Sledujte nás:

Hubneme se Sebekoučinkem

Zpět
Autor:
Počet členů: 704
Založeno: 22. 09. 2010

Sebekoučink je neúprosný kritik všech našich jídelních úletů a lenosti. Když ho ale nakrmíme svými zkonzumovanými ingrediencemi, poradí nám.

Komentáře je možné psát až po přihlášení.

28. 12. 2017 07:29

-:)

04. 03. 2017 22:31

Novinky máme na Prožij rok zdravě,ale bude prima, když Sebekoučinková skupina zase ožije, a jsme moc rádi, v jakém hojném počtu sebekoučink využíváte

18. 01. 2017 18:55

něco nového a ono nic

18. 01. 2017 18:54

ale copak to nikdo nehubne?

07. 08. 2016 11:18

Já si případné blogy uložím do záložek v počítači a pojmenuji o co jde a můžu to pak hned bez obtíží otevřít.

19. 07. 2016 22:29

Kdyz jsme u tech napadu - ja mam na pevnem disku soubor startpage.html a nastavil jsem si ho jako Home v prohlizeci. Je to obycejny textak (na Windows asi pouzijete Notepad), ve kterem mam ulozene nejruznejsi odkazy, setridene do tabulky. Mnohem rychlejsi a pohodlnejsi, nez bookmarky.

Vypada asi takto (misto hranatych zavorek pouzijte vetsitka a mensitka) a vejde se tam prehledne strasna spousta odkazu:
[table border="1"]
[tr]
[td] Dulezite: [/td]
[td]
[a href="http://www.stobklub.cz" target="_blank"]STOB[/a]
[a href="http://email.seznam.cz" target="_blank"]Email[/a]
.....
[/td]
[/tr]

[tr]
[td] Lide: [/td]
[td]
[a href="http://www.stobklub.cz/stranka/Evusja/" target="_blank"]Evusja[/a]
[a href="http://www.stobklub.cz/stranka/sifaka/" target="_blank"]Sifaka[/a]
.....
[/td][/tr]
[/table]

12. 07. 2016 22:43

Ježkovy voči,to je nápad :-)...díky

12. 07. 2016 19:35

sifaka: Spáchat se dá cokoli, za co se nemusí zaplatit programátorské firmě. Např.: Vytvoříš si blog s názvem Oblíbené blogy a budeš si do něj zapisovat názvy a adresy blogů, které tě zaujaly. Můžeš si ho i obsahově rozdělit podle témat. A nemusí tam být jen blogy ze stobklubu a můžeš to mít uspořádáno i ve svém počítači ve složce s podsložkami.

12. 07. 2016 12:04

Nadi,prosím,možná je to off topic-napadlo mě,když tak projíždím spousta blogů,které tu jedou už od roku 2011 a je tam hafo užitečných informací-nedala by se udělat nějaká funce"oblíbené blogy",nebo si je třeba vytáhnout někde do záložky?Nejsem programátor ani nic podobného,možná píšu bludy ale hrozně těžko se roluje ve starších článcích třeba tvých nebo Ivy Málkové či Nikoly.Bůhví kolik dobrých blogu se tu ještě vyskytuje.Jenže když se k tomu člověk chce později vrátit,je to složité.Nedalo by se něco takového spáchat?:-)

12. 07. 2016 10:32

O ukončení instalace Nového Sebekoučinku a zahájení provozu budete informováni.
Ti z vás, kteří máte otevřený Původní Sebekoučink a chcete vyzkoušet Nový Sebekoučink, můžete tak učinit až po ukončení cyklu nebo musíte po instalaci současný otevřený Sebekoučink zrušit, aby vám byl nabídnut k testování Nový Sebekoučink. Kdo z vás upřednostní i nadále současný Sebekoučink, bude v nabídce volit Původní Sebekoučink.
Před zrušením současného rozpracovaného cyklu si jídelníčky uložte do pdf svého počítače, jinak budou ztraceny. Jinak můžete i nadále pokračovat ve vašem otevřeném Sebekoučinku.
Nový Sebekoučink můžete vyzkoušet na 3 dny nebo využít celý cyklus.
Víc se dozvíte v otazníčkových nápovědách.

12. 07. 2016 09:53

Prima, ja tam jen psal sve zkusenosti, myslim, ze by stalo za to specifikovat, co je to "prilis velka" (přijde mi, že 200x200 je na "Moje stránka" a 50x50 na ikonce") a doporučil (pokud uzivatel-ka zvladne) nahravat obrazky ctvercove, oriznute uz v pocitaci, aby se nemusely dal orezavat a clovek si mohl pohrat s vysledndnou podobou a neurezalo mu to kus hlavy ci jinak nerozhodilo kompozici.

Prijde mi, ze si tu spousta lidi vybrala ikonku sobe milou a dala si praci s vyberem, takze ta nasledna strojova orizuti jim s tim mohla trochu pohnout nezadoucim smerem. (Pokud to samozrejme nebyl uz od zacatku jejich umelecky zamer - na tohle moc oko nemam - ale treba diky oriznuti ikonky ze stran ted sifaka nema pulku tvare a ikonka pusobi spis jako uprk od neceho, zatimco v profilu na Moji strance spis vypada ze hledi vstric budoucnosti, ty taky v profilu nemas uriznuty vrsek hlavy a totez se tyka i mnoha dalsich)

Takze bych to shrnul do zaverecneho doporuceni jako "Muzete-li nahravejte fotky ctvercove, nejlepe ve velikosti 200x200, jinak je system orizne a upravi si jejich velikost nejak sam

(nebo tak nejak, nevim, jak je to presne psane uvnitr, tech 200x200 , resp. 50x50 je jak to vidim na strance ja)

12. 07. 2016 08:24

V rámci programových změn byly zrušeny komentáře v sekci FAQ a u otazníčkové nápovědy, protože na dotazy většinou nikdo neodpovídal. Programátorsky nebylo podchyceno sledování aktuálních dotazů ve FAQ. Jednodušší je napsat dotaz do diskuse, kde se aktuální dotaz zařadí na první místo v seznamu diskusí a uživatelé si ho spíš všimnou a odpoví.
ant.314: Postup Jak si nahrát profilovou fotku je uveden v otazníčkové nápovědě na záložce Moje stránka pod fotkou. Problém s nahráním může nastat, je-li fotka příliš velká.

11. 07. 2016 21:35

Díky za včasné varování :)
BTW: už pár dní nevidím ani vlastní, ani cizí komentáře v sekci FAQ (např. u http://www.stobklub.cz/faq-dotaz/13/ Jak si změnit profilovou fotku ...) , je to vlastnost, chyba, nebo jsem někde něco blbě nastavil?

11. 07. 2016 18:29

Kdo z vás má déle než 60 dní neukončený Sebekoučink, radši si ho uložte do pdf a zarchivujte. Mělo by být doprogramováno i automatické smazání Sebekoučinku 60 dní po ukončení, jak máte avizováno v informaci Sebekoučinku. Poprvé to bude otestováno po zítřejší instalaci při noční údržbě.

11. 07. 2016 17:42

Jupíííí báječná zpráva,to budeš Nadi asi jako"ajťák"ve střehu,ne? Nebudeme potřebovat nějaké nápovědy?.........Jdu si tedy raději nachystat jídelníček předem.Dík za echo:-)

11. 07. 2016 17:37

Blíží se instalace testovací verze Nového Sebekoučinku s cukry a vlákninou, kterou si budete moct zdarma vyzkoušet. Určitě to využijte, propracovanější je i databáze potravin a výpočet doporučeného příjmu. Sledujte upozornění na omezení provozu stobklubu v době instalace (pravděpodobně zítra). Garantem nového projektu je Ing. Hanka Málková.

08. 07. 2016 10:10

Kralovapet - v nastavení se zadá pohybová aktivita "0 x týdně, necvičím". A poslali vás ti vaši lékaři k obezitologovi? Známý zhubl pod dohledem obezitologa kolem čtyřiceti kil, také necvičil, protože už to při své váze nezvládal...
S financemi asi neporadí nikdo, asi si to chce udělat čas, poskládat si rámcově jídelníček (ne jídla, ale zadat suroviny) a popřemýšlet, jak nahradit drahé zdroje bílkovin (s němi je asi největší finanční problém) za cenově dostupnější...

07. 07. 2016 23:29

A jaké hubnoucí programy jsou pro lidi co nemohou cvičit a žijí z invalidního důchodu? Moji lékaři řekly, že mi neumí poradit s hubnutím. Ptala jsem se už hodně lidí, řekly že když si tento program upravím mohu si to zde zapisovat. Nebo pokud vám tu vadím mám odejít???

03. 07. 2016 22:29

Kralovapet - ty vaše příspěvky jsou takové výkřiky. Nikdo nezná váš zdravotní stav, nezná vaši finanční situaci, neví, co jíte... Tudíž veškeré rady jsou o ničem. Váhu, případnou dietu byste měla řešit především s vaším ošetřujícím lékařem a ne s "tetinama" na Stobu. Program je určen pro zdravé lidi, je tu i upozornění, že lidé se zdravotními problémy mají konzultovat s lékařem.

03. 07. 2016 21:07

Lze to in body změřit i nějak v sedě? Kdysi mi to dělaly v OB klinice zdarma, jen mi řekly kolik mám tuku, ale nic víc už neporadily. Existuje takový přístroj i jinak než, že se na něm stojí?

03. 07. 2016 21:06

Lze to in body změřit i nějak v sedě? Kdysi mi to dělaly v OB klinice zdarma, jen mi řekly kolik mám tuku, ale nic víc už neporadily. Existuje takový přístroj i jinak než, že se na něm stojí?

03. 07. 2016 16:28

http://www.vstj.cz/?rc=sal&pg=inbody
Petro, in body je speciální váha, posílám odkaz, kde se lze objednat na měřeni...nechci nikomu dělat reklamu, tohle je nahodně vybraný odkaz, abys věděla, o co se jedná.

02. 07. 2016 22:28

Nada co to jsou ty in body? Pro mě bylo doteď logické, že když mám výdej kolem 1000KJ ze zdravotních důvodů měla bych jíst o 2000KJ méně abych hubla, což by ale dlouhodobě znamenalo půst. Každý mi říká, že to je důvod proč jsem přibarala, že jsem jedla málo, teď tedy do sebe to jídlo doslova tlačím, abych splnila co se tu v
tabulkách po mne chce a neskutečně rychle přibírám. Proč ty tabulky nejsou nastaveny pro lidi co se nemohou fyzicky hýbat. Takový lidé nemají právo zhubnout? Pro takové nic není? Nemocného člověka nevezmou ani na plikaci jen jim vyhrožují a taky to splní odebráním léčby což u nás znamená konec života. Cítím, že já nemohu jíst takové množství co se tu po mě chce. Jsem přeplněná, trávení to nestíhá, kvůli bílkovinám jím alespoň bezlakotozové což má za následek, že vše mnou celkem rychle proletí. A k tomu je to ještě finančně neůnosné nákup tolika potravin. Zajímalo by mě kolik peněz dáte za jídlo denně vy tady, aby to dietu pokrylo. Vejdete se třeba do 50Kč?

02. 07. 2016 16:20

No já nevím,mám sice nějaké zajímavé poznatky ale možná že by bylo lepší,přesunout se pod jiné téma.Nejsem tu dlouho a ještě přesně nejsem v obraze,jak se tu komunikuje.Jestli tu existuje nějaké podobné téma.Myslím,že spousta z nás má nějaké poznatky,jenže tady je téma Sebekoučink.Možná by nám mohl dát tip někdo ze starousedlíků,jak to nejlépe probrat,

02. 07. 2016 13:13

Sifaka zdravím! Mě bude 37, pomohl Ti poradce podle představ? Já jsem dostala tip přes známého, tak to asi zkusím. Oproti tomu jak jsem jedla dříve mám pocit, že dost jím a taky často.. je to pro mne nové. Dřív to byla buď dieta nebo naprosto nesmyslné složení jídel, po kterých jsem kynula..

02. 07. 2016 11:31

Angelino,pojďme to dát dokupy!Jsem z Ostravy,shodou okolností jsem tento týden navštívila poradce a třeba by tě zajímalo,jak jsem pořídila:-(Mám o něco větší výšku a váhu než ty,jen nevím jak jsi na tom s věkem?

02. 07. 2016 11:13

děkuji za odpovědi, já měřím 161 a vážím 82, mám dojem, že jsem zavodněná po hormonální stimulaci.. ano, jsem chronický dietář, protože se neumím dobře stravovat, za pomoci známých a stobu se to učím a myslím, že mi to jde, 5000Kj bylo málo, měla jsem hlad, tak jsem si to nastavila na 6000Kj. Opustily mě chutě a hlad taky, tak snad nedělám chybu.. uvažuji ale o výživovém poradci abych měla jistotu, jen všude samý natur house, těžko se hledá správný odborník, vše je v praze, já jsem na ostravsku

02. 07. 2016 07:05

kralovapet: Nebyla jsi dřív dehydratovaná a nezadržuje se ti voda? Nech si změřit složení těla na In body.

01. 07. 2016 23:38

To já mám opačný problém po dietě tloustu, 3 týdny 2,5kg :( Snažím se vše dodržovat, takhle dobře jsem roky nejedla. Každý mne uklidňuje, že se to otočí a začnu hubnout. Máte někdo podobnou zkušenost?

01. 07. 2016 09:45

takjauz nevim: Vždyť hubneš úplně vzorně!!!! Cca 0,5-1 kg týdně je správná rychlost hubnutí, za 3 týdny máš dole 1,5 kg, což je naprosto v mezích. Nedávej si přehnané cíle! Za měsíc to máš přes 2 kg, za rok až 24 kg, to není úplně marné. Navíc máš léto, kdy je k dispozici hromada zeleniny. a vůbec zdravé stravy. Vydrž, půjde to dolů!!!

30. 06. 2016 21:57

Ahoj všichni, jsem tu nová od 15.6. Začínala jsem na váze 75 kilo, nyní po 3 týdnech mám dole pouze 1,5 kila a ani centimetry se moc nehnuly. semaforky svítí převážně zeleně a oranžově, až na jeden dva dny, kdy jsem se lehce neovládla. Snažím se cvičit 5x týdně, denně 90 minut na eliptikalu. Ráno 40-45 minut, odpoledne 45-50. Sobota je volná a neděle tak 40 minut. Tepovku si snažím hlídat tak kolem 140. (je mi 37, tak doufám, že to počítám dobře) Doporučený příjem kalorií mám vypočítaný na 7300Kj. Přijde mi ten pokles dost pomalý a ani centimetry se moc nehýbají. Nemůže být něco špatně? Poradíte? Děkuji

30. 06. 2016 01:48

Ze sebekoučinjem bojuji již 3 týden, je to mé první hubnutí, zato veliké. když se mi podaří splnit sacharidy, nesplním zbytek. Když vypiji požadovné množství tekuti nemohu do sebe dostat jídlo, pokud sním zeleninu, jsem tak nafouklá, že den pro mě končí. Vůbec mi na takové množství potravin nestačí finance.

29. 06. 2016 17:30

Přidám se k Any dáblíkovi :-)taky zápasím s cvičením...tedy lépe řečeno s režimem kolem cvičení.14 dní cvičím 5x týdně 80 min.První týden šlo kilo(cca) nahoru,druhý týden kilo a půl dolů.Na zdejší radu jsem si navýšila spotřebu ode dnešního vážení na 9000 kJ.Do včera jsem měla nastaveno 7800 a celkem často jsem přešvihla do 8500 kJ.Ale za těch 14 dní zjišťuju že mi začíná být den ode dne lépe po těle.Teda hlavně duševně.To jedno ubohé kilo nebude hrát roli.
Jinak těším se na novou verzi koučinku.Je nějaký časový horizont kdy bude k mání?

29. 06. 2016 16:16

Dle informací z internetu jsme na základě váhy spočítala, že mám vypít cca 3litry denně. Navíc jsem četla, že na každou hodinu cvičení se má přijmout další 1l. Proto ty 4l. Častokrát se také setkávám s radou 2/3 příjmu vody vypít do 12h. Myslíte, že je tedy lepší pravidelné pití, než ráno 2/3 a pak 1/3? Také jsme se ptala na ranní cvičení na lačno. Před cvičením se nemá jíst, ale bez snídaně zase nemáme potřebnou energii na cvičení… Proto jsem uvažovala, že hrnek džusu by to mohl vyřešit. Děkuji

29. 06. 2016 15:58

Any.devil: Jestli se ptáš jen na pití, uvádíš asi 4 litry tekutin za den kromě tekutin v potravinách a to je hodně, obzvlášť při sedavém zaměstnání. V nové verzi doporučuje Sebekoučink 1,5 - 3 litry, ale je to individuální s ohledem na počasí a pohyb. Mohla bys příjem tekutin snížit a pít rovnoměrně přibližně po čtvrt litrech v časových odstupech.

29. 06. 2016 15:42

Dobrý den, potřebovala bych trochu poradit. Mám toho načteno spoustu - až hlava přechází a mám v tom popravdě celkem zmatek. Chci začít pravidelně cvičit, ale časově mi to moc nevychází, proto jsem uvažovala nad ranním cvičením. Když ráno vstanu v cca 5:00h, vypiju 0,5 litru teplé vody s citrónem, provedu ranní hygienu, nachystám snídani, vypiju sklenku 100%džusu a hodinu cvičím (sedy lehy, zkracovačky, šlapání,…), osprchuju se, převleču, nasnídám a odcházím do práce v cca 7:00h. Do cca 12h vypiju dalších 1,5 čisté vody, do konce dne dalších 1,5l čisté vody. Je to v pořádku? Je mi 24let a potřebuji i přes své sedavé zaměstnání shodit nemálo kil :)

27. 06. 2016 21:02

STOB připravuje novou verzi Sebekoučinku, ve které výpočet doporučeného příjmu zohlední kromě pohlaví, věku, váhy, výšky i běžnou (pracovní aktivitu) a pohybovou aktivitu střední intenzity. Dotaz na 3 pokusy hubnutí bude vynechán. Podle testů by měl být průměrný příjem o něco vyšší než v původním Sebekoučinku. Výpočet je navržen tak, aby vyhovoval většině uživatelů s nadváhou a obézních. Uživatelé s normální váhou a těžce obézní si případně doporučený příjem upraví, pokud zjistí, že je příliš nízký nebo vysoký. Výpočet je matematický a program internetový. V některých případech může program vypočítat i příjem 5000 kJ, ale bez uveřejněných parametrů se nedá posoudit, jestli je výpočet odpovídající. Případné individuální odchylky nebo problémy s hubnutím je vhodné řešit s výživovým poradcem.

27. 06. 2016 11:33

Evusja a další: Stob ho nastaví, když si to takhle zadáte - bez pohybu a 3 pokusy o hubnutí. Ty jsou určené chronickým dietářům, kteří potřebují nastartovat - tam musíme začínat na nižším příjmu a postupně navyšovat, jinak by skokově člověk přibral. Obnovím zase jednou blog o nastavení. To vážně není chyba stobu, ale zadání :-)

27. 06. 2016 10:02

5000 kJ je určitě málo i bez pohybu (pokud nejsi drobné postavy a docela "twigy"). Nechápu, proč STOB stále dokola nastavuje takto nízký příjem...aby ti stačil tento příjem, musela bys mít například cca 160 cm a vážit 56 kg :-(( Ale to bys asi nebyla na STOBu :-))

25. 06. 2016 19:02

ahoj, nově začínám, mám nastaveno 5000Kj zatím bez pohybu ale mám hlad. Někde jsem si vyčetla, že to může být málo a tělo šetří. Moc prosím o názor, zkušenosti.. můj cíl není hubnout rychle ale jíst správně a pomalu se dostat na přijatelnou váhu. Míša

25. 06. 2016 11:06

sifaka: máš mail a ano, radím v něm navýšit :-)

25. 06. 2016 10:38

Máte tu někdo dobré zkušenosti s konzultací u výživového specialisty?Nasměroval někoho z vás správnou cestou?Pomohl při vypracování jídelníčku a rozvrhu pohybových aktivit?
Nějakou dobu už jsem v hubnoucím režimu,5 x týdně v posilovně na 90 minut,spotřeba se mi vchází do 8000 kJ a výsledky absolutně žádné.Asi mám něco špatně,jenže sama si nevím rady:-(

18. 06. 2016 13:31

Manžel ze začátku přibral asi dvě kila, pak to šlo dolů.

18. 06. 2016 00:09

Už jsem obědnaná na září na obezitologii, ale mám prý tam prokázat jak sama hubnu. Každopádně tolik jídla jako teď s tou dietou jsem v životě nesnědla.

16. 06. 2016 15:47

Ne, nepřibírám...a to teď po operaci kolene nemám naprosto žádný pohyb - do auta - do kanceláře - do auta - domů. Jen co pochodím okolo domu po zahradě (kde ale nepracuji, protože koleno neohnu) a v práci po chodbě ke kuchyňce a na WC, když to napíšu doslova. Jím okolo 6000 kJ během týdne a přes 7000 o víkendech, kdy si popřávám. Přesto hubnu...za 6 týdnů něco přes 3 kila.
Petro, znovu se opakuji, chtělo by to konzultaci s lékařem - obezitologem nebo nutričním terapeutem (= studium na VŠ). Eva

16. 06. 2016 13:59

Když jste začínaly dietu přibíraly jste? Po prvním týdnu diety kg nahoře, kj se mi tedy nedaří dodržovat těch mám pořád málo, ale mám i málo pohybu tak se to možná kompenzuje, každopádně jsem přecpaná a po dietě tloustnu.

15. 06. 2016 20:27

Ano, vlastní potravinu si přidej do seznamu vlastních potravin, vyplníš tabulku a pak už s ní můžeš pracovat. Uvidíš ji jen ty.

15. 06. 2016 12:50

Jelikož nedokáži splnit počet bílkovin koupila jsem si 100% konopný protein. Jde nějak zadávat do sebekoučinku, když není ani jemu s podobnými hodnotami v tabulkách. Nebo když máte jinou potravinu než je v tabulkách a nic se jí nepodobá, je možnost ji přidat do seznamu?

11. 06. 2016 15:28

Kralovapet - občas se sebekoučink zblázní, většinou je potřena resetovat prohlížeč.

11. 06. 2016 11:39

Dnes si chci zapsat jídelníček a nemám na stránce sebekoučinku všechny chody jen veřeči? Jak má přidat ostatní položky, nebo ten den mám jíst jen večeři?

10. 06. 2016 20:22

Věk snad na to bude mít vliv, ale možná jsem si nejvíce zavařila, že jsem cca rok koketovala s dietou podle Mačingové, tj. s dělenou stravou. Musím být trpělivá a doufat, že se to zlomí a začnu hubnout.

10. 06. 2016 19:34

Jalicho - jste o pět let starší než v r.2011, a nejspíše jste si těmi dietami hodně zpomalila metabolismus.

10. 06. 2016 13:18

Těch 5700 kJ je pro všechny stejně? Já kvůli zdravotnímu stavu nemohu mít žádný eneregetický výdej nemám mít méně KJ. Je fakt, že já nemám hlad a vystačím si s 3000 KJ. Přibírám právě jen při hospitalizaci, kdy mi nosí snídani, oběd a večeři, to já ale vůbec nedokážu sníst a přesto přiberu cca 5kg. Ostatní tam hubnou a já tam po té pravidelné stravě přiberu. Chybí mi pohyb, ale ten mít nemůžu.

07. 06. 2016 20:27

Celý květen jsem držela 6500 Kj. Tato hodnota od r. 2011 fungovala a hubla jsem 2-3 kg za měsíc. Dnes jsem zjistila, že jsem přibrala kilo.

07. 06. 2016 07:26

jalicho: Je možné, že ten příjem je nízký a tělo si drží všechno, protože dostává málo. Já hubnu při 6000 Kj, ale nemám moc pohybu, skoro žádný a sedavé zaměstnání. Dnes uženu chlapce ať snesou kolo z půdy a začnu aspoň trochu jezdit :-)

06. 06. 2016 23:23

Ahoj. Sebekoučink jsem zkusila 2x a pokaždé jsem na jaře zhubla za 3 měsíce 10 kg, při energetickém příjmu 6500 kj. Přes zimu jsem zase nabrala 5 kg, ale těch 5 jsem si pohodlně udržela, takže za 2 pokusy dlouhodobě 10 kg dole. Loni jsem zkusila dietu podle Mačingové a zhubla jsem 6 a potom 4 kg, takže také 10 kg, ale přibrala 7 kg. Letos v dubnu jsem opět zkusila Mačingovou a vůbec nic. Od května opět počítám kj do 6500 a za celý měsíc ani jeden kg. Přitom cvičím 2 - 4 x týdně 45 minut, 30 min. na rotopedu a 15 posilování (vždy se řádně zapotím). Teď jsem začala jezdit na kole. Jedna vyjížďka 2-3 hodiny a snížila kj na 5500. Co se to děje? Je to snad tím, že mě letos bude 65 let?

03. 06. 2016 11:00

ahoj já jsem sama zhubla 15 kilo ale pak se to zaseklo na několik měsícu tak jsem to vzdala a přibrala zpátky 5 kilo tak teď zkoušim sebekoučink a 5 kilo je už prič tak teď jsem zvědavá jesti to pujde dolu nebo zase budu stát naváze jím teď teda uplně jinak zjistila jsem že jsem jedla málo tak mi držte palce ať to zase prolomim dál :)

12. 05. 2016 13:03

Ahoj, potrebovala bych radu....se Sebekoucingem jsem zacala na zacatku roku 2014. Cca do konce roku se mi podarilo zhubnout 30kg. Pote jsem otehotnela, pribrala jsem minimum, jsem zpet na sve vaze pred otehotnenim. Nyni jedu druhy 12tydenni hubnouci cyklus a vaha se ani nehne :/ Semaforky jsou zelene, ale jinak ani tuk. Obcas jde lehce nahoru potom zase dolu, ale celkove zadna zmena. Uz jsem zkousela o neco snizovat i navysovat prijem, ale k nicemu. Za veskere rady budu vdecna a predem dekuji :)

12. 05. 2016 11:51

Ach joooo mě to nejde teda ne hubnout pomalinku kila mizí sice po dekách ale mizí centimetry mizí ale prostě semaforky svítí červeně jím málo 5000kj a mám mít 7500co mám dělat?cítím se sytá vody vypiju taky jen kolem 1,5litru když piju víc je mi špatně.

12. 05. 2016 07:31

Gabriela - díky moc za podporu, jsem zvědavá na pondělí, to mám "vážný" den, snad to bude lepší....Příští víkend jedu na "Zumba víkend", uvidím, co dokáže třídenní intenzivní cvičení.

11. 05. 2016 11:52

Nada děkuji moc:-))))

10. 05. 2016 22:10

masenka1: V současné verzi sebekoučinku je pro cyklus Žít zdravě nastaven min příjem 8000 kJ a nelze ho snížit. Zelený semaforek příjmu bude svítit do 7200 kJ. V nové rozpracované verzi bude nastaveno 7500 kJ a možnost snížit až na 7000 kJ.

10. 05. 2016 20:53

Dekuji moc

10. 05. 2016 20:43

jsou tam nastavené limity, aby nebylo možné si nastavit příliš nízký nebo příliš vysoký příjem, ale limit by měl být určitě nižší než 8000 kJ, ověřím to u programátora, kde se stala chyba.

10. 05. 2016 19:12

Kdyz to mi prave nejde, pokazde tam skoci zpatky 8000, tak s rikam, estli to neni nejake centralni nastaveni?

10. 05. 2016 14:21

masenka1: v záložce Nastavení lze příjem snížit, pokud vám přijde 8000 kJ moc a jste zvyklá jíst méně, tak si příjem určitě můžete snížit.

10. 05. 2016 13:13

Dobrý den, dá se nějakým způsobem snížit příjem u programu "žít zdravě?" Jsem drobná a malá a myslím, že příjem 8000 je na mne moc, navíc ani nejsem schopná do sebe tolik dostat. děkuji

10. 05. 2016 11:48

Ahoj najde se tu nekdo pro vzajemnou motivaci?

10. 05. 2016 09:58

hanka nejedla: Zruš cyklus a vyplň nový vstupní dotazník. Tam klikni na zhubnout a napiš, jaké váhy bys chtěla na konci cyklu dosáhnout. To, co napíšeš, nemá vliv na výpočet doporučeného příjmu. Program tě jen omezí při hodnotě víc než -1 kg za týden.

10. 05. 2016 07:35

Ahoj všichni, hledám hubnoucí kamarádku, se kterou bych mohla probírat úspěchy i neúspěchy nejen při hubnutí, ale i jen tak poklábosit třeba po mailu. Budu se těšit :-)

09. 05. 2016 20:25

Ahoj dneska jsem se prihlasila ale asi jsem neco pokazila pri vyplnovani protoze mi to ukazuje udrzovaci po hubnuti ale ja chtela hubnuti muzu to nejak zmenit?diky

09. 05. 2016 13:14

Počkej tak dva dny. Rozpumpované tělo může vážit více kvůli vodě a vůbec jinému režimu. A možná jsi nabrala také svalovou hmotu. Určitě Ti ale tanec neuškodil. Držím palce.

09. 05. 2016 10:34

Takže taneční víkend je za mnou a bohužel NIC... I přes neustálý pohyb - NIC...No takže pokračuji v zaběhnutém programu a holt uvidíme.

09. 05. 2016 10:33

Takže taneční víkend je za mnou a bohužel NIC... I přes neustálý pohyb - NIC...No takže pokračuji v zaběhnutém programu a holt uvidíme.

09. 05. 2016 10:33

Takže taneční víkend je za mnou a bohužel NIC... I přes neustálý pohyb - NIC...No takže pokračuji v zaběhnutém programu a holt uvidíme.

09. 05. 2016 10:33

Takže taneční víkend je za mnou a bohužel NIC... I přes neustálý pohyb - NIC...No takže pokračuji v zaběhnutém programu a holt uvidíme.

05. 05. 2016 07:21

Úkol zní jasně - dosáhnout 60 kg, takže v pátek odjíždím na hyperaktivní taneční víkend a do 16.5. to dáááám! Tedy - doufám, že to klapne....A pak si koupím mé vytoužené krásné nové plavky. Přeji všem krásný víkend!

28. 04. 2016 22:16

ballini : díky za info, budu studovat dál, Easy koučink mi stále není jasný (v detailu jednotlivých jídel ten den), ale věřím, že na to časem přijdu:-) Doufám, že výročí bylo povedené?!:-))

28. 04. 2016 19:56

Dobrý den, prosím o radu. Sebekoučink používám asi měsíc a dnes mi přestal správně pracovat. Doporučený příjem tuků, sacharidů i bílkovin mám po zadání nové hmotnosti doporučený na 0g. Ví prosím někdo, kde je chyba? Děkuji a přeji hezký večer.

27. 04. 2016 07:37

joj, mám ale dnes krásný den - výročí svatby a k tomu 61 kg... Tohle prostě musím oslavit - už mám spočitané jídlo včetně 2 stříčků....:o)))

27. 04. 2016 07:31

ABejbísek: Easy koučink slouží k rychlému a jednoduchému přehledu, jak je strava ten den vyvážená - na sloupkovém grafu je černý ukazatel, no a když jsou všechny ukazatele na sloupcích téměř v rovině, je strava ten den zadána správně a je také nutričně vyvážená...

20. 04. 2016 22:02

A ještě jedna záhada k vysvětlení - máte zkušenosti s Easy koučinkem? Zatím jsem ho moc nepochopila:-( Díky, AK

20. 04. 2016 22:00

Děkuji za rady a odpovědi k vlastním receptům Hanka Málková i ballini, už chápu - problém byl v políčku "porce", zadávala jsem tam opakovaně množství v gramech a ne počet porcí!:-))))

20. 04. 2016 10:39

flammea: Těžko se takhle na dálku radí, nevím, jaký příjem vám program doporučil a na jaký příjem jste byla zvyklá předtím. Pokud jste si do programu zapsala svůj původní jídelníček, tak by příjem pro hubnutí měl být zhruba o 2000 kJ nižší, pokud vám program doporučil méně, tak si ho v Nastavení zvyšte, živiny se vám automaticky přepočítají. Určitě se nedoporučuje sacharidy úplně vylučovat, k obědu i k večeři si nějakou porci přílohy nebo pečiva dejte, s tím by vám měl i sacharidový semaforek vyjít dobře. Porci můžete také zvyšovat zastoupením zeleniny.

20. 04. 2016 10:31

ABejbisek: je to tak jak píše ballini, záleží kolik porcí zadáte při vkládání receptu, po zapsání jako jídlo se vám to automaticky přepočítá na 1 porci. Většinou se při vaření a pečení hmotnost hotového jídla oproti surovinám změní a proto se to nedá automaticky jednoduše přepočítat na 100 g hotového jídla. Pokud byste tyto hodnoty chtěla zjistit, tak si můžete celé hotové jídlo zvážit, přepočítat obsah živin na 100 g a jídlo si zapsat jako vlastní potravinu. detailně to popsala Naďa ve svém blogu http://www.stobklub.cz/blog-zapis/nada/22800/

20. 04. 2016 08:43

Dobré ráno všem! Snažím se zhubniut jen trochu, tak 3-4 kg, abych se dostala do formy jako v dobách, kdy jsem neseděla 8 hodin u počítače :/. Nejprve jsem přidala pohyb, ale nemělo to valné výsledky, až po zadání jídel do jídlokoučingu jsem zjistila, jaké množství sacharidů do sebe každý den valím. Chci tedy ubrat na sachrech ve prospěch bílkovin, ale mám trochu problém: konstantní hlad. I když uspokojím bílkovinový semaforek (cca 98 g), přestože si dám k obědu opěvovaná kuřecí prsa, k večeři cottage, ke sváče tvaroh, neustále mě honí hlad. Když přidám porci, okamžitě vyletí i sacharidový nebo tukový semafor. Nemůžu si pomoct, ale grilované kuře se zeleninou mi k obědu prostě nestačí. Může to být špatným výpočtem? Třeba mám metabolismus rychlejší? Netuším. Máte někdo stejný problém?

20. 04. 2016 06:36

ABejbisek: No nevím, já když jsem zadala recep na 3 porce, v jídelníčku se mi pak opravdu objevila jen jedna- tudíž celkové množství děleno 3...No a když třeba dělám polévku (vývar) a nedám tam to ,co je v receptu, tak to uberu přímo v sebekoučinku v jídelníčku...

18. 04. 2016 16:52

Hezké odpoledne všem statečným, ráda bych se poradila co se týče používání sebekoučinku - konkrétně bojuji s případem, kdy přidávám vlastní recept, vypíšu všechny suroviny v množství, které jsem do celého jídla použila, a pak si přidám třeba v podobě oběda do sebekoučinku. Tam mi naskočí všechny suroviny znovu, ale s nesmyslnými hodnotami (váhou) a musím znovu vyplňovat všechnu přibližnou gramáž konkrétní porce, kterou jsem snědla (málokdy trefím uvařit jednu porci, většinou mám na dvakrát nebo s rodinou více porcí). Domnívala jsem se, že když při tvorbě receptu zadám porci (např. 300g), že mi to pak v přidání receptu na oběd spočítá hodnotu kj 300g z celého receptu? Doufám, že jsem to popsala srozumitelně:-) Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji a držím nám palce všem! AK

18. 04. 2016 08:48

ahoj vsem, zkousim zhubnout jiz asi po 3., predtim jsem byla spokojena, nyni jsem teprve na zacatku - 1.tyden a 5x za tyden jsem cvicila, ale na vaze se to neobjevilo. :-( Prijem taky dodrzuji, chce to cas? nebo neco delam spatne? vubec nemam totiz motivaci,kdyz se cely tyden snazim a nikde nic pak nevidim :-(

16. 04. 2016 13:51

evinka49 já bych chtěla dál sladit cukrem. Sama jsem zvědavá jestli váha půjde dolů. Jinak pudink dobrý nápad pro příští víkend. M♥

16. 04. 2016 12:22

Já si na víkend udělala klasický pudink z půl litru nízkotuč.ml.,vanilkový prášek a mízkotučné kakao.Sladidlo.4 porce,jedna má asi tak 310 kj,to je tak na svačinku,jablíčko k tomu,no mňamka.

16. 04. 2016 11:14

Tak jsem se dnes rozhodla že se odměním něčím sladkým a přitom si nepohněvala semaforky. Pečené jablko a oslazený tvaroh se mi zdál ideální. A protože 50gr tvarohu s tím se špatně pracuje tak jsem si udělala dvojitou porci i na zítra, když je ten víkend. Umíchám tvarohs cukrem a přesunu ho do krabičky co poputuje do lednice. Automaticky se chystám vylízat misku! Tu mi bleskne nápad zvážím misku před a po akci. Páni to olíznutí bylo 13 g!!!Ach jo, no už jsou ve mě -:(((

12. 04. 2016 14:48

patom: je to zadržená voda ve svalech po námaze. Nejsi sama, někomu se to stává.

12. 04. 2016 11:58

Ahoj všichni, chtěla bych se vás zeptat - je možné, že po "cvičícím" dni mám vždy druhý den ráno kilo navíc? Pak se to zase tak nějak srovná. Máte s tímto zkušenosti?

08. 04. 2016 14:56

ballini: úžasná práce!!!! Gratuluji. Já při skoro stejné nížce (160 cm fakt není výška :-)) začínala na nižší váze, ale i tak mi to dalo docela zabrat, o to větší gratulace Tobě. Máš váhu v normálu a určitě se cítíš mnohem lépe.

07. 04. 2016 07:16

ballini: Ahoj ballini, moc a moooooc gratuluji. Tak přesně po téhle váze toužím já. Jedu druhý cyklus a ještě mám před sebou 9 kg.

07. 04. 2016 06:48

Ahoj všichni, konečně po delší době jsem zase tady, nějak mě tlačí čas, ale to neznamená, že bych šidila můj 3. (!!!) cyklus. Chtěla bych moc a moc poděkovat za tenhle program a všem, kteří se na tom podílejí. Začala jsem loni 1.9. s váhou 80 kg (výška 159 cm) - takže malá frustrovaná koule.... Dnes mám sice pořád 159cm ALE 62 kg!! Získala jsem zpátky sebevědomí a nakoplo mě to na správné stravování. DĚKUJI, DĚKUJI, DĚKUJI!!

