2017 18:19

Místo cukru např. do bílého jogurtu s ovocem, jsem začala používat stevii. Jako chuťová náhrada to jde.

24. 03. 2017 13:25

Taky zacinam mit s touhle diskusi trochu problem, vzdycky dostanu po precteni zdejsich prispevku na neco chut...

24. 03. 2017 09:23

Včera jsem taky dostala chuť na moučník a upekla jsem jablkový, dvě třetiny těsta s jablky, jedna třetina na těsto nastrouhat, cukru minimum.

24. 03. 2017 08:44

masa55 - nevím jestli je to dobře, když to tady pořád čtu. Navnadila jsi mě na ty buchty , asi je budu muset udělat :)))

24. 03. 2017 08:35

Z jedné várky české buchty jich udělám 18 ks. 2 sním já , 3 vezmu mamce a o zbytek se už postará můj muž. Až přijedu z fitka , tak mu je musím upéct, prý už má absťák....

24. 03. 2017 08:06

Tak to jsou skvělý zprávy, gratuluju :) Rozhodně lepší, když kalhoty padají, než když se do nich člověk nevejde, že ;)

23. 03. 2017 23:55

Eh, tak já jsem po zhubnutí zjistila, že nemám co na sebe, protože kalhoty mi padají v pase. Zmínila jsem se tchyni a ona mi radostně snesla kalhoty po švagrové, celá nadšená, že si je někdo odnese a unosí.
Taky jsem zjistila, že se zase vejdu do šatů, co jsem si asi před třeceti lety přivezla z Řecka. Takový hadýrek za pár šupů, ale pořád jsem to schovávala ve skříni, z nostalgie a spíš jako suvenýr než že bych předpokládala, že to ještě někdy vezmu na sebe. No, možná na to v létě dojde.

23. 03. 2017 22:02

Slíbila jsem, že na víkend po dlouhé době něco upeču. Tak uvidím, kolik toho zlikviduju sama...

23. 03. 2017 12:08

Vloni jsem si u kalhot musela natáhnout do pasu gumu,aby mi nepadaly,ale letos to vypadá naopak.Mám na sebe vztek,ale přijde večerní pohoda a pak mi nevadí,co právě dlabu.

23. 03. 2017 08:33

tkoskubova : jo jo krachla chodovská pekárna a pár měsíců bylo zavřeno, ale u nás tedky v pondělí už otevřeli a tyhle buchty tam mají, jsou opravdu moc dobré....
sifaka : mám ve skříni schované také jedny 3/4 kalhoty a jednu bílou sukni na léto.Já je letos oblíknu po mnoha letech !!!!!

23. 03. 2017 00:10

sifaka: jsi dobrá, raděj se smířit se starými kalhotami než s novými ve větší velikosti. :-))

23. 03. 2017 00:07

Přidám taky nějaké žerty do placu:-)).......dnes jsem mlsně koukala do šatní skříně na letní kalhoty............a vešla jsem se! :-)))........hmm, tak pojedu na dovču ve starých hadrech..........:-(....... ale malých!:-))
Funguje to! :-))

22. 03. 2017 22:24

Taky jsem dneska v krámu mlsně koukalůa na koláče a velikonoční figurky. Ale odolala jsem.

22. 03. 2017 20:11

Sbíhají se mi sliny,buchty miluju,ale protože nepeču,tak je ani teď nejím.Kdysi poblíž našeho domu býval obchod,kde se prodávaly hotové buchty,buď povidlové nebo tvarohové či makové.Vynikající!Ale nějak se vytratily......

22. 03. 2017 15:04

Mášo, máš můj obdiv, že pořád pečeš. Já jen vyjímečně, protože potom bych to i jedla, že....

22. 03. 2017 08:45

No myslím tím, že radši upeču, protože vím co tam dávám a tedky to dělám s půlku cukrů a dávám i míň tuku. V kupovaných sušenkách je toho cukru a tuku požehnaně. A moje strategie je, že když nic jiného doma není, tak sní i to míň sladké a postupně si na to zvykne, protože mi neni lhostejný a zhubnout by potřeboval nejměně 10 kg. Ale je to s ním fakt těžké je to kuřák a sladkomyl ( nebo sladkomil ) ????? S tvrdým y se mi to líbí víc......

