Sledujte nás:

Specifika hubnutí po porodu

Zpět
Počet členů: 238
Založeno: 29. 09. 2010

Jak se dostat zpátky do formy po porodu a během kojení? Pojďme si povídat o problémech, které v tomto období řešíte, a jak na ně nejlépe vyzrát.

Komentáře je možné psát až po přihlášení.

27. 12. 2019 20:40

Ahoj. Už rok se chystám hubnout nebo jak to nazvat. Teď jsem však rozhodnutá a hotovo. Mám dvě děti, přesně rok po sobě (čerstvě 3 a 2 roky). Jsem nešťastná už sama ze sebe. Necítím se v takovém těle a přitom se nemůžu rozhoupat, protože absolutně nestíhám.V noci se mi děti stále často budí a tak hledám "povzbuzení" v kávě a čokoládě. Do toho stavíme barák (sami) a manžel je přes týden v Německu, takže jsem na vše sama.V prvním těhu šlo 27 kg nahoru, při kojení 25 kg dolů, s druhým těhu zase 27kg nahoru, při kojení obou dětí 33 kg dolů. Po odstavení a náročné operaci mi šlo teď zase 15 kg nahoru a drží se mě to jak sviňa, ba ještě stále přibírám. Dříve jsem měla taaaak silnou vůli....a teď?! Děti jsou jako okysličené fredky, takže jsem neustále v pohybu a zdravé jídlo je pro mě vzdálené jako vesmír. Jsem neskutečně unavená a zobnu prostě co je po ruce.Asi před 5 lety jsem jela na jídelníčku a měla úžasnou váhu bez hladovění, byla jsem plná života, potraviny si vybírala už automaticky ty zdravé...no, snad se to teď podaří taky. Pokud je tu někdo na stejné vlně, můžeme se podporovat. Třeba nám to pomůže vydržet:)

25. 07. 2019 22:53

jsem ráda, že řešíme všechny podobné téma. můj syn má rok a tři měsíce, já mám 5 kilo nahoru po těhotenství a nedaří se mi shodit, chtěla bych se dostat zpátky na 60-62 kg..no uvidíme, pustím se do toho, zatím jsem to spíš odkládala než co jiného. nějaké tipy na cviky na břicho?

08. 07. 2019 23:00

Dceři je rok a já vypadám hrozně,potřebuju shodit aspoň 12kg,tak jsem se zaregistrovala na sebekoučink a uvidíme.

09. 05. 2019 08:24

Holky, hubněte teď některé po dětech? Mám tři, nejmladší má necelé dva roky a za rok bych chtěla na pohovory do práce, tak ať nevypadal, tak jak teď. Dolů chci dát tak 12-15kg..

31. 03. 2017 21:25

Mjira Váš příspěvek mě dostal, jde vidět, že když se chce, tak to jde..44 kg dole? Jste skvělá..Děkuji za tip na pohybovou aktivitu s koloběžkou. Musím se přiznat, že to by mě ani nenapadlo. Ale co, dcera vezme kolo, já koloběžku, společně si to užijeme a ještě uděláme něco pro své zdraví. :-)

31. 03. 2017 21:16

Při své výšce 167 cm jsem do svých 28 let měla 55 kg. Vždycky jsem si říkala, že určitě NIKDY nepřiberu. Po prvním dítěti se asi do měsíce moje váha z 65 kg vrátila na původních 55 kg. Říkala jsem si super, co to všichni řeší, že po porodu kila nejdou dolů..Rok se s rokem sešel a čekala jsem své druhé dítě. Psal se rok 2014. Ale kila po porodu nešla vůbec dolů. 70 kg, hmm, to je dost, říkám si, ale jsem po porodu, to časem půjde dolů. Dřív to přeci šlo! Ale ono nešlo. Neřešila jsem to, starost o dvě děti a práce na úvazek 35 hod. týdně mně vyčerpávala a váhu jsem přestala řešit... Skoro jsem nesnídala, když už tak koblihy, kafe, rychle pak na oběd nějaké to meníčko v restauraci, večer jsem všechno pak "doháněla". Váha stoupala. Po třetím dítěti nyní váha 84 kg. Řekla jsem si dost, zvládli to jiní, jdu do toho taky. Začala jsem před 14 dny sama. Vyřadila ty "ošklivé" tuky, bílé pečivo, sladké limonády, víno atp. Váha se ani nehnula. Cítila jsem se mizerně. Pak jsem objevila stránky STOB a zjistila, co vše jsem doposud dělala špatně. SKORO vše špatně. Takže začínám od nuly, ale snad jsem na dobré cestě. :-) Nyní mám 84 kg. Doporučené Kj cca 7200. Dávám si kolem 6500 Kj. Syn má 10 měsíců a již nekojím. Jídlo si musím připravovat večer předem, s třemi dětmi v průběhu dne přípravu nestíhám. Piju jen kohoutkovou vodu a Magnesku. Alkohol nepiju vůbec. Ani skleničku vína už cca 10 dní. Se STOBEM jsem začala teprve 30.3. Předtím sama a chyba jedna za druhou, váhový úbytek žádný. Sebekoučink dodržuji, nic "bokem" nejím. Ale je pravda, že chodím teď nakupovat jen já a pečlivě i dětem teď vybírám zdravější potraviny..

31. 03. 2017 16:02

Ahoj také hubnu po porodu. Malý bude mít v dubnu 11 měsíců. Dlouho mi trvalo než jsem se rozhoupala, ale už jsem na konci tříměsíčního cyklu. Zatím to jde dobře, mám dole už 5 kg a přes břicho a zadek mínus 4 cm.

29. 03. 2017 11:22

Ahoj, hubne někdo aktualně po pordu? Mám doma 5ti měsíčního andílka a kojením místo abych hubla, pomalu ale jistě přibírám:-(...nebudu chtít zázraky, protože nechci přijít o mlíčko, které jsme s malým doslova vybojovali, ale ty kila mě hrozně štvou a nedovedu si představit že se za pár měsícu budu svlékat do plavek:-(...takže aktuálně 97kg na 170 cm.

04. 03. 2017 22:34

Milé maminky
tak jak se daří?

30. 01. 2017 21:41

Ahojky,tak jsem si od vás přečetla pár příspěvků a dostala odvahu napsat něco o mě. Před prvním těhotenstvím jsem vážila 68kg,když jsem šla rodit tak 82kg,po porodu a týdnu v nemocnici jsem se dostala na 74kg.Dokonce šestinedělí při plném kojení jsem to dala na krásných 57kg:-) Jenže,po ukončení kojení jsem se dostala už na 62kg.Pak jsem pomalu přibírala až jsem se dostala během 6 let na 73kg-hodně také udělalo že jsem přestala kouřit a jedla sladké.Říkala jsem si,že stejně plánujeme druhé a pak opět zhubnu raz dva.Ale chyba lávky,otěhtněla jsem na 73kg,rodit jsem šla oteklá s 93kg.Po odchodu z porodnice jsem měla 82kg a ty mám i teď přes 4 měsíce kojení furt.Je teda pravda že už od 10.dne přikrmuji UM,protóže malý měl při narození 4kg a mléko nestačilo.Teď na 4měsících má malý 8,3kg. Už ukončujeme kojení,protože mlíčko už není,a tak doufám že snad to bylo kojením že mi ta váha stála.Zaregistrovala jsem se do Sebekoučinku a zjišťuji že jsem jedla málo bílkovin,hodně sacharidů,málo vlákniny,hodně tuků a hodně Kj a málo zeleniny.Příjem mi to vypočetlo 7500Kj,ale to mi přijde hodně,tak jsem si to stáhla na 5500Kj.Přeci jen už nekojím.Plánuji jídelníček den dopředu,takže to snad zvládnu.Chtěla bych se dostat nejlíp na těch 57kg,a nejvíc na 68kg při výšce 168cm.Tak mi držte pěstičky ať to zvládnu:-)

23. 01. 2017 20:26

Zdravím, děkuji za předešlé příspěvky, které mě aspoň trochu povzbudily :) Snažím se též zhubnout, ale vydržím vždy maximálně týden. Zapisuji si do sebekoučinku, ale po týdnu to již nestíhám časově. Jsem na mateřské se čtyřmi malými dětmi, takže toho času není - většinou jím narychlo. A večer, když už je trochu klid, tak se buď přejím nebo si dám nějaké sladké... Nevím, jak z toho začarovaného kruhu ven; každý týden to zkouším znovu... Snad se to zlomí k lepšímu a přečtu si zde něco povzbudivého!

01. 01. 2017 15:29

Maminky, chtěla bych Vás podpořit, dodat Vám motivaci a podporu, protože ... nikdy jsem nebyla zrovna moc hubnoucí typ, jako že bych vydržela držet nějaký diety nebo se potit ve fitku, max. jsem si šla zaplavat. Ale hlavně po tom, co jsem potkala svého manžela a usadili jsme, začala jít kila pomalu nahoru. Dovršilo to rizikovým těhotenstvím, které jsem skoro celé proležela převážně v nemocnici. Najednou jsem měla nahore 25 kilo. Na druhou stranu máme zdravého syna, takže fakt ničeho nelituji. Ale moje váha mi docela vadila, takže jsem hledala různé možnosti, jak z toho ven. Začala jsem přemýšlet nejen nad jídlem, ale i nad pohybem. To bylo asi 3 - 4 měsíce po porodu. Postupně jsem měnila svůj jídelníček za zdravější alternativy a začala chodit na dlouhé procházky svižnou chůzí - první kila šla dolů. Pak jsem začala dokonce i běhat a dál osekávala jídelníček - další kila šla dolů. Po roce se váha na delší dobu zastavila, nevěděla jsem, co dál, tak jsem se přihlásila sem - do Sebekoučinku. Prvních cca 14 dní bylo docela krutých ... měla jsem za den docela vysoký příjem kcal, ale malý příjem zeleniny a málo jsem pila. Tak jsem si všechno jídlo vážila, zapisovala a hlavně plánovala už dopředu, co budu jíst. Pohyb jsem úplně změnila - pořídila jsem si koloběžku a 6x týdně večer jezdila cca 8 km na cyklostezce. To bylo období, kdy jsem zhubla nejvíce. Nezdá se to, ale taková koloběžka je opravdu záhul a krásně formuje tělo. Suma sumárum je dnes synovi přes 2 roky a já mám dole 44 kilo. A musím přiznat, že teď přes zimu sportování docela zanedbávám, max. si jdu 2x do týdne zaběhat. Stravu řeším a hodně, ale už ji striktně nenapočítávám, spíš koukám na to, co jím. Přesto se mi od konce září, kdy jsem "vypadla z režimu Sebekoučinku" a přes svátky vrátily necelý 4 kila. Žádný dramatický jojo efekt nebo návaly hladu. Taky jsem ze začátku narazila na plno omylů o hubnutí a chvílema to fungovalo pokus-omyl, moc jsem o hubnutí nevěděla, ale postupně jsem získala zkušenosti, proto maminky neztrácejte naději a trpělivost, když zahřešítě nebuďte na sebe hned přísné, neztrácejte motivaci, jsme jenom lidé. A taky co si budeme povídat, zkombinovat péči o malé dítě (děti) s nějakým pravidelným režimem je za mě docela náročná věc, která se nemusí hned podařit. Přeji pevnou motivaci a mnoho úspěchů ;-)

29. 12. 2016 19:42

Adari: Taky nejím maso (neříkám si vegetariánka, protože tak 3x do roka mám rybu), ale v jídelníčku mám až moc bílkovin :-D Jinak osobně jsem během kojení nijak jídelníček nenavyšovala, ale zase jsem během roka kojení nijak necvičila. Přeji mnoho úspěchů. Já po vánocích začínám opět hubnout :-/

26. 11. 2016 17:49

zdravím taktéž, mám 3 měsíce po 2. porodu a s hrůzou jsem zjistila, že místo hubnutí přibírám :( takže jsem se zaregistrovala a uvidíme, potřebuji shodit cca 10 kg...... momentálně mám 75 kg, do ničeho se neobléknu. Zapisováním jídelníčku jsem zjistila, že jím moc sacharidů, tuků a skoro žádné bílkoviny....... netuším jak je navýšit. Jsem vegetariánka, k obědu jsem měla omeletu se zeleninou, jinak jogurt, ovesná kaše atd. myslím, že docela zdravý jídelníček. Dále by mě zajímalo o kolik jste si navýšily jídelníček, pokud kojíte a zároveň cvičíte, navýšila jsem si aktivitu ihned zpočátku o cca 5-6x týdně i když to ne vždy je pravda. Tak snad je to tak správně..... přeju pevné nervy!