01. 04. 2016 23:09

iwettaz: obiloviny se zadávají v suchém stavu, zelenina za syrova, ale mezi syrovou a vařenou zeleninou není zas tak zásadní rozdíl.

01. 04. 2016 07:58

Dobrý den, ráda bych se zeptala, když zapisuji např. obiloviny jako je quinoia do jidelníčku, zadávám váhu v suchém stavu a nebo vařeném? totéž mě zajímá u vařené zeleniny. Děkuji za odpoveď

29. 03. 2016 10:00

Díky za typ Helenko.Snad to dám :-).Už se na to těším,ale musím počkat až mi to moje malé zvíře usne přes oběd a já se do toho pustím.Díky

29. 03. 2016 09:24

pro Humpalka : no kombinací obou cvičení si vlastně uděláš kruhový trenink. Mezi jednotlivým cvikem v posilování dej ten aerobní a cvičení, jak vyšité z notesu a dá se dělat doma. kruhový trenink je každý cvik 50 sec. To se dá zvládnout a tělíčko dostane zabrat. celé cvičení je aspoň 30 minut, lepší je však 45, tak jak hodina tělocviku. Pokroky uvidíš velmi brzy. Kila trošku, ale určitě centimetry, hlavně bříško a pas. Držím palce.

29. 03. 2016 07:27

Tak to se mi bude hodit. Posilovačku mám na půl hodiny a když k tomu přidám tohle,tak by to tělu mohlo něco dát,ne? :-).Díky Helenko :-)

28. 03. 2016 22:41

Pro Humpalku : to cvičení je aerobik střední, slušné tempo je to, držím palce, ať se cvičení daří. Jsou to cviky, kterými se prokládá posilování v rámci kruhového treninku

28. 03. 2016 21:26

Ještě mám jednu prosbu.Našla jsem dost aktivní cvičení na internetu,ale nevím k jakému typu podle STOBU mám tohle cvičení přiřadit.
http://www.dieta.cz/pin/f0d63024d02da09a05b1256287ecda9b/

28. 03. 2016 21:23

Děkuji ti Nadi,zkusím to,snad budu hubnout.

28. 03. 2016 21:16

Humpalka: Přepiš si v Nastavení DP na 6600 kJ a příjem zvyšuj v závislosti na úbytku. Zkus za 2 týdny zvýšit DP na 7000 kJ.

28. 03. 2016 20:58

Dobrý den,mám prosbičku.Mám za sebou jeden 12-týdenní cyklus. Začínala jsem na 5000 Kj a skončila na 6600 Kj. Teď jsem začala nový cyklus na 8 týdnů. Program mi nastavil 5900 Kj. Zajímalo by mně jak a kdy si mám zvedat hodnoty, abych se dostala na normální příjem, zhubla a pak při udržovacím režimu nepřibrala.Poradí mi někdo prosím?Děkuji

28. 03. 2016 20:45

JitkaSol: přidej si mě do přátel a jako lektora. Podívám se ti do Sebekoučinku.

28. 03. 2016 11:01

Dobrý den, už nějakou dobu si počítám v sebekoučinku, vše funguje ale dnes se mi vymazalo nastavení denních hodnot bílkovin, tuků a sacharidů. V nastavení tyto kolonky nejdou změnit. Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji

27. 03. 2016 09:46

relaj: Ahoj Renato, gratuluji k úspěšnému hubnutí a protože máš před sebou ještě nějaký čas s námi, snaž se, aby i hubnutí bylo pro tebe příjemné. Moje myšlenka je pirátská. Povol si velikonoční přilepšení do 7500 kJ a uvidíš, jak tělo zareaguje. Mělo by to zvládnout. Neřeš dekagramové výkyvy, jsou přirozené. Potom by ses měla kolem tohoto příjmu pohybovat a postupně s pohybem zvyšovat. Je prima, že ses pustila do cvičení. Domácí je bez časové ztráty. Fitkoučink by ti měl ukázat týdenní pohyb nad 10.000 kJ. Když přidáš svižnou chůzi, bude to i víc. Držím palce do nadváhy.

27. 03. 2016 08:59

Ahoj všem,
ráda bych se k vám taky přidala. Vzhledem k tomu, že jsem svou váhu neukočírovala, bude to asi nebo ... spíš SNAD nadlouho. Již dlouhou dobu totiž toužím po docentuře a teprve nyní opravdu věřím, že se mi to podaří.
Dnes mi skončil můj první cyklus se Stobem, Tedy je to hrozná ostuda. Zaregistrovala jsem se sem před pěti lety. Ale tehdy mi přišel jídlokoučink strašně složitý. Nechtěla jsem si jídlo rozpitvávat na jednotlivé potraviny a každou vážit. Myslela jsem si, že nejím tak špatně a jediné, co bych potřebovala změnit, je přidat pohyb. Pohyb jsem nepřidala, zato kilogramy jo. No a když jsem se koncem roku dostala na pěkných 124,6 kg, konečně jsem usoudila, že musím začít něco dělat a fakt jsem se do toho pustila. Naštěstí jsem si vzpomněla na tyto stránky a pokorně se vrátila. Začala jsem si potraviny vážit a pokouším se vytvářet na semoforkách zelenou vlnu.... A ono to opravdu jde. Za 3 měsíce jsem zhubla 14,6 kg. Přitom ještě v lednu to pro mě byl naprosto nereálný sen A co je nejlepší, poslední týden jsem se těšila na konec cyklu, až si budu moci rozjet nový a začnu pořádně. Ten první beru jako zkušební, kdy jsem postupně zjišťovala a objevovala nové funkce a možnosti programu, pročítala si různé články, doporučení a vaše zkušenosti. A z toho si selektovala rady pro sebe. Rezervy ještě samozřejmě mám, to vím.....
Tímto bych vám všem chtěla moc poděkovat. A hlavně děkuji za možnost přístupu na tento úžasný program, který je obklopen takovými skvělými a obětavými lidmi, jako je Naďa ap. Všichni máte na mém úspěchu velikánský podíl. Ještě jednou velké, opravdu VELKÉ DÍKY.
No a když už jsem se tak rozepsala, ráda bych také poprosila o radu. V prvním cyklu jsem měla doporučený příjem 6400 kJ (sedavé zaměstnání bez pohybu), postupně jsem se pomalu snažila nějaký ten pohyb přidat, sice je to stále slabota, proti tomu co vidím u ostatních... Snažím se doma cvičit podle videa zumbu 55 min nebo různé posilovací videa bez zátěže dle Hanky Kynychové okolo 45 min - zatím dost nepravidelně. Nyní jsem si do dalšího cyklu zadala, že cvičím 2-3x týdně, doporučený příjem mám nově 7300 kJ. Asi bych si ale ten příjem měla navyšovat postupně a ne najednou - myslím si to správně? Je mi 48 let a měřím 180 cm, aktuální váha 110 kg. Taky jsem si četla, že zumba není na hubnutí moc vhodná....??? Co myslíte?
Předem díky za odpověď. Pěkné velikonoce. Renata

24. 03. 2016 13:21

Nado, dekuji moc za vaši radu. Počítám s tím, že nezhubnu hromadu kil, ale přecejen vzhledem k BMI jsem v nadváze, a tak bych se chtěla navrátit do hodnot normální váhy. Hned si jdu upravit doporučený příjem. Ještě jednou děkuji za radu :)

24. 03. 2016 07:40

Art.ep: V zadání jsi podhodnotila pohyb. V Nastavení si zvyš DP na 6400 kJ (vypočtený BMR) a postupně zvyšuj na 7000-7500 kJ vzhledem k pohybu v zaměstnání. Nízký příjem zpomalí metabolismus, tělo začne spořit a do budoucna je problém při normálním příjmu nepřibrat. Vzhledem k tvé výšce a váze moc tuku ke zhubnutí nevidím. Postupuj pomalu.

24. 03. 2016 00:52

obrý den, mám takový dotaz na bazální metabolismus a na doporučené kalorie na stobu. Vážím 75kg měřím 173, věk 26, zadala jsem si že chci zhubnout (zhruba 0,5 - 0,75 za týden - vím že je možné až kilo, ale kdyby tam nebylo tak by mě to demotivovalo). Co se týče pohybu pracuji na zkrácený uvazek v restauraci, takže docela chodím, obden cvičím na stepperu (cca 20-40 minut) ale jinak nic moc....tak a ted k mojí otázce, sebekoučing mi vypočítal že mohu při minimálním pohybu sníst 5800Kj, tohle dodržuji, hlad nemám, měla jsem spíš ze začátku se vejít, váha jde dolů, ale když jsem si zjištovala jaký je můj bazální metabolismus ukázalo se 6573Kj. Ráda bych věděla, jestli mi to že jím jen 5800Kj, nemůže nějak uškodit a jak to vlastně s tím bazálním metabolismem je.....jsem zmatena, protože všude se říká, že to je to co tělo potřebuje na dýchání, práci orgánů atd, ale pokud jím méně nechybí to mému tělu? A kolik bych toho tedy měla jíst? Děkuji za odpověd :)

23. 03. 2016 22:14

pro keanys, pohybová aktivita co píšeš tak bych dala posilování bez zátěže

23. 03. 2016 21:31

V současnosti pracujeme na inovované verzi sebekoučinku, jehož součástí bude i nová databáze. Databáze, která je v záložce jídlo a vaření je již aktualizovaná a stejná bude tedy i v nové verzi sebekoučinku, kterou snad v dohledné době spustíme. Tvořili jsme celou databázi nově, je mnohem rozsáhlejší a hodnoty by měly být spolehlivější určitě v nové databázi než v současném sebekoučinku, kde je již databáze trochu zastaralá.

23. 03. 2016 19:19

Zdravím . tato aplikace mi velmi vyhovuje , a kontroluju si pomocí ní zdravé stravování (ne že bych hubnul) jde mi spíše o to aby mé tělo dostávalo dostatek toho co potřebuje v kvalitnějších variantách . Mám tu ovšem problém . když porovnám potraviny v databázi a potraviny v sebekoučinku kalorická hodnota si celkem dost odporuje a některé potraviny ani v sebekoučinku nejsou (ale přesto jsou v databázi) ... je to někdy i o více než 70kj ... Můžu se zeptat proč je tomu tak , či jestli se to nějak řeší ? mám v rezervě ještě myfitness pal ale toto České je takové pohodlnější i co se týče hlídání tekutin ... Ještě bych se chtěl zeptat do jaké kategorie sportovní aktivity bych mohl zařadit dřepy , kliky a sedlehy (protože nic takového jsem nenašel v sebekoučinku)

20. 03. 2016 11:35

kamm3: informace o SAFA jsou v článcích a v blogu http://www.stobklub.cz/blog-zapis/nada/13303/

20. 03. 2016 11:14

Sebekoučink používám teprve týden, moc mi pomáhá, jen mě zlobí údaje SAFA. Dnes na mě už po snídani bliká oranžový semafor - dala jsem si k snídani 20g lučiny a 20g eidamu. Pokud si dám přes den třeba mozzarelu, už svítím červeně. Jsem vegetarián, takže nějak do sebe ty bílkoviny dostat musím, ale nevím jak aby i údaj SAFA byl v pořádku.

19. 03. 2016 16:31

Nada: Moc moc moc děkuji. :-)

19. 03. 2016 14:57

Pavelina: Podívej se, jestli máš v Nastavení vyplněný doporučený příjem v aktuálním týdnu a váhu na záložce Vážení-měření. Máš skutečný příjem vyšší než 5000 kJ? Když nebudou stačit tyto rady, přidej si mě do přátel a jako lektora, podívám se ti do Sebekoučinku. Tam nemá jinak nikdo přístup kromě tebe.

19. 03. 2016 12:36

Prosím o radu. Najednou se mi přestaly počítat hodnoty u cukru, tuků a bílkovin - nemám je ani v procentuálním vyjádření doporučeného příjmu, nereagují ani semaforky a v nastavení mám také u všeho 0%. Stalo se mi to po měsíci cyklu... A mrzí mě to, bylo to moc fajn :-)

18. 03. 2016 14:14

Iva S.: Výpočet DP (doporučeného příjmu) opravdu vychází kolem 8500 kJ. Do jídla se nenuť, na záložce Nastavení si přepiš DP na 7500 kJ, to je tvůj bazál a začni tímto příjmem. Nemusí být každý den stejný. Když máš větší výdej, můžeš si přidat, někdy stačí míň. Tělo to srovná. Hlavně se nedojídej večer. Postupně si příjem budeš zvyšovat podle hladu, únavy a výše úbytku váhy. Ten by měl být průměrně 0,5 - 1 kg (počítáno od začátku hubnutí, každý týden není stejný, někdy nulový). Hlavně změň strukturu jídelníčku ve prospěch bílkovin a snížení sacharidů a nauč se jíst zeleninu vařenou i saláty. K obědu 1/3 masa, 1/3 zeleniny a 1/3 přílohy. Při dodržování živin tě chuť na sladké přejde. Pozor na sladké obědy - jen málokdy a domácí moučníky silně omez. Jídelníček si plánuj den předem a zapisuj do Sebekoučinku. Tím si můžeš korigovat příjem.
Přečti si můj blog Nápověda nováčkům - komunikace, tam je vysvětlena i zeď.
http://www.stobklub.cz/blog-zapis/nada/6642/

18. 03. 2016 13:19

Nada: Moc děkuji. Jen nevím, jak myslíte na zeď. :-) Jsem tu druhý den a teprve zkoumám. :-) Výška 173cm, váha 95kg, 32 let, dvě děti, doma na mateřské. Cvičím momentálně denně min. 30 min Jillian Michaels, někdy s dám toto třicetiminutové cvičení jednou, někdy dvakrát po sobě. Jsem zvyklá na pohyb, celé léto jsem běhala průměrně 4 km cca 3-4x týdně, završeno v říjnu 11 km závod běhu do vrchu. BMR mi vyšel různě na různých kalkulačkách, od 7000 KJ: nevím přesně, jak velkou aktivitu mám zadat.Běžně chodím 4x denně do školky, úklid, vaření, prostě běžné denní aktivity, péče o dceru, nákup. Teď k tomu cvičení. Stravování bylo různé. Jsem zvyklá jíst pravidelně, jen svačiny dopoledne jsem neměla. Ale bohužel dost sladkého, pečiva a málo zeleniny.

18. 03. 2016 09:13

Iva Skorepova: Posíláš jen informaci o příjmu a podle ní se nedá poradit. Program bere v úvahu výšku, váhu, věk, pohybovou aktivitu, BMR. Pošli mi údaje na zeď včetně typu zaměstnání (sedavé, v pohybu nebo fyzicky náročné). Jak ses stravovala doteď?

18. 03. 2016 08:30

Prosím o radu. Začala jsem před dvěma dny hubnout se sebekoučinkem. Vypočítaná energetická hodnota, které bych měla denně dosáhnout, mi přijde vysoká, mám 8500. Já toho musím sníst strašně moc. :-D Za ty dva dny jsem snedla max. 7000-7500KJ, ne záměrně. Já toho snad ani víc jíst nemůžu. :-D Nedosahuji zelených semaforků hlavně u tuků. Opravdu toho musím sníst tolik a kila půjdou dolů? Potřebuji tomu začít věřit. Děkuji.

17. 03. 2016 14:44

Ahoj Naďo, mám Tě přidanou jako lektorku a chtěla bych Tě poprosit, jestli bys mi koukla na jídelníček. Už skoro měsíc stojím na váze. Děkuji moc

15. 03. 2016 22:42

Cukry a vláknina budou vyhodnocovány v novém rozšířeném sebekoučinku, který se programuje.

15. 03. 2016 21:34

Dobrý večer, v bodování sebekoučinku jsem objevila položku příjem vlákniny a cukrů, ale bez hodnot. Co to znamená? Díky, Pavla

15. 03. 2016 15:09

po cca pěti dnech registrace jsem se konečně začala trefovat do jídelníčku a je to teď už mnohem lepší. Dokonce příjem odhadnu téměř na stoprocent, ale pořád jsem mínusová v bílkovinách. Dokonce mě překvapilo, co všechno můžu sníst, aniž bych překročila tuky, sacharidy atd. Řekla bych, že jsem se nevzdala ničeho, co jsem jedla před tím, jen jsem upravila skladbu. Za týden jsem zhubla 0,4 kg. Průměrně bych měla zhubnout 0,5 kg za týden, tak uvidím, jak to půjde. Naštěstí Nada celkem hezky vysvětlila, že se váha může i zastavit nějaký týden. Jídlo si mnohem víc vychutnávám a užívám. A musím se teda znovu podívat na ten výdej. Jsem na mateřské. Mám dvě hodně malé děti, dům, zahradu. Pravidelně cvičím a chodím na procházky. Tak aby tělo nehladovělo.

15. 03. 2016 12:16

Naďo, díky za odpověď, myslela jsem si to, jen jsem se chtěla ujistit.

15. 03. 2016 11:33

moncacho: Vzhledem k tomu, že se v sauně nepohybujeme, není v databázi pohybů a do výdeje bych ji nepočítala.

15. 03. 2016 08:27

Hezký den všem, chtěla jsem se zeptat, zda se sauna počítá do výdeje? Ve fitkoučingu jsem ji nenašla. Díky za odpovědi.

13. 03. 2016 16:48

Nada: Děkuji za upřesnění - v předchozím příspěvku jsem psala příliš zkratkovitě, hlavně jsem chtěla sifaku navést na to, aby si sebekoučink upravila a aby neměla přehnané představy o tom, kolik musí za každou cenu zhubnout. V tom jsme určitě zajedno.

Podle mé zkušenosti mi ale sebekoučink - s aktivitou, kterou se snažím odhadnout tak přesně, jak umím nastavuje méně kJ. Já například jsem ted´ v zimě opravdu neměla extrémní pohybový reřim. Dřepěla jsem na zadku a psala zprávy (a měla jsem nastaven mírný pohyb), přitom mi denních cca 6000 kJ stačilo na hubnutí více než 2 kg měsíčně.Když jsem to samé jedla před vánocemi, byl to až 1 kg týdně. Sebekoučink mi přitom nastavil 5000 kJ. Před vánoci jsem asi měla trochu přidat, protože aktivit v práci i doma bylo více, ale na druhou stranu jeen se nezaobíral jídlem a makal.

Když jsem v podobném režimu nastavila udržovací cyklus - s tím, že neznám potřebné kJ, vyhodilo mi to právě těch 6000 kJ, což jsem pro jistotu zkusila, ale hubla jsem, tak pomalu přidávám. Momentálně jsem na 6500 kJ a asi ještě budu moci něco přidat, zvláště až vyrazím na pole a zkusím více cvičit.

Ovšem po pátku jsem si sama dala dva odlehčovací dny. Měla jsem výborný tatarák s topinkami - bylo toho hodně, bylo to mastné (ty vynikající topinky), příšerně skvěle nezdravé, kJ jen lítaly a úplně skvěle jsem si to užila. Akorát jsem to měla jako nejméně jeden celý den plný jídla.

12. 03. 2016 13:04

sifaka a ostatní: Sebekoučink nepočítá doporučený příjem podle zvoleného cíle, ale podle věku, výšky, váhy a udaného týdenního pohybu střední intenzity při jinak sedavém zaměstnání nebo běžné aktivitě v domácnosti. Při zaměstnání převážně v pohybu nebo u žen na mateřské dovolené je třeba si příjem zvýšit tak, aby se nedostavoval pocit hladu a únavy. U obézních by se měl průměrný týdenní úbytek pohybovat v rozmezí 0,5 - 1 kg. Úbytek nemusí být pravidelný. První týden bývá vyšší v důsledku odvodnění, některý týden se může zastavit. U hubnoucích s nadváhou nebo normální váhou bývá týdenní úbytek váhy nižší než u obézních. K tomu si sledujte míry. Pro spálení tuků je důležitý pohyb.

12. 03. 2016 03:57

sifako ona to věda je zdánlivě, velmi dobře Ti to napsala Gabriela. 10 kg úbytek za 12 týdnů je hodně, já jsem zhubla o 5 kg za cca za 8 týdnů, ale to jsem měla hodně pohybu, 3 x týdně cvičení ve fitku a denně !!! svižná chůze ( t.j. 6 km/hod.), tenkrát jsem si počítala kalorický příjem a výdej a kalorický příjem jsem měla 6500 ( mám výšku 154 cm) a hlad jsem neměla. Nevím, ale kolik měříš a jaká je Tvoje startovací váha a jaké máš zaměstnání, pokud je minimálně středně těžké, tak i tam je energetický výdej a musí to být zohledněno. Rozhodně přehodnoť nastavení, jak píše Gabriela a dej si menší cíl a "jeď" na jistotu bez hladovění a zamysli se i nad pohybem, když nemáš čas, tak aspoň choď 30-60 minut denně rychlou chůzí, to je skvělý startovací pohyb, který musí být aerobní, t.j. spočítej si tepovou frekvenci, v jakém rozmezí bude docházet ke spalování tuků, zpravidla orientačně dochází ke spalování při správné tepové frekvenci po dvaceti minutách. Jinak to poznáš i tak, že jsi schopna při pohybu vyslovit plynule složitou větu, Nemá smysl běhat, tam můžeš dosáhnout vyšší tepové frekvence a nezbavuješ se tuků, ale cukrů a ubývá svalovina, což je při hubnutí, ale nejen u něj nežádoucí a můžeš mít pocit hladu a hlavně chuť na sladkosti.Doporučuji denně aspoň 30 minut svižné chůze a cvičení 3 x v týdnu a to se do dvou hodin vejdeš tak, tak.Ideální je kruhové cvičení ( zabere 30 minut), ale s tím, že musíš počítat ještě s 5 - 10 minutami aerobního pohybu (běhací pás, rotoped) pro zahřátí svalů. A po cvičení taky. kruhový trenink je posilování pro ženy, kdy se střídají posilovací cviky s cviky na protažení svalů nebo aerobním cvičením, ale to Ti přesně nastaví trenérka ve fitku. Pak je reálné i těch 10 kg, ale bez pohybu to nedáš jen jídelníčkem s nízkým příjmem a jak jsi se sama přesvědčila, máš ještě k tomu hlad, což z mého pohledu je dost příšerné. Já cvičím hodně, nejen, že pravidelně posiluji, svižná chůze, ale mám i doma gymnastický míč ( což není drahá záležitost - cca 200 Kč plus, mínus), nejen na něm sedím, což pro páteř je skvělá věc, ale i průběžně cvičím a nemusí to být žádné náročné cviky. Věřím, že cestu najdeš, nevzdávej to, jde to, ale "správně uchopit za pačesy" a vydržet. držím palce.

11. 03. 2016 23:06

Díky za reakci,vidím,že to je úplná věda.Máš pravdu,ale když se počítá 0,5-1 kg týdně,myslela jsem,že je to reálné.Z těch počtů mám obavu,moc se mi nechce manuálně do výpočtů zasahovat,když tomu nerozumím.Proto jsem zkusila krabičkovou stravu,abych dostala do oka velikost porcí a skladbu jídel a že je tam kalorická hodnota zaručená.Bohužel opravdu hynu hladem.Dokonce mi nepomůže ten hlad ani zapít.Tak jsem trošku bezradná.Zkusím dát na tebe a snížit si cíl.

11. 03. 2016 21:48

sifaka: 1) asi máš příliš optimistický cíl. 10 kg za 12 týdnů je až moc, kdyby sis dala cíl 6-8 kg, cítila by ses lépe.
2) Mám zkušenost, že sebekoučink nastavuje příliš málo kJ. Přenastav si sama. Samozřejmě spočítej si bazální metabolismus - neboli BMR, možná máš kJ nastavenoy příliš blízko této hranici. Nechoď dlouhodobě pod BMR.
3) Pokud chceš cvičit, měla by sis nastavit správné kJ podle předpokládaného cvičení.
4) Já jsem sice přes půl roku jedla průměrně okolo 6000 kJ denně, ale měřím jen 160 cm. Při této výšce mi sebekoučink spočítal 5000 kJ, což jsem nikdy nedržela, měla jsem nastaveno cca 5400 kJ a jedla vždy o něco více. Těch průměrných 6000 kJ jsem pak dosáhla nějakými hříchy.
5) Pracovní aktivity bys měla mít také zohledněny v základním nastavení.
6) Shrnuto - přidej si energii jak v nastavení, tak v jídle a hlavně nechtěj zázraky. Raději pomalu, ale jistě, než se na to vykašlat a třeba ještě přibrat.
6) Hladovět je blbost - to nikdy nevydržíš a vrátíš se ke starým zvykům. Prostě propočítej si lépe potřebnou energii a nastavi si ji individuálně.

11. 03. 2016 20:39

Moc prosím o radu,sebekoučink mi spočítal,že když chci shodit za 12 týdnů 10 kg,musím se vlézt do 5800 kJ.Ted mám na zkoušku krabičkovou stravu 6000 kJ a padám hlady.To snad není normální.Vážně může pracující přežít dlouhodobě s 6000 kJ?A to jsem ještě nezačala s cvičením,jak jsem plánovala-2 h týdně.To bych asi zkolabovala.Může mi někdo poradit,co je špatně?Díky

09. 03. 2016 22:51

hakesi: ahojky, přesně celá já... :-D ale už pomalu doučuju co a jak papkat, ale ze začátku jsem jen mechanicky dávala na stranu ,,potraviny,, a z nich něco vytvořila, podle semaforkůů :-) je to fajn program, moc se mi líbí... jsem zvědavá jestli docílim té váhy 65 (ze 77,5 jsem na 72 za 5 týdnů....)..... zatim nemam tolik času na ,,sport,, - budu ted alespoń jednou týdně plavat :-)...

09. 03. 2016 18:31

Děvčata,jak se daří?Nakukuju skoro denně a začnu určitě v dubnu.Musím se dát už konečně dokupy.Prácička Vám všem jde nádherně a tak jen držím palce. Eva

09. 03. 2016 16:08

Sebekoučink je výborná věcička, za kterou smekám a velký dík a obdiv všem kdo nám tu umožní se potkávat a předávat si veškeré rady.

09. 03. 2016 16:06

aleyt a hakesi: Sebekoučink nepočítá energetickou bilanci. Já si ji počítám: příjem kJ - (BMR*1.1) - výdej kJ. Pro hubnutí 0,5 kg za týden se pohybuji v průměrné negativní energetické bilanci -1100 až -1500 kJ. Když budete mít trvale vyšší výdej, než jste uvedly pro výpočet doporučeného příjmu a příjem vám nestačí, DP si zvyšte na kartě Nastavení.

08. 03. 2016 21:29

Do stobklubu jsem nešla za cílem zhubnout, po posledním úspěšném zhubnutí držím váhu v normě už 14 let, takže nejspíš mé stravování je optimální. Dala jsem se ale na posilování a sebekoučink je i pro mne skvělý pomocník, jak si ohlídat jídelníček, vím jak se stravovat, ale počítat se mi to nechce, i když to umím a tady jen naťukám co jím a jaký mám pohyb. Navíc mi byl spočítán energetický příjem, což je víc než skvělé, a zjistila jsem že je dost vysoký a přiznám se, že někdy ani nejsem schopna vše sníst, jak bych měla,To co jsem si pracně počítala, tak tady to mám hned. No někdy se objeví červený semaforek, žluté taky, ale drtivá většina jsou zelené. používám tuto skvělou vymoženost 11 dní a body mám mezi 19-24 body, takže je co zlepšovat, ale případná překročení nebo podkročení nejsou až tak moc. Stačí jen lépe kombinovat jednotlivé chody a upravit některé dávky, protože základní pokrmy a potraviny jsou v pořádku.Jsem moc ráda, že mohu tento systém použít, protože skladba jídelníčku je důležitá i u posilování, aby mělo co nejvyšší efekt.

08. 03. 2016 20:49

Nad stejnou otázkou jako aleyt jsem se zamýšlela dnes. Sice si zapisuji výdej, ale kde se to promítne, kromě toho, že mi svítí semafor výdeje zeleně? Jinak kdo vymyslel program na sebekoučink byl génius. Fakt paráda, o jídle hodně přemýšlím, dost se zamýšlím, jaký jídelníček vymyslet, stejně jsem stále v tucích jen na 50 až 60 procentech a u sacharidů jsem buď žlutá nebo červená. No přiznávám, že se mám hodně co doučovat. Taky jsem nevěřila, kolik toho musím sníst, abych splnila příjem. Myslela jsem, že budu hladová a opak je pravdou. Donedávna jsem si myslela, jak nevařím zdravě. Problém spíš tkví v tom, že nejím vyváženě.

07. 03. 2016 21:55

Dobrý večer, mohu se zeptat, jak se zohled%nuje příjem kalorií a energetický výdej?Třeba dnes mi svítil semafor sacharidů červeně,ale výdej za den jsem měla 3200 kj.Děkuji za odpověď.Simona

04. 03. 2016 08:42

Petulka01: V cyklu pokračuj, archivuje se až po vyplnění cílové váhy. Jídelníček si před ukončením cyklu ulož do svého počítače (pdf). Přečti si blog http://www.stobklub.cz/blog-zapis/nada/6679/

04. 03. 2016 08:24

Ahoj všem, chtěla bych se zeptat, jak je to, když se cíl splní ještě před koncem cyklu. Dnes jsem pokořila hranici 100%. Cíl byl zhubnout 7kg a cyklus mám do 23.3. Mám pokračovat v tomto cyklu nebo založit nový? Jak je to se získáním bodů za dodržování cyklu? Hlavně o něj nechci přijít. Chci si ho uložit včetně jídelníčku.

03. 03. 2016 20:37

moncacho: Do Fitkoučinku se zapisuje hlavně cvičení. Pohyb v práci bys měla zohlednit ve výši doporučeného příjmu. Na kolik ti ho Sebekoučink spočítal? Když mi napíšeš na zeď výšku / váhu, případně cvičení mimo práci, zkusím ti DP přepočítat podle nového vzorce.

03. 03. 2016 19:44

Ahoj všem, potřebuji poradit :-)....jak mám zapsat do fitkoučingu pohyb v práci? Pracuji jako pečovatelka v terénu, to obnáší péči o seniory. Je to práce kolikrát fyzicky náročná. Díky za rady. :-)

03. 03. 2016 16:51

Ballini, gratuluji a držím palce, 60 kg už je prima váha, tak ať ji dosáhneš co nejdříve.

03. 03. 2016 16:49

Zelvon: S tuky také bojuji, v poslední době je doplňuji pomocí různých semínek a oříšků - vždy navážených, maj vysokou kalorickou hodnotu. K salátům se hodí olivový olej. Také je dobré si připravit jídelníček předem. Mimochodem, nemůžeš být moc líná při zapisování, jinak bys neměla představu, kolik vlastně doopravdy jíš. Snaž alespoň přibližně zapsat všechno, co sníš.

03. 03. 2016 11:31

Ahoj všem, tak jsem narazila na tuhle stránku a uvidím jestli mi pomůže :) Po pár letech sedavého zaměstnání mám 10 kg + a ty prostě musí dolů! :D Se zapisováním jsem lenivá, ale i když dám vše přesně, hrozně mi chybí tuky, co s tím? :( Děkuju

02. 03. 2016 11:11

Po dnešním vážení je můj cíl vzdálený už jen 4 kila...takže s chutí do toho! Jenom pořád bojuji s bílkovinami, vše ostatní mám ok, jenom ty bílky jsou vyšší. Koukám do talířků, hledám detaily potravin a stejně je mám o 2-3% vyšší.

22. 02. 2016 10:29

Ballini - držím palce. 5kg a jeden cyklus je reálné očekávání - já jsem za 8 týdnů dávala okolo těch 5 kg.

22. 02. 2016 08:53

Tak jdu do III. cyklu...cíl mám 60 kg (a konec) a hlavně pak UDRŽET!!

22. 02. 2016 08:53

Tak jdu do III. cyklu...cíl mám 60 kg (a konec) a hlavně pak UDRŽET!!

19. 02. 2016 09:19

Tak jdu do toho znovu.

16. 02. 2016 14:37

Tak to je úplně super. Já mám 80kg cílovou váhu, tak snad se tam dostanu. Teď jsem týden nějak polevila, hodně práce, málo času na zapisování. Jídlo si hlídám, ale ne vždy dodržuji režim. Zatím jde váha dolů, tak snad mi to vydrží... :-)

16. 02. 2016 06:31

Huráááááá!! Úspěšně skončený 2. cyklus s váhou 64,9! Cíl jsem měla 65 kg, takže SPLNĚNO! No na to, že jsem 1.9.2015 začala s váhou rovných 80 kg, to docela jde...:o)

15. 02. 2016 07:03

Dobry den,
hubnu zde poprve a chtela bych se zeptat jak je to
s tim lektorem, to nam muze nekdo na dalku pomoct?

15. 02. 2016 07:03

Dobry den,
hubnu zde poprve a chtela bych se zeptat jak je to
s tim lektorem, to nam muze nekdo na dalku pomoct?

11. 02. 2016 21:31

Rieshell: Podle mě máš několik naprosto zásadních nedostatků v jídle: 1) hladovíš celé dopoledne. Potom Tvé tělo využije každý kilojoulek jen aby zůstalo naživu. Asi Ti není ráno dobře, jestli jsi s těhotenstvím na počátku, ale určitě se dají najít cesty, jak to zvládnout a trochu se najíst. Jez opravdu alespoň 5-6x denně po menších porcích hned, jak ti to ráno Tvůj stav umožní 2) jíš strašně málo, podle mě to nejsou ani dvě třetiny tvého bazálního metabolismu, i kdybys nebyla těhotná. Těhotná potřebuješ určitě ještě více, ale to si vůbec netroufám odhadnout. Tudíž vlastně strašně hladovíš a mimčo s Tebou. Přidej zdravé jídlo nad úroveň Tvého bazálního metabolismu a podle mě úplně nejlépe uděláš, když se spojíš s některou výživovou poradkyní, abyste se spolu domluvily na těhotenském jídelníčku na míru. I když máš těch 80 kg, teď prostě není vhodná doba na nějaké zásadní redukce váhy. Čímž netvrdím, že bys měla jíst jak nezavřená a úplně všechno. Plod si sice z Tebe vezme základní živiny aniž by se Tě ptal, ale bude mnohem lepší, když se budeš správně, zdravě a v dostatečném množství stravovat. Plod potřebuje nejrůznější živiny včetně mikroprvků a dostane je pouze od Tebe a v takové kvalitě, jak se budeš stravovat. Takže přidej na jídle.

11. 02. 2016 21:04

Ballini: já mám podobný problém, už jsem alespoň denně celkem výrazně pod 100 gramy, což bylo přesně naopak. Zpočátku jsem to dělala i záměrně.

Ze zkušenosti vím, že když prohodím tvaroh za jogurt (Hollandia), okamžitě to vypadá jinak. 1) vanička tvarohu je i energeticky o něčem jiném než 200 g jogurtu o mnohem menší sušině, 2) jogurtu je 200 g a sušiny má opravdu méně. Jenže, problém je u mě v tom, že tvaroh mě dodá energii na skoro celé dopoledne a tak nějak jsem si na to v posledním půl roce zvykla . Asi ho zkusím více kombinovat s těmi sýry. To je dobrý nápad.

11. 02. 2016 18:29

ballini: Zapisuješ jídlo do Sebekoučinku? Klikni na Zobrazit podrobnosti dne a seřaď si potraviny podle bílkovin. Poznáš, kterých je nejvíc a zaměň je nebo sniž množství. Mně pomohlo zaměnit tvaroh za sýry. Ale vzhledem k tomu, že končíš II. cyklus, tak asi nosím dříví do lesa.

11. 02. 2016 18:00

Ahoj, tak to tu zkouším zas...zjistila jsem, že jím asi až moc málo...do 13h prakticky nic nepozřu a odpoledne občas něco...snažím se zeleninu a ovoce a k tomu libové maso a ryby. Jako přílohu jím jen vařený brambor. Za den tak 4000KJ. Jenže i přesto, jsem přibírala. Strašně se bojím přibrat. Měsíc se držím na svojí váze 80 kg na 162cm... ale jsem teď těhotná a fakt to potřebuju dát dolů abych v 9.měsíci nevážila metrák. Mám podle dr. dědičný metabolický syndrom...tak mi držte palce...potřebuju shodit těch 15kg.

11. 02. 2016 13:19

Halóó, přátelé - ne a nedaří se mi srazit bílkoviny, začínám být bezradná..Máte radu?

09. 02. 2016 22:43

Patom: Do Sebekoučinku vidí jen uživatel a lektor. Otazníčková nápověda: ? Jak si přidat lektora.

09. 02. 2016 12:13

Snad jen ještě, neberte si ze mě příklad, pokud jde o ty bílkoviny. Ve vlastním zájmu se je snažím nyní omezit, i když mi jinak tento typ stravování chuťově velmi vyhovuje. Ale byla jsem na lékařské prohlídce a ač jinak zdravá, mám mírně zvýšenou hladinu kreatininu, což je metabolit z ledvin, možná právě pro vyšší množství konzumovaných bílkovin v posledním období. Takže se snažím si neodpravit ledviny a umírnit se, pokud jde o bílkoviny a naopak přidat na pití.

09. 02. 2016 12:06

Patom: určitě nechoď pod aktuální BMR, aby si tělo neřeklo, že ho necháváš hladovět. Já jsem měla podle Sebekoučinku dlouhodobý průměr jídla okolo 6000 kJ, přičemž v prvních týdnech to bylo i trochu více - cca 6200-6300 kJ. 1) Člověk je rozežraný, a tak chvíli trvá než sám sebe dá do latě. 2) Měli jsme mimodomácí akci, kde jsem musela jíst to, co mi dali - prostě v určité společnosti nelze ostatní urážet tím, že člověk řekne, že něco nechce. Ale snažila jsem se to v těch konkrétních dnech kompenzovat pohybem.

Jinak momentálně mám při 160 cm cca 57 kg, možná o nějaké deko méně. Ale v principu už někdy na počátku jsem si řekla, že zkusit jít jen na 60 kg, tak to nikdy neudržím, tak jsem si naordinovala ty 3 kg dolů navíc. Jinak od srpna je to před 15 kg dole, od loňské zimy cca 17-18 kg. Tam se teď pokusím držet, protože tělo si musí zvyknout.