21. 03. 2017 17:20

Určitě je dobré,když máme podporu okolí.Znám ty řeči jako:...Jen si dej,ten kousek Ti neuškodí.......,co bychom měli ze života,kdybychom si nedopřáli......přece to nevyhodím,zbylo mi od včerejška....apod.Někdy je těžké odolat.Před loňskými vánocemi a pak vlastně i o vánocích se mi podařilo kromě jednoho dne vše zvládat,a ni to moc nebolelo.Teď mi to nejde,spíše se málo snbažím.

21. 03. 2017 09:36

Dřív jsem pekla hodně často, nejraději měli naši kynutá těsta v jakémkoliv tvaru a s jakoukoliv náplní. No a samozřejmě dorty a rolády, koláčky a trubičky a pusinky. Teď už peču většinou jen na víkend,když má přijet drobotina a to na přání. A taky narozeninové dorty. Jinak se držíme oba zpátky. Občas koupím makový loupák ke kávě nebo udělám želatinový košíček s ovocem.

21. 03. 2017 09:21

Mášo, záleží na co se ptáš?Lepší pro koho?...........Ono nakonec všichni jednou umřeme, ať tlustí nebo tencí ale důležité je, jak nám bude do té doby.A pokud má někdo železné zdraví a metabolismus, co by schroupal říční bagr....a navíc ho nezajímají informace kolem jídla-nediv se, že to bere jinak, než my, kteří máme počítat každý vlásek šunky abychom toho neměli moc :-) Ale uznávám, že nejtěžší to mají ti, kteří musí balancovat mezi zdravou a nezdravou stravou a okolí je nepodpoří, spíš ještě nahlodává směrem k tomu jednoduššímu.A že by ti manžel utekl, kvůli nepečení?......hmm, tak to by asi byl brzy zpátky:-))

21. 03. 2017 08:44

Když jsem chodila do práce, tak od každého pečení jsem nosila holkám ochutnávku. Na to že jsme doma jen 2 osoby, tak jsem pekla hodně , uterý, čvrtek a pak v sobotu.Koláče, buchty, dorty, rolády. Ted jsem striktně oznámila, že peču jen 2 x týdně a jaké to má důsledky ??? Kupiji ještě mazance, vánočky, pytlíky se sušenkami, tatranky, různé tyčinky.Já to tedy už nejím, pro mne mám koupenou kvalitní čokoládu a jím 2 ks , ale tak co je lepší ?????

21. 03. 2017 08:18

Včera jsem měla všeho málo - podle semaforků, tak jsem si dopřála jeden kousek čokolády z merci bonboniery. To byla slast. Podle semaforků jsem jich mohla sníst daleko víc:))) Ale vychutnala jsem si to královsky.

21. 03. 2017 07:46

Nojo, to je největší problém, když chybí podpora z okolí a když se všichni ostatní cpou. Mám to podobně jako Máša, kromě mě se nikdo omezovat nemusí/nechce. Ale aspoň mě nikdo nenutí každý týden péct, to už bych byla úplná koule :D

20. 03. 2017 23:59

Masa55: Nojo, to je pak těžký, když ostatní s tebou nedrží. To my dva hubneme spolu.

20. 03. 2017 19:52

Masa55.To jsem se pobavila,buchty naslano si také neumím představit.Dělám rychlý sýrový koláč či spíše roládu z listového (kupovaného v Lidlu).Jako nádivku dám šlehanou nivu(to se pak hřeší zase s tuky).Ale cukr tam není,ani trochu.

20. 03. 2017 08:58

Dala jsem se na přeměměnu, tak bojuji ze s sebou. 1 ks sladkého denně je pro mne vážně těžký úkol a proto si ho pořád nastavuji A je to fakt těžký , když moje drahá polovička nehraje se mnou.

19. 03. 2017 21:18

Zatím mi čokoláda s vysokým obsahem kakaa(81%)vydržela již přes týden,a stále tam ještě na mlsání zbývá.

19. 03. 2017 19:21

Se sladkým mám velký problém. Jeden kousek nestačí a stále bych něco sladkého pekla, i když o to nikdo zase až tak moc nestojí. Musím se moc držet, abych nepekla jen pro sebe.

19. 03. 2017 18:50

Macatice. krásné:)))).