02. 10. 2015 12:36

taky jsem dokončila první sebek., ale z původních 97 jsem na 90, nešlo to tak rychle, jak jsem si představovala, ale 10 měsíců po druhém porodu, doma dvě mimina a do toho studuji vysokou a mám manžela labužníka, tak je jsem na sebe i docela pyšná. Zima mě také děsí, protože v létě miluji studené saláty, ale v zimě je vyloženě nesnesu, nevím proč, ale moje tělo chce teplé jídlo. Asi zasvětím zimu polévkám z mražené zeleniny, která je mnohem levnější, než čerstvá, která je stejně v zimě spíš bez chuti

26. 09. 2015 12:07

Tak jsem dokončila první sebekoučink, mám ze sebe radost, z původních 97 mám nyní 84kg, doufám, že se mi podaří aspoň 10 kilo dát ještě dolů, i když je mi jasné že by to chtělo víc, ale zase nemůžu chtít zázraky. Mám trochu obavy ze zimy, přeci jen teď se živím dost zeleninou a v zimě není tak dostupná - a hlavně je super drahá.
K dietologovi zatím tedy nemířím, až snad kdyby se váha rozhodla bojovat a zase stoupat.
Polce: Jé, to zní zajímavě, určitě se na pár dílů kouknu. ;-)

10. 09. 2015 18:35

Zvemevás na dopolední kurz STOBu, který je vhodný pro všechny, kteří mají volná dopoledne. Ideální je pro maminky s dětmi, protože vám zajistí i hlídání vašich nejmenších. Kurz probíhá každý týden dvě hodiny a součástí je vždy povídání doplněné pohybovou aktivitou. V příjemném prostředí skupiny se budeme učit sestavit si zdravý a chutný jídelníček. Budeme se bavit o okolnostech, které ovlivňují jedení, učit se zvládat emoční situace jinak než jídlem a probírat další zajímavá témata. Druhá hodina je pohybová a pro tu si připravilo Studio Euforie mix různých druhů cvičení, aby si každý našel to, co mu vyhovuje a pohyb mu přinášel radost. Těšíme se na vás.I nformace zde
http://www.stob.cz/cs/kurzy-v-praze

09. 09. 2015 09:17

Dobrý den, dnes jsem úplnou náhodou narazila na tyto stránky a moc ráda bych se k Vám přidala. Mám 2 děti (4 a 1 rok) a před měsícem jsem se intenzivně pustila do hubnutí. Bohužel, nejde mi to tak dobře, jak bych si představovala. Nestíhám jíst v pravidelných intervalech a o vyváženosti jídelníčku také dost pochybuju. Snažím se cvičit Jill, ale né každý den zvládnu celé cvičení. Chci zhubnout pro sebe, abych se cítila lépe. Teď jsem odporná sama sobě a to už je hodně zlé. Tak snad to s Vaší pomocí zvládnu :-)

01. 09. 2015 17:29

Jolano, nejlepší máš to vyzkoušet, já začala cvičit po pěti týdnech, vždycky jsem nakojila a hned pak cvičila, aby se do dalšího kojení mlíko zase srovnalo (možná zbytečně) a nikdy jsem s tím neměla problémy, je potřeba akorát pořádně umýt od potu, aby to nebylo slané :o) navíc jsem po cvičení měla vždycky ještě silnější laktaci než kdy jindy ;o)

26. 08. 2015 21:17

Dobrý večer / Ahoj :)
V prvním těhu jsem nabrala příšerných 35 kilo (ze 77kg na 112kg) a po narození dcery jsem se s váhou dostala nejníž na 94 kilo. Při druhém těhu jsem opět nabrala 21 kilo (tj 115kg), 8 kg zůstalo nejspíš v porodnici - vážila jsem se až po 6-ti nedělí u Dr.
Takže k 16.4. 2015 jsem měla 107 kg. Chodím na procházky se psem a kočárkem a podařilo se mi dostat na 104 kg. Od 20.7. 2015 omezuju cukr (nesladím kávu, nejím sladké a nepiju slazené nápoje) + omezuju tuky a nejím bílou mouku. Za měsíc mám dole další 4 kila, takže jsem ke 21.8.2015 byla na rovných 100 kilech.
Ráda bych začala cvičit, nicméně dětská doktorka mě zrazuje od intenzivního cvičení, protože po cvičení se může změnit chuť mléka a může se mi dokonce mléko i ztratit.

A tak se chci zeptat jestli s tímto máte zkušenosti a jestli je opravdu lepší se cvičením počkat až po zastavení laktace.

19. 08. 2015 09:17

Ahoj tak já se přidávám po mém prvním porodu. Začínám na 78kg, v těhotenství jsem přibrala 17kg z toho 10kg jsem nechala na sále a 4kg šli nějak sami, ale chci mít míň než před těhotenstvím :) Tak hurá do toho :)

21. 07. 2015 06:47

U dietologa-spíše obezitologa jsem byla párkrát před druhým těhu. Je fakt, že mě celkem motivoval pocit dohledu a zodpovídání se mu. Takže jsem se snažila. Navíc jsem byla na měření tuku, svalů v těle a dostala jsem přednášku o zdravé stravě apod. Zatím se tam znovu nechystám. Všude se píše co jíst, kolik, jak cvičit, ale myslím, že hlavní je odhodlání a výdrž. Jako motivaci si pouštím na youtube díly Vítejte v novém těle, ženy váží kolem 160kg a více a po roce intezivního cvičení+jídelníček zhubnou na polovinu během roku. Je fakt, že mají dost vytvořené podmínky pro cvičení, ale i tak mě to povzbuzuje a začala jsem se vrtět na rotanách a občas orbitrek, tak to jde pomalu dolů, jen vydržet a nehřešit, což není lehké. Musím se přiznat, že u toho pořadu i brečím, protože ty holky vysloví to, čím se trápíme.. Naposledy jsem si z toho vzala to, že my okolí nezměníme, můžeme změnit jen sebe. Já mám hodně kritickou mamku, což mě někdy dost ubíjí.., ale pomalu dostávám do hlavy, že její postoj vůči mně nezměním, hlavně ne v této situaci. Tak zkuste se na pár dílů mrknout, třeba vás to nakopne ;-)

09. 07. 2015 21:32

Ahoj, taky se přidávám opět po druhém porodu. Poprvé jsem to zvládla z 83kg na 72kg. No ale teď začínám z 90kg, v těhu jsem přibrala 20kg :) Ještě plně kojím, ale věřím, že to zase zvládnu. Největší problém mám s tím, že mám pořád hlad a chutě, děti a kojení mě dost vyčerpává, ale to určitě znáte :) Takže boji zdar holky!

09. 07. 2015 20:57

Ahoj, přidávám se ke skupině. Mám syna skoro 14.měsíců. V roce jsem přestala kojit a začala se snažit zhubnout. Zatím bez úspěchu. Během těhotenství jsem nabrala 30kg. Něco šlo dolů, něco zůstalo. Takže nyní jsem na 97kg při 163cm. S váhou jsem válčila vždycky. Ať cvičím necvičím drží se mně. Jediný když jsem schopná něco shodit je při hladovění. Ale to bych nerada praktikovala, tak teď zkouším počítání KJ s cvičením. Zajímalo by mně, nemáte některá zkušenost s dietologem? Praktická doktorka mi navrhla, že mi k němu napíše žádanku, ale moc se mi upřímně nechce...

24. 06. 2015 23:29

Ahoj, tak se zas cítím dost mizerně a cpu se blbostma, nejím teplý oběd, spíš až véču, když chlap dojde z práce... Už jsem se i diagnostikovala-nemám se moc ráda a chybí mi vytrvalost. Musím se už k tomu zas dokopat..jen je to dost těžké...Padá na mě splín, když jsem sama, pro okolí jsem dost zábavná a srším vtipem a dobrou náladou, ale jak jsem jen sama se sebou, tak to na mě padá...Jsem v začarovaném kruhu... Nejhorší je, že vše vím, co a jak mám dělat - jídelníček, pohyb, mít čas sama na sebe. Jen zas najít v sobě tu sílu a dokopat se k tomu. Vždyť to budu dělat nejen pro sebe, ale hlavně pro holčičky a muže :-) Teď bývám dost podrážděná, unavená a pak je mi líto, když na ně doma "vyjedu"..vše je to kvůli tomu, jak se cítím. Píšu to hlavně proto, abychom si uvědomily, že se musíme mít rády a udělat si na sebe čas. Vše se pozitivně odrazí na našich blízkých, tak pojďme do toho!

24. 06. 2015 17:16

S tím mlíkem jsem to měla stejně, po cvičení jsem byla jak prvotřídní dojnice :oD mám pocit, že s tvojí aktivitou se přibírání po kojení ani bát nemusíš ;o)

23. 06. 2015 07:49

Ahojte, přidávám se ke skupině, protože se bojím, že já budu ten případ, že až skončím s kojením, tak kila půjdou nahoru. Mám čtyřměsíční holčičku a sedm kilo pod předtěhotenskou váhou. Vlastně mi to nevadí, protože předtí jsem měla nadváhu a teď jsem konečně na BMI lehce pod 25. Ale obávám se, že jsem vlastně podvyživená a dohánim to sladkostma. Prcek hrozně trpěl na koliky, takže jsem vynechala hlavně pečivo a ty klasický věci, a úspěch teda vidi v tom vynechání pečiva, nemohla jsem ani dva dny starý... Pozor, nezatracujte mě, mluvím jen o klasických rohlících a chlebu a buchtách, sladkosti jsou moje :-) Hlavně kvalitní čokoláda, po tý se můžu utřískat. A zároveň dost sportuju, dopo i odpo chodim s kočárem na dvě hodiny, jednou jsem si spočítala, že dám za den i 18 km svižnou chůzí a když připočteme tlačení kočáru do kopce...no však to znáte. Ale vrátila jsem se už i k běhání, když mám hlídání ráno, jdu hned po ranim kojení, když nemám hlídání, tak s kočárem, jde to uplně bez problémů. Je mi jasný, že až budu mít děti dvě, tak o tomhle si budu moct nechat zdát, spíš to píšu jen jako inspirace, že venku se dá dělat taky spoustu věcí :-) Takže maminky co se bojíte, že se Vám něco stane s mlíkem, tak vůbec, nesmíte se u toho zničit, jen do příjemna, mě se u toho paradoxně začalo tvořit ještě víc mlíka. Držim všem pěsti, možná se to nezdá, ale já s kily bojuju už od puberty, takže všechny chápu.

22. 06. 2015 19:55

teda reishell, to je děs, 12kg je fakt hodně :o( taky mi připadá, že by to mohlo být z málo jídla, ale to by měli výživoví poradci poznat.. zkoušelas k tomu cvičení nějaký protein, případně spalovač nebo BCAA? nemoc nevím, jestli je štítná žláza opravdu v pořádku, tak asi moc možností nezbývá, z hlavy mě napadá cushingův syndrom, ale ten bývá snad nějakých léků, nebo něco s ledvinama, že by se víc ukládala voda, nebo nedejbože nějaký nádor... nebo něco gynekologického? kamarádka hodně přibrala po prvním dítěti, protože se jí rozjela endometrióza a snad i něco s vaječníky... já teď zkouším zobat \'rhodiola rosacea\' prý to je zázrak na výkonnost, psychiku i hubnutí, tak jsem zvědavá

20. 06. 2015 22:57

Ahoj Reishell, téda, ty makáš... Obdivuji tvou vytrvalost, obzvlášť, když nemáš výsledky. Mne jen při čtení tvého příspěvku napadlo, jestli netlačíš na pilu až moc... Jak jsi na tom s příjmem a jídelníčkem? Nemáš hlad, chutě? Bohužel žádný odborník nejsem, takže ti erudovaně neporadím, jen se mi při čtení tvého příspěvku vybavila jedna slečna, která v pořadu s Kateřinou Cajthamlovou taky tloustla přestože sportovala hodně intenzivně. Bylo to tím, že málo jedla a bála se jídla. Jo a taky tam byl jeden klučina, který nehubl přestože sportoval a jedl zdravě, ten zase neměl úplně vyvážený jídelníček a neuměl odpočívat. Já bych radila se kouknout na jídelníček a příjem.

20. 06. 2015 20:02

Ahoj tak se zas po dlouhé době hlásím. Malýmu je už rok a půl a já už rok na dietě. Před čtyřmi měsíci jsem začala cvičit Jill, ale to nestačilo, tak jsem začala cvičit P90X. Docvičila jsem prvních 30 dní a k tomu přidala dvě hodiny plavání týdně a obden hodina procházky venku. Bohužel musím konstatovat že mám od té doby zas o dvě kila víc. Za ten rok co hubnu jsem celkem přibrala 12kg...štítná žláza je prý ok...tak nechápu čím to může být. Kroutí nade mnou hlavou už tři výživový poradci a já už jsem zoufalá Bmi mám okolo 28, takže hubená opravdu nejsem. Začínám uvažovat už o různých nemocech...nemáte někdo taky takovou zkušenost? Nemůže to být třeba cukrovka nebo něco?

04. 06. 2015 22:00

Ahoj holky, jsem ráda, že jsem zavítala zase na tyto stránky. Jsem maminka na mateřské - dvě děti. Po každém těhu mi něco zůstalo. U posledního jsem shodila na váhu před těhotenstvím, ale pak postupně nabrala zpět. A ani nevím jak... Je to hrozný, cítím se unavená, podrážděná.. Chci zhubnout a doufám, že najdu nějaké z přízněné duše pro motivaci a podporu :). Pokud budete chtít písněte.

22. 05. 2015 10:29

Holky, díky za odpovědi. Vím, že pohyb působí i na psychiku, takže si musím najít na sebe čas a začít :-)
Zhubla některá z vás i 20kg a udržela si to?