Pokud jde o BMR, je ale dobré ho každých pár kg dole přepočítat a případně podle toho upravit jídelníček, protože se potvora jeden s ubývajícími kily snižuje. Takže já mám BMR někde okolo 5000 kJ, přičemž jsem začínala skoro na 6000 kJ.

bronn: možná jsem měla kliku, že já v podstatě nikdy nehubla, respektive má poslední hubnoucí snaha byla někdy před 35 lety, a to už se snad opravdu nepočítá. Pokud se to u Tebe seklo, hlavně vydrž. Nezapomeň, že jsi přestala kouřit, což je další zátěž na nervy. Někde jsem četla, že když člověk přestane s kouřením, že tělo najednou potřebuje až o 20% energie méně. Ale možná je to i tím, že člověk si kouření kompenzuje jídlem. V každém případě dej tělu čas, ať se s těmi dardami vyrovná, pak se nastartuje. Možná bys potřebovala úpravu jídelníčku, ale to by TI poradily lépe poradkyně, já jsem přece jen laik.
Snad jen, já jsem jedla výrazně více bílkovinných jídel a pravidelně měla na bílkovinách červený semaforek, protože jich bylo možná až moc - odtučněné tvarohy, lehká masa bez kůže, neslazené jogurty a podobně, k tomu spoustu zeleniny vařené i syrové a tak 2x denně kousek ovoce - jablka, pomeranče, mandarinky. - prostě, aby mi nejela huba rundem. Výběr potravin je opravdu dost důležitý. Asi bys měla, na rozdíl ode mě, lépe zapracovat na přílohách. Já je dost flákala a učím se je více konzumovat až teď.

09. 02. 2016 07:57

Dobry den včera jsem zacal hubnout podle knihy od pani Malkove Hubneme s rozumem jiz jsem v loni podle této knihy zhubl 10kg pak prisla operace a pridala se cukrovka 2 typu a ja nabral za 2 mesice 8 kg nesmel jsem se pohybovat a byl jsem v silnem stresu mate někdo podobnou zkušenost nejaky tip na udrzeni vahy a mate pro mne nejakou radu uvital bych cukrovkare podle sebekoucinku bych mnel mit denní prijem 7100kj

09. 02. 2016 07:31

Gabriela64: ano o Tvém skvělém úspěchu jsem tady četla. No můžu jen tiše závidět. Absťáky naštěstí nemívám, cvičení je pro mě docela běžné, takže tam změna taky není. Jen nechápu, proč se mi to tak seklo a nejde s tím hnout. Motivaci mám skutečně obrovskou a pro mě má veliký význam, a ráda bych dala do srpna dolů 17 kg, vím, že je to reálné, ale i tak mě děsí, jak dny ubíhají a váha stojí.

08. 02. 2016 19:38

Naďa: Děkuji za odpověď. Přidala jsem si Tě do přátel a myslela jsem, že uvidíš do méhou sebekoučinku .....

08. 02. 2016 19:38

Naďa: Děkuji za odpověď. Přidala jsem si Tě do přátel a myslela jsem, že uvidíš do méhou sebekoučinku .....

08. 02. 2016 19:37

Gabriela64: Děkuju za rady, já měřím 157 cm a teď vážím 71,3 kg. Tak skoro jako ty na začátku. Na kolik jsi zhubla ty? Já mám BM spočítaný od poradkyně na 6 052 KJ. Tak mám tedy přidat KJ? To pak budu jíst hrozně moc .....Já teda abych se přiznala, moc se nehýbu. Obden chodím na dlouhé procházky, ale jinak se zatím do ničeho jiného nepřinutím. Hrozně se těším, až budu moct vyrazit na kolo. To mě opravdu baví.

08. 02. 2016 18:28

patom: 5000 kJ je strašně málo. Přiznám se, že to jsem nikdy nastavené neměla, přesto, že mi to Sebekoučink sám takto nastavil a v průměru jsem jedla více. V průběhu hubnutí jsem měla nastavených 5400 kJ při výšce 160 cm a počáteční váze 72,5 kg s tím, že jsem se snažila pohybovat mezi 5500-6000 kJ - s mírným překročením máš pořád zelený semaforek.

Spočítej si svůj bazální metabolismus (BMR), tam uvidíš, jak jsi na tom. Je tu na to kalkulačka, ale také je možná zbytečně přísná. Na jiném webu mi to vychází trochu výše. V každém případě nechoď dlouhodobě pod bazální metabolismus nebo tělo začne syslit všechno co má na horší časy. Množství kJ za den si můžeš přenastavit sama v části nastavení.

Teď udržuji, Sebekoučink mi nastavil 6000 kJ, tak to zkouším s tím, že také chodím lehce přes. Možná je to málo, pokud přidám aktivitu v práci, potom určitě, tak se těším, až si to vyhodnotím a trochu přidám.

08. 02. 2016 18:19

bronn: mimochodem, od srpna jsem dala doků cca 15 kg za 24 týdnů. Přitom jsem nikdy nekouřila a tak jsem se nemusela vyrovnávat s absťákem. Průměrná rychlost hubnutí byla 0,625 kg/ týden. Vešly se do toho i různé oslavy, několik akcí mimo domov i vánoce.

A nezapomeň, pustila jsi se do dvou, možná tří věcí najednou - přestala jsi kouřit, hubneš a cvičíš - a nevím, co dalšího. Tak to nepřepal, opravdu 2 kg dolů za měsíc Ti teď budou stačit. To, abys neztratila vůli s tím něco dělat. Pokud jsi kdysi dokázala zhubnout přes 50 kg, tak jsi opravdu hrdinka. Já měla možná jedinou výhodu, pustila jsem se do toho dříve než jsem došla k takovým číslům, tak jsem potřebovala sundat méně.

08. 02. 2016 17:42

bronn: 2 kg za měsíc vůbec nejsou špatné, zvláště, pokud jsi přestala kouřit. Tělo se po kouření musí přenastavit, to chvíli trvá a dost lidí opravdu přibere. Pokud jsi přestala a váha šla dokonce dolů o 2 kg, tak se neboj. Cca 0,5 kg za týden je úplně v pořádku. Vezmi si, že pokud bys to dodržela, tak máš za rok dole 24 kg!!!! Nepolevuj a nezapomeň jíst. Přiznám se, že si vůbec neumím představit shazovat tolik kil jako jsi už v minulosti shodila Ty.

08. 02. 2016 16:01

bronn: Udržela jsi váhu, cos zhubla s Havlíčkem? Nechoď na nižší příjem a přidej pohyb. Na ten se tu klade důraz. Plánuj si den předem jídelníček v Sebekoučinku, abys ho mohla korigovat ještě před konzumací. Zkušeností s hubnutím máš dost, tak vydrž a vítej ve stobklubu.

08. 02. 2016 15:49

patom: Nemám přístup do tvého Sebekoučinku. Obecně si myslím, že máš nízký příjem. Zvyš ho zatím na 5500 kJ a vydrž, váha se pohne. Mám málo informací, nic o sobě nepíšeš, ale měla bys postupně zvýšit příjem na 6000 kJ. Podívej se pod tlačítko Cíle a body, najdeš doplňující informace o dodržování jídelního režimu.

08. 02. 2016 13:22

Napište komentář...

08. 02. 2016 13:21

Dobrý den, ráda bych se přidala k Vám. V dietách jsem celkem zběhlá, spíš taková notorická dietářka. Kdysi po prvním porodu se mi během roku a půl povedlo shodit více než 56 kg. A šlo to skoro samo. Po druhém porodu se mi povedlo shodit s Havlíčkem 16 kg, pak znovu s Havlíčkem 8 kg. No a teď bych ráda shodila 15 kg - 17 kg. Už měsíc cvičím Jillian, držím víceméně zdravou dietu a nic. Dole jen 2 kg. Tak jsem nešťastná a přišla jsem sem. Jídelníčky jsem si napsala dopředu, je pro mě snadnější se jich pak držet než zpětně zapisovat. (to je pro mě příliš zdlouhavé). Před měsícem jsem přestala kouřit a tak si říkám, že tam může být zakopaný pes. Dnes ráno mi v lékárně na rovinu lékárnice řekla, že jestli jsem přestala kouřit, tak přiberu 5 kg a přes to nejede vlak. Což se mi ale zdá divné. Tak uvidíme, co udělá, když se budu držet teď 14 dní jídelníčku, který jsem si sestavila. Jestli půjde váha dolů, tak vím, že jsem na správné cestě. Jen se mi zdá toho jídla strašně moc.

08. 02. 2016 12:21

Naďa: Jsem tady už 5 týdnů a semaforky se mi zelenají. Zezačátku jsem zhubla rychle skoro 3 kg a teď už 3 týdny váha stojí. Mohla bych tě poprosit, jestli bys mi koukla na jídelníček a poradila, co mám změnit? Mám příjem pořád 5000 KJ. Děkuji moc

04. 02. 2016 17:26

ballini: pokračuj a jednou ji také vyvěsíš. Jsi na dobré cestě!!! Ale já se zase za takového vzorňáka necítím. Mám momentálně váhu, jakou chci a na pohled to fakt vypadá výrazně lépe, ale o svých rezervičkách vím - už ani ne tak váhových, ale jiných.

04. 02. 2016 12:40

dne 16.2. končím II. cyklus, ale jak to tak vidím, budu v tom zcela určitě pokračovat, protože mi to prostě vyhovuje!! Super je, že nemám vůbec hlad a hlavně mám pořád motivaci - citím se líp, vypadám líp..a vůbec - je to fajn! Všechny zdravím a jen bych potřebovala poradit, jak se dostat ke korunce? Gabrielo?

01. 02. 2016 11:56

nada: děkuji za pochvalu, že bych tak úplně věděla, jak na to, si netroufám říci. Já tu svou sedmičku s korunkou na konci týdne sundám, protože se ani zdaleka necítím být na konci cesty. Ale dovolila jsem si tuto malou oslavu jako odměnu za zvládnutí jedné etapy, i když ta korunka mluví o zvládnutí nových celoživotních návyků.

Teď se opravdu poctivě snažím vyrovnat stravovací režim. V principu jsem ale do hubnutí šla s tím, že v podstatě podobný režim jako při hubnutí musím dodržovat už pořád, jen snad můžu něco málo přidat. Už při procesu hubnutí mi bylo celkem jasné, že ani potom nemůžu přidat moc, Jednak se mi docela výrazně snížilo BMR (alespoň to propočtené na webu), jednak ta rychlost hubnutí opravdu nebyla závratná, takže na vyrovnání stačí přidat opravdu jen málo. To je holt nevýhoda malých lidí, potřebujeme málo... Teď testuji, kolik vlastně si můžu dovolit a asi časem stejně budu dávat (doufám kratší) hubnoucí cykly, pokud něco naberu. Ale celkově se cítím mnohem lépe, mnohem lépe se pohybuji a ty šatičky jsou naprosto úžasné, do nich se prostě musím dlouho vejít!!! Když to zvládá má švagrová celý život, tak se k ní prostě přidám, alespoň doufám.

01. 02. 2016 11:34

Zvyšování příjmu je individuální. Já zvyšuji, když se cítím vyhladovělá nebo unavená a hubnu. Tělo si řekne. Teď testuji rozšířený Sebekoučink a shazuji zimní kila. Po Vánocích jsem měla zásoby, cítila jsem se plná, tak jsem si dala 1 odlehčovací den na 2500 kJ, odvodnila se a na týden šla pod vypočtený bazál o 500 kJ. Druhý týden jsem zvýšila na vypočtený bazál, 3. a 4. týden jsem zvýšila v průměru o 300 kJ. Průměrný úbytek jsem měla 1kg za týden, tak teď zase trochu zvýším příjem. Pořád ale platí zákon zachování energie, tak když chci hubnout, mám celkový příjem nižší než celkový výdej, vypočtený podle bazálu. Teď máš nastaveno podle bazálu v klidovém režimu. Myslím, že do 14 dnů budeš mít pocit, že je to málo a neboj se zvýšit o 400 kJ. Tělo si řekne. Do té doby už uvidíš, jaký máš úbytek.

01. 02. 2016 10:50

nada: děkuji, snad to zvládnu. můžeš mi jen vysvětlit tvojí radu? - V průběhu hubnutí si pomalu navyšuj příjem tak, aby byl vyšší než na začátku, ještě jsi při něm hubla a cítila ses dobře. - mám cyklus na 3 měsíce, kdy mám začít například navyšovat?? po 14ti dnech? nebo až po měsíci, ... a jinak cukru se vyhýbám od začátku cyklu - myslím přislazovat kafe, čaj...piju jen roiboss, vodu a ovocný čaje. a pokud luštěniny mají neplnohodnotné bílkoviny, a měla bych ei jíst hlavně kvůli vláknině, který je dost za den..., tak je vynechám... děkuji za rady a ahoj

01. 02. 2016 08:55

martasmyska: Rady Gabriely jsou cenné a k věci. Je vidět, že ví, jak na to a výsledky se dostavily. Taky si postupně vytvoříš svůj systém. Když tě luštěniny nadýmají, přidávej je postupně, 1x za 14 dní, a vybírej si ty, které ti nebudou vadit. Jsou v nich sice neplnohodnotné bílkoviny, ale jsou důležitým zdrojem vlákniny. Příjem koriguj podle toho, jak se cítíš. První týden může být nižší, potom si vyhodnoť jestli ti stačí nebo jsi unavená a máš hlad. V tom případě přidej 400-500 kJ. Po větším cvičení můžeš mít hlad, tak si přidej bílkoviny. Nedoháněj večer sacharidy a tuků můžeš mít až 33%. Každý den nemusí být všechny semaforky zelené, protože nemáš denně úplně stejný režim. V průběhu hubnutí si pomalu navyšuj příjem tak, aby byl vyšší než na začátku, ještě jsi při něm hubla a cítila ses dobře. To je pojistka kvůli jo-jo efektu. Snaž se hlavně zpočátku omezit cukry. V potravinách je jich i tak dost. Když ti nesouhlasí počáteční váha se vstupní, můžeš si ji opravit, dokud k ní máš přístup a nezadáš další týdenní váhu. Potom už tlačítko Uložit zmizí. Vidím, že ses do hubnutí pustila s chutí a přeji úspěch.

01. 02. 2016 07:58

Gabriela64: ahoj, teď už celkem chápu kde najdu které živiny, ale stejně...mám rozdělenej den na 5 jídel, každý jídlo má cca kj podle důležitosti rozdělení % z denního příjmu (snídaně 25%,obě sváči celkem 20%, oběd 30%, večeře 25%). to jsem vyčetla a snažím se to dodržet - celkem to dobře vychází, ale zjišťuju, že tuky a sacharidy mám po odpo sváče skoro plný a čučim na bílkoviny a tam je třeba jen 80%, tak musim vymýšlet skladbu abych měla semafor zelený u B. a zároveň i KJ. patlám se s tim tak proto, abych se to naučila a až půjdu do práce, abych uměla ,,jíst,, i bez neustálého sezení u PC a počítání, hledání.... Luštěniny jsem četla 2x týdně papkat..do teď jsem je jedla 1xza uherák,mám je sice ráda, ale je to pak nehorázný...(Marťas baloooon) :-D ale budu se snažit (pak se budu muset na den odstěhovat z bytu, aby to tady nepochcípalo :-D hahah. oříšky a semínka - vim, občas dám hrst :-) a stou váhou - myslela jsem to tak, jak si napsala, teď budu psát do konce 1.týdne jen pro sebe na papír a pak normálně zadám 2.vážení co mi váha ukáže :-) - pokud to bude do 1kg za týden, mám tedy ponechat 6200kj na den, že? jen se bojim nejvíc toho, abych neměla málo kj a pak nebyl jojojojojojoneeee efekt :-) ahoj

01. 02. 2016 00:13

martasmyska: zase se tolik nestresuj. Pokud máš málo bílkovin - přidej mléčné výrobky a maso. Samozřejmě nejlépe kuřecí nebo krůtí bez kůže, ryby, mořské plody (ty jsou fakt drahé,ale zato bez tuku) a podobně. I luštěniny mají dost bílkovin. Já mám zase celou dobu opačný problém, že těch bílkovin mám naopak hodně. A mám to právě z výše uvedených věcí. Sacharidy máš úplně všude, takže s nimi nemám problém, spíše mám nižší tuky. Takže se naopak učím lépe vyrovnávat tuky a bílkoviny. U tuků začínám velmi oceňovat semínka a oříšky. Jen jich nesmí být celý pytlík, ale musí se navážit správné množství.

Jinak váha - také to tolik neřeš. Ty digitální váhy jsou opravdu někdy zavádějící - ne v tom, že by nevážily přesně, váží přesně, ale každý den máš v sobě trochu jiné množství vody a asi i jinak jsi šla prostě na záchod. Možná na začátku ztrácíš vodu nebo holt si tělo zvyká na jiné potraviny a střevo je prázdnější. Prostě až budeš mít den zápisu váhy, napiš si tam aktuální váhu podle tvé váhy, co máš doma a jeď podle toho. Důležité je mít představu, jak jsi na tom a jestli jsi o pár deka výše nebo níže je celkem jedno. I proto se to zapisuje jen jednou týdně - aby se trochu vyrovnaly ty výkyvy, které má každý. Také se važ jen ráno až si odskočíš na záchod, alespoň na malou. Odpoledne vždycky budeš vážit více, to je tak, tělo nabírá celý den jídlo, vodu a tak dále. Ale v noci ve spánku tělo naopak vodu ztrácí, proto jsi ráno lehčí. A samozřejmě ještě záleží, zda tělo zrovna vodu více zadržuje (třeba menzes) nebo ne. Jo, a já na váhu také vlezu každý den, i když zapisuji jen 1x týdně. Holt to člověku nedá. Jenže pak se také dočkáš, že třeba 2-3 týdny nic a teprve pak to najednou skočí.

Takže klid, dodržuj jídelníček, přidej nějaký ten jogurt, tvaroh nebo maso a bílkoviny budou v pohodě a věřím, že i váha..

31. 01. 2016 22:56

Gabriela64: děkuji... skládam si jídlo z ,,poznatků,, a surovin co jsou doma k mání a odpovídají cca tomu. ale dnes jsem měla oranžový bílkoviny - přijde mi: že (komplexní) sacharidy a tuky je mnohem jednodušší osvítit zeleně jak bílkoviny... možná je to tím, že jsem moc těch bílkovin dřív právě nejedla... jinak nevím čím to je, ale šla jsem spát v 23h včera a do jedný v noci jsem za boha nemohla usnout... už 3.den, pár hodin po večeři, cítím v krku takový ,,knedlík,, a nejde to nijak zapít, jakoby mě tam něco dráždí.. (asi kus okurky :-D ) - měla si to taky někdy? a ještě prosím o radu - do vstupních údajů při výběru plánu jsem zadala 77kg aktuální váhu..jenže... (ten den jsem byla na kontrole se štítkou a doktorka řekla 77kg, proto jsem to zadala) po zadání a rozjezdu jsem stoupla na váhu doma a bylo tam 77,8 kg, včera 77,3 kg a dnes 76,6 kg - s tím že mám ,,hlídat,, úbytek váhy aby to nebylo moc ani málo. - ale už to nejde změnit ten vstupní údaj... budu si to psát denně a z toho asi vycházet, co myslíš? zdlouhavý čtení - pardooon a díky za rady

31. 01. 2016 13:31

martasmyska: gratuluji, ono to půjde. Prohodíš najěké ty sacharidy a tuky za bílkoviny a bude :-)

30. 01. 2016 20:36

tak jsem si zatim rozdělila cca jídelníček podle ,,pracidel,, a juchů svítí mi dnešní semaforky všechny zeleně, až na safu - tam mam 17 %.... jinak jsem během včerejška a dneška zjistila podle toho zapisování, že jsem celkem ujížděla snad jen na sacharidech a tucích a bílkoviny nikde... tak se nemůžu divit jak se to pomalu a jistě nabírá...za rok 7kg nahoře.. dnes večer jsem si koupila kuchyńskou váhu, protože od oka nebo podle rad děs.... rovnou jsem nakoupila na pár dní a teď budu doma ,,vymýšlet,, z toho co mi jede a i můžu jídelníček podle semaforků.

30. 01. 2016 11:56

A včera večer jsem ty kJ nakonec docela dohnala - když odešel opravář, dala jsem si 40 g slunečnicových semínek a zapila to sklenkou vína a najednou semaforky byly, když ne všechny zelené, tak alespoň oranžové. Čas samozřejmě blbý, někdy v 11 večer, ale což... člověk se zase nesmí tak strašně stresovat.

30. 01. 2016 11:53

martasmyska: Do Fitkoučinku si započítej i ty domácí aktivity - není tam sice kdovíco, ale jsou tam položky jako velký úklid nebo péče o dítě - čili přesně pro tebe. JInak až najdeš práci, vždy je lepší si svačinu udělat pokud možno den předem - lépe si naplánuješ jídlo, kJ i rozložení během dne.

30. 01. 2016 11:00

Gabriela64: OK Gábi. :-) děkuju moc za rady, už to mám nastavené na 6200kj. tak hledám a doplńuju info o skladbě jídelníčku, byla jsem až do jedný v noci vzhůru - uff :-) jsem momentálně nezaměstnaná a vychovávam ,,stěndo,, a to dá celkem zabrat, min 10x denně letím ven, aby se naučil, takže úplně neleháruju + každodenní úklid-se zapotim :-D ale samozřejmě ,,cvičení,, to neni. te´d co budu doma, se budu snažit věnovat jídlu, až to trocha pochopím a zorientuju se, pak už nebude snad problém si dělat sváči do práce..i když při 3směnném provozu to je na hlavu...hlavně u nočních.... snad najdu práci bez nočních...ty taky úbytkům na váze nepřidají... takže děkuji a jdu zase studovat papůů ahoj

29. 01. 2016 21:46

martasmyska: nevykej mi, jsme tu všechny na jedné lodi a já si také dovolím Ti tykat, OK? Tu kostičku se sedmičkou jsem si dala na chvilku, protože se mi podařilo zdolat jednu velkou metu - a sice jsem na váze, kterou jsem chtěla. Několik dní se jí budu kochat a mít radost, že jsem něco dokázala a pak se pokorně vrátím k nějakému jinému číslu - totiž celoživotní nový styl ještě přece jen není zažitý a ještě se rezervy najdou - třeba zvorna ve správném tělocviku.

Pokusím se o radu od laiky, nejsem žádná výživová poradkyně:

Z mého pohledu je sebekoučink na nastavení kJ příliš přísný. V principu pro hubnutí není dobré chodit pod BMR, takže já osobně bych šla někam přes 6200 kJ, prostě, aby tělo pokrylo svou záchovnou dávku. Jinak totiž s hubnutím mohou být paradoxně problémy, tělo začne příliš šetřit energií. Není problém si kJ nastavit individuálně. J8 osobně jsem to udělala. Sebekoučink mi napočítal 5000 kJ a já dlouhodobě měla nastaveno 5400 s tím, že cokoli pod 6000 u mě bylo dobrých. Lze to přenastavit v políčku Nastavení. Jinak na sestavení jídeníčku nejsem zrovna vzorňák, protože jsem neměla moc času se s tím patlat. Takže já osobně jsem dlouhodobě překračovala bílkoviny, zatímco sacharidů jsem jedla správné množství. Teď to musím změnit, protože mám nyní udržovací cyklus (snažím se být pokorná a nezvlčet) a kromě toho jsem byla na preventivní prohlídce a mám trochu zvýšenou hladinu kreatininu, což je metabolit z ledvin, možná právě po konzumaci většího množství bílkovin. takže nyní vyrovnávám denní dávku, abych si držela váhu a bílkoviny, abych si neodpravila ledviny. Mimochodem, první den se nepovedl, byl doma problém v podobě slušné havárie topení a mám zatím denní jídlo hluboko pod BMR, takže takto ne.

Dovolím si malý příklad sama sebe. Můj BMR na počátku byl cca 5900 kJ, nyní je někde okolo 5100-5200 (jak neživím ty špeky). Nedávno jsem počítala své průměry snědených kJ - hubla jsem už někde okolo průměrných 6000 kJ za cyklus bez tělocviku, ale se zaměstnáním, kde se hýbat musím a někdy i hodně. Samozřejmě byly týdny, kdy jsem jedla okolo 5400-5500 kJ a pak vždy přišla nějaká oslava, kde to bylo třeba 7000-8000-9000 kJ za den, třeba vánoce.

V Tvém případě bych nastavila alespoň 6200 kJ a tak 1-2 týdny sledovala, co to udělá. Když uděláš alespoň cca 0,5 kg týdně, nech to tak nastaveno, když to bude více než 1 kg, nastav si více. A potom nezapomeň BMR přepočítávat, protože se sundanými kily klesá. A na rozdíl ode mě, zkus cvičit.

Držím palce.

Rada za mě: Zvy

29. 01. 2016 18:53

Gabriela64: dobrý den, podle kostičky se 7čkou a korunkou, si myslím, že už tomu všemu ,,nějak,, rozumíte :-) - můžete mi objasnit, proč mi sebekoučink vypočítal denní příjem 5400 kj a bazální metab. mi vyšel 6203 kj ? ano, chci zhubnout 12 kg, ale jak můžu mít denní příjem tak málo, když ,,v klidu,, mi vyšlo číslo větší. děkuji za odpověď

29. 01. 2016 18:43

dobrý den všem, jsem tu dnes nováček a jsem tak nějak zmatená... nevím jak si sestavit jídelníček..??

28. 01. 2016 14:58

katka.kyjanova: Bílkoviny a tuky doženeš masem nebo rybami, bílkoviny nízkotučným jogurtem nebo tvarohem. Nic z toho nezvyšuje sacharidy.

28. 01. 2016 13:01

mimi326: Díky, však já se už musím váhově zarazit. Také proto jsem si na pár dní nasadila vítěznou korunku, abych si to užila. Jestli něco, vyměnila bych nějaký špek za svalíky, ale nad tím budu přemýšlet, až pomine ta lednová pracovní hrůza. Po pravdě cítím se teď mnohem lépe, jsem asi 3 kg pod váhou, kterou mi doporučila ta výživová poradkyně, kde jsem byla poprvé - nicméně je to plánované, protože si nedělám iluze, že bych těch 60 kg udržela, tak jsem plánovaně udělala malou rezervu - pro vyrovnávání váhy, jídla atd. Výsledek je, že se opravdu vejdu do té minisukně, do které jsem se chtěla vejít. Celkově se cítím úplně skvěle a jestli něco opravdu nepozoruji, tak to jsou jakékoli problémy související s mým věkem - tedy fyziologicky je všechno odpovídající věku, ale nemám větší výkyvy nálad a celkově se cítím v pohodě. Kromě toho jsem teď byla na preventivní kontrole u praktického lékaře a zatím to vypadá dobře.
Nevím, zda jsi někdy měla hormonální nerovnováhy nebo ne, ale řiď se svým pocitem a když tak raději navštiv lékaře s nech si udělat preventivní vyšetření. Alespoň budeš přesně vědět co a jak. Nevím, kam chodíš, ale na mě těch pár návštěv u výživových poradkyň udělalo ten dojem, že jde opravdu hlavně o kšeft a ne tak o blaho klientů.

27. 01. 2016 15:56

ballini, Gabriela64 Dámy, trochu závidím ale hodně vám to přeju a budu se snažit, abych vás dohonila. Výživová poradkyně mi nedoporučila jít pod 68 kg (kvůli možným hormonálním nerovnováhám v přechodu při nízkém procentu tělesného tuku), ale uvidím, jak to půjde, chtěla bych v nějaké dohledné době aspoň kolem té šedesátky, abych bez problémů mohla běhat a nezatěžovala si moc klouby. Kdyžtak zpátky nabrat se dá vždycky, ne? :-)

27. 01. 2016 15:01

Ballini, krásný výsledek - gratuluji!!! 14 kg není vůbec málo. Já mám podobný úbytek, tak vím, že to není procházka růžovým sadem. A že je člověku hned lépe????

27. 01. 2016 12:26

Ballini, moc a moc gratuluji, krásný výsledek. To už nemáš ani co hubnout, ne? Nebo jsi taky prcek jako já? Já mám 157 cm. Jedu podle sebekoučinku teprve od ledna, ale loni se mi podařilo díky jedné dietě zhubnout 18 kilo. Teď mám 71 kg a můj cíl je tak 62 kg. Já vydržím, ale bojím se, co to se mnou udělá, až se mi úbytek zasekne.

27. 01. 2016 09:00

Dobré ráno patom, já jsem začala v září svůj 1. cyklus s váhou 80 kg (!!). Teď jedu 2. cyklus a k dnešnímu dni mám váhu 66 kg - jupíííííí. Je pravda, že dost cvičím, 2x týdně posilovna (ne stroje, ale běhací pás a pilates cviky), 1x pilates, 2x týdně břišní tance a také cvičím každé ráno ca. 20 minut. Ale vyplatilo se to, z velikosti 44 jsem na 38. Takže vydrž, vydrž, výsledek přijde! Jo a díky za recept na lučinu!

26. 01. 2016 15:12

Nemáš zač, určitě se povede, nic to není.

26. 01. 2016 14:19

Moc díky za recept a taky se pokusím o výrobu.

26. 01. 2016 12:30

Ahoj ballini, manželovi gratuluji ke krásnému výsledku - za 14 to je krásné. Zrovna včera se mě manžel ptal, jestli bude moct pivo :-). Takže mu ho po vašem vzoru dovolím :-). On není nijak tlustý, má jen to břicho ....takový to pivní :-D. Tak snad to taky dáme .... Já teda zatím necvičím, doma se nějak nepřinutím. Chodím na procházky a už se nemůžu dočkat lepšího počasí, až vyrazím na kole. A jak jsi na tom s hubnutím po půl roce ty?
Ta domácí Lučina - smícháte 3 velké bílé jogurty s 1 smetanou ke šlehání (tak je to v receptu, ale já dávám buď 12%, nebo zakysanou a nebo vůbec nic - jen promíchám ty jogurty - je to trochu kyselejší, ale už jsem si zvykla). Do většího sítka dáte plátýnko (já dávám normální bavlněnou plínku), posadíte to do prázdné misky a vylijete ty jogurty. Necháte 24 hodin v lednici, přes plínku a sítko vám vyteče syrovátka a nahoře zůstane krásně krémová lučina. Nemá to konzistenci té klasické Lučiny v tom hranolu, ale spíš jako Jogurtina. Mám to nejradši s nakrájenou jarní cibulkou ....ňam ňam.

26. 01. 2016 08:48

Já se taky přidávám s dotazem na výrobu té domácí lučiny

26. 01. 2016 07:27

Ahoj patom, jde nám to spolu dobře, na to že je mažel pivař (ale ne ve velkém), docela to dává, za 14 dní má úbytek 5 kg, pivko mu povoluji obden - jednu desítku...Já jsem dřív pila víno, taky obden, teď si dávám max. 4 decky (2 půllitrové střiky) jednou týdně (v pátek). Jsou to sacharidy a tak si k tomu upravuji jídelníček, aby mi to vyšlo. No a v sobotu ráno chodím pravidelně do posilky. za ten půlrok, co takhle žiju, jsem si docela dobře zvykla. jo a jak děláš domácí lučinu??

25. 01. 2016 20:55

No tak já tušila, že to dopadne takhle :-(. Prostě budu hodinu počítat a pak teprve vařit. Zkusím nějak vypozorovat, čeho mu můžu dávat víc a o kolik ve srovnání s mojí porcí. Nějak to dám. A jak vám to spolu jde? Hubnutí myslím :-). To je škoda, že manžel nejí tvaroh - ale zkus ho nahradit "domácí lučinou". Tu já si dělám ve velkým a pak používám i jako tvaroh - naslano i nasladko.

25. 01. 2016 16:25

Ahojky patom, ano je to tak - počítám dva jídelníčky - já mám 6000 kJ a manžel 8000 kJ, takže to je trošku komplikovanější, ale obědy se snažím dělat pro oba, ale jemu přidávám polévku a sobě více zeleniny. Mám to o to horší, že manžel nepapá tvaroh, takže hledám adekvátní varianty - žervé, lučinu apod....Navíc mi nejí ryby, takže je nahrazuji v jídelníčku krabími tyčinkami (salát) a tuňákem ve vl. šťávě. Počítání nadvakrát se asi nevyhneš, ale časem se naučíš dělat jídlo pro oba.

25. 01. 2016 15:22

ballini: manžel by se chtěl přidat taky. můžeš mi prosím poradit, jak to děláš s výpočty? Počítáš zvlášť manželovi a zvlášť sobě? Předpokládám, že manžel má jiný příjem a jinou skladbu než ty. Já držím 5000KJ a manželovi sebekoučink spočítal nějakých 8500KJ. Poradíte někdo, jak na to, abych nemusela všechno přepočítávat dvakrát?

25. 01. 2016 12:32

teda to dá práci nakombinovat jídlo tak, aby semaforky svítily zeleně

25. 01. 2016 09:40

Ufffff, docházejí mi nápady na dopolední a odpolední svačiny... Manžel to chtěl taky zkusit, takže v tom jedeme oba a je čím dál tím náročnější vymýšlet snídaně a svačiny, aby to nebylo jednotvárné. S obědy takový problém nemám. Jen u sebe mám stále přetažené bílkoviny a nevím, jak to srazit...

24. 01. 2016 12:03

ahoj, před 3mi dny jsem znovu začala s dietou, kterou jsem musela kvůli těhotenství, porodu, .. přerušit. Jenže jsem všechno zapomněla :( Stále mi vychází strašně MÁLO tuků a max 70% bílkovin. Čím je tedy doplňujete, aby jste měli zelené semaforky?

24. 01. 2016 11:28

Teprve nyní jsem našla na STOBu výpočet bazálu.kdo je na tom podobně jako já-ZÁBAVNÉ HUBNUTÍ - SPOČÍTEJTE SI.

24. 01. 2016 00:27

Marketa7575 to za chvíli dáš,taky mi to nešlo pár dní ,připravuj si to na příští den a půjde to

23. 01. 2016 17:46

Tak jsem vyzkoušela program první den a je perfektní, jen doufám, že budu mít čas pravidelně dodržovat "režim" i ve všední den.

19. 01. 2016 22:17

Dobrý den
Proč my nejde ukládat do oblíbených jídlo prostě nechce zrůžovět přitom ve fitkoučinku pohyb jde
Děkuji Gábina

19. 01. 2016 14:59

Napiš si to jako vlastní recept, abys polévku mohla používat bez psaní i příště. V jídlokoučinku klikni v dávce na kategorii Vlastní recepty, Přidat vlastní recept, zapiš ji po položkách a ulož jako neveřejný recept. Když uvedeš větší počet porcí, po přenosu se ti vypočítá 1 porce.

19. 01. 2016 13:25

Potřebuji do sebekoučingu napsat polévku slepičí vývar (klasicky zelenina, nudle maso) nevíte jak to dostat do tabulky nikde jsem to nenašla :-(

09. 01. 2016 13:17

nada: děkuju moc. Někdy je to holt trošku komplikovaná nestíhačka :)

08. 01. 2016 08:50

pavla99: Zkusila bych normální večeři s převahou bílkovin, které zasytí. Případně druhou večeři - sýr, tvaroh, cottage už bez sacharidů. Druhý den běžný. Pokud připravuješ teplou večeři, sněz nějaké bílkoviny hned po příchodu pro zahnání hladu a zapij je.

07. 01. 2016 21:36

Dobrý večer, měla bych dotaz. Jak řešíte, když se skutečně nestihnete oběd i odpolední svačinu? Večeří normální velikosti? Něčeho víc, něčeho míň nebo jak? Vím, že by se to stávat nemělo, ale holt se to někdy povede. A jak druhý den? Předem díky!

04. 01. 2016 14:31

Ballini: Zhubnutí manželovi určitě pomůže, ale mám dojem, že s touto nemocí musí cvičit každý den až několik hodin. JInak postupně celý ztuhne s dietou nebo bez ní. Na to by měl mít nějaký plán přímo od lékaře nebo alespoň rehabilitačního pracovníka, který o této nemoci něco ví. Tady asi těžko poradíme, možná některá z poradkyň.

04. 01. 2016 12:03

To ballini: myslím, že ohledně cvičení a sportování by se měl manžel poradit s lékařem. Stejně asi na nějaké kontroly občas chodí, ne?

04. 01. 2016 10:22

Ahojky všem a přání všeho nej do nového roku! Nevím kde začít, ale prosím kohokoliv o radu. Mám manžela, který má běchtěrevovu nemoc. Měří 186 cm a váží 104 kg. Když u mě viděl, jaké má hubnutí se sebekoučinkem výsledky, rozhodl se, že do toho půjde se mnou. Jídelníček mu sestavím, což o to, ale problém je se cvičením, které je podstatnou součástí hubnoucího programu. no jo, ale jak to udělat, když je omezen touhle blbou nemocí? Má někdo s tím zkušenosti? Pokud ano, prosím o radu.

31. 12. 2015 09:01

Gabriela-To je fakt,že se sčítají body,to mi jaksi uniklo.Tak holt po starém.Už jsem přišla na to,jak si zadat vlastní recept a začnu hokuspokusničit. Díky

30. 12. 2015 19:01

Evinko, to asi ne, protože se Ti boduje mimo jiné i rozložení potravin během dne, takže napsat všechno k snídani nemá smysl, i když b to asi bylo pohodlnější. Pod denním jídelníčkem máš ale ty body, které si můžeš načíst a tam Ti to všecno spočítají :-). JEště jsem se na to nedobrala, ale možná by Ti stálo za to vyrobit si seznam Tvých potravin nebo receptů, je tam na to kolonka. Potom bys možná mohla jen zadat jednu věc k příslušnému dennímu jídlu. To by mohlo být jednodušší.

30. 12. 2015 15:33

Mám dotaz,chtěla bych skusit do koučinku zapisovat potraviny postupně tak, jak je jím,bez ohledu na snídani,svačinu,oběd atd.Prostě udělat jeden dlouhý(nebo kratčí) seznam.Jde to nějak udělat,nebo stačí vybrat třeba kolonu snídaně a psát a psát?????