19. 03. 2017 14:34

Mášo, tak to máš fakt blbý....tak to ti pak nezbývá než se s úsměvem držet svého jednoho kousku:-))..ale je to fuška, když se koláček povede a ostatní kolem jen tak mlaskají :-))...sorrry, to je malý fórek na nedělní odpoledne :-)

19. 03. 2017 07:49

Děvčata buchty na slano by mne neprošli. Já dělám třeba jednu nohavici štrůdlu na slano a jednu na sladko, upeču to spolu , a máme třeba bramboračku a k tomu slaný štrůdl, pak kafe a k tomu sladký. Ale buchty na slano nepřipadají v úvahu. Ještě večer když jsme přišli z plesu ( po jedné hod. ráno) jich můj muž snědl 5......

19. 03. 2017 00:34

Tak mně se dneska - teda vlastně už včera - semafor cukru rozsvítil zuřivě červeně. Snad poprvé za celou dobu, co sebekoučink používám (pravda, o Vánocích jsem ho radši nevyplňovala :-)
Na chatě byla načatá lahev s domácím moštem. Vypila jsem dva hrnky. Jinak v podstatě nic extra, lžička cukru do kafe, možná nějaký přidaný cukr v kupované konzervě fazolí v tomatě a troška v kečupu coby dochucovadle. Zatímco jindy mívám cukry hluboko pod normou, tentokrát 176 % (a přitom sacharidyzelené kolem 100 %)!!! Co dokážou dva malé hrnky jablečné šťávy.

18. 03. 2017 16:21

Moc hezké komentáře,děvčata.Alespoň vidím,že nejsem osamocená ve svých touhách.Naštěstí nepeču,to bych se už asi do dveří nevešla,ale bez nějaké té sladkosti to zkrátka nejde,a dnes,při tom "krásném"počasí" to přímo láká,jen tak si zalenošit,¨ke kávičce nějakou dobrůtku........

18. 03. 2017 15:24

Děvčata, tak já tedy usilovně pracuju na odcukření mých chuťových senzorů.Začala jsem se sušenkami REJ kakaové a pomeranč.Výborné, takže jsem skřápala celou krabici, přesto, že výrobce se snažil a balil sušenky jednotlivě :-))) Na nás-housenky cukrové prostě nemá.Bohužel i tak mají přidaný cukr.Takže nemá význam:-(
Tož jsem přitvrdila a zainvestovala do doporučených sušenek Gullón Digestive.A světe div se-dobré.....sice mi chutí připoměly naše staré známé máslové sušenky ve válečku.Ale sebekoučink mi píše, že parametry dobrý.A protože jsou dost syté, dám 4 ks(54 g) a dobrý.....Vyzkoušela jste je některá?

18. 03. 2017 13:21

Macatice: To mě fakt pobavilo :)

18. 03. 2017 11:56

Mám štěstí, že muž na sladké moc není, takže peču jen když mají přijít děti, a jejich oblíbený je tvarohový moučník s ovocem, dávám cukru minimum.

18. 03. 2017 10:29

Vzpomněla jsem si na léta starou příhodu, která dokazuje, jak cukr lidem opravdu chutná. Dělala jsem nějakou rodinnou oslavu a připravovala jsem si ečer předem nějaké kuřecí závistky, abych to pak ráno jen šoupla do trouby.
Připravila jsem si veškeré propriety a zaačala. Kousek masa, nasolit, naolejouvat, kydnout náýdivku, okuku, vejce..., zabalit, zavázat, do mísy... Muž ví, že při takové činnosti se mi má vyhýbat obloukem a nepřekážet, což statečně činil, i když bylo vidět, že by něco v té kuchyni rád.
"Tak, hotovo," prroihlásila jsem s ulehčením. "Na, odnes to prosím tě na balkon," podala jsem mu mísu se závistky.
Učinil, jak byl požádán, paknakoukl do kuchyňky, jak sklízím špinavé nádobí do dřezu a nesměle se zeptal: "Budeš ještě potřebovat ten cukr?"
"Cože, jaký cukr? Ježíšmarjá!"
Ano, chápete správně, co se stalo. Bílá jako bílá, krystlky jako krystalky a ty umělohmotné "šuplíčky" némlich ty samé.
Můž so konečně osladil čaj, já vzala mísu zpátky a aspoň zvnějšku jsem závitky nasolila.
Příští den jídlo sklidilo obrovský úspěch a tchyně se mě ptala na recept.
Nebyl by to můj muž, aby okamžitě neačal: "Základem je, že si popleteš piksly, a místo abys maso nasolila, tak ho nasladíš..."
Jojo, mlsný lidský jzýček cukr prostě miluje. :-)

18. 03. 2017 09:44

Masa55: A nešlo by rodinu překvapit a udělat místo slných buchet nějaké slané? Třeba plněné zeleninou s tuňákem? Já nepeču a neumím to, ale snad by to principielně bylo možné.