13. 05. 2015 14:15

Polce, kojení nevadí, můžeš u něj normálně cvičit :o) já nedám dopustit na Shauna T, má ta cvičení sice dost náročná, ale výsledky jsou rychle vidět ;o) jen při větší váze bacha na kolena a záda, lepší začít bez skoků.. taky je fajn po cvičení vydržet asi tak 30-60 minut nejíst (a k pití jen vodu), cvičením se nastartuje spalování a dokud se nenajíte tak hezky spaluje dál :o)

10. 05. 2015 14:42

Ahojky, také mám problém, že jakmile jsou dítka uspaná, tak dopuji sladké. Kila nabraná v těhotenství jsem zhubla vždy během 1 roku po porodu, ale pak jsem vždy dost nabrala zpátky. Teď už se znovu blížím ke 100kg, BMI nad 32 a snažím se překonat se. Nejhorší je, když se starám o děti když marodí a pak to od nich chytím - pomalu na 1 měsíc vypadnu ze cvičení a v rámci toho nějaké to kilčo přiberu. Teď jsem se zaregistrovala do STOBu doufám, že to společně díky sebekoučinku zvládneme. Držím všem palce.
JInak na to odpoledne se mi chutě povedly 2x zažehnat nakrouhaným zelím a cvičením (mám nově obruč a je suprová na uvolnění beder)

09. 05. 2015 22:46

Ahoj Polce, jsme na tom hodně podobně já 35, dcera 8měsíců a taky si užívám, když dítka spí a plením ledničku :-(...ale když ono je to taková úleva, když je chvilka ticha a klidu a člověk si může k jídlu sednout a nikdo ho nikam nevolá, nikdo nic nepotřebuje.... ale jak se to odnaučit...? Leda nachystat si něco zdravého a dietního a chroupat u telky třeba mrkvičku :-)

07. 05. 2015 11:37

Ahoj holky, taky jsem na mateřské (druhé), jelikož vždy po porodu zhubnu i 10kg, tak to během půlroku zpět naberu... Samo, že vím, že za to můžu tím, jak se večer láduju a nabírám energii, užívám si klidu, když holky spí... Ovšem nejím to správné ani během dne. Musím zas začít, jelikož už je moje BMI přes 40! Jsem občas podrážděná, unavená...atd. Už dříve se mi podařilo zhubnout správným jídelníčkem a pohybem. Léto se blíží a já se za sebe budu opět stydět... Malá má 8m, ještě kojím, tak nevím, jestli můžu začít opět s orbitrekem? Ale vím, že je důležité i změnit jídelníček. Byla některá z vás na tom podobně a zadařilo se razantně zhubnout a taky udržet? Mám 113kg, výška 164, věk 34!

21. 04. 2015 07:08

ahoj ženy, moc to tady nežije :) ale ráda bych se přidala. hubnu po třetím prckovi, je mu pouze 5 měsíců, ještě mám dvě starší cácorky. po posledním těhu mi zůstalo 12 kg nadváhy a spousta viditelného špeku. snažím se najet na dietu a zdravou stravu plus cvičím - jillian a běhám. všimla jsem si že tu některé hubnete při kojení, chtěla bych se jen podělit o svou zkušenost. první dvě holčičky jsem každou kojila dva roky. po dobu kojení se mi nikdy nedařilo nadváhu zhubnout a to jsem ani moc nežrala :) prostě po dobu kojení si moje tělo vždy udržovalo zásobu, naopak po skončení kojení jsem se bez problémů srovnala. teď při třetím bohužel nečekaně nekojím a opět: stačí najet na zdravý režim a váha jde dolů sama. proto bych maminkám radila, aby po porodu a při kojení upravili svůj jídelní režim co se kvality táče, ale neočekávaly úbytelk váhy - nemusí se totiž dostavit. dejte tomu tak ty dva roky minimálně, spoustu energie fyzické i duševní potřebujete pro dítě :) později to půjde opravdu mnohem mnohem lépe !

13. 04. 2015 12:58

no o dvě a půl by to asi bylo moc, spíš bych tipla, že po těch dietách máš metabolismus někde, kde nemá být, nebo zadržuješ vodu nebo tak něco.. a měříš se? většinou centimetry ukazují líp, než váha, jestli šly dolů centimetry, tak jsou ta kila navíc svaly a je to na dobré cestě

13. 04. 2015 09:21

Hledáte úklidovou firmu? Navštivte stránky www.riveta.cz

08. 04. 2015 21:45

Piki82: njn...tak cysta je pryč a já skoro tři týdny cvičím. Tak jsem po tý době vlezla na váhu a co to nevidím... skoro tři kila nahoře. A to jsem byla ráda že když jsem se téměř úplně vykašlala na cukry, tak se váha nehýbala. No a teďka tohle...přemýšlela jsem jestli se třeba svaly nějak nenalejvaj...ale o dvě a půl kg?

01. 04. 2015 07:44

Reishell, to jim to teda trvalo, hlavně že furt tvrdili, že máš prostě míň jíst a víc cvičit :o/ držím palce, ať s tím něco udělají a ať to jde konečně dolů.. je fakt, že ani low-carb dieta se prostě cukrům úplně nevyhne, ve všem je aspoň trochu.. já mám zatím kila tak nějak v pohodě, ale hrozně se mi změnily proporce, pořád mi nejde shodit břicho, takže se nevejdu do půlky oblečení :oP

20. 03. 2015 15:40

Ahoj, tak se hlásím po dlouhé době. Po roce útrap, kdy mi nepomohla Jillian ani vysokoproteinová dieta a kdy jsem po tom všem ještě přibírala. Pečivo už ani nevím jak chutná, natož sladkosti...asi bych je už ani nestrávila...tak mi doktoři konečně přišli na možný problém. Mám cystu jak volský oko a kvůli tomu inzulinovou intoleranci...takže jsem prakticky tloustla i ze vzduchu...protože sacharidy jsou téměř ve všem. Do tý doby jsem si fakt myslela že se moje tělo naprogramovalo na to abyvh byla tlustá bečka nezávisle na tom jestli třeba jsem i podvyživená.

04. 03. 2015 13:12

Ahoj, také se přidávám.
Jak se vám daří kila dát dolů? Já skončila kojit v lednu a pomalu začínám cvičit ale ach ten jídelníček :-( tak proto jsem tady. Zatím mám 2kg dole ale 10 před sebou.

31. 01. 2015 10:42

Také zdravím všechny statečné maminky! :) Minulý rok jsem se tady zaregistrovala, ale sebekoučink jsem vzdala asi po 3 dnech. Mám 2letou holčičku, kterou stále kojím (ale už asi i končím ;) Zaregistrovala jsem se do posilky, kde bych ráda chodila 2-3x týdně. Doma cvičit moc nezvládám, dcerka se budí, jakmile odejdu z postele, když ráno vstávám, večer už pak nemám sílu. Nejsem vyloženě hodně při těle, ale ty kila navíc (než jsem byla zvyklá) mi prostě vadí. Potřebovala bych zhubnout tak 10-13kg. Můj problém je právě strava, neumím si to dopředu naplánovat, vůbec zkombinovat nějaký reálný jídelníček. Bývaly tu minulý rok tipy na snídaně, svačiny atd. a teď to nemůžu najít. Pravidelnost s jídlem je taky můj problém. O víkendech jsem většinou pryč a kolikrát nemám ani možnost si předem připravené jídlo ohřát. Kdo má podobnou zkušenost nebo nemá ještě žádného "buddy-ho" (kamaráda pro povzbuzování), tak napište. Za motivaci, podporu a rady budu moc vděčná! :)

13. 01. 2015 10:00

Ahoj holky jsem také po porodu - měsíc a začínám hubnout nenajde se tu nějaké dobrá duše s kterou bych si mohla psát a navzájem se podporovat v našem cíli ? :) Budu jedině ráda

31. 12. 2014 13:26

Ahoj maminky jsem tady nova a rada bych zhubla a žila zdravě .Mam dvě male deti holčičku 2.5roku a chlapečka 7.měsícu.ale pořad se mi nedaří zhubnout už jsem to zkoušela mockrát ale nikdy to nevydržím dlouho.Ale ted zkouším sebekoučink a zatím to jde,ale jsem tu teprve dva dni tak snad to už ted zvladnu nemam moc silnou vuli.Ale potřebuji zchodit kila co mi zbyla po porodu a ty co jsem nabrala při kojeni . každý říká že při kojení hubne a ja to měla obraceně .takže mam ted 95kilo.chtěla bych i cvičit ale nemam jak to zkloubit z detičkama manžel pracuje na směny takže to nak nedavam.ale chodíme každy den na prochazku z dětičkama a ze psem tak na dvě hodky ale asi i to je malo.

30. 12. 2014 16:07

Chci zhubnout a jíst zdravě, věnovat se sportu a chodit třeba svičit do posilovny...jenže zdravá jídla jsou dražší stejně jako i sporty skytají určité výdaje a bohužel nejen ty finanční. Penez moc není a tedy nemám možnost nakupovat tak jak bych chtěla a vzhledem k manželově zaměstnanosti ani časové m,ožnosti chodit běhat a podobně...něvím si už rady...nějaké nápady? Chci vyzkoušet vše co půjde

20. 12. 2014 22:44

Ahoj , já jsem z Milevska :) mohly bysme se navzájem podporovat.Také hubnu po porodu 2.dítka :) Ve.

12. 12. 2014 19:31

Ahoj všem, připojím se do diskuse, mám teď 5ti měsíčního chlapečka a zbývá mi ještě celých 8kg nahoře (celkem to bylo kolem 20kg) a ne a ne dolu. U prvního kloučka jsem před 3 lety přibrala skoro 30kg a po kurzu se STOBem jsem to všechno shodila, bylo to super...no a teď opět hledám motivaci, nějak se nemůžu nastartovat! :( nejste tady někdo z Tábora či okolí, s kým by se dalo vzájemně držet a motivovat? díky Nat

03. 12. 2014 20:03

Zdáreček. Volám sa Mariana, mám 27 rokov. Počas tehotenstva som pribrala cca 16 kg a pred dvoma mesiacmi sa mi narodil syn. Moja postava sa počas tehotenstva veľmi zmenila, pretože som pribrala. Po pôrode som sa rozhodla, že začnem pomaly na sebe pracovať. Hľadala som rôzne informácie, a zaujal ma web http://hubnutipoporodu.cz/ na ktorom som našla potrebné informácie. Verím, že vám tieto informácie pomôžu :)

11. 11. 2014 20:11

Ahojky holky, já se chci zapojit z jednoho důvodu k vám. Teš jsem ve 13 měsícíchsyna přestala kojit a rozhodla jsem se zapracovat na sobě. Zčala jsem se stravovat podle jídelníčku z fitnesstv, taky doma cvičím 15 minut denně a koupila jsem si na doporučení známé prášek do vody na celkovou kondici a detoxikaci těla, nějaký Naturefood a tak sjem se xhtela hlavně zeptat, jak bojujete vy a zda tenhle přípravek někdo znáte. Je takt že užívám týden a připadá mi, že mám více enrgie...

07. 11. 2014 09:57

na to pití jsem našla tohle: Váha (kg) x 0,035 = denní potřeba tekutin, takže mě třeeba vychází 2.17 l za den, ale snad se do toho započítává částečně i voda ve stravě, ale zas za kávu, limonády apod. se musí pít víc.. já se v rámci bílkovin cpu vajíčkama, ale až přestanu kojit, tak si asi pomůžu nějakým proteinovým nápojem, hlavně kvůli cvičení.. já mám cyklotrenažer, ale moc na něj nesedám, dělá hrozný rámus a je to docela nuda, jenom sedím a šlapu, radši si zaskáču :o) jinak můžu co nejvřeleji doporučit navštívit (pokud neznáte) http://www.mojetelo.cz/ je tam hora článků a rad a postřehů a toho jídla i s recepty kvanta, i popisy různých způsobů stravování...

06. 11. 2014 18:40

Mám značku Kettler, nevím teď přesný typ, ale je to už starší kousek. Koupila jsem ho v loni přes inzerát. Vyšel mě na 4tis. A bylo to v okolí takže jsem si ho převzala osobně. Trochu vrže ale dotažení šroubků by mělo pomoct. Můj manžel, taky nesvolí utracení penízků jen tak. Ale pro to hubnutí asi víc přimhouřil oči.

Nemáte někdo nějaké tipy na vaření a svačiny k tomu našemu hubnutí? pořád zkouším ale furt mi to nepasuje jak bych chtěla.

06. 11. 2014 14:09

Ještě Tlapko123, co máš za značku? Všude zatím doporučují Eliptický trenažér HOUSEFIT MOTIO 30 nebo 50. Děkuji D.

06. 11. 2014 14:08

Ahojky Piki82 a Tlapko123 :-)! Moc děkuji za typ. Nejdříve zkusím Jill a pak jestli u toho vydržím, tak si pořídím ten Eliptický trenažér. Dřív jsem chodila do Fitka na Orbitrek a bylo to to nejlepší co jsem zažila. Lehounký klouzavý pohyb a děsně jsem u toho spalovala. Hlídala jsem si tepovku a šlo to sama. Jen mi teď asi manžel nedá zelenou k utrácení :-). Ale až uvidí první výsledky a že jsem vydržela cvičit, tak by mohl polevit a pustit korunu :-). Každopádně holky mooooc Vám děkuji, jste zlatí :-)!!!!!