30. 12. 2015 13:24

Ale vůbec to není špatně! Naopak, s citronem nebo pomerančem máš vitamíny. Pokud to neocukruješ, tyto kilojouly nestojí za řeč. Ale pokud chceš být poctivá, naměř si, kolik přibližně do té vody dáváš a zapiš to. Podstatné je zapsat všechno včetně takových drobností. Jinak nebudeš mít přehled.
Dobré je pít také čaje - samozřejmě neslazené - je jich spousta druhů a ty ovocné jsou velmi dobré. Osobně piju lesní směs v práci a doma většinou černé s citronem, občas to proložím zeleným. Jinak a) pozor na rychlé hubnutí, protože musíš vydržet dlouho na redukci a pak celý život na zdravé stravě, opravdu nechoď pod aktuální BMR, které si přepočítej každých řekněme 10 kg; 2) skoro 2 kg za 3 dny, to je zatím spíše vyprázdněné střevo a možná málo vody. Nezapomeň na zeleninu - zelenou, červené kromě rajčat se zatím vyhýbej. Ale povzbuzení to je. Pokračuj.

30. 12. 2015 08:29

Dobre ranko :).Vcera po vynechani přílohy k obědu mi bylo kolem čtvrté pekne zle :(.Dneska už mám tedy oběd s přílohou :) a vše rano pečlivě připravené na cely den :).Vcera jsem měla čtyři zelené semafory a po pripravenem jídelníčku na dnešek jich bude šest :)).Mam radost,ze se to začíná zelenat :).Jeste kromě chůze přidám od příštího týdne kondiční plavání :).Dneska jsem stoupla rano na váhu a je na ni 120,9 :))).Takze to opravdu jde,když se chce :).Mam otazecku :).Nesnesu pít čistou vodu.Bude moc špatně,když si do čisté vody nakrajim čerstvý pomeranč nebo citron? Jinak všem přeji kraaaasny slunickovy den :)

29. 12. 2015 18:45

avothcalzs: Pokud chodíš do práce, udělej si večer předtím svačinu na celý den, čímž dodržíš radu Nadi - tedy samozřejmě rozdělenou na dopolední svačinu, oběd a odpolední svačinu. Já holt jsem ta nepoučitelná rebelka, která ráno nedokáže vzít sousto do pusy, tak si do práce beru i snídani a ráno doma jen kafe s polotučným mlékem. Do práce nesu klidně okolo 2 kg hmoty, převážně zeleniny, ovoce, tvarohů a různě dělaného masa. Takto se najím až 6x denně. V těch snídaních si ze mě neber příklad a jez je v klidu ráno. Vím, že v tomto ohledu to dělám špatně, jen nějak nejsem schopná s tím dělat něco víc. Prostě jím, až když žaludek řekne, tedy okolo 9 hodiny, kdy do něho dokážu něco vložit.

Jinak je prima, že se Ti tu ozvaly poradkyně, které toho ví více než já. Opravdu nezapomeň jíst, na rozdíl ode mě můžeš docela hodně. Já jsem jednak menší a bohužel starší (což s sebou nese menší potřebu energie), jednak jsem nikdy neměla takovou váhu a už jsem zhubla skoro na cílovou váhu (chybí mi necelá 2 kg - na sebekoučinku jsem na sebe přísnější, mám tam o něco vyšší váhu, takže ve čtvrtek po vánocích to bude docela optimistické), tak mám tak relativně nízký BMR. Takže můj případ je jiný než Tvůj. Ale až si zvykneš, uvidíš, že nejíst blbosti je docela fajn.

29. 12. 2015 16:51

avothcalzs: doporučuji ti plánovat si jídelníček den předem. Snadno si zaměníš potraviny ještě před konzumací a Sebekoučink tě zkontroluje. Když budeš mít večer hlad, nebo tě bude honit mlsná, vezmi si např. plátek sýra do 30% tvs. Bílkoviny mají delší dobu stravitelnosti a zasytí. Nový jídelníček musí být trvalý. Snaž se vyloučit smažení na tuku. Důležitý je pohyb. Jestli máš sedavé zaměstnání, zařaď denní chůzi a později cvičení. Můžeš začít zdravotním cvičením doma v délce, kterou zvládneš.

29. 12. 2015 14:11

podle koučinku, kolik čeho chybí :-) Základ je bílkovina a zelenina a přidávám podle toho, co je potřeba - někdy mám za den málo tuků, tak přidám tučnější sýr, víc oleje, ořechy, tučnou rybu a podobně. Zeleninu určitě, někdo večer snáší syrovou hůř, tak zkoušej různě tepelně upravenou. Troška sacharidů taky! Jen výjimečně, pokud už se "nevejdou", si je k večeři odpusť - ono totiž tělo na obnovu v noci ty sacharidy taky potřebuje. Jasně, když se vynechají, hubne se. A hubne se často rychle. A pokud se do jídelníčku někdy vrátí, nabírá se. A taky rychle. Pokud máš dost sachrů ještě u odpolední svačiny, můžeš je večer vynechat, ale ať je jich tam potom dost z té zeleniny například.

29. 12. 2015 13:11

afrais: Sašenko děkuji za info, jen už jsem bohužel po obědě a dala jsem si ho bez přílohy :(. Zítra si ale přílohu určitě dám :).Co si takhle dáváte na večeři? :)

29. 12. 2015 11:30

avothcalzs: Zaprvé vítej. A zadruhé, nevynechávej přílohy!, tělo je potřebuje - samozřejmě ty kvalitní, takzvané "dlouhé sacharidy". Jinak budeš bez energie, budeš mít moc nízký příjem - při své hmotnosti nemůžeš jíst 5000-6000 kJ - a budeš se brzy "dojídat" nezdravými věcmi. Vyplňuj sebekoučink, to ti ukáže, kde co chybí a přebývá. Když budeš tápat,neboj se ptát. Saša

29. 12. 2015 08:28

Dobre rano :).Je tady třetí den a zatím zvládám :).Dneska jsem si dala na snídani nízkotučné kefírové mléko s celozrnou houskou,do práce mám na svačinu připravený pomeranč,oběd ještě netuším,jelikož se stravuji v práci,na odpolední svačinu mám cherry rajčata a večeře je ještě daleko :).Snad mi svačiny dneska v práci klapnou,protože včera jsem se k dopolední neměla šanci ani dostat :(.Včera odpoledne mě honila šílená mlsná a tak jsem si dala mandarinku a vydržela to :).Přeji všem krásný den.A oběd si dám určitě bez přílohy ;)

28. 12. 2015 18:00

avothcalzs - Markéto: Ještě jsem si spočítala Tvůj bazální metabolismus - neboli BMR. To je metabolismus, který áš, jen když ležíš a nic neděláš. Vychází mi přes 8100 kJ (, tedy skoro 2000 kcal. To je hodně. Potřebuješ se držet dlouhodobě kousek nad tímto limitem, což je z mého hlediska brnkačka (já bych nabírala). Tudíž můžeš jíst poměrně dost, což by měla být Tvá výhoda, pokud budeš konzumovat objemné potraviny s vlákninou. Jen pozor, BMR se snižuje se snižující se váhou, tudíž časem to budeš muset kontrolovat, jinak bys mohla přestat hubnout. Mně za těch 12-13 kg, BMR klesl zhruba o 100 kcal (tedy více než 400 kJ). Prostě méně špeků na těle znamená i menší fušku pro organismus, tedy vydává méně energie.

28. 12. 2015 17:30

samozřejmě ranní krajíček a ne raní :-) Nechci nikoho ranit, ani na duši.

avothcalzs - Markéto: A ještě jedna věc, pokud dietu porušíš, nic se neděje, pokud u příštího jídla nebo druhý den nejpozději zase na režim najedeš. Není ostuda něco porušit, ale je správné pokračovat v nastoleném režimu. Protože jestli potřebuješ shodit nějakých 50 kg, tak je to na dlouho a něco někdy prostě porušíš.

Já jsem také leccos porušila, protože to by člověk vůbec nežil mezi lidmi a nemohl nic oslavit. Takže ano, pila jsem alkohol, občas i něco sladkého (třeba pořádný dort nebo teď to cukroví), občas něco tučného a nezdravého. Ale po čase zjistíš, že je Ti vlastně lépe s lehkou stravou a tohle Ti ani nedělá dobře. A pak už bude legrace nejen dodržovat shazovací režim, ale i nový až budeš štíhlá, krásná a bude Ti to úžasně slušet.

28. 12. 2015 17:19

avothcalzs - Markéto - drž se. Na Tvůj věk je tahle váha opravdu přílišná. Pokud by se Ti zdálo, že to sama nezvládneš, jsou tu i kurzy, které by Ti mohly pomoci. Já se dlouhodobě držím zhruba takového jídelníčku: snídaně: 250 g odtučněný tvaroh + 40-60 g žitného celozrnného chleba, svačina - ovoce (nepřehnat, je sladké), oběd - maso - kuřecí, krůtí apod. bez kůže nebo ryba ideálně také bez kůže - dělané na vodě a spousta zeleniny klidně 0,5 kg a více - v práci obvykle syrová (pozor na červené zeleniny - mrkev, paprika - jsou sladké), k zelenině trochu olivového oleje (max 1 lžíce) odpolední svačina -opět ovoce, občas dojím zeleninu z oběda, večeře - maso - kuřecí, krůtí bez kůže nebo ryba, dávám si i mořské plody - vše na vodě, k tomu zelenina - vařená nebo syrová. Vařenou zeleninu dělám na troše oleje - běžného, k syrové dávám olivový olej - opět nepřeháním. K vařené zelenině dále dávám např. mozzarelu (například na cuketu) nebo vajíčko - brokolicový mozeček. Kromě vánoc dlouhodobě vynechávám přílohy. Teď už začínám lehce a kontrolovaně zařazovat, protože jsem 2 kg od spodního limitu váhy, kterou jsem si stanovila. Mám takto dole od srpna cca 12-13 kg.

V Tvém případě bych přílohy a ani více než ten raní krajíček celozrnného chleba, pokud nemáš jiný zdravotní problém, dlouhodobě nejedla. Jen při nějaké akci. Takto sice asi budeš překračovat bílkoviny, ale pokud nemáš s ledvinami problém, krátkodobě by to nemělo příliš vadit. Srovnáš to při lepší váze. Sebekoučink Ti pomůže mít přehled, kolik vlastně jíš, jen nesmíš podvádět a zapisovat méně nebo na něco zapomínat. Já se snažím zapisovat vše - i vánoční cukroví a alkohol.

27. 12. 2015 22:36

Ahoj všem, paní doktorka mi doporučila navšívit tyto stránky a jak jsem si tady vše pročítala, tak jsem se rozhodla zkusit sebekoučink. Je mi za měsíc 27 let, měřím 168 cm a vážím 122,7 kg. Už hodněkrát jsem zkoušela zhubnout, ale nikdy se mi to nepodařilo, jelikož mě vždy dohnala chuť na něco nezdravého. Vždy jsem to třeba vydržela týden,dva a pak vše porušila. Tak ráda bych zhodila, abych se cítila dobře jak fyzicky, tak psychicky. Mám od doktorky i předepsané prášky, které zabraňují ukládání tuků v těle, tak snad mě to vše nakopne. Dneska jsem si poprvé vyplnila jídelníček a eeeejhle. Vše kromě pitného režimu a sacharidů špatně. Zkoušela jsem i výživovou poradkyni, ale ani ta mi nedokázala pomoci. Přítel shodil 15 kg, ale u mě ani ťuk. Tentokrát jsem se rozhodla, že to zvládnu a věřím, že tady najdu podporu. Markéta

22. 12. 2015 08:44

Gábi,moje řeč,aby šel člověk do nového roku ve stresu ,není asi moc dobý nápad.Já si dám určitě vinnou klobásku-jednou z rok se to snese.Teď ve druhém cyklu jsem se rozhodla na 8 týdnů nezapisovat,jen se vážit.Tak jsem zvědavá,jak to dopadne.

18. 12. 2015 18:31

Haaaaaaaaaaaaa, já tu asi nabourám morálku!!!!! :-) Sice střídmě, ale míním si dát vánočku i smaženého kapra se salátem. K tomu nějaký ten kousek cukroví - to na Štědrý den. NA Boží Hod máme pozvanou máminu kamarádku na kachnu. Takže asi si ji dám bez knedlíků a se spoustou zelí, ale dám ji. A na Štěpána jsme pozvané na dort nedort ke známým a budou tam i jiné hříšné dobroty. Tak si to míním alespoň trochu užít!!! KOmpenzovt budu menším příjmem v jiných částech dne a pořádnou procházkou. Pak budu hodná do Silvestra, ale to si dám možná chlebíček, možná ne, trochu vína. A potom už budu zase hodná. Zkusím se někde proskočit a cíle holt dosáhnu o něco později.

Vše zapíšu a uvidím, co na to váha. Bude se to jako zkušenost hodit, až budu váhu držet.

Tak jsem tu zkazila morálku, já vím. Ale život je jen jeden.

18. 12. 2015 07:35

Tak a je to tady - největší zkouška sebeovládání -Vánoce......Musím se přiznat, že se fakticky bojím - všem dokola vysvětlovat, že si nedám tohle a tohle...Navíc ve fitku je zavřeno, takže asi budu běhat kolem dokola baráku..:o)))) Kapra nahradím přírodním pstruhem a z bramborového salátu udělám zeleninový, no a pak se uvidí :o)
Přeji všem krásné, klidné a nestresující Vánoce a hodně štěstí a zdraví nejen v Novém roce!!

14. 12. 2015 20:26

To RadkaSykorova: +- 0,5 kg není vůbec nic. To může být voda v těle, trochu více naplněná střeva - třeba zeleninou. Opravdu neřeš, že máš zrovna některý den o půl kila více, pokud to není stálý trend. Společně s Evinkou49 doporučuji lektora, někde něco není úplně v pořádku, zvláště, když chodíš na procházky. Jinak 5000 kJ je opravdu strašně málo, někde tu jedna z lektorek napsala, že dobré je to tak na první 2-3 týdny, ale pak se stejně musí přidat. Mimochodem, já se na 5000 kJ dostanu opravdu jen výjimečně a svým způsobem omylem a prakticky nikdy, když jsem v práci. Mám nastaveno 5400 kJ, ale cokoli pod 6000 kJ beru jako pozitivní. Dávám pozor až nad 6000 kJ, což je cca 1400 kcal a koukám, co jsem snědla navíc. Samozřejmě, pokud jsem nebyla na nějaké akci, kde je to jasné. Já pravidelně překračuji bílkoviny na úkor něčeho jiného. Ale nestresuji se, jestli některý den sním trochu něco navíc. Také mi různě červeně blikají semaforky - tu pohyb, tu tuky, tu pití (piji méně, ale spoustu vody mám v zelenině) a skoro vždy bílkoviny. A jde to i tak. Jinak se opakuji, ale slušného úbytku váhy jsem dosáhla až po vyloučení téměř veškerého pečiva a chleba a také příloh. Ty mám opravdu jen výjimečně (a potom skoro pokaždé splním ty bílkoviny).

Takže nestresuj se, nepanikař, přizvi poradce, ať se podívá na Tvůj jídelníček a vydrž. Ono to půjde.

14. 12. 2015 09:59

Podle mne máš strašně nízký denní příjem.5000 je moc málo.Spíš si zadej lektora a zeptej se přímo u zdroje

14. 12. 2015 09:21

Prosím o radu. Po zapsání do kurzu šlo dolů 2,5 kg. Ale ted již dvakrát po sobě se mi stala stejná věc. Semaforky zelené, po týdnu 0,5 kg nahoře. Další týden 0,5 kg dole. Další týden váha stále stejná. Denní příjem nastaven na 5000kJ. Dbám na to, abych měla semafory zelené, vše pečlivě odvažuji. pohyb mám tochu omezen, jsem po operaci, jinak jsem zvyklá cvičit. Chodím denně alespoň na dlouhé procházky. Za 3 týdnu začnu se cvičením a plaváním.Co ted může být špatně. Díky za odpověď.

04. 12. 2015 21:03

evinka49: říká to, na kolik porcí se jídlo uvařené jídlo rozdělí. V sebekoučinku to pak rovnou přepočítá všechny hodnoty na jednu porci.

04. 12. 2015 01:09

Moc moc prosím,co je míněno při zadávání vlastního receptu PORCE? Porce polévky, porce jídla, Děkuji

03. 12. 2015 06:53

To Sampoch - to je úžasné, máš moji velkou gratulaci!! Je tady někdo, kdo má taky strach z Vánoc, resp. z jídla? Já už vidím ty protažené obličeje a grimasy, až se budu snažit všem vysvětlovat, že jím jinak....:o(

30. 11. 2015 07:15

Lidi, co se děje? Nepouští mě to do sebekoučinku?!?!?

29. 11. 2015 20:24

Sampoch - jsi frajerka. 30 kilo, to si vůbec neumím představit.

29. 11. 2015 20:22

To MichaelaHod: Nikdy jsem nekouřila, ale někde jsem zaslechla, že když někdo přestane kouřit, jaho metabolismus potřebuje okamžitě až o 20% méně energie, což je možná Tvůj případ. Určitě je lepší být tlustší a nekouřit než naopak, ale teď Ti to zrovna nepomůže, jestli chceš k tomu snížit váhu. Urči si priority.
Za mě: 1) důležitější je nekouřit - a v prvé řadě udržet váhu
2) celková spokojenost třeba i s oněco vyšší váhou
3) sundat ta hnusná kila, ale asi se musíš omezit více než na co jsi momentálně připravená.
Tady jsou poradkyně, které jsem zatím já nevyužila, ale podle mě je na místě, abys tu požádala o odbornou konzultaci. Pak jsou zde i kurzy, které by se Ti mohly hodit. To už se sice platí, ale Ty jsi evidentně složitější případ - proto je odborná porada a jídelníček na míru asi nejvhodnější. Třeba se Ti tu někdo ozve. Já jsem lajka a jsem ráda, že celkem zvládám, co potřebuji.

29. 11. 2015 18:51

Hurááá. 30 kilo je dole!

29. 11. 2015 10:29

Děkuji moc :), no po dietě je moná silné slovo, spíš jsem jedla zásadně zdravě a podle pravidel... sacharidy hlavně dopoledne a odpoledne vubec, odpoledne hlavně bílkoviny, jidlo naposledy dve hodiny pred spanim a lehčí.... :) manel taky říká že neubírám protože jsem přestala do tohokouřit tak nevím :).

29. 11. 2015 04:58

toMichaelaHod: A ještě jez ryby - pangasius je výborný a dá se koupit za slušnou cenu. Bez tuku jsou také mořské plody, ty jsou drahé, ale u Vietnamců se dají koupit o trochu levněji jejich vietnamské. Vím, že při rodince je to i tak drahé cca 300-350/kg v pytlíku, kde přiznávají netto váhu 750g.

Je to i o výběru potravin.

Ale chce to někoho, kdo ti udělá jídelníček na míru, protože máš už po nějaké dietě a tělo si šetří na horší časy.

29. 11. 2015 04:53

to MichaelaHod: Možná potřebuješ kvalifikovanější poradu než ti tady dáme my laiky právě kvůli předchozímu hubnutí a antidepresivům. Jestli se snažíš 2 týdny a zatím se nic neděje, nevzdávej to. Mimochodem, já jsem bez příloh a to první 3 týdny to bylo úplně. Tedy jako příloha k masu zásadně zelenina, a to spíše "zelená", z červených tak rajčata. Jinak nic z obilovin - tedy těstoviny, knedlíky, rýže a pod., ani brambory nebo cokoli jiného, co se dá vydávat za přílohu, dokonce mám schované ovesné vločky na kaši, ale ještě není doba na to ji udělat. Potom maso kuřecím krůtí a pod., ale bez kůže upravené na vodě. Dávám tak do 2 lžic oleje denně, ale tady to někdy přeženu a mám málo tuků, takže to chce přiměřeně. Po 10 kilech dolů teď také stojím, ale byly tu nějaké oslavy,kde jsem sice s mírou, ale přece jedla běžnou stravu. Asi to takto budu muset nechat už víceména nafurt, tedy velmi umírněný režim a občas ta střídmá oslava.

Holt musíš vařit něco jiného pro rodinu a něco jiného si brát sama, což je samozřejmě otrava, ale jinak to nepůjde.

A semaforky ti pomohou hlídat kjouly a i správné poměry.

Hodně zdaru, ono to půjde.

28. 11. 2015 19:21

Holky moc děkuji za rady! :) já jsem mírně nervozní, dřív se mi dařilo hubnout kg týdně. A ted nechápu proč ale po dvou týdnech cvičení a zdravé pravidelné stravy tak jak to být má jsem nezhubla ani gram možná spíš pul kg přibrala a na cm taky nic. Nechápu..... Je pravda že ted krátce užívám antidepresiva seropram ale po těch se nemá přibírat tak nevím.. jsem po třech dětech na výšku 160cm mám 82kg :(. Smutné .. Přeji hodně úspěchů :)

28. 11. 2015 18:26

Michaelo, přesně jak píše Latrollka - rozepiš to zvlášť. Je to trochu otrava,ale nic moc jiného se dělat nedá. V seznamu máš potraviny zpravidla v syrovém nebo suchém stavu, tak to ber podle základních surovin. Potom je tam někde kolonka na Tvá vlastní jídla, takže si to zkus zapsat tam, abys to pořád neopakovala. Jinak jídla zapisuj tak často, jak můžeš. Já si běžně pamatuji, co jsem jedla během příslušného dne, vzpomenu si na včerejší den, ale pak už občas tápu. Takže pokus se si najít čas alespoň jednou denně. Jinak si jídla můžeš během týdne zapsat prakticky kdykoli, to není problém. Jen bys to neměla přetáhnout přes týden, protože každý týden se tě systém zeptá na váhu.

Mimochodem, včera a předevčírem jsem byla na jedné akci, kde režim holt nešel dodržovat. Protože jsem dostala svíčkovou, v seznamu jsem v jídlech z veřejného stravování našla svíčkovou rozepsanou po jednotlivých položkách - no je to kalorická bomba. Zapsala jsem si ji skoro tak, jak byla, přestože jsem omáčku téměř nejedla a knedlíky jsem si dala 2 (neměla jsem od léta ani jeden). Prostě veřejné stravování je nepřítel STOBu a hubnoucích.

27. 11. 2015 05:17

Michaelahod: Míšo, musíš si k tomu sednout, vše co si do té kaše dáváš zvážit či změřit a pak každou surovinu zapsat zvlášť. Např: 35g ovesné vločky, 150 ml mléka polotucneho, jablko 100g, měď 7g (takhle si dělám ovesnou třeba já)

26. 11. 2015 20:20

Ahojky, jsem tu nová. Moc si přeji zhubnout a jsem zvědavá jestli se mi to tu podaří s pomocí STOB. Jen jsem zmatená, nechápu jak si mám zapisovat jídla do jídelníčku co jsem snědla když tam nejsou. Např. pohanková kaše, ovesnákaše je jen zesměsi ale ja si vařím z vloček obyč.... jak to řešíte vy? Kdy si jídla zapisujete? v průběhu nebo večer? Prosím o každou radu už panikařím :/

24. 11. 2015 13:25

Hurááááá!! Dnes jsem dokončila 1. hubnoucí cyklus a začínám druhý a doufám, že to ustojím, i přes ty Vánoce. Zdravím všechny a držím palce ať se nám všem daří!!

18. 11. 2015 20:26

Ballini, já věděla, že to dáš. To se to jen občas na chvíli zasekne. S tvým cvičením to jít muselo. Také se Ti asi přeměňuje tuk na svaly, které jsou těžší.

18. 11. 2015 09:56

ballini,obroská gratulace k tak velkému úspěchu.Jo , když se daří.................................

18. 11. 2015 07:35

Ahojky všichni hubnoucí - mm obrovskou radost, protože jsem se dostala na 1. metu a k dnešnímu dni se mi podařilo shodit 10 kg hnusné tukové zátěže!! 24.11. končím první cyklus a najíždím na další. Držím nám všem palce a VYDRŽET, VYDRŽET!!

11. 11. 2015 11:24

Ahoj, všechny moc zdravím. Právě jsem se rozhodla hubnout se sebekoučinkem. Mám nějaký 15kg navíc a i když běhám 3xtýdně a 2xtýdně cvičím powerjogu, tak kila ani centimetry stále nejdou dolů. Mým ,,nepřítelem,, je sladké...Tak snad to nějak půjde :)

10. 11. 2015 10:06

Ballini - to je jen dočasné. Já teď také 10 dní stála - holt dvě oslavy a dožerné, i když z mé strany velmi kontrolované, se stejně projevily. Drž se a ono to půjde dolů. Jo, koukala jsem na svůj BMR - se zhubnutím se mi docela snížil i ten. Asi že na sobě nenosím ty špeky, tak potřebuju méně energie. Porovnej si svůj BMR a možná tam bude zakopaný pes. A až já začnu scvičit jako ty, to budu šlank...

10. 11. 2015 07:08

Tak a je to tady - zastavila se mi váha :o( I když jsem věděla, že to jendou přijde, stejně mě to zaskočilo....kruci, kruci...
Myslím, že není dobré snížit příjem, zkusím se spíš zaměřit na správné cvičení víckrát týdně... No a teď budu fakt potřebovat podporu, protože se znám - jak není vidět výsledek, propadnu skepsi a všechna snaha jde do háje..:o(

08. 11. 2015 20:41

Ivano, doufám, že se Ti ozve nějaký poradce, osobně bych v průměru nechodila pod BMR. Ale u sebe jsem zjistila, že pro hubnutí nemohu příliš nad BMR. Ale zdejši doporučené příjmy mi přijdou až příliš nízké. Sama je nedržím, protože bych umřela hlady. 7000 kJ je cca 1670 kcal, a to už pro hubnutí přece jen musíš mít nějakou rozumnou tělesnou aktivitu nebo jsi hodně vysoká.

07. 11. 2015 20:40

Dobrý den, váš doporučený denní příjem pro mě je 5400 kJ, ale z jiných dostupných zdrojů jsem zjistila, že jen BMR je pro mě 6000 kJ, tedy na lehké hubnutí bych viděla tak kolem 7000 kJ.
Prosím o názor
Děkuji

06. 11. 2015 06:37

To Gabriela - každičký gram dolů je povzbuzení do dalšího boje, a když si všímne i okolí, tak je to super... Mě pomáhá i to, že mám psychickou podporu i odsud a KONEČNĚ po letech mám pocit, že to dělám správně. Takže hlavinku vzhůru a jedéééém!!

05. 11. 2015 14:08

to Nada - děkuji za rady. Od začátku nejsem na 5000 kJ, opakuji se, ale to bych nedala. V principu se pohybuji někde od 5400 kJ nahoru, řekněme do 6000 kJ, občas - jako tento týden - něco přes (včera výjimečně 7200 kJ). V mém případě je při tomto režimu hubnutí poměrně pomalé, ale zatím to jde. Pro mě bude asi největší oříšek upravit stravování, až se dostanu na požadovanou váhu, protože v mém věku ani nechci být kost a kůže, ale ani už se nechci dostat na hranici obezity, jako jsem byla ještě na jaře.

05. 11. 2015 14:04

Ballini, tak věkově i výškově jsme na tom skoro stejně, já mám jen o rok méně a 1 cm více. Rozdíl je v tom, že já, snad někdy s výjimkou věku okolo 16 let, jsem nikdy žádné diety nedržela. Okolo 18 let jsem díky velkému stresu měla skoro stejnou váhu jako v posledních letech, ale poté, co stres pominul, tak se postupně špeky samy rozpustily. Trvalo to ale roky. Před pár lety jsem prodělala několikanásobné úmrtí v rodině a tak jsem se vyjedla na podobnou - a trochu vyšší - úroveň jako v těch 18. Až teď jsem tak nějak dostala sílu s tím něco dělat, jenže už to nejde samo dolů, tak jsem musela změnit jídelníček. Tento týden asi budu stát váhově na místě - byly dvě oslavy a dožerné. I když jsem jedla fakt opatrně (bez dortů, pečiva, tučného masa, křupek, oříšků apod.), tak stejně člověk jí kaloričtější věci a upije i trochu toho alkoholu..... Ale povzbuzuje mě, že si kolegové všimli, že jsem splaskla

05. 11. 2015 13:34

Dva kurzy jsem dala, třetí už ne... Držela jsem se více než půl roku na stejné váze, ale teď to jde pomaličku nahoru... Nějak se nemůžu opět dostat do hubnoucího rytmu. Nemám spojence, se kterým bych si pomáhala při jídelníčku a probírala úspěchy i neúspěchy... Je to škoda, ale snad se mi povede opět začít. Běhěm dvou cyklů jsem shodila 17 kg.... :-(

05. 11. 2015 08:25

Ty z vás, které máte na hubnutí nastaven příjem 5000 kJ, postupně nejpozději do 3 týdnů ho začněte zvyšovat o 400-500 kJ až se dostanete přibližně k 7000 kJ. Záleží i na pohybu. 1 hodina denní rychlé chůze je taky pohyb, který vede ke zhubnutí. Ve dnech zvýšeného pohybu si můžete zvýšit i příjem.

05. 11. 2015 06:46

Evusjo, pohybu mám jen 4 hodiny týdně, ranní protahovačky nepočítám....

05. 11. 2015 06:44

Gabrielo64, mě je 52 let a měřím 159cm a od mých 25 let snad neexistuje dieta, kterou jsem nedržela. Jsem holt kuličkovatá figurka..:o) Teprve po letech jsem díky STOBu poznala, že jsem předtím dělala všechno špatně. No ještě není vyhráno, před námi jsou Vánoce a to mi nahání hrůzu. Doufám, že za vydatné podpory tady hubnoucích to všichni dáme!!vJen nepolevit, nepolevit! 8 kg je slušný úspěch, další kila si určitě také dají říct :o) Přeji ti krásný den.

04. 11. 2015 10:02

Ballini, gratuluji, hlavně, aby Ti to vydrželo. Jsi ve snižování váhy rychlejší než já, ale já přiznávám, že jím o něco více. I 5000 kJ se asi dá dělat bez hladu, asi jíš hodně zeleniny. Ale asi také záleží na tom, jak jsi vysoká. Každý centimetr výšky znamená trochu vyšší BMR, o nižším věku ani nemluvím. Já se pohybuji někde na hraně bazálu a sama teď přemýšlím, co dělat, abych pak netloustla zpátky, až se rozhodnu, že mi to stačí. S nižší váhou mi bazál vychází o poznání nižší. Vychází mi tak, že budu moci přidat jen opravdu málo. Nebo se budu muset více hýbat. Tvůj cvičící rozvrh bych nedala, ale já nemám pravidelnou pracovní dobu, ale ani nejsem jen u stolu. Po 13 týdnech mám cca 8 kg dole a čeká mě ještě nejméně 5, ideálně 7-8 kg. Cíle si dávám pozvolné, vánoce budou krutou zkouškou. Když vysněnou váhu budu mít někdy na jaře, bude to v pohodě.

Myslím, že Evusja i já jsme reagovaly na Zandal, která po evidentní snaze neshazuje dostatečně rychle a připadá nám, že se trápí až příliš. Někde bude zakopaný pes a jde o to ho odhalit. Nicméně odhaduji, že Zandalino tělo si z toho mála, co dostává, dělá zásoby na horší časy.

04. 11. 2015 09:22

Ballini, gratuluji k hubnutí, také mi to šlo rychle, když jsem hubla pod bazálem, jenže pak přišlo jojo, proto bych do toho už nešla. Pokud sis nastavila správně pohyb, tedy asi 6 hodin týdně, nevěřím, že ti Stob nastavil 5000 kJ.

04. 11. 2015 07:19

Lidičky, tak já nevím - mám nastaveno také 5000 Kj, ale v pohodě to dodržuji, hlad díky bohu vůbec nemám. Ale dozvěděla jsem se, že je to tím, že se pečlivě dodržuje slože ní každého jídla, tak asi na tom něco bude, protože já jsem se bez sladké tečky za jídlem fakt neobešla. Mám sedavé zaměstnání a teď jsem si pohyb nastavila tak, že mám 2x týdně pilates, 1x týdně břišní tance, 1x týdně posilovnu a každé ráno cvičím 15 minutek protahovací cviky. Začala jsem se STOBem letos 1.9. s váhou rovných 80 kg !! a po dnešním vážení mám 71.6 kg. Chtěla bych se dostat na 68 kg, ale mám před sebou Vánoce a z těch mám strach. No, uvidíme, přeji všem výdrž a pevnou vůli, pak to stojí za to! Krásný den všem!

03. 11. 2015 19:07

Zandal...máš zoufale malý příjem, jen bazální metabolismus tveho těla potřebuje 6741 kJ, to jen na to, abys žila. Jakmile se zvedneš ráno z postele, už potřebuješ další kJ. Neměla bys jít nikdy pod bazál a prijem bys mela mit při hubnutí okolo 7000.Prostuduj si blogy afrais . Držím palce, ať se ti daří.

03. 11. 2015 17:32

Zandal, vydrž. Přiznám ale, že já bych to s 5000 kJ, které se tu doporučují naprosto nevydržela. Důležité je, že se to alespoň trochu hýbe dolů. Netuším, jaké máš zaměstnání. Zda se alespoň trochu hýbeš. Já nemám žádný speciální tělocvik, ale práci mám různorodou, nesedím jen u počítače, někdy je to naopak až extrémní námaha, což je také blbě. Jsou to totiž nárazovky. Nevím, jestli Ti to pomůže, ale já momentálně téměř vůbec nejím přílohy a z chleba taj 1 krajíček žitného celozrnného. Trvale překračuji bílkoviny, ale to časem upravím. nicméně pod 5000 kJ jdu jen vzácně, spíše přes 5400. A jím hromadu, opravdu hromadu zeleniny. Pro mě cokoli pod 6000 kJ čili cca 1400 kcal je fajn. To je totiž můj základní metabolismus a tak se snažím držet okolo té hranice, abych právě nevyvolala tu extrémně úspornou reakci těla.

Ono to dolů půjde, zkus upravit pohyb, jídlo nesnižuj, naopak, já se pohybuji mezi 5400-6000 kJ. Víš, když jíš opravdu příliš málo, tak se organismus jen brání a ukládá, co může. Nevím, kolik diet máš za sebou, možná si tvé tělo zvyklo na extrémně úsporný režim. Za sebe ještě mohu doporučit lymfodrenáž. Není to sice nejlevnější, protože to chce častěji opakovat, ale mám pocit, že mi to opravdu odplavuje z těla nežádoucí látky. Navíc je to i docela příjemné.

A nbuď zoufalá, je to sice málo, ale neco to je. Každé deko je dobré. Držím palce- A zapisuj ten jídelníček i se všemi hříchy. Třeba přijdeš na něco, kde je chybka.

03. 11. 2015 16:22

Zandal, moje první myšlenka byla: navýšit jídlo a POHYB. 5000kJ je málo.
A prožívat si pocit dosaženého cíle. Nejlíp si to uvést větou: Jaké by to bylo, kdybych (jsem dosáhla vytouženého cíle a pod.) Ten podmiňovací způsob je důležitý.

02. 11. 2015 07:54

Jsem už zoufalá :( jedu 4.týden se sebekoučinkem a dolů je jen 0,5kg :( mám 30 let, 167 cm a 88 kg. Mám nastaven příjem 5000. Jasně, někdy zhřeším, ale ne nic extrémního. Po dnešním vážení začínám nabývat pocitu, že budu tlustá už na pořád, ať dělám co dělám :-(

28. 10. 2015 16:48

bez sebekoučinku bych to asi nedala. Naprosto bych neměla přehled, kolik toho vlastně sním. Upřímně nejedu na nějaké extrémy, mám nastaveno 5400 kJ, když jsem pod 6000, je to pro mě v pohodě. Ale sebekoučink mi to hlídá, což je důležité. Dávám dolů tak něco mezi 0,5-1 kg týdně, prostě pomalu, ale jistě. Dokonce jsem si do cílů 2. cyklu napsala vyšší váhu, než jaké nakonec asi dosáhnu, doufám, že to bude méně. Ale první etapu jsem si nastavila na 4,5 kg a zhubla "pouze" 4 kg. Teď jsem nastavila 3,5 kg na 8 týdnů a doufám, že to bude lepší. Vypadá to, že ano. Pořád jsem v pásmu nadváhy, ale teď už alespoň na tom správném konci - blížím se BMI 25!!! Je mi jedno, do kdy budu mít cílovou váhu, chybí mi ještě nejméně 7kg a BMI okolo 22, ale dojdu tam. A potom začně to nejhorší období, totiž vymyslet jak jíst, a co dělat, abych váhu udržela tam, kde ji chci mít. Ale opět - bez sebekoučinku bych to asi nezvládla. Díky za tuhle možnost.

17. 10. 2015 12:43

sebekoučing je borec!

15. 10. 2015 14:30

Byla jsem na operaci a už 6 týdnů marodím. V nemocnici jsem za týden dala dolů 3 kg, a pak jsem držela doma dál režim, který jsem se naučila před deseti lety ve STOBu. Za další 4 týdny jsem však zhubla už jen 1 kg. Od minulé středy jsem se přihlásila do Sebekoučinku a ejhle, rázem přes kilo dole za týden :) Každý den chodím na hodinové procházky svižnou chůzí a najednou to jde. Jsem ráda, že jsem se do toho dala a budu pokračovat. Jak to člověk takto zapisuje a systém mu všechno hlídá, tak mě to nedá a prostě to neporušuji a ještě se u toho naučím kolik čeho doopravdy sníst. Ještě mě čeká cca 8 kg :)

15. 10. 2015 13:49

a jedla vzdy kolem 6000 plus minus, ale tech 5000-5400 mi rekli i na kursu, takze jsem na to najela. A u veganstvi to bylo i vic, ale tim , ze to byla ciste rostlinna strava, tak ji telo zpracovavalo klidneji a tim jsem taky hubla. A je pravda, ze u rostline stravy se citim lepe, lehci, cistsi, jednoduse mi vyhovuje. Jenze varit extra pro sebe, kdyz je doma chlap a deti, co to do pusy nevezmou prestane casem bavit a hlavne poslouchat ty vecne reci :( Ale hlava mi porad rika, ze se mam k tomu vratit. A i kdyz to bylo na kJ rozhodne vice, nehlidala jsem to, proste proto, ze rostlinna strava je veskrze zasadotvorna a telo ji prijima dobre.