18. 03. 2017 08:19

Tak jsem prohrála, musím upéct klasické kynuté buchty, jediný co jsem vybojovala, že budou tvarohové a ne povidlové. Aspoň trochu bílkovin aby tam bylo a ne jen samý sacharid a taky si můžu víc ovlivnit množství cukru a povidlových by to nešlo.

17. 03. 2017 20:50

Tak jsem nevydržela.Už včera jsem dostala chuť na velikonočního čokoládového zajíce z Lidlu.Mám doma dva pro vnučky na Velikonoce.Odolala jsem,ale dnes jsme s kamarádkou zavítaly do Lidlu a tam se na mne zajíc znovu usmál.No nekupte to,když si tam pěkně hoví.Koupila jsem toho malého a pak se u kávičky s kamarádkou podělila.A k večeři mám dnes jenom zeleninu,lilek s cuketou na cibuli.

17. 03. 2017 13:11

Nebo šťavnatý grep... Já jsem si včera dalačerného Kozla, ale jen malého. Věděla jsem, že sacharidy i cukry přes den byly minimální (jó, ta čokoládová figurka ze stolu už před pár dny zmisela i s nožičkama) , stejně jsem je pak večer musela dohánět ovesnými vločkami.

17. 03. 2017 08:38

Sladkost v podobě čokolády nebo sušenky jsem neměla, zato pivo řízný citron - cukru je tam dost.

17. 03. 2017 08:24

Plánuji si, že na tenhle víkend nic neupeču, jsem moc zvědavá, jestli mi to projde.....

16. 03. 2017 21:21

Člověk si někdy musí užít :) A když se to nestane pravidlem, tak se nic strašného neděje.

16. 03. 2017 16:45

Já si dnes místo "sladkosti" vyjela na kole,bylo nádherně a na po návratu zatím chutě na sladké nejsou.

16. 03. 2017 16:45

Já si dnes místo "sladkosti" vyjela na kole,bylo nádherně a na po návratu zatím chutě na sladké nejsou.

16. 03. 2017 11:21

Masa55 :Tedy tequila je určitě lepší než jablíčko :o))

16. 03. 2017 09:29

Masa55 - to jsi si to krásně užila - začala jsi tak nenápadně s oplatkou :))).

16. 03. 2017 08:06

No včera jsem nevydržela a jelikož jsem jela do Varů na kuželky / měli jsme trénink ), tak jsem neodolala a koupila si jednu teplou opatku.....což o to tu, jednu bych určitě " vyházela " na dráze, jenomže ještě vypila jednu dvanáctku a 3 x zlatou teqilu...... žádné výčitky nemám, užila jsem si to a byla sranda, plánujeme si náš letošní výšlap, vyhráli to Domažlice.......

15. 03. 2017 21:22

Také jsem dnes bez cukru,ani nemám chuť na něco sladkého.Tak snad mi to vydrží.

15. 03. 2017 21:05

Tak dneska zase bez přidaného cukru, jen zeleninový salát.

15. 03. 2017 17:40

Hmm,tu já taky ráda. Ale poslední dobou na ní nemám chuť, je to asi tím,že mi nic nechybí a raděj sáhnu po jablíčku.

15. 03. 2017 09:02

Koupila jsem si opět tu čokoládu s cheri a chilli 70% hořkou a jím 2 kostičky k odpolední kávičce a doslova si to vychutnávám....

14. 03. 2017 21:06

Dneska ze sladkého jenom mrkev.

14. 03. 2017 18:13

Některé oplatky lákají, ale po přečtení tohoto článku zvolím raději kousek dobré kvalitní čokolády.