05. 11. 2014 21:17

Co se týče cvičení tak, taky chodím hodně na procházky - min 2hod denně. Ale přes zimu to už asi nebude tak moc, když ten den je tak krátky. Nicméně stejně nejraději cvičím doma a to na mém oblíbeném eliptickém trenažeru. Nedám na něj dopustit. Nastavím si tam čas kolik chci cvičit a pak už jen malému pustím pohádku a sobě mp3 a cvíčím. Je to paráda, nemusím nikam chodit ani za nic platit. A v klidu si hlídám tepovku. Trenažer jsem si koupila použitý přes inzerát, A určitě mě to výjde levněji než permanentky do fitka.

05. 11. 2014 21:13

Ahoj vespolek, také jsem na mateřské a hubnu se STOBem. Ale mám problém najít vhodné recepty. Když jím tak podle sebe jak jsem zvyklá a počítám si vše podle semaforků, tak mi často chybí bílkoviny. Ty potom doháním tak, že si dám na odpolední svačinu 10dkg šunky a 5dkg eidamu 20%. Což není úplně asi nejchytřejší. a taky už mě nebaví jíst furt to samé dokolečka. Už jsem si totiž vyzkoušela, že nejlépe mi vychazí snídaně typu bílý jogurt a mysli. A tak to jím skoro pořád. A navíc vůbec nedodržuju množství zeleniny. Nejsem zvyklá jíst tolik zeleniny. S pitným režimem mám taky problém. Když chci dodržet těch 2litry za den, tak nedělám nic jiného než jen piju a chodím na záchod. Příjde mi to až moc. A nedávno říkali v Sama Doma, že člověk by měl vypít asi 1,5litr denně, že to stačí. Tak nevím proč tady je tak moc. Budu ráda, za rady a nápady co a jak jíst. A nějaké recepty nebo odkazy kde berete inspiraci vy.

31. 10. 2014 08:12

Shaun T - Focus T25, je to 25 minut denně a je to hodně intenzivní, dá se stáhnout na ulozto nebo edisku... nebo oblíbená jillian michaels, není to takový záhul a většinou se taky vejde do půl hodiny.. ten shaun je víc cardio, hodně skákání, takže pálí víc kalorií

31. 10. 2014 07:41

Ahojky ženy! Potřebuji poradit s pohybem. Jsem dva roky po porodu a váha byla super. Syn spal pouze v kočárku, takže jsem byla denně venku cca 6hod. a nachodila jsem tak 10-15km. Jenže teď už se naučil spát v posteli a váha jde, bohužel, nahoru, protože pohyb nula :-). Manžel je od 6:00 do 18:00 v práci každý den, takže mám prďolku stále při sobě, hlídání 0. Nemáte nějakou radu jak na pohyb doma? Mohla bych cvičit, když jde spát, ale nevím jak na to. Chce to něco rychlého, na splaování, ale co? Děkuji za radu :-)

30. 10. 2014 08:40

s těmi tuky souhlasím, margaríny jsou většinou hrůza, máslo je rozhodně zdravější, rostlinné tuky jsou zdravé v podstatě snad jen v syrovém stavu, např na vaření a pečení jsou taky lepší živočišné, protože rostinné se při tepelné úpravě mění na transmastné kyseliny a ty jsou mnohem horší než SAFA.. a přitom když si do tabulky napíšu olej uvařený v jídle, tak mi naskočí mezi zdravými tuky... jinak po chloreře jsem já osobní spíš nabírala, protože jsem po ní měla hroznou zácpu :o/ tak jsem si na čištění dávala reishi, ale ta zas hrozně leze do peněz, tak na to kašlu :o)

23. 10. 2014 23:02

Ahoj holky, všechny zdravím. Jsem 3 mľsíce po porodu císařským řezem, a mám břicho jako v 6. měsíci a 61 kg, to je 5kg od výchozí váhy. Nejdřív to docela šlo dolů, pak se mi měsíc váha nehla, teď se sebekoučingem se zdá bude zase dařit to shodit. Ale jsem překvapená, co se tu píše o zdravé stravě - i když jím myslím dost zdravě, například piju zelený ječmen, jím chlorellu, konopná semínka, goji, kmínový a rakytníkový olej atd., úplnýma blbostma mi SAFA stále skáče na 10 - 12%. A když sleduju, co všechno tento program považuje za nezdravé, nějak s tím ani nesouhlasím - je to OK, že doporučují margaríny a kritizují živočišné tuky? A myslíte, že když dlouhodobě užívám detox typu chlorella, který škodliviny prostě naváže a vyloučí, že je problém hubnout třeba 1 kg týdně? Už mi ta moje nadváha (těhotenské kalhoty) jde na nervy a se sebekoučingem to jde docela pěkně...

17. 10. 2014 20:08

ono když je pak kromě mimina ještě i batole (nebo jako u mě dvě), tak se dlouhá procházka moc nedá a už vůbec né svižně :oD ale rozhodně souhlasím, že to chce rozhýbat :o) a vyhýbat se nemocem, dva týdny jsem kvůli kašli necvičila a pila ovocné čaje s medem a hned bylo kilo a půl nahoře :o/

09. 10. 2014 16:54

Ahoj holky, spousta z vás zde píše, že nemůže po porodu shodit kila. Já jsem 4. měsíc od porodu císařským řezem a mám už jen 4 kila navíc (přibrala jsem celkem 23kg). A víte co mi pomohlo? Každý den chodit na dlouhé svižné procházky s kočárem. Dáme denně tak tu 1,5 - 2 hodiny, což je cca kolem 6-9 km. Možná se to zdá hodně, ale je to kolečko naším lesoparkem a kolem přehrady a mám splněno :) Jinak jídlem se netrápím, jím naprosto vše. Nicméně musím zdůraznit, že na klasickou českou kuchyni plnou omáček a knedlíků si já ani partner nepotrpím, takže tohle je v pohodě. Avšak ráda peču, takže si klidně dám i doma pečenou buchtu. Ale nejím už žádné jiné další sladkosti a nepiji sladké limonády. A hlavně co je asi nejvíc důležité je, že se nestresuji!

09. 10. 2014 13:17

to, že se kojením hubne, je blbost, samotným kojením se nehubne, spousta lidí (například já) při kojení dokonce tloustnou :oP já hubnu jen díky tomu, že cvičím jak blázen.. a pak mě může vzít čert, když mi někdo řekne \'jé, ty jsi krásně zhubla, nojo, kojením to jde dolů samo\' :oD no a samozřejmě překonat chuť na sladké ;o) jajinko s tím časem je to hrůza, mám tři děti a moc je nestíhám, naštěstí jsou to ještě mrňata, takže nemusíme řešit úkoly do školy a podobně, ale zas nadělají strašlivý nepořádek :oD jinak když jsem začla cvičit, tak to bylo tak na půl hodiny denně, takže se to dalo stihnout, teď se vejdu do hodiny, to se taky dá zvládnout i s dětma

08. 10. 2014 15:40

Ahoj maminky, ahoj holky, obracím se na vás s prosbou o radu a zodpovězení mé otázky. Jsem tři měsíce po porodu, plně kojím (co 2 hod.) a má váha se ani nehne. Tj. nejde dolů ani nahoru. V porodnici jsem nechala 8 kg, a od té doby prostě ani deko dole. Všichni mne chlácholili jak to kojením půjde dolů a u mě to nějak nefunguje? Jsou na vině hormony nebo co může být příčinou? Moc děkuji za vaše zkušenosti, rady a názory.

04. 10. 2014 21:33

Ahoj holky jsem tří měsíce po porodu,už nekojim,ale musím nutně hubnout kvuli zdrav.stavu...v tehu jsem pribrala jen tri kila a po porodu 9 zhubla,ale ani jsem nemrkla a mam to zpátky..už 14 dni si Pisu do sto klubu,ale neustále bojuju se sladkym..jak to děláte,ze Váh to jde,když ho nejim,musím na nej aspoň myslet...a jak rozdelite CAS mezi starší děti ( pokud mate) a miminko a kde pak najít CAS na sebe a cvičení?Diky za rady

14. 09. 2014 20:15

a jaké to je? banán ani jablko do mrazáku jsem zatím nezkoušela.. zmrzlinu já taky ráda :o)

13. 09. 2014 15:23

To se teď docela stává, že malá chvíli ofrnuje nos ale pak zvítězí hlad a cpe se jak protrhnutá, tak jsem zatím přešla na jablečnou alternativu a taky banánovou. Koupím si vysokoprocentní čokoládu a budu namáčet banán do čoko... a šup do mrazáku , aspoň, když budu mít chut na zmrzlinu tak si vychutnám tohle:)

11. 09. 2014 07:39

to s těmi škodlivinami v mléce se pokud vím nikdy doopravdy nepotvrdilo.. jen pokud hodně cvičíš, tak asi hodinu po cvičení můžeš mít v mléce kyselinu mléčnou, ale v tak malém množství ,že to nijak neškodí, spíš se může stát, že to chvilku mimču nechutná.. rozumné hubnutí a zdravější strava kojení určitě neuškodí, spíš naopak :o) s buchtami je potíž, hrozně ráda je peču, ale můj muž je jíst nechce, tak to zůstává na mně a dětech a to pak musím cvičit jako blázen :oD

09. 09. 2014 13:47

Zdravím Vás všechny vespolek.
Taky jsem 6 měsíců po porodu, stále jsem slyšela že při kojení se nemá hubnout, protože se vyplavují do těla toxiny uložené v sádle, takže jsem se propracovala na "pěkných 85kg" 6 měs. po porodu. Před těh. jsem měla 72kg a na konci 92kg. Ted jsem týden po odříkání sladkého pomocí sebekoučinku a docela to jde, ted v neděli jsem se odměnila 1 bonbonem tofifé a včera jednou zmrzlinou. Ale je to docela mazec, mám pořád chut na nějakou buchtu třeba perník z cukety, či bábovku... ale zatím se držím,,, jak to děláte, když partner chce buchty péct a vy je nechcete jíst... Zatím se mi vyplatilo to přede mnou zkovávat do trouby, ale když mě honí mlsná,,, tak jsem to schopná vyšmejdit:)

05. 09. 2014 06:40

se sladkým je to v podstatě hrozně jednoduché, stačí to přestat kupovat :o) já to jednou udělala, asi čtrnáct dní jsem měla pořád hrozné chutě, pak mě přešel absťák a bylo to v pohodě ;o) teď teda občas taky něco koupím, ale už to není, že bych měla ve skříňce zásoby čokolády a sušenek, spíš si s dětma upečeme domácí celozrnné neob nějaký míň sladký koláč.. ale přiznám se, že v mrazáku mám spoustu zmrzliny :oD

03. 09. 2014 11:13

Piki, to je super zpráva - gratuluji, jsi šikulka ;-) Já doufám, že se mi podaří pomocí sebekoučinku (easykoučinku jsem zatím nepřišla na kloub) vychytat největší "špeky ve stravě" a trochu pořešit to sladký. Taky se chystám začít i cvičit. Tak uvidíme. S tou trpělivostí budu bojovat především, ale jsem rozhodnutá (zatím), že to nevzdám :D

03. 09. 2014 07:40

ahoj holky, já se musím pochlubit a snad i povzbudit, teď jsem bilancovala po pěti měsících cvičení a zhubla jsem 11kg a hlavně centimetry ubyly :o) obdivuju teda všechny, co dokážou držet dietu, já to nikdy nevydržela.. ale zjistila jsem teď supr věc, když jsem docvičila celý Focus T25 od Shauna T, tak jsem si dala od cvičení víc než týden pauzu, navíc jsem se hrozně cpala, hlavně sladkým, a stejně jsem za ten týden půl kila zhubla, takže to, že tahle intenzivní cvičení zrychlují metabolizmus je asi vážně pravda ;o) jen mám teda pořád dost velké břicho, půl roku po porodu a pořád vypadám jak těhotná, nechce to splasknout... držím všem palce, ať to jde, Mandličko, určitě to zvládneš, hlavně neztrácet trpělivost, ono to holt trvá, než jsou vidět výsledky :o)

02. 09. 2014 10:19

Ahojky, i já chci přispět malou troškou do mlýna a na úvod se představit. Jsem 5.měsíců po porodu a stále plně kojím. Jsem typ, který v době kojení místo hubnutí spíše přibírá :( Syna od narození trápí "prdíky", takže jsem byla nucena vyselektovat stravu jen na určité potraviny. Můj největší problém, tkví v rozložení jídla během dne, ve špatné skladbě jídla a především ve sladkostech :( Když se na sebe podívám do zrcadla - pohled, který se mi naskytne mne nenaplňuje pocitem radosti. :( Chtěla bych upravit svou postavu tak, abych se líbila nejen sobě, ale také aby mé děti a muž měli krásnou maminku a ženu. V podstatě neustále se snažím ve svém životě bojovat se vším možným a především s váhou. Čím víc se snažím hubnout, přijde mi, že tím víc přibírám. Proto jsem tady, věřím, že když se s vámi podělím se svými radostmi i starostmi, tak se ve více lidech dílo podaří. :)

28. 08. 2014 10:54

to ivulin1978: Ahoj, už jsem v diskuzi nenašla Tvé další příspěvky, tak jsi asi těch 10 kg zvládla. Gratuluji. A chtěla bych se zeptat, jak intenzivně cvičíš.... a co, tedy vedle Zumby. :-) Díky.