15. 10. 2015 12:09

Bereniqa: To je často probíraný problém. Tělo najelo na úsporný režim a každé zvýšení příjmu si syslí na horší časy. Podle nového trendu bys měla mít vyšší příjem, máš k němu i výdej. Babo raď. Já bych ti doporučila zvýšit příjem zatím alespoň na 6000 kJ, i to je málo. Lepší by bylo postupně na 7000 kJ a uvidíš, jak se tělo zachová. Potom teprve řeš hubnutí.

15. 10. 2015 11:49

nada: BMI neco malo pres 26, podle koucinku 5000Kj, podle kurzu 5400kj, podle mudr bych mela mit 4200, ze mam hodne zpomaleny metabolismus, ale to uz me je blbe :( Zkousela jsem i Havlicka nekdy pred 5lety, a tam jsem taky zhubla celkem 13kg, a tam byl prijem 5-6000. Chodim 1x tydne na kurz Stobu vcetne cviceni + 2x tyden tak 45min ostrou chuzi podle tepove frekvence + klasika nakupy, domacnost, deti. Nekdy chata, co jsme cely den venku, porad je co delat + prochazky. Zdrave jime doma uz dlouho, byla jsem pul roku striktni vegan, pomohlo mi to ohledne zdravotniho stavu, a taky jsem zhubla u teto stravy, ale letos nekdy v lete jsem se pomalinku vratila k masu (tak 2-3 tydne kureci nebo ryby) a vaha jde nahoru a nahoru, celkem asi o 7kg. Takze od leta mi narostla vaha :( Jinak jsem se porad drzela kolem 64-66kg. Ted 71 jen to fikne. Takze telo je zvykle na zdrave jidlo azaz. Nakupouju uz x let ve zdrave vyzive, mouka psenicna jednou za uhersky rok a tak bych mohla pokracovat, Obcas zhresim , ale neni to kazdy den, neni to pravidlo

15. 10. 2015 11:38

Bereniqa: Jaké máš BMI a doporučený příjem? Kolik kJ pohybu máš za týden? Nepotřebuje to vyladit? Vydrž, tělo si musí zvyknout na nový režim a zdravý životní styl.

15. 10. 2015 07:55

Tak zacinam 4 tyden a ani deko dole, naopak. To neni mozny tohle :( Ma nalada mne pomalu opousti a jsme tam kde jsem byla. Aspon kilicko kdyby bylo dole. Ale nic, fakt nic, ani na cm. A to jsem sla do toho s takovym nasazenim, sakra prace.

14. 10. 2015 22:01

Nekdo z Hradce Králové na prochazky a podporu? Chodim do kurzu, treba je tu nejaka kolegyne :)

13. 10. 2015 11:30

Tak před chvílí jsem si chtěla zacvičit s balonem, balanc si opět udělal své. Sjela jsem po zádech,bacila se do hlavy .Naštěstí pouze o křeslo.No zítra se od lékařky dozvím (snad) co se mnou je.Držte prosím palečky

13. 10. 2015 09:40

fcelickamaja: Využij toho, že máš do hubnutí chuť a pokračuj. Jen si postupně zvyšuj doporučený příjem, abys pak plynule přešla do udržovacího. Týdenní úbytek může kolísat, některý týden může být nulový, ale to je normální.

12. 10. 2015 23:48

Ahoj vsichni,z opatrnosti jsem si dala jen osmitydeni cyklus. Ted toho ale lituju. Cesta ke zdrave vaze je daleka,a tak zvazuju,ze bych po osmitydenim zahajila rovnou dalsi,dvanactitydeni. Nekde jsem se tu docetla,ze po kazdem cyklu je vhodne vlozit jeden udrzovaci cyklus,aby si telo zvyklo a nedoslo k jojo efektu. Co mi doporucite prosim? Mam pokracovat dalsim hubnoucim cyklem,nebo si dat "pauzu?" Mate nekdo s timto zkusenost? Dekuji za reakce a Vase pribehy. Omlouvam se,ze pisi bez diakritiky,jsem odkazana na svuj mobilni telefon :)

08. 10. 2015 14:03

Bereniqa: Ano, dokud budeš vyplňovat kompletně Sebekoučink včetně všech úletů. (Je obvyklé tady všem tykat a nabízím totéž.) Občas ti pošlu zprávu na zeď.

08. 10. 2015 13:39

nada: ja prave chodim na kurz, ale nikdo z nich lektora tady nedela. :( Ja myslela, ze automaticky nam to nabidne, ale ani zminka. A protoze sice na denni energii jim dobre, ale na slozeni asi spatne, protoze pomalu ale jiste pribiram, tak proto jsem chtela kontrolu i tady na strankach. Pokud by vam to nevadilo, mohu se k Vam pridat?

08. 10. 2015 12:34

http://www.stob.cz/cs/individualni-poradenstvi-mimoprazske
Lektorství mimo kurzy je placené, uživatelé si ho hledají sami.
Do FAQ odpověděla afrais:


13. 02. 2015 11:04
afrais
Lektora získáte tak, že poradce (máme ikonu u jména) požádáte o lektorství, kliknete v levé části obrazovky dole pod seznamem přátel na "přidat lektora" a napíšete jeho jméno (přezdívku na obrazovce). Ideální je, když je vaším lektorem ten, kdo vás vede na kurzu snižování váhy, kam docházíte, a tudíž vás zná. Pozor, ať si nepřidáte kdekoho, protože lektor vidí do vašeho sebekoučinku a konzultuje ho s vámi, když o to požádáte nebo když k němu chodíte na kurz a patří to ke sledování vašich pokroků, případně vysledování, proč pokroky neděláte a kde může být v jídelníčku chyba.

Já přijímám bezplatné lektorství popsaným způsobem v situacích, kdy si uživatel není jistý v Sebekoučinku a potřebuje s ním poradit.
Naďa

08. 10. 2015 11:46

Dekuji. Mohu jeste dotaz? Hledam lektora, nejlepe nekoho ze StoBu, ale zadna reakce. Poradite ? Dekuji

06. 10. 2015 21:47

Bereniqa: Stob si víc ověřuje zdroje, ze kterých čerpá informace. Kuskus:
1080 kJ, B=11,3g. T=1,3g, S=50g Kalorické tabulky
1460 kJ, B=13g, T=2g, S=68g Stob databáze
1563 kJ, B=13g, T=2g, S=73g na obalu Panzani
Je-li rozdíl velký, zapíši si vlastní potravinu z obalu. 50g / 1porce bych použila DB stobu.

06. 10. 2015 12:17

Nada Dekuji za napovedu :) Najela jsem na prilohy tady a v Kalorickych tabulkach. Rozdil je markantni ve 100g :( Napr. kuskus. Tech potravin je ale hodne, kde ty rozdily jsou velke. Pri dennim prijmu je to hodne znat a pri hubnuti to nejde opominout. Docela mne to zlobi a dela mi to "brkule" v planovani jidla :( Hezky den.

06. 10. 2015 10:29

Bereniqa:
1.)Plánovaný jídelníček dopředu si zkontroluj v Podrobnostech dne, u každé dávky jsou procenta. Další kontrola je podle semaforků. Tlačítko Cíle a body je v budoucích dnech skryté, protože body po zapsání už nelze změnit, zatímco skutečný příjem se může upravit. Body započítávám až následující den pro případ, že bych něco zapomněla zapsat.
2.)Co neodhadnu, to vážím. Vařené přílohy najdeš v DB v kategorii Přílohy-Hotové přílohy. Maso vážím syrové a rozpočítám na porce. Když si dám menší porci, uberu. Je-li drůbež s kostí, počítám přibližně 65%. Jídlo bez přílohy, které se skládá z více ingrediencí a vařím ho opakovaně, si zapíši do vlastních receptů a uvedu počet porcí. Do dávky v Jídlokoučinku se mi přenese 1 porce, kterou můžu upravovat, obměňovat množství nebo druh masa, zeleniny a podobně. Možností je víc, v roce 2010 jsem napsala pro pokročilé blog Sebekoučink - vlastní recepty a vlastní potraviny, kde jsem uvedla přepočet syrového na hotové, které jsem si pak zapsala do vlastních potravin na 100 g.
3.) Názory se mění, podle posledních má být příjem živin rovnoměrný. To se dá kontrolovat pomocí semaforků podle zápisu každé dávky. Hodně informací najdeš v článcích.
4.) Abych si nezkreslila příjem tekutin, přidávám si k potravinám, které nejsou v DB označené jako tekutiny, stejné množství vody. Např. u mléka. Přílišné množství tekutin je nápor na ledviny.
Přeji úspěšné hubnutí. Naďa

05. 10. 2015 15:11

Quick No, snad se tolik nestalo, ze se ptam. Ono je jednoduche zadat syrove potraviny, uvarit a rozpocitat. Ale pokud vim, tak je v kalorickych hodnotach sakra rozdil mezi syrovou a varenou stravou. Takze ano, poradila jsem si. Viz kaloricketabulky.cz Ovsem pokud nechcete odpovidat, tak nereagujte. Jednoduche ze? A jeste jedna vec, pokud si delam jidelnicek dopredu, nevidim "cile a body" a verte mi, ze podle diskuzi to tak dela vetsina. A posledni, "Google" mam zmaknuty vic nez dost, ale tezko mi odpovid na konkretni program. Ale to nevadi, zeptam se dnes primo na kursu Stobu (y)

04. 10. 2015 14:51

Bereniqa, předpokládala bych, že když umíte psát, tak taky umíte číst a počítat. Pokud si v sebekoučinku rozkliknete "body", tak tam máte uvedeno, kolik % z denní dávky energie má obsahovat snídaně, kolik svačina+ oběd, zbytek do sta bude odpolední svačina + večeře. Jak prosté. Recepty se uvádějí v syrovém stavu, pokud vaříte vlastní jídlo, nejjednodušší je zapsat zvážené suroviny v syrovém stavu do vlastních receptů a pak buď rozdělit na počet porcí nebo zvážit hotové jídlo a všechny živiny přepočítat na 100g hotového jídla. Trochu přemýšlejte, ono je jednoduché se zeptat a čekat, že vám někdo odpoví.

02. 10. 2015 20:59

Jeste by mne zajimalo, zda se tady da nekde najit priblizny rozpis, kolik energie ma byt na obed, na veceri...co ma prevladat k veceri, jestli sacharidy radeji dopoledne a odpoledne dojet bilkoviny...Ale podle clanku tady zadne takove deleni neni? Ale sem asi stejne nikdo nechodi, ale kdyby nahodou, budu rada za odpovedi. Hezky vecer. :)

01. 10. 2015 13:53

Prosim rychly dotaz :) Kdyz v seznamu jidel najdu Recepty Stobu, vyjedou mi hotova jidla. Po kliknuti se rozjede tabulka, ceho kolik je potreba . A ted. Kdyz budu varot to same pro rodinu, tak ten recept, respek. gramaze jsou v uvarenem stavu? Nedokazu si predstavit, ze budu delat napr. knedlo vepro a ja sobe budu varit to same na gramy . Nebo jak jste to resili vy? Diky

01. 10. 2015 10:56

A posledni. Porovnala jsem vyzivove hodnoty na strankach Stobu, dale na zdravapotravina.cu a kaloricketabulky.cz a lisi se :( a u nekterych dokonce zakladnich potravin hodne. Napr. varene bramboiry bez slupky. Ale tech potravin co jsme namatkove srovnala je vice :(

01. 10. 2015 08:52

Dobry den, od 23.9. na sebekoucinku a pribrala jsem :( Doporucena energie je podle programu 5000KJ. POdle lekare mam mit mene cca 4200KJ-4800 (!), sacharidu do 120g denne, mudr mi dal Obezin a nebranil se mi klidne napsat "zlata vejce", neptejte se me, taky jsem myslela, ze jsou zakazana a nejdou napsat, ale jdou, ale to je mi celkem jedno, nechci nic podobneho.... Ale nejde mi nastavit nizsi energeticky prijem. Skoci to vzdy na tech 5000. A dalsi vec, lekar doporucil k veceri bez priloh, mate s tim zkusenosti? Poradite? Dekuji PS: pred cca 3 lety jsme zhubla podle Havlicka za 3 mesice cca 7kg, a kdyz ted dam jeho jidelnicek do Sobu, vychazi mi prijiem pres 6000. A nyni pri 5000 pribiram. :( Vahu jsme si drzela celou dobu, ale po operaci patere jsem hodne fyzicy omezena, takze vyhrava chuze. Diky za kazdou radu. Hezky den B. :)

02. 09. 2015 12:17

Dobrý den, bylo by možné do aktivit zařadit jízdu na koloběžce ?

02. 09. 2015 10:32

supima - hodnoty se vztahují na čistou váhu v syrovém stavu, to znamená syrové maso bez kosti. Pokud kuře pečete i s kostí, pro přesné určení hmotnosti masa zbylou kost po snědení masa zvažte a odečtěte od celkové hmotnosti za syrova (hmotnost kosti se pečením příliš nezmění). Hmotnost kosti se pohybuje průměrně okolo 50 g.
v plánované nové verzi Sebekoučinku už budou hodnoty uvedené také v hotovém stavu.

02. 09. 2015 10:09

Jak vypočítám KJ kuřecího stehna, mám ho vážit syrové, nebo pečené, s kostí, nebo bez?

20. 08. 2015 10:39

EmaHubackova - Nový cyklus budete mít možnost nastavit až ve chvíli, kdy vám skončí stávající cyklus. Pokud byste chtěla začít nový cyklus již teď, musela byste současný cyklus zrušit.

20. 08. 2015 10:37

Quinoa - čočka v suchém stavu je v databázi proto, když se váží suroviny ještě před uvařením, nemyslí se tím samozřejmě, že byste měla chroupat suchou čočku :) stejně tak je to i u rýže, těstovin apod. když do jídla přidáváte ještě další suroviny, tak je někdy jednodušší vážit v suchém stavu. Hodnoty bílkovin se po uvaření snižují proto, že se zvýší obsah vody, na 100 g uvařené čočky bude tedy bílkovin méně než na 100 g suché čočky, která obsahuje jen minimální obsah vody a obsah všech živin je tedy koncentrovanější

19. 08. 2015 21:19

Dobrý den. 3.9.2015 ukončím jeden cyklus a ráda bych si obratem nastavila další. Máte, prosím, někdo z Vás zkušenosti s tím, jak nastavit další cyklus? Zatím jsem na nikde na stránce neobjevila políčko k nastavení dalšího cyklu. Děkuji všem. E .

19. 08. 2015 19:48

že by voda když je to vztažený na jednotku hmotnosti? :-)

19. 08. 2015 19:21

Ahoj, nerozumím v jídlech položce čočka v suchém stavu, nějak si nedovedu představit způsob konzumace :o), vařená je tam taky a to je ok,i když mě překvapilo, že se po uvaření tolik změní hodnota bílkovin. Poradí mi kdo to chápe? Díky.

19. 08. 2015 10:19

andyandy1 moc děkuji za tip

18. 08. 2015 22:39

aknel86 - také chodím na směny :-) Den kdy mám noční snídám v 7. 00 svačím v 10.00 oběd ve 13.00 pak si jdu většinou od 15.00 do 17.30 lehnout a jakoby svačím až v 19.00 když přijdu do práce na noční. Ve 22.00 večeřím a hodinu po půlnoci mám druhou večeři (abych si zapsala do sebekoučinku i druhou večeři píšu to do řádku jídlo navíc) .Pak jím až ráno než mi končí služba kolem půl 7. Jdu si lehnout kolem deváté a vstávám kolem jedné někdy i déle a to mám oběd. Den po noční tedy vynechám dopolední svačinu.

18. 08. 2015 20:43

Ahoj všem, jsem zde 4 dny a snad se konečně zítra rozsvítí všechny semaforky zeleně :-) Sestavuji si jídelníček den dopředu a zatím se mi daří jej dodržovat. Ale obávám se, že až mi skončí dovolená a nastoupím do práce půjde mi to ztěžka :-( potřebovala bych poradit jak si sestavovat jídelníček. Směny mám nepravidelné, denní a noční dvanáctky. Denní nějak zmáknu, ale nevím co s těmi nočními a volnem po noční. V den noční budu jíst normálně, ale během směny se budu muset najíst,jinak odpadnu a druhý den prospím sn+sv+ob, jsem totiž medvěd a vstávám až kolem druhé :-( Předem moc děkuji za jakoukoliv radu Lenka

20. 07. 2015 22:45

6 400 kJ není málo, rozhodně byste dlouhodobě neměla jíst pouze 6 400 kJ, ale postupně si přidávat, je otázkou zda váha, které jste docílila nyní díky velmi malému příjmu není pod bodem, která je vám dána biologicky a zda nemáte velké nároky na své tělo - váhy není v život vše, radost ze života s jakoukoliv váhou vám přeje iva

09. 06. 2015 21:28

Pardon, překlep: 6400kJ :-).

09. 06. 2015 20:54

6400 kcal je myšleno 26 784 kjoule? :-)

09. 06. 2015 17:02

Dobrý den,

jsem tu dnes poprvé. Nastavila jsem si sebekoučing a jsem kapku v šoku. Posledních pár týdnu(nevím přesně, jak dlouho) jsem nejedla(kromě žvýkaček) asi vůbec(stres ve zkouškovém, přijímačky na vysněnou VŠ, avšak sportovala jsem skoro denně) a momentálně mám takovou postavu, kterou bych si přála mít i nadále. Vážně si při cca 6400kcal mohu udržet svou stávající váhu? Mám hrozný strach, že přiberu!

07. 06. 2015 20:08

Ahoj všem!Jsem tu druhý týden a sebekoučink se mi vážně začíná líbit.Úplně jako když hraju člověče nezlob se!Takové pěkně barevné:-)Takže se změnou jídelníčku jedu ve velkém stylu,jen moc nechápu tady ty přátele vzkazy,diskuze a tak.Na to jaký jsme národ tlouštíků se tu moc nediskutuje.Anebo ten princip moc nechápu.Nemám totiž ani FB,takže ani moc neumím hledat ve zdejším osazenstvu.I přesto děkuji za stránky.Je to tady moc dobře vymyšlené.Škoda že jsem to tady nenašla dříve.Mohla jsem jet na dovču jako proutek:-)Zatím se mějte všichni fajn a hezké léto!

29. 05. 2015 13:43

Evusja prijem mam vypocitany dle Stobu, 3x jsem jeste nehubla, je fakt ze asi budu jist malo, prijem mi vypocitalo 5400 a sem tam ho proste nesnim

28. 05. 2015 21:08

Valoria87, máš spravne nastaveny příjem? Nezatrhavej si hubla 3x a zadej všechen pohyb . Možná jíš málo a tělo pak odmítá hubnout. Koukni na stranky afrais.

28. 05. 2015 18:22

4 tydny hubnu se sebekoucingem, bohuzel i pres relativne zelene semaforky a kazdodennim pohybem cca 30 minut se mi podarilo za celou dobu zhubnout 0.6kg. 166cm/75kg vstupni udaje. Co delam spatne?

22. 04. 2015 20:54

propozice: hodina a půl je myšlena za týden. V kuse musí být nejméně 15 minut. Když zadáš cvičení denně, pravděpodobně ti program spočítá moc vysoký příjem. Nepíšeš, jestli jsi zvolila cyklus hubnout nebo udržet váhu.

20. 04. 2015 16:45

Každý den se snažím chodit rychlým tempem asi 5 km cestou z práce. Jinak mám sedavé zaměstnání a moc toho pohybu nemám. Při zadávání vstupních údajů si proto nejsem jistá, kterou variantu pohybu vybrat - cvičím v podstatě každý den, ale nikdy hodinu a půl v kuse. Můžete mi prosím poradit?

15. 04. 2015 16:34

Děkuji za odpověď. To chápu :) nějak bych se o to asi nezajímala, kdyby mi jedna paní nutriční poradkyně neodmítla sestavit jídelníček z důvodu, že nejím jogurty. Na základě toho se mě ptala jak doplňkuji vápník. Pravda, že jsem to do té doby vůbec nesledovala. Ale protože krom jogurtů jím všechny mléčené i jiné potraviny obsahující vápník, tak nějaký do těla jistě dostanu. Byť to nebude DD. děkuji a hezky den.

15. 04. 2015 14:58

alkoholicka: Změny, které navrhujete, by musel někdo financovat a v současné verzi programu se nebudou provádět.

15. 04. 2015 11:40

Dobrý den, nešlo by udělat, že by se dala nastavit jiná hodnota sacharidů ? a dále - zda by k semaforkům ještě nemohl přidat jeden na vápník a jeden na vlákninu ? A ještě dotaz - třeba u hotových jídel - jsem nikde nenašla hotové polévky - hlavně čistý vývar. Ale polévku z prášku tam jsou - to snad nikdo nejí ani při hubnutí ne ? :)) děkuji za Vaše stránky, moc mi pomáhají a bodíky motivují :) jse to zábava. Děkuji a přeji všem silnou vůli a výdrž. Marcela

09. 04. 2015 08:17

jetel: Ke zvýšení tuku si přidej ořechy, mandle, různá semínka (jestli jíš ryby - tak losos). Na druhou otázku, jestli je to důvod, že nehubneš, se nedá odpovědět, protože neuvádíš informace o příjmu, pohybu, BMI, předchozích hubnutích.

08. 04. 2015 21:12

ahoj, jsem vegetariánka přes 20 let, s použitím Sebekoučinku si upravuji jídelníček na hubnutí, bílkoviny i sacharidy mám o.k.- semaforky zelené. Bohužel mám skoro pořád červený semafor u tuku- je to důvod, že nehubnu? Někdy mám pocit, že budu muset olivový olej pít místo čaje, aby se tento semaforek zazelenal. Prosím, poraďte.

30. 03. 2015 22:39

verbuska:já jsem na tom obdobně. nějak se mi nedaří zelenat. snad tady najdu nějakou radu, nápad, jídelníček nebo...abych tu ojí váhu dala do kupy.

29. 03. 2015 22:49

babikuli:Po vyplnění celého dne se podívej na kartě Jídelníček na procenta pod semaforky. Aby byly semaforky zelené, může být rozdíl mezi skutečnými (Celkem) a doporučenými hodnotami maximálně 10 %. Na zelený semaforek mohou být hodnoty procent 90-110 %, na žlutý semaforek 80-120%, při větším rozdílu nebo když nedosáhneš při hubnutí na příjem alespoň 5000 kJ, při udržování alespoň 6000 kJ, jsou semaforky červené. Netýká se to SAFA, zeleniny a pití. Klikni na tlačítko Cíle a body, dozvíš se víc.

28. 03. 2015 20:25

babikuli: a máš jídelníček sestavený tak ,aby odpovídal zeleným semaforkům?U semaforků je vždycky množství bílkovin,tuků,sacharidů,atd,které má tvůj jídelníček na den mít(protože 50g jablka na svačinu je asi málo)Pokud jich budeš mít moc a nebo málo,budou semaforky čevené.Zkus si s jídelníčkem pohrát,vyladit to a uvidíš,jak se budeou zelenat :)

28. 03. 2015 20:23

To je nějaké divné - pokud dodržíš nastavené hodnoty kJ, bílkovin, tuků, sacharidů musí se zazelenat či jsou alespoň oranžové. Nebo máš příjem malý nebo příliš velký, pak jsou semaforky červené a v nich je + nebo -. +, že jsi snědla moc a -, že jsi jedla málo. Jakmile otevřeš tabulku, jsou semaforky opravdu červené a barvu změní až když máš zapsaný celý den.

28. 03. 2015 19:31

Evusja díky za odpověď, ale mě se tam objeví ty červené semaforky u všeho hned jak se ukáže ještě úplně prázdná tabulka. Když vyplním celý den, tak tam zůstanou ty červené semaforky naprosto beze změny.

27. 03. 2015 20:55

babikuli - semaforky se zabarví definitivně až když máš zapsaný celý den. Já se snažím plánovat den předem celý den a podle toho, jak vypadají semaforky, dodat bílkovinu, ubrat sacharidy apod.

27. 03. 2015 19:23

Prosím o radu. Jsem nováček a začátečník. Vše jsem si pročetla a začala s vyplňováním jídelníčku. Nemůžu pochopit, proč se mi tam stále objevují jen červené semaforky i když zadám třeba na svačinu půl jablíčka - 50 g - tak mi naskočí červený semafor. To je přece blbost, ne? Jak se mám dostat na zelené semafory? Poradí mi prosím někdo?

25. 03. 2015 00:10

1. týden z 12 za mnou...hurá, ale stále se mi nedaří uspokojit ty semaforky...problém jsem měla v tom, že se mi povedlo nabrat za 2 roky 20 kg a teď to shazovat....díky stobu, že nejsem na to sama...celou dobu již od školy jsem při těle a vysněná váha je z 97 shodit 30kg dolů a mít do těch 70 ...nejhorší je ta vůle, dodržovat denní režim s prací a ty SEMAFORKY!!! :D

21. 03. 2015 20:11

nada: děkuju, určo se podívám a pročtu. snažím se zůstat aspon v té žluté, když nechce být zelený. jsem v tom teprva třetí den, tak mi to chvilku zebere než se naučím kombinovat, ale snažím se. pěkný večer

21. 03. 2015 16:58

k mortyss - přesně jak píše Naďa, SAFA - žlutý je postačující, martin - sacharidy josu při výběru z databáze rozlišeny semaforovým systémem, drbík - nechcet chodti do kurzů - pod odobnrým vedením by vám to šlo lépe - zahaují začátkem dubna, nebo pokud je problém ve vůli a ve vašem měste se kurzy nekonají tak by pro vás mohl být užitečný seminář Koučování v dubnu, gitus gratuluji,. Moně 24 - udělala jset obrovský kus práce, tak si nějaký čas užívejte nové váhy a s dalším hubnutím počkejte

21. 03. 2015 08:06

mortyssa: Přečti si pro informaci moje blogy http://www.stobklub.cz/blog-zapis/nada/13303/ a http://www.stobklub.cz/blog-zapis/nada/12788/. Stačí mít žlutý semaforek SAFA.

20. 03. 2015 19:48

Quick - děkuju za radu, ale moc mi to nepomohlo salámky ani šunku(uzeniny) nejím vůbec. jediné na čem ulítávám jsou mléčné výrobky(jogurt, kefír, polotvrdé sýry) a je to pro mě základ bílkovin. prostě asi budu muset hodně kombinovat, než to vychytám. no snad to dám. přeji klidný večer

20. 03. 2015 19:23

Mortyssa - omezíme tučnější potraviny živočišného původu méně tučnými - třeba salám vyměníme za šunku, nevaříme na másle nebo sádle, ale na oleji....

20. 03. 2015 09:00

zdravím všechny diskutující. zařadila jsem se mezi vás, ale nějak nedávám SAFA tuky? jak zde již bylo řečeno - sacharidy nahradit bílkovinami, ale okamžitě "vyletí" safa tuky. jak to řešíte. díky za ohlas.přeji všem krásný sluníčkový den

19. 03. 2015 14:42

gitus: Při hubnutí to bývá nepříjemný problém. Příjem je menší a taky tuků je míň. Jestli nechceš být závislá na projímadlech, zkus večer a ráno před jídlem čaj Reduktan. Nemá se brát ale trvale kvůli závislosti. Můžeš si taky rozvařit sušené švestky nebo ráno na lačno pít sklenici vlažné vody s citronem.

19. 03. 2015 06:39

Přeji všem hezký jarní den! Mám jeden problém. Od té doby, co hubnu se sebekoučinkem (a že to funguje!), mám problém se zácpou. Nechápu to, když teď piju několikanásobně více, než před tím, jím hodně zeleniny, snažím se "uspokojit" semaforky atd. Mám nyní stolici 2 - 3 x týdně a někdy je to docela porod (předtím bez problémů). Čím to může být? Co dělám špatně? Díky za odpověď.

18. 03. 2015 23:13

Hezký den. I já mám problém se semaforky, ale díky za ně. Tak do 15 hodin nemám potřebu jíst , ráno snídám,ale když přijdu domů, tak bych snědla vše,co vidím. Od zapisování jídelníčku jsem začala svačit i obědvat, pokud jdu někdy do lednice,jako jen tak, rozsvítí se mi v hlavě semaforek. Hned lednici zavírám, říkám si, že vlastně nemám hlad a vlastně ani chuť. doufám, že mi to vydrží.

17. 03. 2015 18:33

Krásný den všem, jsem začátečníkem v sebekoučinku, moc se mi líbí, jak si můho zapisovat svůj příjem, co vše spořádám, ale mám všechny semaforky stále červené, zjistila jsem, že to co sním nedosahuje ani do 70% doporučeného denního příjmu, mám pocit, že furt jím, ale stejně je to málo. A tak si říkám, že mé tělo hladový a proto si dělá zásoby... ale nevzdávám to, já se s tím poperu. Neměl jste někdo náhodou také takový problém. Díky

11. 03. 2015 06:16

sacharidy ničemu nevaděj, pakliže nejsou denaturovaný znehodnocený člověkem, průmyslem atd. atd., bohužel se to tady vůbec nerozlišuje

10. 03. 2015 20:07

co mám jíst, krom vajec, abych neměla moc sacharidů a málo tuků?

10. 03. 2015 18:24

zdravím vás všechny..jsem nějak zoufalá..po roce jsem se přihlásila zpět a koukla jsem na svojí bývalou váhu..no nyní mám víc jak deset kg nahoře.,..už jsem zkoušela za ten rok hubnout a pořád nic..

10. 03. 2015 06:54

Tak za pár dní budu se "Sebekoučinkem" spolupracovat 2 měsíce a jsem naprosto nadšená! Mám poprvé v životě dole 8 kg (nikdy předtím se mi cíleně zhubnout nepodařilo), snažím se dodržovat správné složení jídla, i když vždy to není možné - ale to určitě není cílem. Začala jsem se pravidelně hýbat a cítím se báječně! Nedávno jsem si kvůli přibrání na váze koupila skoro celý nový šatník a ty "menší" věci ve vzteku vyhodila. Takže teď na jaře mě pravděpodobně čekají nové nákupy, ale neskutečně se na to těším! Moc děkuji za tyto stránky a program - je úžasný a funguje.

28. 02. 2015 10:03

Vrátila jsem se na Vaše stránky po dvou letech a musím Vás moc pochválit, moc se to tu zlepšilo po technické stránce. Dříve by velký problém vyplnit jídelníček nebo zadat a uložit vlastní recept - z toho důvodu jsem sem tenkrát přestala chodit. Nyní úplně bez problému, vše funguje tak jak má, bez chyby a svižně, je vidět, že jste na webu zapracovali, velý dík.

21. 02. 2015 18:48

AAddeellaa: Ahoj, sacharidy je nutné nahradit hlavně bílkovinami, uber v přílohách a doplň mléčne výrobrky (tvarohy, bílé jogurty...), maso, luštěniny.

20. 02. 2015 17:38

Martine, zkuste to.

19. 02. 2015 16:58

Mě by zajímalo jestli se dá ze zeleniny přibrat :-)

19. 02. 2015 12:44

Ahoj, jsem tu druhým týdnem a pořád bojoju se sacharidy. Jak je nahradit nebo snížit? Všimla jsem si, že to naskakuje i při zelenině. Ale když snížím porce, tak jsem zase pod hranicí buď celkového příjmu a nebo zase zeleniny. Stává se vám to taky? Jak to řešíte? díky

19. 02. 2015 07:11

Ahoj, Chtěla bych se zeptat , se sebekoučinkem jsem začala před třemi týdny - dodržuji stravu, každý den ujdu 7 km rychlejší chůzi a někdy ještě do toho plavání, volejbal, badminton. No a váha vůbec nejde dolů, jenom chci vědět jestli náhodou něco nedělám špatně. A nebo jestli mi to nejde do svalu, ale v mém případě to nepotřebuji, protože má váha je 89 kg a měřím 170 cm. V minulém roce jsem ještě vážila okolo 124 kg a zhubla jsem na těch 89 kg ale prostě to nejde tak nevím - co mám dělat.

18. 02. 2015 17:32

Všechny zdravím, loni jsem se sebekoucinkem úspěšně zhubla, ale když skončil 12tydenni režim, tak už jsem nedokázala znovu začít. Od ledna se pokousim, ale vždy vydrzim max 3dny a konec. Doma nemám podporu, manžel mi nosí tyčinky večer do postele

17. 02. 2015 20:05

nada: Děkuji za odpověď .

17. 02. 2015 13:58

Administrátorem je Zuzka Málková a píše se jí na info@stobklub.cz.

16. 02. 2015 17:38

Mohu se zeptat , proč mi do emailu nepřišlo ze stobkola žádné doporučení ? Již podruhé jsem ho využila s nula výsledkem, přijde mi pouze prázdný email ze stobu . Kde dělám chybu , netuším kam dotaz napsat, tak snad nevadí, že jsem ho vložila sem . Dík za odpověď .

14. 02. 2015 14:47

Lionka: Stejnou službu jako vlašské ořechy udělají mandle a různá semínka. Ve všech jsou zdravé rostlinné tuky. Ale nepřehánět.

13. 02. 2015 15:51

Já ořechy právě nemohu, maximálně mandle, jsem na ně alergická, ale i tak díky za vysvětlení :-)

13. 02. 2015 14:29

Lionka: SAFA je závislá na podílu živočišných tuků. Měly by se upřednostnit tuky rostlinné. Problém je v tom, že zdroj bílkovin je převážně v živočišných produktech, v masu a v mléčných výrobcích, proto volíme ty méně tučné. Takhle přísné je doporučení světové zdravotnické organizace. Stačí, když budeš mít SAFA oranžové. Tuky jsou důležité pro mozek. Můžeš je snížit na oranžové minus, červené minus je málo. Zkus jako doplněk pár vlašských ořechů. Zvedneš tuky a SAFA bude spokojená.

13. 02. 2015 12:55

Hlavně ještě teda nechápu tu SAFu......včera jsem měla nakonec jen 4300 KJ, nějakejch 26g tuku místo 46g a sacharidy akorát, tím pádem nízká SAFA...dneska jsem si dala tučnější sváču i snídani, takže KJ v pohodě, to samý tuky, sacharidy si taky zatim držim, ale SAFA obrovská.....mě přijde, že to je nějak divně poskládaný, to se prostě nedá, abych měla vše aspoň v oranžovym.....ptž ta Safa je závislá hlavně na tukách a ty tuky když mám nízký, je to zas špatně, takže buď budou červený tuky, nebo SAFA, začíná mi to připadat, jak nesmysl......když dám 46g tuků podle tabulky, nikdy nemůžu mít SAFu zelenou, je to nereálný.....

13. 02. 2015 12:14

Tabulky by se nemusely brát jako dogma v případě, že už mám zkušenosti s hubnutím a udržováním váhy, vyzkoušela jsem si, jak moje tělo reaguje na dodržování zdravého životního stylu a na dlouhodobé prohřešky. Pro nováčky jsou první pomůckou ke srovnání živin na doporučené hodnoty. Většina má v současném stravování nedostatek bílkovin a přebytek tuků a sacharidů. Na začátku hubnutí ve snaze co nejdřív zhubnout se snaží o dodržování nízkého příjmu po celou dobu hubnutí místo plynulého navyšování příjmu. Většinou se pak váha neudrží. Jsem zvyklá experimentovat (v rámci zdravého životního stylu) a teď jsem najela na 4týdenní experiment se Sebekoučinkem. Vedly mě k tomu časté diskuse o výši příjmu. Když moje tělo vstřícně zareaguje, napíši o něm blog.

13. 02. 2015 09:29

Je nezbytně nutný jet podle tabulek jak dogma když každý organismus funguje do určité míry jinak? Až s klonováním lidí budeme funkčně identické kopie :-)

12. 02. 2015 20:05

Se sacharidy taky celkem bojuuju. Sice mám semaforky vždycky do červena kvůli prý nižšímu příjmu (příjem 6900 kJ denně je pro mě nepředstavitelný) , ale i tak sacharidy mám více než bych měla.

12. 02. 2015 17:18

nada: Já mám doporučenej příjem 5900 kj a to mi bohatě stačí, jen se musim asi opravdu naučit poskládat to jídlo tak, abych měla míň sacharidů......jinak já si posiluju tak půl hoďky denně a jinak jednou za týden ježdění na koni a chci přidat spinning a když to půjde, tak i plavání...

12. 02. 2015 16:50

Supek, děkuji. Tak to mám dnes pohybu až až :-)

12. 02. 2015 15:00

Samozřejmě Míšo, každý pohyb navíc se počítá. Např. jako střední cvičení STOB.

12. 02. 2015 14:18

Tak dneska jsem si pořídila gymnastický míč a nafukovala jej hustilkou na kolo. To byla docela fuška. Trvalo to skoro půl hoďky. Myslíte, že se to dá započítat do pohybu? Míša

11. 02. 2015 23:29

Lionka877: Ty nemáš žádný pohyb, že máš tak nízký doporučený příjem? Zvyš si na kartě Nastavení doporučený příjem na 6000 kJ a přidej pohyb. Snídaně je asi nedostatečná, k obědu je optimální maso, malá sacharidová příloha + zelenina, vynech něco malého sladkého a ochucenou vodu, jsou to rychlé cukry a nahraď krajíčkem chleba. V sacharidech jsou složené cukry a zasytí tě na delší dobu. Když si naplánuješ a zapíšeš jídelníček na den dopředu, líp vychytáš složení. To půjde, začátky jsou náročnější.