14. 03. 2017 18:13

I z kvalitní čokolády a kousku přepuštěného másla se dá udělat dobrá poleva, tak na co ztužené tuky. :-))

14. 03. 2017 14:11

Coz o to, ja je taky jist nechci, jen se mi to nejak nedari :D

14. 03. 2017 08:11

Po přečtení dnešního článku od ing. Bráta ( ošklivé trnsmastné kyseliny) jsem pochopila, že sladkosti jako sušenky, náhrady za čokolády , no zkrátka vše co má částečně ztužené tuky nechci už vícekrát jíst !!!!!

13. 03. 2017 17:25

Poslední dny se do semaforků vejdu docela dobře, dokonce mám už dostatek i tuků. :-))

13. 03. 2017 16:53

Včera jsem se vešla do semaforků i s kouskem dortu, začíná se mi to líbit.

13. 03. 2017 10:27

My jsme byli o víkendu na chatičce a zdrželi jsme se tam dýl, než jsem předpokládala. K jídlu jsem s sebou vzala jen chleba a konzervu tuňáka. Jenže dobývat se do ní zmrzlýma rukama otvírákem... Našla jsem tam "samootvírací" plechovku pečenáčů v rajské omáčce, tu jsem zblajzla jak malinu. A pak ještě malou čokoládovou figurku, ještě od loňských Velikonoc - tady vidíte, že sladkosti jsou u mě celkem v bezpečí. A pak jsme šli na večeři do hospody, což znamenalo další maso, prakticky bez zeleniny.
A jak vypadaly večer semaforky? A teď hledejte něco, co by byla zelenina, mělo to hodně sacharidů a vlákniny, nějakou energii, absolutně žádné bílkoviny, a pokud možno ani ne tuky. Nakonec z toho vzešla mísa okurkového salátu, doplněného kvůli vláknině lžící otrub (moje jinak na sacharidy a vlákninu oblíbené ovesné vločky mají i dost bílkovin) a oslazeného poctivým cukrem (to je čistý sacharid :-) Nakonec to vyšlo sacharidy 91, cukry 64. Obvykle, když si nesladím a nemám žádnou velkou sladkost, mám je kolem 50 procent. - ze zeleniny a mléka.

13. 03. 2017 07:59

Včera jsem vynechala všechno vážení pro sebekoučink, udělala jsem si odpočinkový den.A můžu se i pochválit, zvládla jsem celý den jen s 1 kouksem sladkého, huráááá

12. 03. 2017 23:18

Včera měl vnouček narozeniny, tak jsem dnes udělala dort. Pudinkovotvarohový s piškoty a jahodami i svíčky byly. Cukrem jsem šetřila a měl mnohem větší úspěch, než klasické dorty. Nezbylo nic, poslední kousek, který jsem si schovala na ráno zblajznul manžel. A to tvaroh ani pudink normálně nejí, tak nevím...

12. 03. 2017 19:28

Dnešní odpoledne bych nejraději vymazala.To byly hody!Dortíky,červené vínko,slivovica a jediný zdravý byl hummus,vlastnoručně připravený.Byl z domácí kuchyně,a představte si,že od muže.Říkal,že při vaření přidává sodu.Toho hummusu jsem snědla daleko více než sladkého,dortíky byly ne úplně přeslazené,tvarohový a jablečný koláč,z každého jsme ochutnala po 1 kousku.Snad zítra váhu nestrhám.

12. 03. 2017 09:57

Tak sladké nade mnou včera vyhrálo. Ale zas jsme nachodili asi 12 km, tak to neni taková tragédie.

11. 03. 2017 17:46

Koláč byl skvělý, odšlapala jsem 6,5 km.......

11. 03. 2017 16:37

Nejlepší bude nějaký kuřecí salát a puding.

11. 03. 2017 16:34

Zítra taky čekám děti a váhám,jestli mám péct nebo ne.Když budu peůcz,budu to i jíst,když udělám něco slaného- sýr,šunka apod.,bude mě to lákat taky.

11. 03. 2017 15:00

Co se týká pečení, tak mě čeká až příští víkend, tento jsme bez vnoučat, tak nepeču. Pár kiláčků denně si dám stejně, když nebude pršet.

11. 03. 2017 14:56

Čokoláda odolala,já také vytrvala,jen s těmi oříšky to bylo o něco více než je zdrávo.

11. 03. 2017 13:09

Obávám se, že 5 km je pro mě součet za předchozích 5 měsícú.