28. 08. 2014 10:44

Rieshell, máš život asi mnohem komplikovanější, než jsem si uměla já kdy představit. Ale obdivuji Tě. Určitě se netrap tím, že Ti někdo předhazuje někoho, kdo je lepší, hubenější...nebo cokoliv jiného. Nikdo není ideální ve všem a vždy najdeš někoho, kdo v té a té oblasti bude prostě lepší. Ty máš určitě mnoho jiných báječných kvalit. Pokud si je zvládneš s nadhledem vybavit, když Tě někdo kritizuje, tak je to fajn. A to, že jsi na webu STOBu dokazuje, že se sebou něco děláš. Tak držím palce.

28. 08. 2014 10:41

Ahoj, díky za zajímavá témata a piki82 za doporučení na youtube. Je jasné, že každému vyhovuje něco jiného a netu se najde velká spousta videí, ale toto mě celkem oslovilo. Jsem 7 měsíců od porodu, během prvních pár měsíců jsem kojila a krásně jsem se dostala na váhu před otěhotněním (což byla za poslední 3 roky asi moje nejnižší váha - trochu jsem v předešlých 5 letech svým chuťovým buňkám povolila uzdu). Během kojení jsem si zvykla, že můžu jíst hodně a i sladké, což je můj mor. Také jsem po císaři, tak jsem se prvních 6 měsíců "vymlouvala", že moc cvičit nemůžu. A teď "sklízím tu zasetou pohromu". Začala jsem chodit do práce, kalhoty mě táhnou přes stehna, břicho mi leze ze šatů. První týden se sebekoučinkem jsem se v jídle docela držela (až do víkendového stresu doma). Ale cvičení jsem nepřidala. Tak to zkusím teď s tím youtube. Prvních pár minut shlédnutí se jeví zajímavě a nadějně.

25. 08. 2014 07:33

tvůj muž čeká dítě s jinou?? a ještě ti jí předhazuje??? teda tomu říkám složité rodinné vztahy... to by se mi teda hubnout nechtělo, to by se mi chtělo sedět doma a cpát se čokoládou...

18. 08. 2014 10:17

A hlavně on teďka čeká dítě s tou 50kilovou...a jestli budu poslouchat to, že ona může být třeba hubená i po porodu...a nebo...jak to že ona tolik během těhotenstsví nepřibrala? Já jsem totiž během každého přibrala 25kg...ale to je protože otékám a moje tělo prostě zadržuje šíleně moc vody...ale to asi chlap nikdy nepochopí.

18. 08. 2014 10:08

piki82: tak to závidím, taky bych to tak chtěla mít...mě manžel vyčítá že jsem tlustá a zároveň že nemám držet dietu, že se se mnou pak už nedá vůbec vydržet když si s ním ani ten řízek nebo guláš nedám...natož ještě to pivo.

11. 08. 2014 16:49

závidím, když čtu, jak někomu to hubnutí jde. teď jsem se do toho taky pustila. ale bojím se, že až přijde školní rok a takový ten stereotyp, tak mi na sebe samou nebude zbývat čas. mám 73kg při 167cm. zatím jsem na mateřské, tak uvidíme, jak mi to půjde. každopádně všem nám držím palce.

10. 08. 2014 18:07

ty bláho, 50kg jsem měla naposledy snad na základce :-O a jako manžel zakládá vztah na tom, že se jí a pije pivo?? tak to by se spíš měl radovat, že na něj zbyde víc, ne? ale hladověním se určitě nic neřeší.. já se cpu podle mě dost a i občas (často) hřeším zmrzkou a tak, a přesto se mi daří tak půl kila za týden shazovat jen tím, že půl hoďky denně cvičím.. možná byste mohli cvičit s manželem :o) můj si se mnou občas chvilku zacvičí, pak mlsně kouká, jak se potím a nakonec za mnou vleze do sprchy, take vztahu to rozhodně prospívá :oD

09. 08. 2014 14:15

A do toho mi teď manžel začal vyhrožovat, že ať se nedivím až mi uteče jinam, že ho to se mnou nebaví když doma jí jenom on a chlastá pivo jenom on a že to je úplně na nic vztah:-(

09. 08. 2014 14:13

Ale když si člověk řekne že chce mít 50kg tak to přece nějak musí jít:-( Já už fakt nevím, to mám úplně přestat jíst? Ty anorektičky přece jsou kost a kůže úplně v pohodě, tak nechápu proč bych já nemohla shodit:-(

06. 08. 2014 18:37

já při prvním shodila taky hned, při druhém taky ještě na míň než předtím a po třetím najednou břicho jak hora kynutého těsta :o( úplně se mi změnily proporce, dřív jsem tloustla spíš na zadku, teď se mi drží tuk na břiše a nevím, čím to je.. asi stárnu :oD

06. 08. 2014 12:56

Tak to zní super:-) já po prvním dítku zhubla hned a víc než před porodem...měla jsem 50kg...ale teď nechápu co se děje s mým tělem že už to nejde i když mi přijde že se snažím o dost víc než předtím.

04. 08. 2014 21:02

zdravím, také gratuluji je kilu dole :) já mám ted prvního syna za týden budeme slavit 3 měsíce.
jen jsem chtěla říct že jsem začala chodit na endokrinologii a opravdu mi tam lékaři i nutriční sestry dokonce i psycholog moc pomohli a já díky jejich radám a pravidelnému docházení zhubla 30 kg a rok než jsem otěhotněla tak jsem nepřibrala :)

04. 08. 2014 06:34

jé, to gratuluju, snad se to konečně zlomí a půjde to správným směrem :o) antikoncepce je potvora, když jsem jí brala prvně, nakynula jsem o deset kilo za půl roku, ani jsem nevěděla jak :o/

31. 07. 2014 20:04

no to že tělo zadržuje vodu, to se ví...nemám úplně v pohodě ledviny a teďka jsem musela třikrát změnit antikoncepci, protože jsem měla totálně rozhozený hormony...ale mám aspoň konečně jedno kilo dole, tak snad ho hned nepřiberu.

25. 07. 2014 08:29

já tam naštěstí nikdy nemusela, to jen co jsem slyšela od ostatních :o) no tak možná má doktorka pocit, že když to není přes metrák, tak se to nemusí řešit :oP tak i kdyby to nebylo na prášky, třebas by na té endokrinologii mohli poradit, jestli se má něco vynechat ze stravy, nebo naopak přidat... někdy stačí i maličkost, aby se to zlepšilo.. nebo třebas zjistí, že jenom zadržuješ vodu, nebo něco podobného

24. 07. 2014 09:31

Fakt? ale to se spíš týká lidí co mají 100kg a více ne? takových se u nás v rodině se štítnou žlázou hodně...i těch štastnějších co mají díky štítné žláze 50:-) Ale já patřím mezi smolaře rodiny no...co se dá dělat no...a třeba to fakt na léky není...sice nehubnu ani kdybych se na hlavu stavěla...ale 100kg nemám zatím...

24. 07. 2014 06:54

páni, máš to, koukám, celé naruby.. obdivuju nervy těch doktorů, co radši tvrdí, že to nic není, než aby poslali na vyšetření :o/ i když kdo ví, co jsem slyšela, tak endokrinologii zpravidla řeknou že máš zhubnout ještě dřív, než tě vůbec uvidí, a je jim jedno, že to nejde

23. 07. 2014 10:15

No teď jsem tenhle týden naštestí nepřibrala...ale ani neshodila...no tomu mladšímu je teď 6 měsíců:-) tak to mne chutě netrápí...já jsem schopná i dva dny nejíst:-) si to musím hlídat a jídlo do sebe pravidelně vyloženě cpát:-D když jsem ještě chodila do práce, tak jsem jídlo kompenzovala kávou...můj rekord byl asi 14 kafí za noc na noční směně:-D příšerný no...teď už kávu tak 2xtýdně max.

22. 07. 2014 12:59

já mám tři (3.5, 1.5 a 5 měsíců), ale mám hrozné štěstí, že mi všechny vždycky krásně spaly, sice trpím nespavostí, ale i když nespím, tak si přeci jen trochu odpočinu, když u toho ležím v posteli.. ale když se fakt málo vyspím, tak mě hrozně honí chuť na sladké a hlavně mám pořád hlad, ať sním cokoli, to pak taky nabírám :o( ty spalovače taky neznám, jen vím že existujou, nikdy jsem to nezkoušela :o) stejně mi připadá, že by to chtělo tu endokrinologii, přece není normální pořád přibírat, když se necpeš a navíc cvičíš.. každopádně držím palce, každá shozená troška člověka potěší a hned se pak líp pokračuje :o)

21. 07. 2014 16:31

Spalovače tuku? na tyhle pilule jsem já nikdy nevěřila:-D přijde mi že spálí akorát tak lidem peněženku...vždy jsem věřila ve správné stravování a pohyb...akortá teď už tomu trošku přestávám věřit...je fakt že přibírám pomaleji jak to teď všechno hlídám...ale furt jde váha nahoru a jak píšeš jsem totálně vyšťavená...semafory mám teď na zelené...ale když cvičím padám totálně na hubu...bohužel se spánkem toho moc neudělám, když mám dvě malé děti...jedno vzhůru skoro do půlnoci a druhé mě v půl šesté z postele:-(

21. 07. 2014 09:25

taky jsem \'ten typ\' co při kojení zrovna nehubne, ale 9kg je fakt hodně, to snad doktorce nemůže připadat normální.. jinak mi taky připadá, že jíš moc málo, on se potom může zpomalit metabolismus, navíc když k tomu málo spíš, tak je to vražedná kombinace, tělo najede do \'šetřícího\' režimu a ukládá tuk, takže ve výsledku nabereš a přitom jsi totálně bez energie.. mně osobně pomáhá spíš jíst víc (ale kvalitně) a k tomu intenzivní cvičení, ale nevím, jak je to se cvičením, když zlobí štítná žláza.. a když už nekojíš, nemůžeš zkusit nějaké spalovače tuku?

19. 07. 2014 13:41

no to nevím...tahle byla zatím nejlepší...vystřídala jsem už 5 praktických a už to měnit nějak nechci...počkám asi ještě třeba měsíc a kdybych zas přibrala tak si asi dojdu přímo na tu endokrinologii...bohužel štítnou žlázu máme v rodině...ale nikdo na to léky nebere...ani babička a to má 150kg.

19. 07. 2014 12:07

a co zkusit jinou doktorku?

19. 07. 2014 11:05

No jím málo, protože kdybych jedla normálně tak už je ze mne míša kulička:-( Rodina mi furt podsouvá jak jsem vyžraná prasnice a já se na sebe ani nechci podívat...ale anorexii už jsem jednou měla a nechci:-((( štítnou žlázu nemám úplně v normě, ale doktorka mi řekla že to prý na léky zatím nevidí.

19. 07. 2014 10:33

To je docela divný:( mě jediný co napadá je paradoxně to že jíš málo:((

18. 07. 2014 18:50

No bohužel nekojím...dokud jsem kojila přibrala jsem neuvěřitelných 9kg:-( A mudr mi na to řekla že jsem ten "typ" co když kojí, tak nabírá....tak jsem musela přestat abych mohla právě držet razantnější dietu.

18. 07. 2014 10:30

Rieshell, nejsem absolutně žádný odborník,ale myslím že problém je v tom že jíš málo:( nevím jestli kojíš, pokud ano tak by jsi se neměla dostat pod příjem 7000 Kj

18. 07. 2014 10:19

Ahoj holky, jsem úplně zoufalá, pět měsíců po porodu a váha nejde dolů ani o gram...celý den na nohou kvůli dětem, spím max. 4 hodiny denně (taky mě z toho trápí bolesti hlavy), jím jen 4500KJ, max. 5000, ale snažím se to držet opravdu dole...dodržuju co se dá, protein místo jednoho jídla, občas dvou...člověk by řekl že ze mne musí být už anorektička, ale kila jdou spíše nahoru něž dolů a já opravdu nevím z čeho...máte takovou zkušenost?