11. 02. 2015 21:20

Zdravím všechny :) Začala jsem 5.2. a mám do dneška problém hlavně se sacharidama :-/ Nestačej mi, naměřili mi 156 g a je to prostě málo....pokud se do nich vejdu, mám málo KJ a Tuků, pokud si vemu něco sladkýho, abych měla tyto 2 hodnoty na zelenym semaforku, zas mám špatné sacharidy :/ Mám každej den jogurt s nějakejma lupínkama ke snídani, ke sváče ovoce, k obědu maso většinou s přílohou, nebo se zeleninou, k odpolední sváče zeleninu a knäckebrot a k večeři salát a šunku, nebo kuřecí kousky....většinou si vemu i něco sladkýho malýho a nebo 250 ml ochucený vody, abych měla cukr.......poradíte mi, co mám jíst, aby to nemělo moc sacharidů??? Oni jsou snad ve všem :-/

11. 02. 2015 09:09

Ahoj, také musím dát tomuto programu velkou jedničku s hvězdičkou. Je to úžasná věc, každý večer si plánuji jídlo na druhý den, tím si udělám představu, co mohu a co už by bylo příliš. Paráda. Tím nedochází k přílišným výkyvům ve stravování. A když mi přijde chuť na něco jiného, dám si to a jakmile mám možnost si to upravit v programu, upravím si tak další jídlo. Skvělý pomocník. :-) Jsem tu sice jen týden, mám půl kg dole. S tímto nastaveném pojedu ještě jeden týden a pak si možná přidám bílkoviny, to uvidím. Tak přeji mnoho úspěchů všem a ať se daří . Míša

09. 02. 2015 15:12

Jsem vděčná za tento program. Po vysazených antidepresivech jsem nabrala neskutečných téměř 20kg, a ikdyž jsem vcelku aktivní člověk (pohybu máme s manželem dost) a nikdy jsem se nestravovala nijak výjimečně nezdravě, tak kila dolů nešla. Až když jsem si začala hlídat dle programu, co jím a zkombinovala to s oním pohybem - začalo se to hýbat. Průměrně hubnu tak 1,5kg za týden a jsem nadšená. Změna je už na mě vidět a perfektní je, že nehladovím! Také jsem se naučila jíst víc zeleniny a víc pít. Navíc je celý program moc zábavný! Těším se, až se vrátím na svou původní váhu. A děkuji tímto všem, kdo se na tvorbě a funkci tohoto programu podílejí - snad si to přečtou. Držím palce všem, kteří se do hubnutí pustili také! Zdeňka

08. 02. 2015 21:01

Ano shodit bych měla mám celkem velkou nadváhu. A máma o tom ví. Jak říkám mě prostě ty 4000 kJ stačí, většinou ani nemám více času na jídlo. Občas se mi to na těch 5000 podaří vytahnout ale kolem 6800 jsem měla jen jednou. Neběhám něják dlouho - teprve asi 2 měsíce, na koni jezdím už několik let, ale i tak to není zas tak náročné! :)

08. 02. 2015 15:24

Milá Baruško, podle toho, co jsi o sobě napsala, se obávám, jestli nemáš poruchu příjmu potravy. V tvém věku (ročník 2000) bys neměla sama experimentovat s hubnutím a Sebekoučink pro tebe ještě není. Nepíšeš výšku a váhu, tak nedovedu posoudit, jestli potřebuješ zhubnout. Ale rozhodně ne bez lékařského dohledu. Vzhledem k pohybové aktivitě pravděpodobně nemáš nadbytek tuku, který bys potřebovala shodit. V případě nedostatečného příjmu potravy může dojít ke ztrátě menstruace a trvá zase delší dobu dostat se do normálu. Doporučuje ti hubnutí i maminka?

07. 02. 2015 18:16

Ke STOBu jsem se dostala až nedávno. Začínám teprve od začátku února. Chci zhubnout a doporučený příjem kJ mám 6800. Všechny semaforky až na výdej kJ mi svítí červeně, protože toho tolik nesním. Několikrát týdně běhám (za klub-tréninky), jezdím na koni a to bych přitom neřekla že toho dělám něják moc a vždy mi to vyhodí nadprůměrnou pohybovou aktivitu.
Dřív jsem jedla hodně, potom jsem přestala jíst skoro úplně. Buď jsem jedla malé porce nebo třeba jen 2x-3x denně. Prostě jsem víc nechtěla. Teď se snažím jíst více, ale i tak mi to háže že je to málo. Obvykle jím mezi 3000-4000 kJ za den (za jeden trénink mám dole něco přes 3500 kJ ), jeden den jsem to vytáhla na něco přes 5000 a jeden den jsem měla asi 7100. Ale jinak jím vážně méně. Tolik prostě nesním,stačí mi méně a když sním víc, tak potom dlouho nemám hlad, nebo mám špatný pocit. :/ Ale od té doby co si to zapisuji a více hlídám co jím tak mám dole 2 kg, takže jsem zatím spokojená! :)

07. 02. 2015 14:36

Já trochu chodím se psem, ale už je starý a tak to ´je jen taková procházka. S holema mě to nějak nebaví a mám doma rotoped ale zatím taky nic.

07. 02. 2015 10:27

řešíš nějak pohyb venku? Třeba nord.walk.? Hole jsem si koupila a hledám někoho na Prostějovsku, kdo by se přidal.

06. 02. 2015 20:38

Japin, jsem také na tom jak ty. Sebekoučink je príma a minulý rok se mi povedlo snížit váhu o 8 kg. Ale ted se nějak nemůžu odpíchnout a začít.

31. 01. 2015 18:24

kila jdou stále nahoru po padesátce, dlouho jsem odolávala dietám, spíš jsem se snažila zdravě jíst, jenže to si pak musím vařit jen pro sebe zvlášť, muž je klasika vepřo-knedlo-zelo a přitom štíhlý! Nakonec jsem se zapojila do sebekoučinku, webovku mi poradila kamarádka, je to úžasný hlídač jakékoliv špatně poskládané stravy. Začínám zatím se svými osvědčenými redukčními recepty, které testuji a funguje to skvěle!

26. 01. 2015 09:57

Naďo, máš samozřejmě pravdu a my to podvědomě tušíme.Jak na to, abychom bez sebekaučinku nepřibírali? Navíc mám vzorek doma - manžel sportovec se cpe buchtami, nic nezapisuje a váhu má léta stejnou.

25. 01. 2015 08:39

Napište komentář...

24. 01. 2015 19:00

Prosím o radu. Dělám si doma z čerstvého mléka z automatu (takže asi plnotuk) domácí "farmářský" sýr. Mám ho moc ráda a občas bych si ho chtěla kousek dát, ale v databázi potravin není a vůbec nevím, s čím by mohl být podobný - jak si ho zapsat. Díky.

24. 01. 2015 13:53

renka: Proč to nejde bez zapisování? Protože pomalu sklouzáváme k o něco vyšším příjmům, nejsme na sebe tak přísní a dáme si i něco navíc bez pocitu hladu, jen pro chuť. Zapisování je psychologická záležitost a vracíme se k němu v období silné vůle zvrátit přibírání na váze. Když zapisuji, dám si pro chuť jednu buchtu a netroufnu si zapsat dvě, protože vidím, co to udělá s příjmem a semaforky. Když nezapisuji, další buchtu toleruji. Tak se postupně rozjíme, plíživě nabíráme a většinou se nám už nepodaří návrat k nejnižší dosažené váze při prvním velkém hubnutí a udržování se Sebekoučinkem. Potom je důležité stanovit si reálný cíl udržet alespoň větší část zhubnutých kil a nepřipustit jojo efekt.

24. 01. 2015 13:32

necklinka: Zvyš si příjem na kartě Nastavení na 6000 kJ. Stačí snížení příjmu oproti minulému o 2000 kJ a hubne se. V hubnoucím režimu budeš mít vyšší podíl bílkovin. Zapomeň na obžérství sacharidů. S nimi teď budeš šetřit, ale nevynechávej je. Večeře mívám studené, záleží na zvyku, chuti a času. Vhodné jsou různé tvarohové pomazánky s rybou nebo zeleninou. Když si dělám rybí pomazánku, používám odtučněný tvaroh. Z uzenin jen šunku, sýry do 30% tuku. Vhodné je doplňovat večeře zeleninovými saláty a večeřet nejpozději 3 hodiny před spaním. Máš-li pocit, že ti malá odpolední svačina (nejlépe bílkovinná s kouskem zeleniny) nestačí, přidej si k ní něco od večeře a zmenši večeři.
Přeji zdárné hubnutí.

23. 01. 2015 08:04

Pardon, chtěla jsem říct co na svačiny a večeře. Děkuji :) Pavla

23. 01. 2015 08:03

Ahojte, mám za sebou 4 týdenní cyklus, "Žít zdravě" s doporučeným příjmem 8000 KJ. No abych pravdu řekla, bylo to trošku obžérství :D ale náramně jsem ti to užívala :) na váze +- 0 kg a v cm stejně, za to jsem se naučila papat hezky pravidelně. Pořádně snídat, ovoce pravidelně na dopolední sváču (a to jsme ho moc nekupovali a teď ho jí i přítel). Zjistila jsem podle přehledu, že bílkoviny jsem zvládala, příjem tuků měla o něco nižší než bych měla mít a sacharidy naopak vyšší a to o dost.... Teď jsem najela na 8 týdenní program Chci zhubnout a příjem mi srazili z 8000 na 5500 Kj. Tak doufám že nebudu hladovět. Příjem bílkovin si však skoro celý vyčerpám na oběd (chodím na meníčka, ale vybírám to nejmenší zlo, radši si připlatím) poraďte co na svačiny a obědy ? Děkujííí :) Pavla

22. 01. 2015 22:51

Napište komentář...

22. 01. 2015 14:18

Poslední dobou často bádám nad tím, jak je možné, že sebekoučink tady tak funguje. Když si řeknu, že budu hubnout bez zapisování, nezhubnu. A to mám tentokrát nasazeno 6.800 Kj, což je tolik, že se dosyta najím a ušetřím nějaký sacharid i na večerní víno. I poměr bílkovin a tuků se mi daří mnohem líp držet, než v začátcích programu. I když bílkoviny mi dají zabrat, zachraňuje to tvaroh.
Zhubla jsem před 10 lety 15 kg i za pomoci STOBu a teď jdu do sebekaučinku, když váha přeleze tolerované maximum, a pak se zase rok dva držím, ale úplně neudržím. Bez tohoto programu bych už měla pomalu ty kila zpátky.
Ale stejně mi není jasné, jak je to možné a proč to nejde bez zapisování a semaforků. To není jen tím, že člověk gramáž a složení od oka úplně neuhlídá!

22. 01. 2015 12:50

Tak jsem se dnes po týdnu poprvé vážila a -2kg! Skvělá motivace.

18. 01. 2015 07:04

gitus: Potřebuješ-li opravdu zhubnout víc kg, nahraď Musli ovesnými vločkami v různé úpravě. Bujóny určitě nekonzumujeme v neomezeném množství. Do polévek ho pro chuť přidávám.

16. 01. 2015 10:55

Gitus - s tou "zdravostí" mysli je jen masáž, obsahují moc tuku. Ale marketing je marketing ;)

16. 01. 2015 06:47

Začala jsem včera a hned dneska u snídaně šok - miska mysli emco (100 g) mi "sežrala" třetinu denní dávky energie. Prozkoumala jsem tedy všechny potraviny a další překvapení: potraviny, o kterých jsem si dosud myslela, že jsou zdravé, jsou nevhodné, naopak takové jedy jako instantní bujóny, masox, maggi apod. jsou mi doporučovány téměř v neomezeném množství. Asi to bude tím, že jsem jako prioritu zvolila "zhubnou" a ne "jíst zdravě" :-( Z toho vyplývá - vynechat mé oblíbené Müsli, ale na bujóny určitě nepřejdu :-). Budu hledat jiné cesty...

07. 01. 2015 14:20

Ahoj, já potřebuju zhubnout 22 kil, ted jsem se vrátila ze svižné procházky. tak pa, zdravim všechny

07. 01. 2015 09:08

Já jsem tu taky nová, ráda bych nějakou parťačku na hubnutí. Je tu někdo, kdo potřebuje zhubnou aspoň 10 kg a hlavně pomalu a nastálo? Ráda bych se přidala.

06. 01. 2015 17:46

Ahoj, jsem tu nová. od 7 hodin průběžně koukám na tyto stránky, začala jsem s jídelníčkem a rozpohybovala jsem se cvičením. Mám před sebou kus cesty k dobré postavě i pocitu. Tak papapa.

10. 12. 2014 15:05

Ahoj Katule, dovolím si tykat, protože je to tu zvykem. Zaprvé, sportuješ, cvičíš? Můžeš mít totiž malý příjem, pokud se hýbeš, ale pohyb jsi nezadala do nastavení (to uděláš ve svém sebekouči, v nastavení, kde je okýnko pro pohybovou aktivitu). Druhá věc může být problém objemu jídla: máš dost zeleniny, která tě zaplní? Pomoct si můžeš teď v zimě třeba polívkami, ke svačině je toho hodně, a přitom energeticky nízko. Dotřetice, máš dost bílkovin? Bílkoviny zasytí lépe. A za čtvrté, je těch sacharidů dost? Vím, že na tak nízkém příjmu si nemůžeš moc vyskakovat, ale snaž se mít těch "dobrých" sachrů dostatek, tělo je taky potřebuje. Hlad můžeš mít první dny, pokud jsi předtím třeba jedla hodně, ale neměl by trvat dlouho a není běžnou součástí. Vejdeš se na svačinu s jogurtem A TAKY kusem ovoce? Aby toho bylo víc a byly tam jak sacharidy, tak bílkovina. Nebo tvaroh a kousek ovoce či zeleniny. Máš taky dost tuků? To je další věc, která má vliv na zasycení.

10. 12. 2014 14:38

Dobrý den všem, jsem tu v podstatě nová. Podle sebekoučinku jedu druhý týden + jeden navíc s hlídáním KJ a "dietním" jídelníčkem. Zatím hubnu, takže si nestěžuji, ale problém je v tom, že mám pořád strašný hlad, hlavně mezi hlavními jídli, a to i přes to, že jím 5x denně. Nemáte někdo nějaký tip? Hlídám rozmezí 5000-6000 Kj a svačiny typu jogurt nebo zelenina či kus ovoce na mě moc nezabírá. Zobu do toho i něco na "zaplácnutí" žaludku, ale hlad mám mezi hlavními jídli pořád a svačit pečivo nemůžu kvůli příjmu sacharidů. Má někdo nějaký nápad co s tím? :) moc děkuji

09. 12. 2014 18:35

To zabika - asi rozdělit jídlo na šestkrát a jíst druhou večeři.

09. 12. 2014 09:47

Dobrý den, prosím o radu... Vstávám ráno ve 4:45 a spát chodím ve 23:00, jak si mám rozložit dávky jídla, aby to fungovalo? Ráno zvládnu max.Actimel a snídám až v práci v 6:00, svačina v 9:00, oběd ve 12:00, svačina v 15:00, večeře v 18:00. Časy jsou orientační a za ideálních podmínek, stává se, že jdu spát hladová. Předem moc děkuji Milena

05. 11. 2014 20:35

Jako záchranáře používám kysané zelí,naložili jsme ho jako každý rok a už je hotové a moc dobré...

04. 09. 2014 08:40

sayonara: take zacinam a se sacharidy bojuji kazdy den, aby se rozsvicely zelene:-) ale kdyz si budes planovat jidelnicek den dopredu tak to ukocirujes a rekla bych ze casem to pujde samo az si to trosku osvojime:-) to trosk

01. 09. 2014 21:42

Máte/měli jste taky za začátku problém nepřekročit sacharidy? Mě až skoro překvapuje, že nejdu pod 150% a to nejím žádné umělé sladké a pečivo - to je u mě ohromná změna proti dřívějšku. Třeba včera jsem měla k snídani rýžovou kaši bez cukru, pak k obědu pilaf z cizrny, k večeři salát z červený čočky, mezi tím zeleninu a dva kusy ovoce a sacharidy byly někde na 180%...

31. 08. 2014 21:55

ladybel: Budeš-li mít hlad každý večer, zvyš si denní příjem o 500 kJ. Hlad zaženeš krátkodobě nekalorickým nápojem nebo si vezmi kousek nízkotučného sýru nebo jiné bílkoviny. Ta zasytí na delší dobu.

31. 08. 2014 21:32

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte tip na nějaké "dobré" záchranáře, když přijde navečer hlad a tabulka je plná :) Dneska jsem zakousla kyselé okurky, máte i jiné tipy? :)

26. 08. 2014 08:56

Ahoj, připojila jsem se k sebekoučingu. Je pro mně docela překvapení, že jsem jedla hodně tuků (zejména ořechy jsou fakt nebezpečné...). Je dobré vidět to před sebou, člověk se může od toho odpíchnout a dodat, co v jídelníčku chybí.

14. 08. 2014 21:47

To alka54 jsem podobný případ, loni mi zjistili DM2, asi to byl dárek k padesátinám.K tomu zvýšený cholesterol, triglyceridy, ostatní sledované hodnoty většinou na horní hranici normálu. Váha se mi plíživě zvyšovala o kilo, dvě za rok až to "najednou" už nebylo dvojciferné číslo. Všichni doktoři na mě hulákali, že mám zhubnout, JAK nikdo neporadil a vlastně ani neměl zájem. Příkladem může být moje praktická doktorka - když jsem za ní přišla, že tloustnu snad i z vody, tak mi změřila tlak, poslala mě na odběr krve, EKG, zkonstatovala, že mi nic není a dala mi leták merrylinky (už je to pár let), no. Loni jsem byla poslána k diabetoložce, ta mi sdělila, že jsem takový typ - jako lovec mamutů bych přežila každou zimu, neboť moje tělo využije vše k uložení tuku. A prý nezhubnu i kdybych se na hlavu stavěla. Předepsala tabletky na DM, dostala jsem rámcovou dietu. Po půl roce jsem zhubla 22 kg, za další půlrok dvě kila přibrala. Tělo už nechce nic pustit, prý mám rok udržovat váhu a pak ještě zkusit něco shodit.Za ten rok se mi laboratorní hodnoty vrátily do normálu, ve většině ukazatelů i na spodní hranici normálu. Cholesterol klesl ze 6 na 3.9, ranní glykemie z 8.1 na 5.7. Tělu se asi hodně ulevilo. Přeji úspěšné hubnutí, i v tomto věku se to dá.

14. 08. 2014 10:41

Našla jsem tyto stránky a jelikož mám víc kil než bych měla mít,zjistil se u mě diabetes 2 typu,měla bych proto něco udělat,abych se cítila líp,dříve jsem problém se schozením kil neměla,až po padesátce,to mě šla kila né rapidně,ale pozvolna nahoru.A to bydlíme v kopci.

30. 06. 2014 21:39

Jasně, přeskočit v hlavě může každému i nám:-)))). Ale tady jsem četla, že si vůbec nemáš připouštět, že znova ztloustneš. Když si to prý říkáš, tak se to i stane. Tak že , žádný jo-jo efekt nebude a hotovo!!! Já tentokrát tvrdě vyhazuji věci, které jsou mi velké. Zrovna zítra budu dělat čistku v šatníku a vše jde do charity.Tentokrát poprvé žádné velké rifle apod. nebudou čekat v záloze ve skříni!!!

30. 06. 2014 21:26

Já mám přece jenom trochu obavy, protože já jsem i při předchozích hubnutích byla v pohodě, neměla chutě, jedla celkem správně, hýbala se, všechno v pohodě - a pak mi vždycky přeskočilo v hlavě a všechno šlo do kytek... No, ale budu optimista, tentokrát to určitě dopadne dobře:-)

30. 06. 2014 20:14

Zuhan. Nejsi tady sama recidivista:-). Já to mám taky tak, zhubla jsem už asi "stokrát". Ale tentokrát mám fakt pocit nebo spíš přesvědčení, že to dám. Hubnu tady přesně 5 měsíců, pěkně pomaloučku, v klidu. A hlavně mi nic nechybí, nemám nezvladatelné návaly chutí. Prostě jsem spokojená:-)))))!

30. 06. 2014 19:59

A znovu zeleno, jen ten zatracený pohyb mi to narušuje:-)

30. 06. 2014 07:59

Dík. Zatím se mi ty semaforky podařily jednou, tak je co zlepšovat:-). Jinak já jsem zkušený hubnoucí, takový ten typický příklad toho, že není až takový problém zhubnout, ale váhu udržet. Ale vždycky věřím, že tentokrát to bude naposled.

29. 06. 2014 21:40

Zuhan: Vítám tě tady. Jsi šikulka, když máš po týdnu semaforky zelené:-))). Moc ti přeji, aby se ti dařilo a pohyb přidej,až to půjde, hubnutí pak jde lépe!

28. 06. 2014 20:09

Ahoj, všechny zdravím, jsem tady nová:-) V pondělí jsem se vrhla na sebekoučink a dneska se mi konečně podařily všechny semaforky zelené! Tedy kromě pohybu, jelikož můj momentální zdravotní stav mi umožňuje tak nanejvýš sedět a i při tom se cítím mizerně. Ale jakmile budu fit, zapracuju i v tomto směru. S mými 117 kily to bude třeba.

14. 06. 2014 12:50

Já když jedu na cestu na cestu a nemohu si uvařit, tak jsem se naučila dělat sebou zapečené tousty 4 plátky 30g sýra 30g šunky trochu másla asi 6 g podle toho jak mi vycházejí semaforky a zelenin. salát. Ale jestli to máš takhle každý den, tak mít furt tousty je blbost.Oběd mívám okolo 2000 kj,(celkově mám příjem 7000kj) nespletla ses s těmi 600kj?Já obědvám kolem 13.00, tak co si vzít jídlo připravené sebou do práce a když skončíš tak se naobědváš, když jedeš domů až ve dvě?

14. 06. 2014 11:47

Ještě dotaz: Když jsem do 13 hodin v praci a ve14 hodin jedu vlakem pryč tak jak vyřešit oběd. Co si mám koupit aby byl oběd do 600 kj nebo do 500 kj. Dokáže mi někdo poradit?

13. 06. 2014 14:52

Terezik -Když chceš poctivě zapisovat, musíš jídlo vážit dopředu, takže jednotlivé suroviny např brambory 150g, cibule 20g atd, kuřecí maso bylo smažené, vařené ? musíš napsat vše co jsi k přípravě jídla použila i tuk, olej atd .Pití - pokud jsi měla vodu tu najdeš v jídlokoučinku, pokud nějakou ochucenou vodu, tak opíšeš z obalu KJ a B,T,S a přidáš jako vlastní potravinu.

13. 06. 2014 14:41

Když jsem dneska měla lehký bramborový salát s kousky kuřecího masa tak jak si to zapíšu do jídelníčku? A pítí se píše kam ? Děkuji jsem tu nová

12. 06. 2014 14:37

Já bych všechny tyto "guruy" brala dost s rezervou, pro ně je to hlavně byznys a zdroj obživy. Zodpovědnost žádná, když to nebude fungovat, tak se to okecá, že každý jsme jiný, nedodržoval jste přesně (třeba nekonzumoval v orosené trávě za svitu měsíce den před úplňkem)...případně doporučí nějaké naprosto neškodné a úžasně účinné doplňky stravy (třeba na doplnění bílkovin nebo minerálů).
Pro martina-hh - máme doma vločkovač a vločkujeme si sami za studena a za sucha :-) a také si sami meleme celozrnnou mouku.

12. 06. 2014 13:24

Když to vezmem do detailu tak ani konzumace vloček není zcela košer poněvadž hydrotermické průmyslové vločkování = změny struktury škrobů, proteinů, tuků .... ztráty vitamínů, minerálů, enzymů atd. atd. :-)

12. 06. 2014 12:17

Ach jo, zase Jermářová a šílený doktor, který má alergii na pšenici a dělá z ní strašáka pro všechny....

12. 06. 2014 06:40

Nezpracované zrno je též zapovězeno? A co špalda, kamut, dvouzrnka? Zaplaťpánbůh existuje spousta jiných obilovin, právě si tu ke snídaní dlabu oves bezpluchý, má příjemně měkké zrno že jej není třeba nijak upravovat :-)

11. 06. 2014 20:24

Nejezte obilniny? Nejezte luštěniny? Nejezte mléčné výrobky?

11. 06. 2014 14:39

dolezal1: Koukala jsem. A sacharidy nahradím čím? Jen ovocem?

10. 06. 2014 11:46

Mummi, to je asi ta potíž, že jíš málo a tělo šetří ;). Může se zdát, že to množství jídla je k nesnězení...ale ono to funguje, je ale možné, že ze začátku kilo, dvě přibereš, pak tělo zjistí, že má všeho dostatek a začneš hubnout.

10. 06. 2014 08:02

ahoj snaž se dodržet vypočítané kalorie a uvidíš že váha se hne

08. 06. 2014 18:07

Ahoj všem, jsem tu prvně. Dnes jsem si dělala registraci a vypočítalo mi to 7200 cal na den. Což je strašně moc.sem si poctivě zapisovala a přesto, že sem měla pocit, že žeru jak protržená tak sem stále pod 5000 :(. Mám pár zelených semaforků za pití, pohyb,SAFA a zeleninu. Jinak sem prudce v červených . A největší peklo bylo zapsat polívku k večeři. Každou surovinu zvlášť pak dělit porcí... Uf to byla fuška :)) Jím a hýbu se každý denobdobně. No někdy jím ještě míň. A jsem jak koule. Tak doufám, že když dotlačím to jídlo tak se nastartuju. A nevíte jestli by se někde nedal stáhnout nákupní seznam. Děkuju Jana

08. 06. 2014 15:24

Děkuji všem za rady, zkusím změnit trochu jídelníček a uvidíme :)

08. 06. 2014 09:41

já se sem vrátila po roce a zjistila jsem, že je tu spoustu novinek, takže po večerech nedělám nic jiného, než je studuju :)

07. 06. 2014 23:27

evanovik: Doporučuji Ti zkontrolovat si nastavení, možná máš větší výdej než jsi si zadala a tělo si žádá své, tj. máš chutě. Já mám zkušenost, že správné nastavení a dodržování zelených semaforků v mém případě naprosto odbourává chutě na cokoliv jiného, než mám naplánováno v jídelníčku. Podotýkám, že i teď v období jahod, mám jahody v jídelníčku, abych si je užila, protože je miluju.

07. 06. 2014 22:25

evanovik: Já jím v podstatě co ostatní členové rodiny, jen menší porce a to i o víkendu. Je pravda, že jsem celkově jídelníček odlehčila, na což rodina zareagovala pozitivně. jen když dělám něco smaženého, tak já si udělám přírodní nebo grilovanou verzi. Ze začátku sebekoučinku jsem nevařila ani nepekla jídla, na kterých jsem ujížděla a asi bych pak hřešila. Nyní ( po 4 měsících) můžu uvařit nebo upéct cokoliv a v pohodě se uhlídám. Asi to chce čas a zvyknout si....

07. 06. 2014 17:55

Ahoj, potřebovala bych pomoct, jak se mám zbavit chutí přes víkend? Přes týden si vařím sama, jídelníček dodržuji, ale o víkendu mám prostě chutě na sladké, hlavně na buchty atd.. Poradíte někdo?

02. 06. 2014 21:48

aVěruš je super že máš kamarádky které s tebou chtějí chodit. Já nikoho k sobě nesehnala a tak jsem se naučila chodit sama

02. 06. 2014 21:46

ahoj vemaka no neboj sama večer nikam nechodím když tam nejsou lidi,já začínám zvyšovat procházky ráno a večer cca 12km na jednu procházku .Takže uvidíme jak to půjde ale naučila jsem se že pokud mě bolejí nohy tak se obléknu a jdu je rozchodit a pak nebolejí .

01. 06. 2014 13:16

Ahojky,valeoo.Jituško.díky za přání.Já už v práci chodím 7,8 km.denně.Včera jsme byli s kámoškou.na celodenní túře.Kámoška měla v plánu dnes Průhonický park.Ale začali ji bolet žíly.A tak asi budu něco dělat doma .A hlavně buď opatrná.Jámám špatné zkušenosti,v metru mně už okradli.A lidi na ně koukali a nikdo nepomohl v pravé poledne.Hezký den !!

30. 05. 2014 23:53

jinak vemaka přeji skvělí víkend

30. 05. 2014 23:52

no taky mi občas váha stojí ale důležité je že nepřibírám. A stáhla jsem si krokoměr do mobilu tak budu zítra zkoušet zda bude fungovat a nebo lhát .No tím že je večer už dlouho světlo tak chodím domu i po denní směně ,dělám od 7-19.hod a od podzimu do jara je už tma kolem 20hod a já chodím lesem tak se bojím .Ale přes léto to bude super cestování

30. 05. 2014 23:45

Ahojky,valeoo mám semaforky také zelené a moc se to nehýbe.Ale už jsem v práci,a chodím denně tak 6km i více.Krokoměr teď trochu zlobí.Snad se to hne.Hezký večer!

30. 05. 2014 23:17

jedu podle semaforků a zatím mě to baví,mám je stále krásně zelené.Tím že si zapisuji co jím tak jsem se naučila i sledovat složení daných potravin .

20. 05. 2014 18:40

Měla jsem blbě nastavený pohyb ( díky Kačko), teď mám 5200 kJ ,to se nacpu :-))) Ale aspoň ty semaforky budou víckrát zelené :-)

20. 05. 2014 09:06

Mě to také spočítalo 5000 Kj a přiznávám, na tuto hranici jsem se za 3 měsíce dostala jen jednou, většinou jsem na 5100 až 5300 Kj. Níž pod 5000 bych určitě nechodila, je to risk se zdravím (teda myslím si to). A docela bych otipla, že další návrh od výživové poradkyně bude nějaký potravinový hubnoucí doplněk, kterého je dealerkou ... Třeba ne, ale mám s tím bohužel smutnou zkušenost :-(

19. 05. 2014 20:25

Jsem tu 3 měsíce a nezhubla jsem nic.Měřím 160 a vážím 61.Stejně bych chtěla aspoň 3kg dát dolů.Hodně tady čtu, jak to všem jde,měla by to být otázka měsíce a já pořád nic.Mám hodně tuku kolem břicha.Přidala jsem i na pohybu, chodím rychlou chůzí,mám cca 10000 kroků denně.

19. 05. 2014 19:59

zdenula75-Pod 5000 kJ určitě nechoď, to je fakt málo. Já začínala tady hubnout na 5100kJ,ale většinou jsem měla příjem kolem 5300kJ. Teď v druhém cyklu jsem si nastavila 5500kJ a taky trochu překračuji, ale hubnu dál. Zkus rozhýbat metabolismus, hezký blog o tom má "nikola" a jmenuje se Jak "nastartovat" metabolismus.

19. 05. 2014 19:36

a máte správně nastavenou pohybovou aktivitu?

19. 05. 2014 18:21

Mě to taky spočítalo 5000 kJ :-( Ale stejně to kapku překročím,prostě se do toho nedá vejít, umřela bych na hlad :-(

19. 05. 2014 16:49

zdenula75, prosím Tě kolik měříš a vážíš? 4500 kJ je příjem batolete a dost se nedoporučuje jít pod hranici 5000 kJ, jaký máš bazální metabolismus? Hele já jednou zavítala do obeziotologické ordinace, dali mi jídelníček na 4700kJ jenže to nešlo vydržet, hlad jsem měla, šílený chutě, protivná jsem byla i sobě, unavená a po měsící jsem shodila 3kg. Vymněnila jsem je za STOB a mám 6700kJ týdně hubnu 0,8-1,3kg nemám hlad ani chutě, konečně mi jde se hýbat, mám energii. Nakonec jsem zjistila, že ač jsem tlustá tak jsem podvýživená.

19. 05. 2014 16:38

Váha mi stojí, centimetry také.Mám nastaveno 5000KJ v sebekoučinku a bylo mi řečeno výživovou poradkyní,že mám příjem snížit o 500KJ.Co si o tom myslíte?

19. 05. 2014 15:09

vemaka- Drž se! To nevadí,že váha te´d stojí, ona se potvora určitě hne směrem dolů, jen to chce vydržet. Můj pohyb dnes bude makačka na zahradě- to se taky počítá:-).

19. 05. 2014 14:12

vemaka:
Odpověděla jsem ti na zeď. I ostatním nováčkům doporučuji k přečtení můj poslední blog o archivaci.

19. 05. 2014 14:09

mado1:
Doporučený příjem ti spočítá Sebekoučink. Odhadem by to mohlo být pro hubnutí při tvých parametrech asi 6200 kJ. Zpočátku si jídelníček plánuj zápisem do Sebekoučinku na celý den dopředu. Zapisovat až po konzumaci je pozdě, to už nenapravíš.

19. 05. 2014 06:29

vemeka-no je škoda že kulháš ale věřím že to dáš .jsi skvělá a pokud vydržíš tak váha se určitě hne

18. 05. 2014 23:12

Ahoj Mado. Mám BMI 29 a chci zhubnout 8 kg za 2 měsíce. Jedu na 5.000 Kjoulů. Zkus to. Třeba ti to bude vyhovovat a budeš hubnout. Já teda hubnu. Hodně jím odtučněný tvaroh,bílou kávu,celozr.rohlík ale jen 1/2 na jedno jídlo,libové maso nejvíc 20 dkg denně v syrovém stavu a vajíčka. Rajčata,okurky,zelí peking.nebo kysané.

18. 05. 2014 23:04

valeoo,kuhnj- omlouvám se,že píší tak později.Jste super ,že mi tak radíte.Držíte mně nad vodou.Stojím na váze!!! Teď mne bolí noha až kulhám.Vzhůru zítra snad bude lépe!!!!!!!!!!!!!!

18. 05. 2014 11:36

Mado, příjem nazávisí jen na výšce a váze, ale je závislý i na věku, pohybové aktivitě (nevím, jakou jste si zadala), zda jste už vícekrát hubnula....

18. 05. 2014 08:29

Dobré ráno, jsem tady nová a pořádně jsem se tu ještě nezorientovala. Možná dávám dotaz do špatné rubriky, za což se omlouvám. Obracím se na Vás s velkou prosbou. Nutně potřebuji shodit 8kg, ale bohužel nevím jak si při mých hodnotách přesně nastavit denní příjem KJ. Navštívila jsem nutriční poradkyni, bohužel jsem ale natrefila na paní, která mi předepsala různé koktejly, prášky a tak podobně, což jsem nechtěla dodržovat, tak jsem tam přestala docházet. Před 10 lety jsem chodila na kurz STOBu v Plzni, bylo to super, skvělé výsledky, šla bych opět, ale z časových důvodů to nezvládnu. Můžete mi prosím poradit, kolik KJ/den při váze 78ky, výšce 170cm a dle poradkyně BMI 2510kcal ?Bohužel moc cvičit ze zdrav. důvodů nemohu. Dle kalkulačky mi vychází 10500KJ, což mi přijde hrozně moc. Předem moc děkuji.Martina

17. 05. 2014 21:06

vemaka-ahoj a omlouvám se že píši tak pozdě. Bohužel sama jsem přišla o první týden a nevím čím to je. Vše jsem udělala jak jsem měla a bohužel 3 kila mi ze stránky zmizeli .Takže ti v tom sama neporadím .Ale pro svoji jistotu si každý týden před vážením uložím vše do PDF aby se mi to neztratilo. Sichr je sichr

17. 05. 2014 20:29

vemaka: Pochopila jsi to dobře, archivovat určitě až po ukončení cyklu:-))).PDF asi fakt stačí každý týden. Ať se daří!

17. 05. 2014 19:53

Tak mám do PDF uložit až za týden ano?Archivovat až po skončení cyklu?Pochopila jsem to dobře?Díky za trpělivost děvčata.

17. 05. 2014 15:43

vemaka - na stobu mám celkem třetí cyklus a ukládám až po skončení. Pak se můžeš kdykoliv podívat na své pokroky, jídelníček, váhu.....

17. 05. 2014 15:29

vemaka: Čauky, já si ukládám do PDF každý týden. Ale první cyklus jsem si taky neuložila do PDF a po dokončení mám kompletní cyklus uložený v záložce (nahoře vpravo v Sebekoučinku)Přehled cyklů,ale podrobnosti a jídelníček z jednotlivých dnů je fuč.Proč se ti ale ztratilo prvních 14 dní to nevím, to se mi ještě nestalo. Třeba víc poradí valeoo.

17. 05. 2014 09:46

valeoo-Ahojky koukám,že jsi taky ranní ptáče.Mám prosbu můžeš poradit,Jak teda mám ukládat ty data,aby se mi neztratila jako teď těch 14dnů.Bojím se se pomalu na ten počítač šáhnout.Možná mi to vysvětlit polopaticky ?Když tedy skončím den mám to uložit do PDF?Nebo Až týden ?Učím se to za pochodu vše i počítač.Jsem hold starší.i když se tak necítím a jsem pořád mezi mladými ráda.Děkuji za Tvůj čas.Hezký den!

17. 05. 2014 04:42

a pokud něco nového zařazuji do jídla tak si o tom i přečtu info.Hodně věcí je nových a nebo se to dělá jinak než si myslím .A o tom to je přemýšlet o jídle jako příteli a né nepříteli po kterém kyneme

17. 05. 2014 04:40

veselinek-pokud napíši že něco nejím nebo naopak jím tak je to pouze moje volba a můj názor. Bohužel v dnešní době je ve všem tolik chemie až je to hrůza. Taky jsem jedla vše -salámy,saláty,pečivo,maso,pila alkohol ,sýry s příchutěmi . A není to tak dlouho co jsem jezdila do německa pro ochucené tvarohy které tam mají úžasné. A tím že si počítám kalorie tak i přemýšlím co do sebe pustím .Já vím že není nic kvalitního ovoce-zelenina-maso-mléko .Ale my s tím nic neuděláme i kdybychom si vše pěstovali doma (příroda je tak zničená že kontaminace je všudypřítomná ).A jako vegetariánka hledám vše co není s různými příchutěmi a je alternativa živočišných bílkovin ,nebo abych tělu dodala potřebné látky o které je ochuzeno masem .A tak proto když napíši svůj názor co jím tak je to moje cesta a né abych někomu říkala co má jíst. Přeci když napíši že jím seno tak vy ho nebudete jíst semnou (přitom vaření v seně je skvělá věc dokonce to ukazovali i v televizi )

17. 05. 2014 02:03

Valeoo:, jdeš na to dobře. díky za názor taky.

17. 05. 2014 00:58

valeoo,díky za odpověď.Snažím se mít pestrý jídelníček.A dost se dá natrénovat to už vím.Před léty jsem jedla 2-3| chleby málo salámu,ale tvrdého .To už jsem se odnaučila.A tak musím i tvaroh!!! Dík

16. 05. 2014 10:02

VEMEKO-prosím jez co ti chutná ,to že mi nechutnají sýry a ujíždím na tvarohu je jen moje stránka jídla.Také jsem do nedávna jedla sýry ale čím více si čtu složení potravin tím více odkládám jídla dochucovaná umělými příchutěmi, a omezuji přísun soli .Ale je to moje cesta k jídlu. Ty si musíš najít svojí která ti bude vyhovovat a zůstaneš u ní . Nemůžeš brát co kdo píše za své zvyky co člověk to jiná chutˇ a jiný přístup k jídlu . Jídlem se nestresuj ,jídlo si máš vychutnat aby byl ten správný účinek

15. 05. 2014 23:06

Ano.