11. 06. 2014 08:03

hubnout cíleně nějakou partii moc nejde, cvičením se můžou zpevnit svaly, ale spalování tuků jde hlavně přes játra a ty si potvory nedají vysvětlit, kde zrovna potřebujeme ubrat :o) jinak teď cvičím Focus T25 od Shauna T, je to teda zabíračka, ale po čtyřech týdnech jsem zjistila, že mi zmizela celulitida, kterou jsem měla už před dětmi, takže bomba :o)))

31. 05. 2014 22:31

Ahoj holky nejaký rady jak zhubnout stehna? Jsem 5 měsíců Po porodu .
Dík za tipy

31. 05. 2014 07:14

Sandyz, doporučila bych za lektora peníze nevyhazovat, krásně se dá cvičit doma, navíc nemusíš hledat hlídání na děti :o) po internetu se dá postahovat spousta videí na cvičení, hodně lidí třeba začíná s jillian michaels 30day shred (je i na youtube), dá se s úpravami zvládnout, i jestli jsi ve cvičení začátečník a zabere to půlhodinku denně.. jen bych doporučila každé video si nejdřív pustit a ty cviky si natrénovat pomalu, pečlivě a ve správné formě, aby sis pak při rychlejším cvičení něco nezranila :o) mně to jde teda dolů pomalu, ale aspoň se to hýbe správným směrem ;o)

29. 05. 2014 12:53

Tak já teda začnu a hned!! Když tady pročítám jaké jste šikulky tak je mi hanba :-) Je mi 38 a jsem skoro 15 měsíců po třetim porodu.Vždycky sem bojovala s váhou a po každem dítku mi zustalo pár kilo do dalších let,ale pořád jsem se tak nějak držela.Ovšem teď jsem během toho roku (a to mi po porodu vše z těhu zmizelo) nabrala na uctihodnou 100 a to je muj strop :-( při výšce 153cm je to už fakt problém.Takže končím s výmluvami že kojim a nemužu držet dietu a začínám najíždět na zdravý životní styl.Nechci přece funět za mojí princeznou po pískovišti a řikat ji "ne nemužeš na prulezku ..maminka se tam nevejde:-D" Jen bych poprosila kdo máte zkušenosti s kurzy pod vedenim lektora jestli mužete napsat nějake zkušenosti a co to stojí a jestli se to vyplatí...to víte na mateřské si člověk moc finančně nepíská :-))) Tak zdraví zdar a kilům sbohem držím si pěsti a vám taky :-)

24. 05. 2014 15:31

Ahojky,chodím již 6 týdnů do kursu STOB a jsem ráda,že jsem do toho šla..přišlo mi,že nejvíc jsem nabrala během prvního roku na mateřské...mám radost z každého shozeného kila..synovi je 27 měsíců..využívám vždy čas po obědě když spí,nebo si dávám budíka brzy ráno a věnuju čas cvičení--běhám v paneláku po schodech,výpady,dřepy,posiluji břicho,spining,fitbox a jdu za svým cílem :-) jsem typ hruška--takže nejvíc hubnu v pase --a zadek ,stehna-kde to nejvíc potřebuji--ty jdou pomalu...držím palce všem :-)

12. 05. 2014 08:13

Ahojky. jsem tady uplný nováček. Mám doma dva kluky staršímu jsou 3 roky a mladšímu 4 mesice. v každem tehu jsem pribrala 8 kilo a všechno,i neco více jsem nechala v porodnici. Ale v dobe kojení jsem to nabrala všechno zpátky. Pak jsem začala cvičit a pomalu to jde dolu,ale nedarí se mi s jídelníčkem ,porád jim jako drív, sice to není nic strašnýho ale zpomaluje mi to hubnutí, Cvičím tak 5 krát týdne Jilien Michaels a mužu rict že kila se nejak nehýbou ale cm jsou už viditelný,tak mám radost. porád plne kojím a moje cvičení nijak neovlivnuje kvalitu,nebo množství mlíčka, miminko je spokojene a nastestí mužu jíst uplne,ale uplne všechno, hned týden po porodu to bylo zelí nebo lušteniny a pohodička. ale muj cil je se dostat na váhu 70 kg, ted mám 80kg, tak snad se mi to povede.Preji hezký den

11. 05. 2014 11:08

ahoj vespolek, taky se přidávám do klubu poporodních kil :o) chci hlavně povzbudit všechny, co se bojí po porodu hubnout a cvičit.. často jsem slyšela, že po cvičení je míň mléka, že zhořkne, zkazí se apod., ale pokud vím, nikdy se to neprokázalo.. já jsem začala cvičit pět týdnů po porodu, mléka mám pořád stejně, miminko tloustne a je zdravé, a to cvičím poměrně intenzivně, spálím cca 400-500 kcal denně.. takže jestli jste zdravé, nebojte se toho a směle si zacvičte :o) jinak ty nevolnosti při kojení mívám taky, a cvičení mi od nich trochu ulevuje.. lelelinko, zkoušela jsi zeleninu třeba na páře, nebo podusit, aby byla stravitelnější? nejvíc prý nadýmá cukr, tak pozor i na vodu s příchutí, slazený čaj apod

05. 05. 2014 16:34

Ahoj,potřebovala bych poradit.Mám 11-ti týdenní holčičku.Kojím ji deset minut a pak dokrmuji sunarem.Chtěla bych zhubnout.Problém je v tom že malá děsně trpí na prdíky a já musela natvrdo vynechat jakékoliv pečivo a spoustu dalších potravin,které ji dělaly problém.Třeba nemůžu ani zeleninu.Která by mi dělala v semaforech červenou.Poradíte mi někdo co s tím?Děkuji

02. 05. 2014 22:49

Ahojte, vie mi niekto poradit? Syncek bude mat na buduci tyzden 1 rok. Prikrmujeme a dojcime, chcem zacat chudnut, zhanam informacie, kolko kg je vhodne dat dole mesacne, aby som mu neublizila? Este ked bol plne dojceny, tak mi byvalo az tak zle, ze som nejedla nic, potom jeho organizmus bol velmi oslabeny a odvtedy sme casto chori. Tak sa bojim, aby som vela kg nedala naraz dole, lebo tie choroby mi uz idu na nervy, ale musim so sebou nieco robit. Ma niekto osobne skusenosti? Prosim odpiste mi!

30. 04. 2014 12:37

Ahoj jsem tu nováček a taky přidám svůj příběh. Přet těhu jsem měla 94 Kg. Před porodem jsem měla 122 Kg. Bohužel se mi po porodu nedařilo dát dolů ani kg. A ještě jsem přibrala na strašných 127 kg. V únoru jsem na to hopla a mám dole 20 kg. Nyní má 107 a ale už to nejde tak pěkně jak to šlo na začátku tak jsem se přihlásila sem. Doufám že se Sebekoučinkem mi to půjde líp a brzo budu na váze před porodem. Tak mi držte pěsti :-D

24. 03. 2014 08:44

Ahoj všem, jsem doma na mateřské s 1,5 roční holčičkou. Před otěhotněním jsem měla cca. 67kg a před porodem jsem měla neuvěřitelných 91kg :-( A to si ani nevybavuji, že bych se nějak přehnaně přejídala. Naopak!!! Neměla jsem žádné chutě a jediné, na čem jsem "ujížděla" byl LED, tedy voda :-D No, po několika marných pokusech, kdy vždy zvítězila má slabá vůle, jsem se konečně rozhodla, že už to takhle dál nejde. Po porodu jsem shodila na nějakých 75kg, ale už mám zase 5kg nahoře. Tudíž teď jsem na krásné osmdesátce!!! Tak mi držte palce, do léta bych chtěla mít alespoň 10kg dole a pak samozřejmě pokračovat!!!

03. 03. 2014 08:52

Ahoj, taky přidám svou troškou. Mám 2 malé holčičky 5 let a 16 měsíců. V prvním těhotenství jsem přibrala 9kg, ve druhém 15kg, což by nebylo tak zlé, ale pak přišlo kojení a u toho jsem přibrala nehorázně - poprvé 10kg a podruhé 14!!! Po první dceři se mi podařilo 15 kg sundat, jenže pak jsem znovu otěhotněla a opět jsem se vyšplhala s váhou skoro ke 100kg!!! Takže když bylo té mladší rok a já jsem se viděla na fotkách z oslavy, bylo mi do breku a začala jsem hubnout se stobem a hlavně se sebekoučinkem :-) Za 4,5 měsíce mám dole 24kg a ještě 10kg bych chtěla dát dolů. Je t všechno o odhodlání a silné vůli. Taky jsem si předtím říkala, jak to mám udělat, když vařím pro rodinu, když na sebe nemám čas, atd. atd. Ale prostě jsem začala, dělám pro to maximum, vařím 1 oběd ve 3 variantách - pro sebe, pro děti a pro manžela, ale není to tak strašné - základ je vždy stejný, akorát poměry jsou jiné :-) Začala jsem chodit 3xtýdně na cvičení a taky to jde :-) Takže se toho nebojte a směle do toho.

22. 02. 2014 09:58

Ahoj, jsem pět měsíců po porodu, mám úžasnou holčičku, která je strašně moc hodná, takže se dobře vyspím a mám dost času i pro sebe, tudíž i na jídlo. V porodnici jsem nechala 11 kilo, bohužel od porodu nejde ani jedno kilo dolů, je to nahoru dolů, nahoru dolů :-( Blíží se jaro, léto, chtěla bych s tím něco udělat, ale i když dodržuju pět jídel denně, snažím se jíst zdravě, tak to prostě nejde. Jsem ráda, že v tom nejsem sama ;-)

07. 02. 2014 13:44

Ahojky,je mi 36let,mám dvě dcery-mladší jsou dva a stále kojím(hlavně v noci).Pořád tápu,jak správně začít hubnout,ale mých dosavadních 107kg chci změnit.Před 12roky,kdy jsem čekala první dceru,jsem měla 52kg při výšce 168cm.Ted by mi stačilo mít tak 70kg nejvíc.Jak tedy na to? :)

19. 01. 2014 20:40

Dobrý den, při těhotenství jsem přibrala přes 30kg, cca 15kg šlo dolů samo, ale malýmu už je 11měsíců a zbytek mám pořád nahoře a ještě jsem něco přibrala, taklže cca 20kg bych potřebovala dolů. Začala jsem teď se sebekoučinkem a koukám, že moc nejím, měla bych víc. Nestíhám moc obědy, protože ihned po tom, co se malý nají, tak vyrážíme ven s kočárkem, aby se vyspal, doma spát nechce. Napadlo mě co nějaký koktejl místo obědu, třeba Nutrend? Nemáte s tím někdo zkušenosti? To bych si mohla vzít i s sebou na procházku. Díky za radu.

09. 01. 2014 15:29

Dobry den, maminky. Jsem 30leta mamina, mam 4 kluky, nejml. budou v kvetnu dva roky. Ze sameho litani kolem deti a domacnosti jsem se \'vyhladovela\' z predtehu 58 kg na 68 kg. Muj problem je cas a hlavne chut k jidlu vcetne spravneho prijmu kj. Co s tim? Jim trikrat denne, snidam, vic snist se mi proste nedari.

06. 01. 2014 19:54

když se mi před rokem narodila dcera, tak jsem si dala předsevzetí, že budu kojit nejméně 6 měsíců a potom začnu cvičit a držet dietu. Nemyslím si, že je dobré se stresovat tím, jestli mám nějaká Kg na víc, když jsem myslela na svoje Kg, tak byla malá uplakaná.. Po 6 měsících jsem se vrhla do cvičení, začala jsem držet pravidelný přísun potravin. Za 3 měsíce to bylo dole.

25. 11. 2013 10:02

Ahojky.Ja mám podobný problem jako vy,a nevim co stim,jsem 3 měsice po porodu,a v těh.jsem přibrala 17 kg,v porodnici jsem nechala 4kg.a nevim jak dál.Před těh.jsem si počitala kj ale ted nejak nestíham,maleho hodně bolí bříško,a ja jsem z toho na nervy,proto se laduju sladkym.po zelenině ho boli bříško,tak vubec nevim jak dál,začinají mne bolet klouby,asi proto,že tělo neni zvykle na tu váhu.co mam dělat,poradte mi.Děkuji.

29. 10. 2013 09:08

Ahojky, maminky mám syna 9 měsíců přibrala jsem 12 kg, všechno dala dolů jenže bohužel při injekci (antikoncepci) jsem nabrala 8kg :( a nejde to dolů. Vůbec se neorientuju v tom co je co.

25. 10. 2013 13:09

Ahojky,maminy. Jsem 3 měsíce po porodu. V těhu jsem nabrala přes 20kg :-/ a po porodu šlo pryč pouze cca 5-6kg.Jsem z toho hodně nešt\'astná,ale pevně věřím,že se s tím dá něco udělat,abych nějaké to kilčo dala dolů. Asi rok před těhu jsem dodržovala dělenou stravu,ta mi vyhovovala,ale nyní se bojím,že bych narušila kvalitu mléka a malé to nechutnalo. A další problém je,že se mi moc do té dělené už nechce,jak tenkrát..Takže jsem se rozhodla zkusit tuto formu zredukování váhy. Dnes jsem zde poprvé,tak doufám,že se něco povede. Mě jde hlavně o to,že se necítím nějak zvlášt\' dobře,jak psychicky ,tak fyzicky. A hlavně tak chut\' na sladké,nemůžu si pomoct!!! Přeji krásný slunečný den,plného elánu do hubnutí :-)

25. 10. 2013 07:46

Rafinovaný cukr a glukózo-fruktózový sirup způsobují silnou závislost a zdraví vůbec neprospívají, vyhýbejme se těmhle věcem.

24. 10. 2013 12:21

ahoj, já jsem se prosím vyžrala na mateřské až na 106kg. musím s tím začít něco dělat, ale....miluju sladké, to musím každý den a jídlo vlastně celkově......není tu nějaká maminka z Jihlavy?

23. 10. 2013 22:03

Dobrý den, jsem 3 měsíce po porodu. Plně kojím. Zůstalo mi po něm 8kg a 10 cm na břiše, v pase a přes boky. Začala jsem si vést jídelníček a jsem v šoku - podvyživená! Jím málo! Je to běžné? Kila ani centimetry dolů nejdou a to chodím denně s kočárem. Přijde mi, že pokud začínám jíst objem jídla co bych měla sníst, že to nezvládnu, že se to do mne nevleze. Je to normální? Může mi "podvýživa" zastavit hubnutí při kojení? Upřímně jsem doufala, že se díky kojení rychle kil zbavím. :(

18. 07. 2013 23:01

mam doma 15ti mesicni dcerku,taky jsem mela presvedceni,ze co nejdriv po porodu zacnu,ale docela dlouho jsem kojila,dokud plne,vaha sla sama dolu, pred otehotnenim jsem vazila 50 kc, cca 1,5 mesice po porodu 48 kg,bylo to silene,padaly mi vlasy, bylo mi porad zle,motala se mi hlava,mela jsem hrozne nizky tlak,pak jsem zacala brat antikoncepci, a kojeni uz tak neslo a nebylo plne,musela jsem prikrmovat a nabyvala jsem i na vaze...tak ze ted mam 10 kg nahore :( ale zitra je to uz tyden,co se drzim,tak jsem zvedava na prvni vazeni,rada bych se zase dostala na svych 48-50 kg,ale nevim nevim

18. 07. 2013 21:37

při plném kojení není vhodné hubnout, protože se dítěti dostávají mlékem nezdravé látky bifenyly, tak vydržte a pokud používáte sebekoučink, tak si navyšte energii

16. 07. 2013 11:37

já právě začínám hubnout a taky kojím. Sice né uplně plně, jednou denně dám UM na večer a už dost přikrmuji, ale stejně kojím a nerada bych měla ještě mín mlíčka. Já si do sebekoučinku zadala hubnutí, ale příjem si asi stejně navýším uvidím, ale orientačně chci vědět kolik jím bílkovin, sachru. S pohybem to nepřeháním asi fakt jen ten kočáring :) a občas bříško,právě proto aby moje malá nepila ty škodliviny co se u hubnutí vytváří. A ty chutě na sladké jsou asi díky tomu, že jí člověk dost nepravidelně, ted praktikuji, že jí malá a pak se najím já a jím díky tomu 5-6x denně v noci samozřejmě ne :-D Uvidímě jak to půjde.

16. 07. 2013 11:29

Hezký den dámy, na hubnutí na centimetry je dost dobrá kalanetika. Vdávala jsem se 6 měsíců po porodu a potřebovala jsem se vlézt do šatů. Za 14 dní každodenního cvičení to bylo 4 cm v pase, přes břicho 6 a přes zadek 4. Kromě toho samozřejmě hlídat jídelníček podle STOBu. Teď už cvičím jen 2x týdně, ale jídelníček stále tvořím a snažím se zhubnout. Nejhorší jsou ty poslední dvě kila, ne a ne je shodit. Takže všem držím pěsti a ať jste zejména spokojené. gw.

06. 07. 2013 21:45

já mám dva prcky 2,5 roku a necelých 16 měsíců, začala jsem hubnout, když bylo dcerce 13 měsíců a zatím mám dole 6,1 kg, ale ještě mám dlouhou cestu před sebou....

05. 07. 2013 11:28

@kalamajka A nejdou dolů centimetry? Když cvičíš a nehubneš, třeba se tuk mění na svaly ;-)

05. 07. 2013 11:27

Mám dvě děti - 2 roky a 4 měsíce a teď jsem se do toho zase pustila. S prvním jsem přibrala 35kg, 10 mi zůstalo. S druhou jsem přibrala 18 a teď bych chtěla ještě 12 kilo shodit. Už jsem 2x pomocí Sebekoučinku zhubla a v průběhu let zase nabrala. Teď si zatím hlídám jídlo a cvičím 2 týdny a váha se sune dolů, ale začínám se pomalu děsit toho udržovaání, protože to je pro mě vždycky mnohem horší, než hubnutí :-p

Hodně se mi osvědčuje hlídat si glykemický index potravin, nemám skoro vůbec chuť na sladké.

01. 07. 2013 20:30

Ahoj, mám kluka jako buka - 13m. Při těhotenství jsem přibrala přes 30kg. Tak asi uhodnete, co posledních 13m dělám. Teď mi zbývá zhubnout ještě 5kg a doufám, že budu spokojená, už toho vážení jídla mám plný brejle :-) Jako na potvoru toho zbylého tuku je nejvíc na břichu, trochu pomáhá ono "cereální fitness cvičení". Jinak hodně mi v hubnutí pomohla návštěva "institutu kráásy" kde mi udělali lymfatickou masáž a zabalili mě. Hezky to nakoplo metabolismus.

01. 07. 2013 07:36

Ahoj,mám tři děti (6,4,1) a také bojuji s váhou.Poslední tři měsíce pravidelně sportuju a mrška váha nic-tedy spíš leze nahoru:-( Snad se se semaforkama podaří ručičku,resp.displej přesvědčit,že má ukazovat každý týden nižší číslo:-D

30. 06. 2013 23:36

Držím všem maminkám palce a cením si vašeho odhodlání " do akce" a dejte vědět, jak vám to jde. Motivem by mohlo být osobní setkání na Dni zdraví, který chystáme na 19. října - o kolik kil budete mít méně?

29. 06. 2013 22:02

Ahoj, mám dvě děti, skoro 3 roky a 3 měsíce. Po prvním jsem chodila do STOBu a zhubla 15 kg (ale i tak jsem měla pořád tak 20 kg nadváhu), no a teď po druhém porodu jsem na tom stejně jako po prvním. Ach jo. Navíc oba byly císařem, takže to břicho vypadá fakt strašně, něco jako píše Karmen, to už zkrátka nesecvičím. Takže se teď odhodlávám do akce, ale chuť na sladké je strašná a kritické jsou večery, kdy mám konečně chvilku klidu pro sebe. Tak se odhodlávám, že s tím zase začnu něco dělat, ale hledám způsoby, jak to s těmi dvěma zvládnout, kdy a jak cvičit, jste-li na tom někdo stejně a chybí vám třeba někdo na společnou podporu, dejte vědět

28. 06. 2013 15:17

Ahoj, mám dvě děti, 2,5 roku a 1 rok. Po prvním jsem shodila jako nic na původní váhu. Po druhém to nejde a nejde. Přičítám to kromě jiného tomu, že místo abychom chodili na dlouhé procházky s kočárkem (jako poprvé), tak teď se spíše plácáme na zahradě nebo na hřišti kvůli staršímu. Nemáte někdo tipy, jak s takhle dvěma malými dětmi (starší ještě není ve školce) zapojit nějaké cvičení? Jinak se připojuji k názoru, že po druhém dítěti se kojením špatně hubne, přitom poprvé to šlo jako nic bez omezení stravy.

27. 05. 2013 21:25

Ahoj, mám 2 slečny, 12 let a 18 měsíců. Ani v jednom těhotenství jsem nijak zvlášť nepřibrala, při první 9kg, při druhé 7 kg, ale bohužel v době mezi jsem nabrala až hrůza :-/ I když jsem se snažila zdravě jíst, hodně se hýbat nedařilo se. Před rokem jsem zjistila proč, začla se léčit, všechno se srovnalo a teď potřebuju dostat dolu těch 30 kg, co mám navíc. Schodit kila půjde, ale hrozně mě zlobí povislé břicho po posledním porodu, malá šla císařem a oproti prvnímu porodu se břicho i přes cvičení a mazání krémama nechce stáhnout :-/ Jsem z toho nešťasná, až se mi podaří schodit přebytečná kila tak mi ten lantuch snad bude viset až ke kolenům :-( Nemáte s tím některá zkušenost?

21. 05. 2013 10:18

ahoj, jak se hubne po porodu vám můžu právě psát online...jsem tedy po porodu už 18m ale od té doby jsem zhubla 18 kg a dál budu pokračovat na svojí váhu před prvním synem tj. 5 let zpátky, do cíle mi zbývá 8kg ale ty už tak lehce nepůjdou a navíc to vše musím zpevnit, což dělám jogou, inline bruslemi, chůzí s kočárkem, walkingovými holemi a teď ještě fitness program pro ploché bříško...je to celkem makačka ale dá se to, cesta za vytouženou postavou už pomalu končí., jen si jí pak udržet

21. 05. 2013 09:16

Ahojky,pridavam svoji zkusenost ohledne hubnuti a cviceni po porodu....Deti mam dve,pri prvnim jsen pribrala 16kg,a diky jen castecnemu kojeni jsem zhubla vsechno.Pri druhem diteti jsem pribrala uz 23kg,par dni po počrřodu me zustalo jeste 13kg a hrozne vytahany a popraskany bricho.Obe deti byli cisarem.Po sestinedeli jsem si poridila poporodni pas na stahnuti delohy a bricha a muzu rict,ze me to fakt pomohlo.Stal tedy hodne,ale stalo to za to...momentalne uz ho nepotrebuju,tak ho prodavam levne na aukru-nick mam jako - jezynkka .Kojeni nebylo po druhem diteti na hubnuti ucine,tak jsem se dozvedela o kapickach Emulips-podporuje tvorbu mlicka a navic se pri nem hubne a to muzu potvrdit,ze to funguje-pomalu ale jiste.Kdyby nektera z vas chtela poradit,klidne mi napiste na email jezynkka@seznam.cz . Sama vim,jak je tezke zhubnout,tak kdyz se muzu podelit o fumgujici zkusenost,rada to udelam...

08. 05. 2013 10:34

zdravím vás :-) před třetím otěhotněním jsem byla už docela silná. v těhotenství mi zjistili těhotenskou cukrovku a to tak silnou, že jsem si musela i k dietě dopichovat inzulín. Po porodu jsem vážila o 16 kilo méně (hurá), jenže cukrovka zmizela a s ní i dieta. Při plném kojení jsem měla fakt velké chutě na sladké. Po 9.měsících mám 5 kilo nahoře a víc už nechci ani ťuk. Proto jsem se dnes zaregistrovala na stobu a jdu do toho s vámi :-)

19. 04. 2013 22:49

ahojte ženy:-)..taky plně kojim a mohla bych byt jen živa na sladkém:-( ....což mě brání hubnutí:-( pohybu mám až až:-( mám syna 3 roky a 4 měsíce a ted druhého synka 4 měsíčního...štve mi to mám nervy a vyčitky po každém sladkém...ted 2 měsíce jsme byli furt nemocní já moc ani nespala:-( kluci brečeli, tak že nervy ..co si vezmu SLADKY!! a připravovat si svačinky na ven??zapomínám ..pak má jak se to řiká dieta BODOVÁ :-( zbodnu nač přijdu..cvičim měsíc jako ne plně každy den..ale snažim se:-( ale furt tech 10 kilo mám nahoře a ne a ne dolů..jsem jak malá koule:-(

14. 04. 2013 21:40

Tak já už nekojím přes měsíc, ale že by mě ta chuť na sladké přešla, to se říct nedá. Ale snažím se ovládat. I když tento týden mi to vůbec nevyšlo - přišla krize. Stobuji již pátý týden a čekala jsem kdy to přijde. A přišlo - velikonoční zajoch (dva) padli za vlast. Ale co mě překvapilo, že jsem neměla výčitky. Jen jsem si řekla, že jsem káča a šla jsem na rotoped.
Tak všem tady: hodně sil do boje s kily navíc a když už jsme zvládli porod, tak ty kila dáme levou zadní ne? :-D

14. 04. 2013 12:14

Chtěla bych od vás poradit. Byla jsem na měření bodystatem kterými vypočítal bazál 7100. Tento údaj se vyplnila před dvěma měsíci do STOBu dodržovala zelené semaforky a nic.. žádné kg nebylo dole.... K tomu jsem začala cvičit Jill (cm dolů šly). Teď jsem si zadala nový sebekoučink a tam mi to vypočítalo 5800. Jsem fakt zmatená čeho se mám vlastně držet??? Těch 7100 nebo 5800? Podotýkám že jsem si nastavila pohyb 2-3x týdně. (jill cvičím každý den a občas zajdu do fitka, ale k tomu přidávám s dcerkou procházky má roček takže ještě hačá v kočárku). Prosila bych o radu co je tedy správně.

10. 04. 2013 22:12

Ahoj, mám 7 měsíční a 3 a čtvrt letou priceznu. Malou ještě stále kojím, ale už jsem začala toužit se vejít do svého starého šatníku. Můj cíl je dostat se z 80ti kg na cca 70, ale hlavně dostat se pohodlně do velikosti 38-40. Mám toho plnou skříň a nic nového (velkého) si kupovat nechci. A tak si začínám více hlídat, abych jedla pravidelně a tím snížila pravděpodobnost večerního plundrování sladkostí a začala jsem s domácím cvičením podle Jillian - 30 day shred. Tak snad to vyjde. :)

05. 04. 2013 19:39

Ahoj martini.babe... jsem na to tom uplne stejne.. šílené chutě na sladké mě provázejí pořád...u nás provádíme nálety na košík se sladkým.. naštěstí se ta potvůrka vúáha teď hnula dolů,,byl to ale zázrak..protože jsme teď měli se synem(3roky) spálovou angínu..a to bylo energie pořád potřeba...málou (6měs.) kojím pořád... někdy si připadám jak mlíkárná, která jede jen na sladké...snažím se alespoň hodně zeleniny a ovoce.. inu do toho ty sladkosti, ale snažím se omezovat...hodně mi pomáhá Caro.

04. 04. 2013 13:31

Ahoj, já jsem po porodu necelé 2 měsíce. V těhu jsem nabrala 17 kg (dvojčátka) a v porodnici jsem nechala nějakých 8kg. Nekojím, ale chutě na sladké mám taky doooost velké:-)) Možná je to tím častým vstáváním v noci. Potřebovala bych se tak 10kg zbavit. Dnes jsem najela díky doporučení holek z emimina na Sebekoučink, tak uvidíme. Dokonce jsem si i konečně zacvičila!!
Všem nám tady držím palce, ať nám to hubnutí a ta pevná vůle vydrží co nejdélé!