15. 05. 2014 22:59

Jasně veselinku, máš pravdu! Každý máme svoje chutě, svoje oblíbená jídla a tak to prostě je:-)

15. 05. 2014 22:57

Tučný tvaroh nevezmu do pusy, nikdy mi nechutnal !
A s kočkou si pochutnáváme na odtučněném. Tak a máš to. Každý má jiné chutě, ale dají se i vypěstovat.
Hlad je nejlepší kuchař.

15. 05. 2014 22:07

Martine, u nás ten hnus nevezmou ani psi ani kocouři. Bílkoviny se dají nahnat podstatně chutnějšími věcmi - rybami (filé i sardinky), šunkou, kuřecími prsy, libovým masem, cottage...

15. 05. 2014 20:50

Souhlasím s jummy, dlouhodobě úspěšná v hubnutí můžu být jen když se nebudu nutit jíst něco, co nemám ráda.Tzn,.pokud nemáš ráda tvaroh, můžeš jíst něco jiného, třeba jogurty, zakysané nápoje apod.Já teda sýry jím a docela často a Safu mívám také zelenou, i když ne každý den, tak dokonalá nejsem:-). Netučný tvaroh a nízkotučné tavené sýry taky nejím. Každý máme svoji cestu, která nám vyhovuje, což je fajn. Mějte se všichni krásně!!!

15. 05. 2014 20:37

Netučná tvaroh nevezmu do pusy....... tak to bych počkal až bude skutečný hlad protože to je nejlepší kuchař :-)

15. 05. 2014 19:20

jummy,já nemám moc nápadů jak tvaroh využít.Budapešť a jiné slané pomazánky opravdu moc nemusím.Sladké občas. Ale je fakt,že s tím tvarohem je jídlo zdravější.musím se snažit.Hezký večer.

15. 05. 2014 18:47

nada-tak jsem něco zkazila,psala jsem ti to na zeď.Tak jsem ztratila data za 14 dnů,ale nedá se nic dělat.To je moje blbost.Jak jsem to mi to stalo ještě teď nechápu.Ach jo?,,

15. 05. 2014 18:43

Vemaka, nechápu, proč se stresovat něčím, co nemám ráda. Netučný tvaroh taky nevezmu do pusy, dám si i sýry tučné, omezím ten den jiné tuky, ono se to občas nezblázní, když se překročí SAFA. I oranžová je pěkná ;)...

15. 05. 2014 18:30

valeo,díky za radu,tak mám sýry odbourat?Asi jen tvaroh na všechny způsoby ano? to je pro mne docela hrůza.Musím bojovat sama se sebou,když chci výsledky.Tak mně drž pěsti a já Tobě!!!

15. 05. 2014 00:19

vemeka-ahoj tak koukám Nadˇa ti odpověděla podle tvých tabulek .Super. Safu mám vždy zelenou a bez potíží-nejím sýry ani tavené ,plátkové -pouze čistý tvaroh. N ejdřív se dej dohromady zdravotně a pak to půjde vše

15. 05. 2014 00:07

Vemaka:
Míry se zadávají měsíčně. Můžeš je doplnit, dokud nezadáš a neuložíš další týdenní váhu. Pak musíš zase počkat až do týdne, kdy se ti otevře rozšířené zadávání s mírami.
Problém s body za snídani jsem ti napsala na zeď. Klikni si na Moje stránka a zadej Zobrazit jen zprávy. Komentář od valeoo k tvému bodovému problému nebyl správný, protože nevidí do tvých dat. Kromě toho součet procent za den musí být 100, nikoli 85. Naďa

13. 05. 2014 10:20

valeoo-ahojky, můžeš mi poradit?Když jsem si na začátku dělala nastavení nedala jsem míry.Teď mi to už nejde?co s tím ?Můžu je dát aspoň dnes? Dík Semaforky mám zelené,akorát safa mám oranžový ,ale je to fuška..Jak jsi na tom ty?A zatím ten výdej oranž.A le to je ta nemoc.Děkuji a prima den!!

10. 05. 2014 11:24

vemaka mi už přátele jsme

10. 05. 2014 11:10

mohu požádat o přátelství?

10. 05. 2014 10:30

to já taky

10. 05. 2014 10:24

Valeo-díky už jsem to zkusila.A pořád se učím něco nového dík

10. 05. 2014 09:18

JEDNODUŠE -najedeš na jídlokoučink,otevřeš si třeba snídani.Otevře se ti nabídky druhů potravin -je tam tmavo šedá část kde máš nabídku recepty stobu a jiné- najdeš si kolonku vlastní potraviny -otevřeš jí-máš tam nabídku Zpět k nabídce nebo přidat vlastní potravinu -rozklikneš a otevře se ti tabulka-potravinu kterou chceš zadat musíš zadávat dle tabulky na obalu (ale pozor na obalech se někdy píše jen procentualně složení ,pokud to nenajdeš na obalu tak si najedˇ na http://www.kaloricketabulky.cz/ a potravinu si tam najdi ) . zadáváš dle příkazů v tabulce

10. 05. 2014 09:08

Valeoo- můžeš mi poradit jak si mám přidat své potraviny do kolonky vlastní ?Dík hezký víkend !!!

08. 05. 2014 12:34

Sona, dá se přímo zadat "jiná pohybová aktivita" - zadá se čas a spotřebovaná energie 1kcal = 4.18 kJ

08. 05. 2014 11:53

já po dlouhé době začala opět cvičit na rotaně a orbitreku.Vždy před jídlem si cca 15-20min. cvičím

08. 05. 2014 11:49

Sona -každý pohyb se počítá .Je lepší se jít projít než ležet v posteli ,a je jedno zda po silnici nebo třeba na běžícím páse.

08. 05. 2014 11:47

Vemaka- taky mi trvalo než jsem přišla na styl tabulek. Je mi líto že první týden se mi neuložil. Po třech týdnech na stobu mám 5kg dolu. Vím že první týden šla jen voda a o to mi šlo. Je možná že i ty jsi ztratila jen vodu co tělo zadržovalo. ,proto tak velký váhový úbytek na začátku. Ale to je normální. Nevzdávej se a pokračuj jak jedeš a dokážeš to

08. 05. 2014 11:14

valeoo-ahojky,trochu jsem nato přišla,ale ty jsi mi vysvětlila,díky jsi prima! Dnes jsem po týdnu i když mám léčebný režim zhubla 3kg.Jsem nadšená!A to mám mnohem méně pohybu.Denně chodím několik km.Jindy když,jsem nemocná tak se spravuji ,protože se nehýbu,a moc jím.Já vím,že to už nepůjde tak snadno jsem recidivista,ale budu bojovat.!!!Díky

08. 05. 2014 09:37

Začala jsem pravidelně cvičit na přístroji Vacu Shape. Vždy půl hodiny na danou tepovou frekvenci. Chodím po rovině i do kopce. Protože mi pak přístroj na závěr ukáže spotřebované kalorie, zadávám si pohyb tak, aby mi vyšly stejné kalorie. Dělám dobře, i když uvedu jiný pohyb?

08. 05. 2014 06:22

VEMAKA-ahoj body se ti neudělají protože nesplnˇuješ procento na jídla .Snídaně má dělat 20% s denního přijmu, svačiny 10% s denního přijmu , oběd 30% ,večeře 25% .Taky mi bylo divné na začátku že bodyza pravidelnou stravu nemám .A zjištˇóvala jsem proč .Našla jsem tu článek o skladbě denního jídla a podle toho se řídím a funguje to .Napiš si jídlo na celý den ,v kolonce Zobrazit podrobnosti dne (nad semaforky) si zjistíš jak na tom jsi a budeš podle toho budˇ přidávat nebo ubírat. Zjistíš to hned při sestavení ,a ještě ráno udělej kontrolu v udělování bodů zda máš všechny body .Pokud né tak se musíš podívat co ti chybí nebo přebývá .Taky jsem to dříve neřešila ,ale mám ráda když mi přibývají body a tak jsem se to naučila používat

08. 05. 2014 00:43

Vemaka:
Podívej se na moji odpověď v tématu Hubneme po šedesátce. Kdyby problém přetrvával, zadej si mě jako lektora, podívám se ti na Sebekoučink.

07. 05. 2014 11:09

Valeoo /Ahojky,tak mám na dnes zelené semaforky,a jídlo je dobré!Ale když se dívám do bodú tak mi za snídaní nedává nic!!
Snídaně mi vychází 20 % ,body žádné!!Tak nevím co dělám špatně???Hezký den všem prima stobkám!!!

07. 05. 2014 10:57

lin18: Maso v databázi uvádíme vždy v syrovém stavu bez kosti, pokud jíte maso bez kůže, tak zapište maso bez kůže. Průměrné stehno váží cca 220 g, po odebrání kůže a kostí je to 140 g (v syrovém stavu). Tepelnou úpravou maso ztratí cca 1/3 své původní váhy.

06. 05. 2014 18:49

neomlouvej se informace hledám na netu ,taky bych to nevěděla. A klidně se ptej na cokoliv pokud budu vědět tak poradím

06. 05. 2014 18:42

Ty jsi fakt moje dobrá víla ,která umí hned poradít!!Já potřebuji pořád radit a tak promiň,že se na Tebe obracím.Jsi moc Prima!!!

06. 05. 2014 18:13

fresh nápoje určitě ano,jen si je musíš napsat do jídelníčku co do nich dáš a podle semaforu si to budeš kombinovat aby ti vyšli kalorie a pak procenta na dané jídlo .A vibrační plošinu nevím pod co dát ,15.minut vydá za 1.hod cvičení

06. 05. 2014 17:41

Dík za prima povzbuzení!LLéčím se a snažím vše nastudovat.A mám prosbu ,mohu si dělat fresh nápoje.?ovoce zelenina?a jak to počítat do semaforků !!Mám ještě dotaz jestli nevíte jak počítat vibrační plošinu /cvičení/valleo jsi prima

04. 05. 2014 12:28

děkuji vám za pochvali,do svého blogu jsem dala malou radu jak sestavuji svůj jídelníček.Doporučuji přílohy nevynechávat .Jidlo je pak mooc hladové a bez příloh fádní.Pokud nevíte u nějaké potraviny kalorickou hodnotu ,tak si do vyhledávače dejte potravinu a výpočet kalorii .většinou se mi ukáže kalorická tabulka s výpočtem kterou si zapíši do svého jídla. Bohužel skládání jídelníčku je dost velká fuška,ale je základ u toho přemýšlet a občas si přečíst nějaké články o potravinách. Dost se v tom dozvíte jaký mají přínos pro život a jaké věci vám to dá do těla.Ale bohužel se vše učíme celý život,pokud bychom vše věděli tak nejsme společně na těchto stránkách a nesestavujeme si jídelníček podle semaforu.Držím pěstě a věřte že máte v sobě tolik vůle a chuti se změnit že to dokážete.A nedržíme dietu ale měníme svůj životní styl .Z diety utečete kdykoliv ale životní styl si upravujete podle svých možností a nálady

04. 05. 2014 12:13

taky se snažím podle semaforků,dost to jde občas nevím co čím nahradit,ale je to boj

04. 05. 2014 09:56

evanovik: Jednoduchá rada, zachovávej vyváženost B-T-S :-))) Ale je pravda, že ten poměr večer by měl být spíš ve prospěch bílkovin. Ale není to o tom rušit úplně přílohy!

04. 05. 2014 08:54

Ahoj, nevím, jestli to sem patří, sestavuji si jídelníček, zajímalo by mne, zda si k večeři dáváte přílohy (brambory, rýží apod.). Někde čtu, že přílohy ano, někde zase ne. Jsem z toho jelen. Díky za radu.

28. 04. 2014 21:18

Pro valeoo: Máš můj velký obdiv - jen tak lehce konstatovat - mám 40 kg dole - klobouk dolů!A držím pěsti do dalších kil!

28. 04. 2014 06:17

Ahoj, měla bych dotaz k zadávání jídel do sebekoučinku. Za prvé by mě zajímalo zda např. kuřecí paličky nebo stehna udávájí čistou váhu masa nebo se bere i s kostí. A dále ...pokud upeču kuřecí stehna s kůží ale pak je jím bez kůže mám zadávat stehno s kůží nebo bez? Díky za odpovědi

27. 04. 2014 20:45

MAMACI-nemám časový horizont,tím že je to moje volba mého životního stylu tak na to nemám čas.Jedu na 50kg a není to lehké.Tělo je zvyklé na vše a musím dodávat nové věci abych tělo pracovalo

27. 04. 2014 20:14

sonavad: Před časem tu někde na toto téma proběhla diskuze a doporučovali tam skutečně uvádět pouze nové pohybové aktivity.

27. 04. 2014 19:25

Mamaci: to se mi nezdá, to bych tam měla nulu. Já jsem v pohybu byla pořád. Neučím se teprve teď sportovat. Já jen potřebuji správně odhadnout, kolik spálím nad bazální spotřebu. Protože ten pohyb na mateřské nějak neumím vtěsnat do žádných tabulek a lá "chůze rychlostí 5 km za hod". Ve Fitkoučinku je i "péče o dítě", ale opravdu nevím, jak s tím pracovat...

27. 04. 2014 07:37

sonavad: Tak mateřskou mám skutečně dávno za sebou :-))) Ale pokud jde o pohyb, tak si zadávej aktivity, které jsi zařadila nově, nakupování a pochůzky jsi pravděpodobně dělala i dříve, takže tělo tuto aktivitu již znalo.

26. 04. 2014 20:59

Nevím, kde se zeptat, tak to zkusím tady. Nevím, jak správně nastavit pohyb v Sebekoučinku. Jsem na mateřské. Ne vždy mám čas na "organizovaný" pohyb, ale "neorganizovaně" se hýbu celý den. Mám nastaveno 3-5 hod týdně, protože jsem to brala, jako že je to ten pohyb organizovaný, ale hýbu se samozřejmě víc. Nemám auto a už jen když spočítám nakupování a jiné pochůzky, tak je to dost času. Nevím, asi přidám kJ, protože někdy mám po večerech hlad. Na druhou stranu se nechci poddat nějaké mlsné. Doporučeno mám 8100 kJ při výšce 178 cm a 88 kg. Máte někdo z mateřské zkušenost? Díky za odpověď!

25. 04. 2014 08:19

valeoo: Máš můj velký obdiv, takto skromně konstatovat, že jsi zhubla 40kg!!!!!! Škoda, že Tvůj příspěvek je tady tak schovaný, byl by pro mnohé krásnou motivací. K jaké cílové váze máš namířeno a v jakém časovém horizontu? Fandím Ti :-)))

14. 04. 2014 08:52

ahoj pocit hladu v začátku hubnutí je normální jev, tělo chce dostat co roky dostávalo. Chvíli trvá než se srovná hladina cukru v krvi .Jen vydržte a ono se to srovná samo a tělo přestane s vámi bojovat. Když si uvědomíte čím jste ho roky krmily kolik cukrů ,tuků jste denně přijímali . A najednou utrum a nic. Kuřáci když přestávají kouřit mají ty samé problémy. A mě trvalo měsíc než se tělo usadilo ,a občas i zdravé mlsání pomůže v různých krizích. Najděte si pro sebe zdravý zdroj na mlsání-semínka,ořechy,100% čokoládu kdy si vezmete kostičku a budete ji cucat a vychutnávat .
já vážím právě 115kg z 155kg .jídlo mám nastavené na plný počet to je 9000-10000kj denně ,nechci ubírat na kaloriích .Bazální metabolismus vezme kolem 6000kj a na ostatní fungování mi zbývá cca 5000kj .Chodím hodně s holemi, mám práci u které jsem cca 10hod na nohou .Mám zkušenost že když jsem si ubrala kalorie tak moje tělo stálo a nefungovalo. Takže jezte hodně, často ale i se hýbejte a hubnout taky budete. A po pravdě jsou důležité centimetry než kila .VŠEM DRŽÍM PĚSTĚ A NEBOJTE SE ,POKUD VÁS TĚLO DOPUSUD NEZRADILO PŘI NEZDRAVÉ STRAVĚ TAK VÁS PŘI NASTAVENÉ ŽIVOTOSPRÁVĚ PODRŽÍ .Mějte rády sami sebe ale i své tělo,to vy si můžete za to jak vypadáte ,tělo jen reagovalo na váš život

14. 04. 2014 07:52

Akyna4 - Mám nastaveno momentálně 6200 kj . Měřím 168/ 81kg. Sebekouč. mi doporučil v druhém cyklu 5800, ale hubla jsem pořád stejně i při těch 6200(první cyklus) tak jsem si je v druhém cyklu navýšila jako v prvním a jde to !! Myslím že je to individuální, musíš se cítit dobře .Bazál jsem si nikdy neměřila, poslouchám semaforky :-)))

13. 04. 2014 23:15

Holky na kolik KJ máte nastavený sebekoučink?Přihlížíte i k hodnotám bazálního metabolismu?

11. 04. 2014 14:30

mamaci: ten luštěninami nabytý příklad byl pro někoho, kdo si nemůže přes den dát teplé jídlo a potřebuje to něčím nahradit. Já je tedy konzumuji několikrát týdně, ale spíš zase kvůli obsahu bílkovin (sám nejím maso a potřebuji to někde nahnat), třeba saláty dávám tak max jeden týdně.

Jinak je pravda, že každý si svůj způsob časem vyladí a i ho postupně obměňuje.

11. 04. 2014 13:13


Je mi 41 a nikdy jsem neměla větší problémy s váhou, jedla jsem s mírou a nikdy jsem neměla víc než 60 kg při 173 cm, vel. 38. Až ke konci roku 2012 jsem byla 100 dní v nemocnici a za tu dobu jsem se tam vyjedla čokoládama (klidně tabulka za den) a sušenkama navíc o 10kg. Nic mi nebylo, sotva jsem se vešla do vel. 40. Po příchodu domů jsem se to snažila schodit, ale šla jsem na to úplně špatně, jedla jsem třeba jen 2x denně. Chodila jsem na procházky z kopce a po rovině do Prokopáku asi 5km, ale to nestačilo. Takže se ještě 2kg přidaly a loni v létě jsem zahlédla na váze sedmičku na začátku. A tak jsem si řekla fakt už dost, tlustá bejt nechci. Přece si nebudu teď pořizovat nový šatník, vždyť mám plné skříně. Začala jsem jíst pravidelně po asi třech hodinách a pohyb jsem přidala na 10km za den a to i do kopce. Příjem do 5000 Kj. Kila se začala konečně odlepovat. Šlo to tak půl kg týdně v průměru. Občas se to na 2-3 týdny zaseklo. V létě jsem si hodně dělala ovocné dny. Asi po dvou měsících jsem měla dole 4kg a objevila sebekaučing. Je to moc fajn a baví mě to. Takže jsem si dala 2 2měsíční hubnoucí cyky a dalších 8kg mě opustilo. Na vánoce jsem si dala dárek, že jsem dohubla na svých 57 kg. Od té doby udržuju. Mám už druhý tříměsíční udržovací cykus. Pomalinku přidávám jídlo a ubírám pohyb. Doufám, že se mi to povede udržet, počítám s tím, že už se budu muset hlídat už napořád. Bojím se joja jako čert kříže. Nechtěla bych už tu 6 na začátku a 7 už vůbec ne. Bohužel co jsem tak různě četla, zhubnout se povede spoustě lidí, ale málokomu se to povede udržet.
Ještě přidám svůj základní jídelníček do 5000 Kj.
sn: 200g bílý jogurt 2,5%, 80g mysli sypané ovocné
sv: sušené švestky 50g, štráfek čokolády 17g
o: nízkotučný tvaroh 250g, granko 10g
sv: jablko
ve: kefír 200g
průběžně asi 500ml nízkotučného mléka do kafe
Bílkoviny a sacharidy mám na semaforku zelené, červeně mám málo tuku. Snad to tak moc nevadí. Mě to chutná a hlavně to funguje. Děkuju za Sebekaučing, je to dobrá pomůcka na hubnutí a udržování. člověk si může udělat jídelníček tak, aby chutnal jemu.

11. 04. 2014 09:19

DD, děkuji moc za odpovědi, rady a podporu. Budu se muset ještě moc učit. Ale je pravda, že mě to baví, zkouším ubrat, přidat....Poměry mi zatím dělají problém.
Mějte se. M.

11. 04. 2014 00:05

utauta: Jeden způsob je jak píše pavno. Já používám pro mne tzv. běžné jídlo. Jen vše striktně vážím a hlídám poměry BTS. Takže ráno chleba s něčím (B), svačina zelenina s vyšším obsah sacharidů (mrkev, jabko, banán), necchodím na obědy tak si dám celozrné pečivo s BaT a porcí zeleniny, svačina obykle jogurt, kefír, tvaroh, večeře je u nás teplá, ale menší poměrem než oběd tzn. maso/ryba+příloha+zelenina. Už jsem zvládla uhlídat poměry a nemám problémy - hubnu +- 1kg týdně, netrápí mne hlad ani chutě. To co popisuje pavno bych nebyla schopna dloudobě dodržovat. Luštěniny vařím taky pro pestrost jídelníčku, ale za základ považuji zeleninu, která dodá objem a zasytí. Nenutím se do ničeho, co mi nechutná a řeším to potravinami, které mi vyhovují. Přesto postupně přidávám i novinky do jídelníčku a objevuji nové chutě. Vylaďování jídelníčku beru jako hru a když pozoruji výsledky na sobě, tak je to hra, která mě skutečně baví. Každý jsme jiný a musíme si hledat svou cestu. Je to pracné jen zezačátku, ale po pár týdnech je to hra. Tak držím palce, ať se Ti daří !!!

10. 04. 2014 13:57

utauta:

Jestli je to max 3x v týdnu, snad by se dala ta teplá jídla dát i jen navečer, hlavně to mít kaloricky přes den cca vyrovnané a nenahánět to ve velkém před spaním. Studené se dají sebou zabalit vločky s jogurtem, sladký tvaroh co pečivo nepotřebuje, čistý tvaroh (ta vanička má 1000KJ a jako sváča to u mne postačí), saláty (luštěninové, masové), luštěninové pomazánky ke kterým pečiva stačí minimum, nějaká krájená kořenová zelenina na chroupání v autě.

PŘIKLAD (bez kalkulačky, takže možná velké oči, plus já se držím zvyku sacharidy ráno):

snídaně: vločky+bílý jogurt+ovoce (sacharidová bomba, ale v pět ráno bych ji potřeboval tuplem, dávám poměrem 40+80+100). Jestli snídáte ještě doma, tak můžete i teplou ovesnou kaši (vločky,mléko,banán, na to kokos, oříšky)

svačina: pečivo 50g (jeden pidi krajíc či tmavá houska) a k tomu třeba 100g cizrnové pomazánky (prostě velký objem té nepečivové porce)

oběd: brambor (luštěniny, kuskus, zelenina) + flák masa nebo jinak bílkoviny (tohle bez ohřevu nevím, ale zase to mají v každé restauraci). Pokud nebude šance na teplý oběd, tak třeba předpřipravit den předem salát, kde bude hodně masa, sýru, tofu, vejce, oleje, hlavně nic chudého.

svačina: bílkoviny (vejce, sýr, maso), k tomu max 50g pečiva nebo já k něčemu dávám jako přílohu ohřátou (mraženou) zeleninu zalitou oliváčem. Pokud na sváču už budete doma, tak si můžete dát nějaké větší teplé jídlo namísto nestihnutého oběda.

jedna až dvě večeře: tvaroh polotučný 250g (můj oblíbenej závěr, kdy doháním bílkoviny) + třeba i něco teplého předtím, jak to vychází v kalkulačce

ke všemu: přidávat zeleninu, k bramborám, pečivu... A olej podle toho, co řekne kalkulačka.

Ještě se dá "podvádět": různé bílkovinové koktejly pro sportovce. Já třeba mám problém s bílkovinami, takže když to nenaženu normálně, namíchám si jako druhou večeři skleničku. Je to jen méně, než pijí kulturisté, ale mě těch 10-20g bílkoviny někdy akorát chybí. Hádám, že by se dal takový koktejl v nouzi použít i jako svačina, ale má to jen minimum kalorií, takže opravdu jen v zoufalství při totální nestíhačce. Zase tomu stačí voda, sklenička a ten prášek.

10. 04. 2014 11:39

Utauta - jaké máš mít hodnoty - celkový příjem, bílkoviny, cukry, tuky? Vše se dá spočítat, ale když se není od čeho odpíchnout....

10. 04. 2014 09:19

DD, jídelníček si sestavuji teprve 14dní, tak se dost plácám.
Zkušenější poraďte - jak by jste si navrhli jídlo na celý den, kdy nebudete mít možnost nákupu, ohřevu a někdy ani klid na jídlo.
Můj vzorový den - 5:00 odjezd - 200-300km, 8h práce (něco jako školitel), cesta zpět domu.
V týdnu tak 2-3x.
Jak to neřešit pečivem?

09. 04. 2014 22:27

Pavno, s ořechy a semínky je jedna potíž - obsahují poměrně dost sacharidů a pokud si je musí člověk hlídat (DM), pak je lepší asi ten čistý tuk.

09. 04. 2014 21:19

bedameda: no ale ta vláknina je nestravitelná, takže předpokládám(!) se do energie ze sacharidů v kalkulačce nezapočítává. A pokud srovnám např. banán vs (sladká!) mrkev, na stejné množství energie a vlákniny je zeleniny 2x více. V momentě, kdy místo banánu dám třeba bebe rádoby zdravé cereálie, je tam proti mrkvi energie ze sacharidů 7x více, nebo u chleba 5x více. Takže to byl z mé strany jen výstřel, že chmur (nebo Hangal) prostě jen sní malý objem kvůli vysoké energetické denzitě v sacharidových bombách.
Jestli ty máš po zelenině rychle hlad, tak to možná bude tím, že k těm zeleninovým sacharidům má být i bílkoviny a tuky ve správném poměru. Protože si neumím představit, že tě 100g chleba nasytí srovnatelně jako 200g uvařené čočky nebo půl kila mrkve. Já teda ty dva krajíčky chleba ani nepoznám... Pečivo je podle mne ideální z počátku úplně vysadit a zařadit ho zvolna až tehdy, když vše umím bezpečně dostat do zeleného.

utauta: zvýšením množství zeleniny se procento energie ze sacharidů ve stravě nesníží, k tomu musí ta zelenina NAHRADIT nějaké jiné zdroje (např místo dvou housek se sýrem si dát jednu a nacpat na ni 100g ledového salátu)

Quick: nejdřív jsem pro tuky doléval olivový olej do jídla nebo řešil zbytečným máslem, teď zkouším oříšky nebo na jídlo sypu slunečnicová semínka.

09. 04. 2014 17:19

já teda celkem už nemám problém, ale prostě MUSÍM zareagovat
pavno napsal - "Houska nebo chleba je hrozně moc sacharidů a přitom nezasytí. Nahradit luštěninami a zeleninou a hlad se nedostaví, protože prasknete."
s tím prostě nemůžu souhlasit - je to příšerně hladové, ano málem prasknu, ale za půl hodiny mám příšerný hlad... je to jen vláknina a pak už samá voda - nic co by zasytilo

09. 04. 2014 15:02

Utauta - víno se prostě zapíše ;), naskočí tam pak nějaké sacharidy, ty se musí samozřejmě někde ubrat.

09. 04. 2014 13:51

Děkuji za rady. To mě nenapadlo snížit % sacharidů zvýšením základu zeleninou.
Jak řešíte alkohol? Já ráda večer ke knize 2 deci bílého.

08. 04. 2014 22:30

Pro PetraPo díky

08. 04. 2014 19:39

Pokud jde o tuky, nezapomeňte na mandle. Pokud jde o sacharidy - housku si klidně dám, ale vždy aspoň 100 g zeleniny!!! Pak hlad skutečně není a kdo ho má, musí přidat na zelenině :-)

08. 04. 2014 12:11

Utauta - na služebku určitě není problém si vzít třeba okurku nebo papriku, zvýší se objem, sníží sacharidy. Tuky se dají vyřešit snadno - namazat ten chleba nebo použít tučnější sýr.

08. 04. 2014 11:50

Dobrý den,
já mám problém spíš s tuky, mám jich málo.
Mám dotaz na zkušenější:
často jezdím na sl.cesty, kde není možné se stravovat "zdravě", nemam možnost si ani nic ohřát. Řeším to chlebem/cel. pečivem s šunkou/sýrem/sojovou pomazánkou, pak mam ale moc sacharidů.
poraďte, dík

08. 04. 2014 10:45

No né, tady se objevilo hubnoucích chlapů :-)) . Tak ať se vám daří v boji se špeky.
Pavno, je to pravda, sacharidy se musejí "nahonit" na zelenině, bramborách a kdo má rád, tak na luštěninách. A pak to je k nesnězení.

08. 04. 2014 09:37

Pro Batida: 12 kilo je úžasný výsledek, gratuluju!

07. 04. 2014 23:17

Ahoj všem mám za sebou první 12 týdenní cyklus a zhubnul jsem 12 kilo.Myslím že to jde dobře začátek byl sice težší ale teď už to jde docela dobře.Jde to i když tak jednou za 2 týdny trochu polevím.Přeju všem ať to jde alespoň jako mně Díky STOBU

07. 04. 2014 17:24

Houska nebo chleba je hrozně moc sacharidů a přitom nezasytí. Nahradit luštěninami a zeleninou a hlad se nedostaví, protože prasknete.

07. 04. 2014 15:47

Ahoj všem,
tak jsem o víkendu "ujela", prcek měl oslavu narozenin, takže byly zákusky, dort, chlebíčky - všechno jsem to zařizovala já, k tomu stres. Takže jsem to jedno odpoledne a večer jako by vzdala.

Ale co je důležité - nevzdala jsem to a od neděle tak napůl, ode dneška pořádně jsem zase najela na zdravý styl, nakoupila si bílé jogurty, jahody, cottage, rajčata, tmavé pečivo... a dělám si během dne svačinky. Není to dokonalé, ale je to aspoň něco. A cokoliv je lepší, než nic, než se vzdát.

Mamaci: blog! To mě vůbec nenapadlo, a vzhledem k tomu, jaké tu píšu romány, by to mohlo být to pravé pro mě. Díky za tip, zkusím.

Hezký nový týden všem :)
J.

07. 04. 2014 10:53

ahoj, tyden hubnu se sebekoučinkem a jsem na tom stejne jako Chmur. porad hlad!! prijem mam cca 95%, vydej mam dostatecny. pitny rezim cca 2300ml, mam tedy vice sacharidu cca 130%. snazim se nahradit je zeleninou, ale i presto jsem stále hladova:-(

06. 04. 2014 17:43

chmur: a máš všechno v zeleném? Sacharidy se cpeš krátkými nebo dlouhými? Protože pokud sacharidy nenaháníš na ovoci nebo sladkostech ale na zelenině a luštěninách, neumím si představit, že máš hlad. Já si příjem snížil o 10% dolu, protože jsem to nebyl schopen zkonzumovat.

05. 04. 2014 18:56

Chmur:
Možná jsi uvedl malou pohybovou aktivitu, proto ti Sebekoučink vypočítal nízký příjem. Nepíšeš kolik. Příjem zvyš o 500 kJ, zařaď pohyb a po týdnu si přepočítej na kartě Nastavení DP. Hlad bys neměl mít. Jíš 5-6x denně v intervalech 2-3 hodiny? Piješ dostatečně?

05. 04. 2014 13:32

Ahoj. Začal jsem hubnou podle sebekoučinku, který mi vypočítal množství kalorií, gramů tuků atd., však to znáte. Po týdnu musím říct, že mám pořád hlad a připadám si naprosto bez energie. Měli jste to podobně, nebo dělám něco špatně? Chovám malou naději, že si tělo zvykne a bude to OK.

04. 04. 2014 20:54

Janull: Jak píšeš, je to o tom rozhodnutí. Naprosto chápu Tvé trápení (nespokojenost sama se sebou a nechuť cokoli dělat). Ale ten pocit "opilosti" prožívám já teď. Doporučuji Ti založit si blog a časem se Ti vykrystalizují přátelé, kteří Tě podrží a budou Tě motivovat. Pere se to v Tobě jako ve mně před 6 měsíci, dosáhla jsem svého maxima 95 kg a konečně jsem se rozhoupala, jenže po prvních 3 kg jsem zase kilo nabrala, tak jsem se zaregistrovala tady a dala jsem tomu nějaký řád - řád, který funguje naprosto dokonale, když se dodržuje. Mám za sebou taky pár úspěšných akcí, ale nakonec jsem dopadla mnohem hůř. Tentokrát to už nevzdám, toto je o změně životního stylu, který pro mne znamená, že jsem se dokonce zbavila léků na vysoký tlak. Přestaň dumat a začni, časem si zvykneš, až uvidíš výsledky a budeš se zase cítiti "opilá".

04. 04. 2014 14:05

Sonavad, děkuju za zájem.
Jak jsem psala, já hubla vždy když mě nastartovala nějaká závažnější událost. Pak to bohužel vyšumělo do ztracena a postupně jsem se vrátila ke svému obvyklému stylu. Ono při něm nejím zas o tolik víc, ale taky méně vhodně a jak víme, stačí málo a místo toho, aby šla váha pomalu dolů, jde pomalu nahoru. A za pár let se to sakra nasčítá. A kdo nemá to štěstí, že má rychlý metabolismus, a má rád jídlo, musí se hlídat, jinak nahoru váha jde.

Je mi 37 a mám už přes 100 kg. To tak pro představu. Moc se nehýbu. Ke sportu jsem nikdy neměla vztah. I těch 60 kg jsem zhubla úplně bez sportu. Ale je pravda, že jak člověk zhubne, tak začne mít větší chuť se hýbat - pak jsem se tolik nevyhýbala schodům atd. Teď přes léto to bude snad s tím hýbáním lepší, to chodíme aspoň na procházky.

Choroby žádné, o kterých bych věděla. Je to jen na mně (a ve mně). Ale bylo to super, být najednou štíhlá, to byl život jako ve snu. Já byla pořád jako opilá štěstím. Najednou mě život tak strašně těšil, nevyhýbala jsem se ničemu, přitom když mám váhu nahoře, tak se mi do spousty věcí nechce.

Proč to pak nejde, když vím sama nejlíp, že to jde a že je to pak super? No to kéž by mi někdo řekl! :) A zdravíčko, to bylo samozřejmě taky mnohem lepší, i jsem se líp cítila. Vím to, zažila jsem to, a stejně se do zdravého stylu musím sakra nutit.

Docela mi na to pomáhal ten kurz. Sama jsem byla překvapená, protože těch 60 kg jsem zhubla takhle - rozhodla jsem se zničeho nic a sama, nikomu jsem to neřekla a šlo to hned a samo, dost rychle. Lidé si začali všimat až když jsem měla 15-20 kg dola - při mé váze nebylo divu. No a myslela jsem si, že mi jde hubnout spíš samotné, když mi do toho nikdo nemluví. Ale pak, jak jsem už psala, jsem to nedokázala udržet. A při druhém pokusu to šlo zase, a ve skupině. A ta skupina byla mou kontrolou, motivací, bičem. Šla bych na kurz zas, ale nevím, na jaký. A je to časově náročné. Tak jsem zkusila štěstí tady. Jen mám pocit, že sem úplně nepatřím nebo nejsem ve správném vlákně minimálně - že tady se řeší opravdu vše kolem toho zadávání potravin a vážení, kde já nemám čím přispět.

Hezký den a víkend všem,
J.

03. 04. 2014 13:41

Quick: Díky moc za odpověď. Hezký den :-)

03. 04. 2014 13:39

To PetraMach - v tabulkách zde na stobu je v suchém stavu. Na kaloricketabulky.cz je i vařený, lze přidat jako vlastní potravinu.

03. 04. 2014 12:14

Dobrý den všem, prosím vás, nevíte někdo jak se zapisují přílohy v sebekoučinku? Měla jsem dnes na oběd bulgur, ale nevím, jestli zapsat váhu za syrova nebo až uvařené? Děkuji za odpověď.

03. 04. 2014 08:29

Janull - teda jestli jsi zhubla 60 kg (!wow!) tak to zkušenosti s hubnutím máš :-) Asi bych se spíš zamyslela, proč ten zdravý způsob stravování nevydržel? Proč je to pro tebe těžké, udržet si váhu přes léto (nebo zimu, to je jedno). Prostě kde je zakopán pes, a pak ho poctivě vykopat... Proč vůbec dělit život na hubnoucí a nehubnoucí období??? Není to schizofrenní? Asi je lepší najít nějakou zlatou střední a té se držet. Těžko diagnostikovat na dálku, ale pokud stojíš o naše babské rady, tak zkus napsat, jak jsi vysoká, široká :-) stará a pod. A třeba jeden ukázkový den - co tak všechno jíš. Sportuješ? Nebo se jinak hýbeš? Pohybem se totiž nejen budují svaly, ale i zrychluje metabolizmus (což ty asi víš). Popřípadě nějaké choroby? (I když já "mám" štítnou žlázu, ale nikdy jsem nepozorovala její vliv na mou váhu.) Budu se těšit na odpověď, zatím přeji dobré ráno!

02. 04. 2014 23:47

Teda lidi, tohle je moc dobrá skupina. Tolik pravd a účinných návodů na tak přehledném prostoru !!! Sonavad, Mamaci, Quick !, PetraPo -co všecno jde stihnout, sveckaj atd. atd. atd.


Moc všem díky.

I Janull, že nás vybídla k odpovědi.

Janull, neopověděl jsem Ti na tu motivaci, ale teď to tady zaznělo.

Motivací by mohly být ty ubývající kilogramy a taky jasné zlepšení zdravíčka, co na to říkáš ?? :-)

02. 04. 2014 23:11

sveckaj a quick: Palec nahoru!!! Velmi výstižné!!!
wynnova: pochopila jsi to správně :-)))

02. 04. 2014 13:44

Mohu se zeptat...pochopila jsem správně, že v databázi potravin je bulgur (apod) v sušeném stavu? To znamená, že zadávám do jídelníčku (ne formou vlastního receptu - jídlo na porce mi nevyhovuje) gramář bulguru atd. před uvařením...

02. 04. 2014 13:02

Janull, nevím, kolik je vám let, ale představa, že se před třiceti lety prodávaly jen nezdravé potraviny, je víc než komická. Naopak, v té době byl jogurt a sýry opravdu z mléka, salámy a šunka byly opravdu z masa, chleba byl poctivě pečený z kvasu a ne z jeho náhražek...Jen ta hygiena výroby byla o dost horší, výběr malý. A nebylo takové množství tlustých lidí, kteří se "vyžrali" ve fast-foodech nebo konzumací sladkostí, coca-coly, energetických drinků...je těch lákadel v každém kšeftě nepřeberné množství.

02. 04. 2014 12:43

sveckaj, je to uplne presne jak pises. Teda zase uplne kazdy zhubnout neumi, ale to nejtezsi je opravdu to pak udrzet, coz znamena nastavit si to hubnuti tak, abychom to dokazali vydrzet uz prakticky naporad. Resp., po dosazeni idealni vahy budeme moci trochu polevit, ale hlavne nepolevit uplne - to pak byla ta namaha nanic.

POMALU, ALE JISTĚ

Nevím, kolik z vás chodilo na kurz a kolik z vás jsou "samouci". Důležité při hubnutí je heslo "pomalu, ale jistě". Kdo si myslí, že teď 3 měsíce zabere a pak bude mít klid a bude hubený, setká se s jojo efektem, kdy pak pravděpodobně bude mít víc kg než předtím.

Proto je dobré neklást si příliš velké a nereálné cíle, které nedokážeme dlouhodobě plnit. Pak jsme zničení, že jsme selhali, a to může vést k tomu, že to člověk vzdá. Raději malé cíle, postupně a nelitovat, když sem tam ujedeme, sníme dort nebo tak. To se stane, to se nic neděje. Jen to nevzdávat.

Každému vyhovuje jiný způsob hubnutí. Někdo si připravuje krabičky, večer na celý den, naváží si to, ví, kolik je to kJ a je to. Ne každý má možnosti nebo chuť dokáže dělat všechno tak, jak se doporučuje. A jsou různé způsoby k cíli. Pokud dodržujeme třeba 70 % doporučení a ten zbytek řešíme jinak, je to taky rozhodně lepší, než nedělat nic.

Já třeba, jak už jsem tu psala, nedokážu měřit a vážit, ale zase jsem už hubla se STOB kurzem a získala tam celkem přesnou představu, kolik a čeho mám za den sníst. Málokdy si nachystám předem svačinky na celý den do práce, nechci se vymlouvat, že na to nemám čas, čas je o prioritách. Ale obecně na to donutit se chystat něco v kuchyni bohužel moc nejsem, tak to řeším po svém podle hesla "nastav si to tak, ať to dokážeš vydržet už navždy".

Tzn. že si někdy z domu v rychlosti vezmu třeba jogurt nebo kus tmavého pečiva, podle toho co zrovna máme, a z kanceláře si odskočím do potravin nebo k zelináři a dokoupím něco vhodného k tomu. Novinka oproti nehubnutí je to, že než jídlo sním, věnuju 5-10 minut přípravě - neshrábnu čokoládovou tyčinku, místo toho si nakrájím zeleninu, smíchám s cottagem, k tomu si dám 2 pufované chlebíčky. Např. A změnilo se samozřejmě to, CO nakupuju.

Ale dnes máme taky docela víc možností. I když jsem někde na schůzkách a svačinku nemám nachystanou, tak třeba ve stánku mají bílou Activii, nemusím si koupit bagetu nebo zmrzlinu. V McD si můžu koupit zeleninový salát a když si ho nepokydám zálivkou a nesním všechny křupinky, tak je to taky ok. Nebo si i pár křupinek můžu dát, pokud je to to, co zrovna mě uspokojí. Abych nestrádala :)

Jak bych hubla před 30 lety, kdy se prodávalo tak málo "zdravých" věcí, ani nechci pomyslet.

Hodně štěstí všem při jejich úsilí, ať už na to jdou jakoukoliv cestou.
J.

02. 04. 2014 10:43

Janull: Ahoj ,nedalo mi to nereagovat :) problém je trošku v tom,že není umění zhubnout,to opravdu dokáže skoro každý.Ale jak sama píšeš,když přestaneš hubnout....začneš zase jíst zase úplně jinak a to je podle mne ten problém.Většina lidí je tu kvůli zhubnutí,ale hlavní je změna živ.stylu,protože pokud zhubnu,ale vrátím se k předchozím návykům dostaví se ukázkový jo-jo efekt a kdo nepochopí,že je potřeba se naučit jíst tak,aby to tak bylo napořád(samozřejmě i s občasným zahřešením,jsme jen lidé)je tu opravdu špatně.Ono pokusy hubnu-nehubnu-přibírám-hubnu-nehubnu-přibírám a tak pořád dokola jsou totiž to nejhorší co může být a ten bolavý žaludek je možná jen předzvěst toho,že tělu se tohle trápení nelíbí.Ale tohle si každý asi musí srovnat sám,zahodit všechny výmluvy o počítání a nepočítání a koneckonců,každý jsme jiná povaha ,ale lidé se mění :) Hezký den :)

02. 04. 2014 10:23

Ahoj všem,

ještě jeden příspěk o mně a pak už začnu být užitečná i ostatním :) Opravdu si to nepotřebuju vážit a měřit, protože když já jsem v "režimu hubnutí", tak hubnu. V tom problém není. Před 8 lety jsem zhubla 60 kilo. Jenže já jak přestanu, tak se i zase celý styl převrátí o 180 stupňů a k hubnutí to pak má hodně daleko. Nejsem typ, co tak trochu hubne celý život - já buď vše, nebo nic. Taková jsem prostě povaha, co nadělám ;)

Problém u mě je, vydržet v tom režimu hubnutí. Souhlasím, jak tu psala veselink, že dostat se do něj d8 lusknutím prsty. Tak to u mě bylo v obou případech. Jenže vždy to vyvolalo něco. Myslím, že závažnější událost v mém životě. A ráda bych se do toho dostala znovu, bez závažné události, a ideálně napořád.

Nemusím hubnout kilo týdně, ale 1. cíl je nepřibírat, 2. cíl je trošku ubírat. Hlavně ale jíst zdravě a pravidelně. Protože jsem začala mít taky trochu problémy se žaludkem a to je možná tentokrát ta událost, co mě k tomu dokope. Byť ne závažná, aspoň zatím.

Teď jde ale o to, abych to udržela. Vlastně navždy. A to je u mě už jen o psychice. Ne o počítání, přičemž to samozřejmě nikomu neberu. Každému vyhovuje něco jiného. Kdyby existoval jeden způsob, jak hubnout, a fungoval pro všechny, tak jsme všichni štíhlí, že. Ale každému funguje něco jiného. A já už jsem buď jinde, nebo na to počítání prostě nejsem, tak to u mě je. Naštěstí lektorka našeho STOB kurzu nevyžadovala přesné zapisování a komentovala nám papíry i tak. A to mi moc sedělo. A po čase jsem už ty její komentáře ani nepotřebovala, protože jsem přesně věděla, co je kde špatně.

Vpodstatě nepotřebuju řešit, JAK hubnout, to vlastně umím. V tom to mám možná jiné než hodně z vás tady. A třeba v tom budu umět i někomu poradit, dodat tipy, motivaci. Ale v čem uvítám pomoc, radu, nebo jen takovou sounáležitost, je abych se v tom udržela. A k tomu možná bude stačit to tady prostě číst a povídat si s vámi. Uvidím. Takže to tady budu sledovat a uvidím, jestli to na mě funguje ;)

Ještě odpovím sonavad, já teď motivaci mám. Nejsem nerozhodnutá. Jak jsem psala výš, já jsem "buď vše nebo nic". Nemám problém jíst dobře, jakmile jednou začnu. Teď ale aby to nevyšumělo... Potřebuju nad sebou asi bič. Aspoň ze začátku. Ale možná navždy...

Tak ale končím o mně. Příští příspěvek bude pro vás a snad někomu pomůže se namotivovat, inspirovat, a tak.

J.

02. 04. 2014 09:57

Quick - to je úžasné, gratuluji, jak ke zhubnutým kg, tak k tomu, žes přemluvila i manžela! Určitě vás čekají zdravější zítřky :-)

02. 04. 2014 09:23

Pro Janull:
Je potřeba vážit a vážit a vážit alespoň po většinu dne. Jednoduché to není, částečně vím, o čem mluvíš, protože třebá já mám problém s obědy, protože když mám práci po celé Praze a někdy dost přes oběd, tak nemám čas a někdy ani místo se najít z krabičky - tak to prostě je. Nakoupila jsem si táááááááákhle dlouhou řadu různých bílkovinných a jiných tyčinek - a řeším to s nimi, případně když mám čas, tak to řeším salátem bez majonézy buď v restauraci nebo v rychlém občerstvení. Jde to. Malé krabičky s ovocem nebo nakrájenou zeleninou zvládám, větší teplé jídlo na oběd ne. Ale to neznamená, že to nejde. Jde, ale je to jen o něco těžší. Ale hlavně, začala jsem hubnout, až když jsem k tomu měla opravdu velkou motivaci a tu teď mám, dřív nemá vůbec smysl začínat, protože ze své zkušenosti jsem vždycky porušila režim, ta motivace prostě byla malá :-( A až tu motivaci budeš mít, tak není problém koupit váhu, nakoupit krabičky, nakoupit tyčinky, začít si najít pohyb, prostě všechno zvládneš. Ale bez motivace to nejde, v tom tady mají všichni pravdu.

02. 04. 2014 08:45

Sonavad, je to tak - manžel léta pracoval v zahraničí jako IT, stravoval se stylem sýr, bageta, jogurt, ciabatta, sem tam nějaká sušenka a zmrzlina. Nesnídal, první jídlo někdy ve dvě odpoledne, zato jedl ještě o půlnoci. Pak si vzal na devět měsíců volno a začal doma kynout ještě víc, těch lákadel bylo doma moc. Shodou okolností mi v létě diagnostikovali DM II a musela jsem začít dodržovat dietu (nejím aní méně než dříve, jen jinak), tak jsem ho přemluvila, že když si vážím a počítám sobě, tak mu budu jídlo vážit také. První jeho dojmy byly: "Z toho nemůžu zhubnout, toho jídla je strašně moc". První týden opravdu přibral a pak začal ubývat na váze. Podařilo se mu shodit 12 kg, nejvíce v prvním cyklu, pak nastala zima, méně se hýbal, ale i tak si váhu držel. Já, která jsem se vždy vymlouvala, že tloustnu i z vody, jsem zhubla skoro 21kg. Stejně jako manžel nejvíce v prvním cyklu v létě, byla spousta zeleniny, více pohybu, ale i přes zimu jsem za půl roku dala dolů devět kilo. A stále vážím, i když už to "mám v oku", tak vím, že to neutrefím přesně. Je to sice otravné, ale co už, ztloustnout už znova nechci.

01. 04. 2014 23:28

Janull - musím souhlasit s ostatními. Spíš se mi zdá, že ještě nemáš tak velkou motivaci a tak moc to nechceš, abys odsunula všechny ty výmluvy stranou. Představ si, že bys onemocněla nějakou závažnou nemocí a lékař ti nařídil dietu. Nenašla by sis pak způsob, protože bys musela? A proč čekat na chorobu? Motivací je pak už to, že sebekoučink funguje. Moc i málo jídla je špatně. Já jsem začínala s tím, že jsem jedla málo a dojídala se sladkým. Nechápala jsem jak můžu se spotřebou 8500 kJ hubnout, první týden jsem se do jídla spíš nutila, ale účinky se projevili hned. Začali mizet únava i tuk. A tak vážím, zapisuji a spoléhám se na semaforky. A nemusím vymýšlet žádné extra diety. Když si jdu např. namazat chleba, položím na váhu nůž, váhu vynuluji, naberu si pomazánku (máslo), položím nůž s pomazánkou na váhu a hned vidím, kolik toho je. V kuchyni mám papírky, kam si to píšu a když je čas, hážu čísla do počítače. Stejně, když si sladím čaj javorovým sirupem. Postavím čaj na váhu, vynuluji, naliju sirup a zvážím. Není to žádná věda. Za 9 týdnů se sebekoučinkem mám dole 13 cm v pase. Lepší motivaci nevymyslíš. A jasně že je to taky o sebedisciplíně. Tu potřebujeme ve všech oblastech života...

01. 04. 2014 22:35

Janull: Podle mých zkušeností to vážení je fakt nutné. Mamaci ti poradila s krabičkami výborně. Já to taky tak dělám a funguje to. Potom se nemůžeš vymlouvat na čas nebo na to,že jsi v práci apod. Prostě máš nakrabičkováno, zváženo třeba i na celý den dopředu. Hlavně musíš chtít a potom tento systém opravdu funguje. Jsem tu 2 měsíce a mám dole 8,8kg:-)))).Stačí se rozhodnout a jít s chutí do toho!

01. 04. 2014 22:22

Janull: 1)Máš kuchyňskou váhu doma? Pokud ne, tak si ji pořiď, už se dají koupit opravdu levně.
2) Pokud opravdu chceš hubnout, tak zapisuj a važ!
3) Krabičky - naplánovat jídlo, navážit a jednotlivá jídla vzít s sebou do práce, klidně v sáčku :-))
4) Motivace tady najdeš spoustu, stačí si vybrat, kdo Ti bude vyhovovat.
5) Musíš chtít!!!!!!
Takže Ti držím palce, ať se Ti daří!

01. 04. 2014 20:19

Janull, nepotěším Tě. Jen pro ty, podle všech zkušeností. A "z režimu nehubnutí" do režimu hubnutí se dá dostat takhle : Lusknutím prsty. Jedině.
S ostatním - prvními čtyřmi odstavcemi - souhlasím.
Sorry, jesli se zlobíš. Nemáš proč.

01. 04. 2014 15:42

Janull, cituji z vašeho příspěvku "takže si kolik a co jsem snědla dle mého názoru ani tak nepotřebuju měřit a počítat ". Opravdu si myslíte, že to nepotřebujete, když jste nabrala zpátky všechna zhubnutá kila?? Pokud chcete zhubnout nebo si váhu udržet, tak "bajvočko" asi není šance, odhad je velmi nepřesný. Jak už psala Nada, máme tendenci podhodnocovat množství a na talíř si dáváme víc než kolik si myslíme.

01. 04. 2014 12:34

Ahoj všem,

jsem zde prakticky poprvé (ač jsem zaregistrovaná už déle) a chtěla bych se s vámi poradit, jestli je to tu vůbec vhodné pro mě.

Zhubnout potřebuju, v tom to není. Vloni touto dobou jsem začala chodit na základní kurz a moc se mi to líbilo, zhubla jsem asi 8-9 kg. Problém ale byl, že pak kurz skončil, prišly prázdniny - tedy úplně jiný režim a hubnutí bylo to tam. Dnes jsem s váhou asi 2-3 kg nad tím, kde jsem byla před začátkem kurzu. A zazvonil mi alarm.

Zvažovala jsem chodit na kurz znovu, ale nevím. Jednak času není nadbytek. Ale pak taky nám naše lektorka říkala, že ono to nefunguje, chodit věčně, že člověk zhubne pokaždé míň. Aneb "dvakrát nevstoupíš do stejné řeky". A taky mi to nedává úplně smysl, poslouchat znovu totéž.

Zvažovala jsem i pokračovací kurz, který je otevřený. Ale na ten se zase necítím povolaná, když nejsem "v režimu hubnutí", do něj se teprve potřebuju dostat, pak můžu rozvíjet dál.

Tak jsem tady. Ale mám problém, kvůli kterému jsem sem nechodila ani vloni během kurzu. Nemůžu si vyplňovat sebekoučink, protože nemám kde vážit všechny potraviny. Jednak lítam tam a zpět, jsem hodně v práci a jak si tu mám vážit každý kousek jídla, co sním? Pak na to vážení ani moc nejsem. A myslím, že to pro hubnutí u mě nenít řeba - už jsem párkrát zhubla i bez toho, mám představu, kolik je vhodné množtví jídla, i co je vhodné jíst.

Takže si kolik a co jsem snědla dle mého názoru ani tak nepotřebuju měřit a počítat (+ mi to vážně nejde!), jako se potřebuju hlavně motivovat.

A teď přichází ta hlavní otázka. Jsem tu správně, najde se tu něco vhodného pro mě? Nebo je to opravdu jen pro ty, co si vyplňují jídelníček včetně čísel? :)

Díky,
J.

01. 04. 2014 07:18

Jak píše peggy11, musíš vědět, čemu se vyhýbat a pracovat s potravinami, které Ti nevadí. Tady je skutečně spousta lidí, kteří mají menší nebo i dost závažné zdravotní problémy, ale snaží se i přes to. Tak Ti držím palce, ať to taky vychytáš !!!

31. 03. 2014 23:37

Já jsem také zjistila, že všechny odborné názvy všech možných diagnóz proč to nejde, jsou k ničemu...prostě jsem to dělala špatně a každý člověk si to musí vychytat sám. ;-)

31. 03. 2014 22:44

Zdravim, mili bojovnici. :-) Je tu mezi vami nekdo, kdo ma jako ja, nejakou alergii nebo potravinovou intoleranci? Zajima mne to z duvodu, ze jsem nedavno nekde cetla, ze i potravinova intolerance muze byt duvodem pribirani na vaze a vlastne a co mne nejvic zajima, zda nema vliv na hubnuti. Nejakym blokem apod. Ze neco takoveho mam, jsem zjistila pred 2 lety. Hezky den vsem. Net.

31. 03. 2014 22:27

plasyrybka:
Pro lidi s nepravidelnou pracovní dobou, nebo střídáním denní a noční, se doporučuje zachovat 4-6 denních dávek, jen je posunout v čase. První do hodiny po probuzení a poslední 3 hodiny před spaním.

31. 03. 2014 18:49

AHOJKY. dnes jsem se právě k vám připojila. otřebovala bych poradit se stravováním. Je mi přes 50 let a mám velmi nepravidelnou pracovní domu. Někdy začínám pracovat už v půl páte ráno a za pár dní jdu na 10 hodinu apak třeba až na 14 hodinu nebo 15 hodinu a pracuji až do 22 hodin. V tomto koloběhu jsem se co se týče jídla úplně stratila. Za celý den jsem schopna sníst velmi malé ,nožství jídla a pijí bylinné čaje a mám sníženou funci štítné žlázy.Nevím vúbec jak z toho ven, chtěla bych zhubnout 8 kg a bych měla bmi pod 25

31. 03. 2014 18:30

utauta k dotazu 25.3.2014:
Z receptů se přenáší do jídelníčku vždy 1 porce. Po přenosu můžeš hodnoty upravit.
To, co ti radí Quick, spočítat jednotlivé živiny na 100 g a zadat je jako vlastní potravinu, používám taky, ale pokud je součástí receptu zelenina nebo voda, nezapočítá se ti do příjmu zeleniny a do pitného režimu.

30. 03. 2014 21:09

Dnes se mi opět potvrdilo, že se nevyplácí vynechat dopolední svačinu, snídaně a oběd ukázkový, odpolední svačina taky byla. Do toho 2,5 hodiny chůze a jak jsem přišla domů,tak mě přepadla chu\'t na něco sladkého, padl čtvereček hořké čokolády, půlka banánu v čokoládě.Do toho asi 10 piškotů a večer jsem to dorazila další půlkou banánku a řadou oříškové milky. Takže mám první velké hřešení po 3 týdnech za sebou :-)))

30. 03. 2014 19:59

Mamaci: Pitný režim dodržuji a celkový objem jídla zrovna tak. asi dvakrát mi to lehce nevyšlo, ale nic hrozného. S tou solí na tom možná něco bude, když to vezmu zpětně. Jídlo si pokaždé plánuji na den dopředu, protože přes den bych pak neměl čas přemýšlet co si dát, abych se vešel do norem. Každopádně díky za rady, zkusím ještě nějak dokoumat :) Dodržovat určitě budu, protože shodit chci a musím i kvůli vyššímu tlaku, nemám na vybranou..

30. 03. 2014 16:35

QUICKu moc dekuju za radu!! Funguje to a mam to! Super!!! Jsem tu teprve par dnu, a tak jeste tapu :-)).

30. 03. 2014 15:44

SYKYS: porovnej, zda máš shodný pitný režim, celkový objem jídla a záleží i na typu jídla. Některá více slaná jídla způsobí zadržování vody v těle a některá jídla působí močopudně. To vše a jiné okolnosti ovlivňují váhu. Každopádně dodržuj a dolaď systém a budeš odměněn :-))) Hlavně si plánuj jídlo min. na den dopředu, ať nemusíš improvizovat! Držím palce a vítám Tě v klubu :-)))

30. 03. 2014 10:58

Nettinka, už se to tu někde nedávno řešilo, má s tím problémy hodně lidí. Zkuste si otevřít "jídlo a vaření", v tom vlastní recepty, přidat recept a ve výběru potravin je zadat vlastní potravinu. Tady mi to šlo na různých prohlížečích vložit a pak i fungovalo vkládání v sebekoučinku.

30. 03. 2014 10:02

Zdravím,
jídlokoučink dodržuji druhý týden - jsem tedy nováček. První týden vše v pohodě, po vážení úbytek 2,5kg (nejspíše i s důsledkem odvodnění, jak jsem zde četl), ale druhý týden už mě nějak mate. Celý týden se váha držela tak nějak konstantně na stejné hodnotě, na kterou jsem zhubl. Jenže teď o víkend mi přibylo každý den po jednom kg (sobota 1kg a neděle 1kg). Vše dělám pořád stejně a nemůžu se v tom vyznat. Nenapadl by někoho důvod, proč tomu tak je?

Díky za rady a odpovědi :)

28. 03. 2014 19:31

Nejde mi otevrit zalozka pro pridani svoji potraviny. Ma nekdo stejny problem nebo je to jen u mne? Dekuji :-)

27. 03. 2014 09:02

Vlasacka
kupované potraviny mají hodnoty (dokonce už přímo na 100g) povinně napsané - takže brýle na nos a zapsat do vlastního receptu (nebo vlastní potraviny)

26. 03. 2014 18:42

Pro Vlasacku - pokud ti jde o přesné zapisování, nezbyde ti nic jiného něž zvážit a zapsat vše co dáš do hrnce, pak vydělit porcema. Jiný způsob nenní. Nebo je ,ale dost nepřesně. Striktní dodržování jídlokoučinku se opravdu vyplácí. Jestli děláš jídelníček ded dopředu, tak jistě víš, jaký má vliv na semaforky třeba 3 nebo 4 deka.

26. 03. 2014 17:11

Nevíte prosím někdo kolik kj. mají polívky? Dala jsem si dneska "pravou domácí gulášovku " a nevím jak ji mám zapsat.

26. 03. 2014 11:16

Quick - dík za radu a pěkný den

25. 03. 2014 17:29

Utauta - nejjednušeji vše zadat do receptu,výsledný produkt zvážit a pak vše přepočítat na 100g a následně zadat jako vlastní potravinu.Př.-hotový guláš váží 1350 g, hodnoty, které spočítal program na celé jídlo, podělíme 13.5 a zadáme do vlastních potravin.

25. 03. 2014 08:03

Dobrý den,
jsem tu nová a stránky se mi líbí.
Mám dotaz - pokud si vytvořím vlastní recept, lze pak přidávat do jídelníčku jeho množství podle hmotnosti a ne jen podle porcí?

24. 03. 2014 08:48

Moc děkuji za informace, jen se přimlouvám za úpravu kopírování, někdy bych si chtěla zkopírovat oběd do večeře druhý den a pod.

23. 03. 2014 20:49

Tojice:
Nemusí se vždycky upravovat vlastní recept, stačí změnit konkrétní ingredienci až po přesunu do jídelní dávky. Např. mám recept s použitím kuřecího masa a někdy vařím z vepřového. Po přesunu receptu do jídelní dávky smažu kuřecí a dopíši vepřové.

23. 03. 2014 20:43

Vlastní recept lze upravit ze záložky JÍDLO A VAŘENÍ - Vlastní recepty, kliknutím na název vlastního receptu. Je tam tlačítko Upravit recept.
Kopírování funguje jen do stejné dávky jídla a kopírovat se může jak zpětně, tak dopředu až 7 dní. Zadá se datum, do kterého se má jídlo zkopírovat.

23. 03. 2014 19:24

to asi jde, nemusíš kopírovat jenom z přímo předchozího dne... třeba i ze staršího, ale jen DO aktuálního a jen do TOHO SAMÉHO jídla... aspoň já jsem to tak zatím pochopila

23. 03. 2014 18:47

to je velká škoda, čsto by se to hodilo a třeba i na další než jen druhý den

23. 03. 2014 17:57

Trojice
tak přesně to jsem řešila taky - ale obávám se, že program umí zkopírovat jenom snídani do snídaně atd. :-(

23. 03. 2014 12:23

Může mi někdo poradit, jestli jde u vlastního receptu dodatečně upravit mnoužství některé ingredience? A tky bych ráda věděla, jestli jde nějakým způsobem zkopírovat třeba oběd z jednoho dne do např. večeře druhého dne?

21. 03. 2014 09:38

Děkuji.

21. 03. 2014 07:33

Haničko to jsi mi udělala radost :-) Držím palce, ať i nadále stále daří!!!

21. 03. 2014 07:10

Mamaci tobě chci poděkovat nejvíce. To ty jsi mne tak inspirovala.

21. 03. 2014 07:09

Krásné ránko. Tak dneska první vážení po týdnu a nechce se mi věřit vlastním očím.- 2,6 kg. Poctivě vážím, zapisuji a představte si, ono to jde!!!! Trochu pohybu (zahrada, chůze se psem, s kamarádkou po obchodech, to jsem se až divila co člověk naběhá kroků kryž shání něco na sebe hi hi hi.) Všem vám držím palce.

21. 03. 2014 07:06

LucieMaj ahoj. Taky jsem měla problém s tuky. Stačí dva plátky více procentního sýra (gouda 48 % ). Jak píše Mamaci vždy se to dá sestavit tak, že ten tuk tam dostaneš. Třeba jogurt s méně tukem vyměň za tučnější. Jo a v neposlední řadě třeba dýňová semínka mají dost tuku a ořechy.

20. 03. 2014 22:15

LucieMaj: Ty nemůžeš tuky vůbec nebo jen některé? Nebo se jim vyhýbáš? Protože v koláčích tuk je, tvaroh může být tučný, v máku je tuk atd. Je třeba hledat možnosti, které Ti budou vyhovovat.

20. 03. 2014 18:33

Bedo, tak jez víc pečiva nebo příloh, z nich ti tak nebude kolísat cukr v krvi a nebudeš mít tak brzy hlad. Jo, a ten lovečák můžeš, ale PŘIMĚŘENĚ :-)

20. 03. 2014 17:12

Mamaci, muj problem je prave v tom, ze nejim jidla s tukem, takze mi v diete chybi, coz je samozrejme spatne, bohuzel nemuzu ani ty orisky:-(

20. 03. 2014 15:47

marelova a LucieMaj: Pokud jde o tuky - není cílem mít co nejmenší spotřebu tuků, ale mít jich v jídelníčku přiměřeně. Jde o vyváženost B-T-S, aby právě nedocházelo k výkyvům (hlad, chutě) a samozřejmě i k řádné výživě těla. Nemusíte jíst nic mastného, stačí pár mandlí nebo jiných oříšků a hned jste na správných hodnotách :)

20. 03. 2014 14:50

Musim se sverit se svym dnesnim hrichem. Snedla jsem dva dvojctihodne kolacky. Takze dnes vyjimecne nebudu mit problem splnit tuky. Coz jinak mam, protoze jim vic sacharidu a tuky moc ne:-/

20. 03. 2014 12:07

Co se týká semaforků,- pořád mám menší příjem tuků,nevadí? jinak bílkoviny i sacharidy ok

20. 03. 2014 11:09

Tak ještě jedna nevyžádaná rada :) Sacharidy nejsou jen v ovoci, ale i v mrkvi, rajčatech atd., a samozřejmě v přílohách. Takže naplánuj rozumně ke každému jídlu zeleninu, pečivo nebo přílohu a uvidíš, že Tě nárazové vlny nebudou obtěžovat :-)))

20. 03. 2014 10:20

mamaci
- já vím že je plný tuku, taky už ho (hodně dlouho) nekoupím, on mi doma zbyl... stejně jako jsem vloni přestala kupovat zmrzliny, když rok předtím jsem se na nich s prominutím "vyžrala" - už ani nemusím otáčet pryč hlavu když jdu v obchodě kolem mrazáků (ale líto to občas přijde)... a s těma salámama to nejspíš bude podobný, nemůžu za to, ale prostě je miluju!! a to ničím nenahradím
no ale - čím ZDRAVĚ přidat cukr??? třeba ovoce, to by bylo fajn, ale mám zábrany, jako předloni na zmrzlinách, tak vloni jsem se "vyžrala" na ovoci - nechtělo se mi tomu ani věřit, tady u metra otevřeli stánek s ovocem, nádherným, kvalitním, dobrým, a já tam nakupovala prakticky denně a dopřávala si podle chuti... a kila letěly nahoru...
no, asi to mám pořád ještě takový hodně rozkolísaný - hlavně v hlavě... myslím že mám jasno co chci, VÍCEMÉNĚ mám jasno, jak to udělat, ale - pronásledují mě nárazové vlny nepravostí
DĚKUJU ZA RADY ♥

20. 03. 2014 09:59

BedaMeda: Přesně jak píšeš, nekupuj to, co nemáš jíst (lovečák je plný tuku). To samé sacharidy 80%, pak se nediv, že máš chutě a hlavně hlad! Zkus plánovat den dopředu a jídlo měj připravené a brzy poznáš změnu. Nebude Tě honit mlsná a hlavně nebudeš mít hlad! Ale musíš nad jídlem přemýšlet den dopředu. Tak ať se daří a polepši se :)

20. 03. 2014 09:34

včera jsem tomu dala!!!! :-(((
už ráno jsem měla hlad, v půl 10 jsem se neudržela a už se nasvačila... a kolem 12h jsem myslela že se pominu z chuti na salám - i vytáhla jsem (měla jsem ještě 15 deka lovečáku, hihi) a půlku SEŽRALA... docela mě to zasytilo, ale kolem 14h to přišlo zpět, prostě úplný VLČÍ hlad a do mého žaludku letěla druhá půlka - a jak mi po tom bylo krásně!!!! ♥ ♥
no, nebudu to natahovat, do večera už jsem jedla prakticky jenom kedlubnu a ve výsledku trochu překročený příjem (o 20%) a 200% překročené tuky - z blbých 15 deka salámu!!!! padla na mě chandra a šla jsem radši spát... poučení? co nemám jíst, to nesmím mít vůbec nikde doma, protože TA chvíle prostě může přijít......
:-DDDDDDDDDDDD
jo, ale cukry jen na 80%

19. 03. 2014 21:49

Ahoj, sebekoučink je skvělý pomocník.Semaforky sice někdy blikají více, někdy méně, ale nutí mě zamyslet se nad tím, co jím.Jsem překvapená, co tuků a cukrů se v potravinách skrývá.Mám ale problém.Pokud jsem doma, svítí zelená.V práci je to horší - stíhám se jen taktak nasvačit, stravuji se ve školní jídelně( ostatně nic zdravého - já třeba tolik doma nesolím),Neumím správně odhadnout,kolik toho je na talíři.Snažím se sníst maso, zeleninu(ta však nebývá často) a u příloh jen polovinu.Snad i toto vychytám. :)

19. 03. 2014 16:31

SylvoT, napiš dotaz na info@stobklub.cz, Zuzka Málková to prodiskutuje s programátory. Ale obávám se, že ne. Je to internetový program, kde se pracuje on-line na pronajatém serveru. Stáhnout si k sobě programy nelze.

18. 03. 2014 12:00

Ahoj, je možné si nějak přetáhnout Sebekaučink do chytrého telefonu? Díky za info.

18. 03. 2014 07:23

sebekoučink je mým velkým pomocníkem

17. 03. 2014 19:31

Ahoj. I já jsem začala minulý týden. Je to pro mne velká motivace, když tady čtu, jak se vám kila ztrácejí. Opravdu nedám do pusy nic, co bych nezvážila a to je pro mne velká výzva. Pořád jsem si říkala, že se spravuji po vodě, ale jak to člověk vidí černé na bílém, co dokázal do sebe dát, ne co do množství, ale kcal.

16. 03. 2014 13:05

Ladush, tak ta tvoje motivace je skvělá!! držím palce :-)))
(já jsem si taky umanula, že se vejdu do SVÝCH kalhot... ale svatební šaty jsou roztomilejší ♥ )

14. 03. 2014 09:47

Já jsem začala minulý týden, mojí motivací je zhubnout do svatebních šatů. Zvolila jsem velký časový odstup abych měla dost času nejen zhubnout ale také naučit se správně jíst. První týden jsem narazila na pár překvapení. Jsou určitě lidi kteří to vědí ale mě třeba nikdy nedošlo, že mé oblíbené piti Cappy Icefruit mi v jídelníčku udělá takovou neplechu. Nebo jsem zjistila, že snídaňové cereálie jsou plné cukru a tak jsem je omezila. Nemám moc pevnou vůli ale pomohl mi přítel, který odvezl z domu vše co by mě mohlo lákat. Samozřejmě, že stále mlsám, ale zdaleka ne v takovém množství. Jsem velmi ráda za semaforky, už od školy mi vždycky šlo o dobré známky a teď je mojí odměnou zelený semafor. :)

13. 03. 2014 19:16

ahoj, asi budu vypadat jak blázen, teprve od úterka zadávám jídelníček, ale hodně mě překvapilo jak moc jsou kalorické domácí buchty a koláče, 20.000 KJ na plechu je tedy docela masakr :-) u ostatního mám totiž představu alespoň podle obalu :-D

08. 03. 2014 07:43

Když to člověk dělá jenom "od oka", tak nemá takový přehled toho, co sní. Jakmile si to začne psát, tak pochopí, že ta kila nejsou ze vzduchu, z vody.... :-) Blíží se jaro, poporodní kila se mě stále drží a byla jsem mile překvapena, že to opravdu jde! Je to sice mravenčí práce, tady ubrat, tady přidat, člověk nad tím nějakou tu dobu stráví, než si poskládá jídelníček se zelených semaforků, ale časem už je to hračka ;-) Jsem teprve na začátku, ale dvě a půl kila jsou dole, z čehož má obrovskou radost ;-)

04. 03. 2014 11:08

Lin18 - a vo tom to je - všichni jsme neskutečně mlsní a pak se ta mlsnost holt projeví ;).

04. 03. 2014 09:39

Quick díky za odpověď. Já tedy v bramborové kaši máslo miluju a taky plnotučné mléko....uf...to si teda dělám chutě :) samozřejmě teď už bez másla. Neuvědomila jsem si, že mléko má nižší obsah energie než brambory, tím by se to mohlo vysvětlit. Navíc mám kaši zafixovanou jako tučnou a nezdravou tak jsem asi předpokládala, že bude mít vyšší hodnoty. Dík

04. 03. 2014 09:14

Lin18 - zřejmě proto, že mléko má nižší obsah energie (cca 190 kJ) a předpokládá se, že v ní není máslo.Já tedy do kaše máslo nepřidávám a myslím si, že v závodce ho tam také nedávají, spíš bude připravená z prášku.

04. 03. 2014 08:04

Ahoj zajímalo by mě proč bramborová kaše ,í nižší hodnoty (E, tuky) než samotné vařené brambory. Do kaše se přeci dává máslo a mléko takže hodnoty by logicky měly být vyšší, ne? Jde mi o to, že máme br. kaši často v práci tak abych zbytečně nepřijímala víc kalorií :)

03. 03. 2014 18:24

Dobrý den, včera jsem se zaregistrovala. Je mi 28, mám 5měsíčního synka a za 3,5 měsíce mě čeká svatba.... budu tedy dřít co to pujde, abych byla ve svůj den D za princeznu se vším všudy,..ale chci toho docílit zdravě, protože pak chceme malému Filípkovi pořídit ještě sourozence :-) Mohu se zeptat jestli je tu někdo z Plzně, kdo by se případně chtěl přidat na procházky s kočárem a celkově mít v místě bydliště parŤáka na hubnutí?

01. 03. 2014 22:03

Anina1:
Při hubnutí je důležité dodržovat správný poměr živin, včetně bílkovin. Plánuj si jídelníček den dopředu. Když budeš mít všechno zelené, bude svítit i energie zeleně. Když přidáš bílkoviny a budeš mít moc tuků, použij bílkoviny netučné (např. pomazánky z odtučněného tvarohu s různými kombinacemi - s olejovkami, rajčaty, cibulkou a paprikou a pod.)

01. 03. 2014 11:59

Všechno co sním správně zapisuji a nemohu se strefit do hodnot co mi nařizuí moje hodnoty.Mám "5600 kJ " Za týden co jsem přihlášená jsem na ně nedosáhla - musím dodržovat tuky a sacharidy , tím se ale nedostanu na správný příjem kJ Všechno svítí zeleně jen energie ne..Může mi někdo poradit ?

01. 03. 2014 11:49

Napište komentář...

28. 02. 2014 22:27

Toho se právě bojím, abych si nezačala přidávat, snad to udržím, váhu mám naštěstí stále na očích :-)

28. 02. 2014 18:30

prasatkoslim:
Z vlastních zkušeností: Jde to i bez zapisování, jen si průběžně hlídej váhu. Máme potom snahu si nenápadně přidávat na jídle a mlsat. Ale základ zdravého životního stylu mi přešel do krve, vařím jinak než dřív, jím víc zeleniny a víc se pohybuji, hlavně denně chodím.

28. 02. 2014 13:49

zdravím Vás, včera jsem objevila Stobklub, hned se zaregistrovala a zapsala první den do sebekoučinku. Ještě se tu budu asi chvíli rozkoukávat, učit se kombinovat jídla, jelikož v první den se mnou semaforky nespolupracovaly, ale to asi nebudu sama a doufám, že se to zkušenostmi napraví, potřebuji zhubnout asi dvacet kilo, pálka.... ale doufám, že za pomoci Vás všech to dokážu, oni příklady táhnou a tady je koukám hodně lidí, kteřím se to povedlo, zrovna poslední člá