04. 04. 2013 09:15

ahoj holky :)
jsem po porodu necelých 6 měsíců, stále víceméně plně kojím a tak jak tu zmiňuje většina z vás, ta šílená chuť na sladké se prostě dostavuje dost nárazově a silně..
Ale ty kila musí dolů, i po porodu jsem se cítila líp než teď..Tak snad tu najdu nějakou spřízněnou duši :)

27. 03. 2013 13:15

Ahoj holky. Jsem 8 mesicu po porodu a mam navrch 6kg. Neumim se ovladnout a doslova se zivim sladkym. Jak tady pisete kolik toho snite, tak to nic neni. Kdyz dostanu chut na sladke, tak zacnu cokoladou a koncim u kostkoveho cukru. Jsem z toho strasne nestatna ale neumim se vubec ovladnout. Porad kojim.

25. 03. 2013 22:44

@ Karca1

Ahoj Karčo, zaujal mě tvůj příspěvek...
Mám 2 děti, obě byly kojené... jen bych ti chtěla napsat, že jestli se cítíš unavená, tak ti tvoje tělo dává signál, že potřebuje odpočinek... jsi máma 4 dětí, potřebuješ na ně dost sil. Kojení je fajn, ale není přece jen je zbytečné, plýtvat energií? Tvoje děti určitě nebudou v budoucnu mezi sebou soutěžit, kdo vypil víc mateřského mléka :) Budou si ale pamatovat, že jejich mamka byla veselá a usměvavá nebo unavená a nervózní. Drž se!

23. 03. 2013 17:32

Jsem maminka 4 báječných dětí, nejmladšímu je právě 10 měsíců. Všechny děti jsem kojila do 2 let. Ale nyní cítím, že už delší kojení bude nejspíš nad mé síly, své dítě nadevše miluji, ale už bych nerjaději s kojením "sekla". Na druhou stranu se bojím toho, že si odstavení mého broučka budu později vyčítat. Zbývá mi pět kilo do mé předtěhotenské váhy, snažím se aspoň každý den jezdit tu půlhodinku na rotopedu, podnikám svižnější procházky, posiluji bříško, protože po čtyrech dětech už opravdu není co bývávalo. Má váha mě štve, na druhou stranu jsem pyšná kojící máma. Ale pár kileček bych se zbavit chtěla, ale ručička na váze stále ukazuje stejné čísílko. Občas mě přepadává chuť na sladké a to mě hrozně štve, někdy to nevydržím a zbaštím něco sladkého.... Ale přepadávají mě pak výčitky svědomí.

19. 03. 2013 15:48

Ahojte žienky,chcem Vás len povzbudiť, tiež som čerstvo po pôrode - kvôli kojeniu sa nemusíte obávať cvičiť alebo zdravo stravovať, práve naopak, je to dôležité v tomto období ženy o to viac. Rovnako neplatí ani mýtus o kyseline mliečnej v mlieku po hoci i veľmi namáhavom cvičení, nič také sa v skutočnosti nepotvrdilo - deťom môže vadiť nanajvýš slaný pot na pokožke tesne po cvičení, ak si mamička nesrihne dať sprchu. :-)

Citujem: "Výživový stav matiek neovplyvňuje negatívne ich schopnosť dojčiť, s výnimkou ťažkej podvýživy. Laktáciu neovplyvňuje množstvo prijatých tekutín, matkám by sa malo poradiť, aby pili tak, aby uhasili smäd. Najvhodnejšími zdrojmi tekutín sú voda a čisté, nesladené ovocné šťavy.Pravidelná fyzická aktivita je prospešná a odporúčaná všetkým ženám počas tehotenstva a laktácie. "

zdroj: Dokument o dojčení pre EÚ : Európska komisia, Riaditeľstvo verejného zdravia a odhadu rizík,
Karolinska Institutet Oddelenie biovied v Novum Jednotka preventívnej výživy Huddinge, Sweden, Inštitút pre zdravie dieťaťa IRCCS Burlo Garofolo Trieste, Italy Jednotka pre výskum zdravotníckych služieb a medzinárodné zdravie, Centrum pre zdravie matky a dieťaťa spolupracujúce so Svetovou zdravotníckou organizáciou

18. 03. 2013 10:10

Já jsem do roka po porodu byla na původní váze ( ikdyž nadváze), s tím, že to jde tedy samo jsem to neřesila a za další dva roky jsem 10kg nabrala................naštěstí jsem se už probrala a stobuju.

17. 03. 2013 09:34

luvia: mě zatím váha stojí... doufám, že nepůjde nahoru a jak dokojím půjde jen dolů...

15. 03. 2013 21:27

dostalovakr: já měla chuť pořád a taky jsem se sladkým neustále živila. Přesto jsem po porodu do 6. měsíců shodila prakticky vše + něco navíc - prostě to šlo samo. Jenže .... teď to mám zpět a konečně jsem se odhodlala a začla jsem s tím něco dělat. Tak snad to půjde.

02. 03. 2013 17:40

IvetaM : kde jsi koupila casopis Zdrave hubnuti ? Diky, Jana

01. 03. 2013 19:55

Ahoj... reknete mate taky pri kojeni chutě na sladké... já je mám strašné... někdy mám pocit, že se živím jen sladkým... už nevím co mám dělat... a váha stojí.. nejde ani nahoru ani dolu... zkoušela jsem dát víc bílkovin,ale zachvili zas lvčí chuť na sladké... ach jo...

01. 03. 2013 09:42

Holky, Pilates je super - taky chodím :-)

22. 02. 2013 23:53

Ivet, je super, že jsi tak odhodlaná :) Mám taky mimi 8 měsíční :) Jak to to jde? Tady na Stobu program sebekoučink už jsi zkoušela?
Misha 27: Taky se vždycky na hodinu Pilates nedostanu když nemám hlídání, tak jsem si stáhla hodinku pilates z ulozto a budu cvičit občas doma, když mi to jinak nevyjde. tím, žes to už cvičila, tak určitě víš jak dýchat, co a jak. Tak jen tak kdyby Tě to zajímalo, :)

19. 02. 2013 23:42

Koupila jsem si poslední dvě čísla časopisu Zdravé hubnutí. Je v něm rozepsaný jídelníček na celý měsíc - vždy 5 jídel denně i s rozepsaným množstvím jednotlivých potravin a stručným postupem. Navíc jsou tam i 15-minutové sestavy na pravidelné cvičení. Zatím podle toho vařím teprve 2 dny, a je to celkem v pohodě - i manželovi to docela chutná (jen mu dávám větší porce). Cvičit jsem zatím nezačala, protože nejstarší syn je nemocný a nějak nestíhám, ale už se docela těším, až začnu.

19. 02. 2013 23:33

Ahoj holky, právě jsem se připojila ke skupině, tak nejdřív napíšu něco o sobě: mám 3 děti (teda vlastně ne děti, ale kluky:-)) - 11 let, 4 roky a 8 měsíců. Za 14 let, které uplynuly od naší svatby, jsem přibrala skoro 30 kg a nemám pevnou vůli s tím něco udělat. Několikrát jsem začala, ale nejpozději do 3 týdnů jsem se vrátila ke starým návykům. Při posledním těhotenství jsem přibrala jen necelých 10 kg (vůbec jsem neměla žádné speciální chutě ani velkou chuť k jídlu) a po porodu jsem měla -1 kg. Bohužel mi to moc dlouho nevydrželo, znovu jsem se začala nacpávat a přibírat. Chtěla bych se znovu pustit do shazování kil a pevně doufám, že tentokrát to dotáhnu dokonce. Přidal se i manžel a docela mě podporuje, tak to snad spolu zvládneme.

13. 02. 2013 09:19

ja jsen v těhu přibrala 20. tak jsem zvědavá jak to do leta zhodim. Nabříško je dobrý Bob Harper Beginer°s (omlouvám se, ale nevím jak se dělá apostrof) weight- loss -transformation- bonus Abs 12 min.m

12. 02. 2013 21:56

Taky cvičím Jill a jsem z toho nadšená. Už mám celý cyklus za sebou a jedu ho znovu. Po ukončení se chystám na něco dalšího od Jill. Jinak občas doma cvičím i pillates podle DVD a na břišní svaly a celkové zpevnění těla je to paráda! :-) No a na kočár opravdu nedám dopustit, ale je fakt, že zatím mám jen jedno dítko, takže se ven dostanu denně. Ale po roce už mám 18 kilo dole (ubrala jsem i z těch předtěhotenských kil - protože během těhotenství jsem přibrala je 11 kilo).

12. 02. 2013 21:37

Ahoj holky, můžu se přidat :D Také kojím a sebekoučink mi vyhodnotil 6400 kj, ale nejde mi to splnit, každý den mám málo (+-5000 kj), Začala jsem cvičit s Jill Michaels, dá se stánout na uložto. Je to 30 day shred. Je to cvičení na 30 dní a rozdělenýn na 3 díly, každý díl se cvičí 10 dní. Ze začátku je to makačka, ale stojí to za to :D . Má tam toho povíc :D

12. 02. 2013 07:15

Martesska děkuji za radu. Pilates už jsem kdysi cvičila. Teď je to jen problém s kojením, malá se kojí jak kdy a odstříkané mlíčko nechce. Takže zatím na sobě chci pracovat doma a až se to s kojením víc ustálý, tak vyrazit i na nějaké to cvíčo ven.

11. 02. 2013 16:05

MIsha27. Já začla po porodu jako plně kojící cvičit PIlates a fakt super :) Pokud máš tu možnost a cvičí se to u vás, jdi do toho. Je to skvělý pomalejší cvičení zaměření spíš na koncentraci, na hluboké svaly, žádná divočina. Ale pokud se to cvičí pořádně a správně, tak je to taky makačka :) Protáhneš se, posílíš svaly, hlavně pánevní dno a ještě u toho budeš relaxovat :)

11. 02. 2013 15:03

Ahojky mám skoro 2letého syna. V těhotenství jsem nabrala rovných 30kg. Musím říct, že kila šly samy dolů aniž bych cvičila :) Bylo to super, Věak po 14měsících jsem přestala kojit a kila šli opět velkou rychlotí nahoru. Momentálně mám 11kg nahoře a svaly, jako by se na mém těle ani nenacházely :( Takže jsem se rozhodla poprvé ve svém životě držet dietu (nebo si spíše více hlídat stravu) A začít se pořádně hýbat. Asi 3 týdny chodím 3-4X týdně na vibrostation a jediný účinek jsou bolavé klouby :D Takže po ukončení pernamentky si už další kupovat nebudu. Do toho cvičím 3X týdně doma přípravné 4týdenní serie a pak chci najet na program P90X. Který trvá 90dní. Stravu jsem upravila teprve až včera, takže Na váze jsem ještě změnu nezaznamenala. Doufám, že to vydržím a v červnu už budu mít pěknou postavu abych pak mohla opět otěhotnět a začít zase od začátku :D :D

11. 02. 2013 08:01

Holky (snad nikoho tímto oslovením neurazím), poraďte mi s jakým cvičením začít.Hubnu při dvou dětech, z toho 3měsíční slečna je plně kojená. Kočáring je super, to mám vyzkoušené s prvorozeným synem, teď už ale nemůžu tolikrát ven a na tak dlouho a tak svižně.
Já jsem z Tábora, najde se tu nějaká spolubojovnice s nadbytečnými kily po porodu a nejen po něm?

05. 02. 2013 14:23

Děkuju za odpověď. Nebudu nastavovat tedy tak málo, uvidím jak to půjde dolů. Snížím si, pokud by to nešlo. Tak uvidíme. Tyhle kila už půjdou hůř a je to ještě běh na dlouhou trať. Přibrala jsem v těhu 28 kilo, 10 šlo samo, dalších 10 se sebekoučinkem taky celkem v pohodě, ale těch posledních 8 bude těžkých. A chtěla bych víc jak 8 dolů, abych měla aspoň jako před prvním těhotenstvím.

04. 02. 2013 21:12

Chanterelle ... odkud jsi? Ze bychom vyrazily spolecne :-) Já jsem z Brna. Kočáring je fakt nejlepší :-), chodím tak obden, ještě chodím na aerobick a doma mám eliptický trenažér. Držím měsíc a mám dole přes 6 kg. Martesska .... nech si klidně 7600 KJ, 5400 KJ je dost málo, byla bys moc unavená a určitě hubla moc rychle,což není při kojení dobré !!! Když jsi předtím zhubla za 3 měsíce 10 kg,tak to bude fungovat určitě i ted! Navíc 1 ml mléka = 3 KJ,navíc existuje tzv. bazální metabolismus ...prostě 5400 KJ je při kojení sebevražda :-) P.S. Musím říct, že sebekoučink je fakt vynález a kdo ho vymyslel, tomu bych dala Nobelovu cenu !!! Nejlepší pomocník na světě ...prostě musím být zelená každý den :-) je to psychologie !

04. 02. 2013 16:43

Ahoj :) V červnu 2012 se mi narodilo miminko, od srpna jsem najela na sebekoučink a dala si ručně 7600kJ, protože jsem kojila. Začla jsem na 85 kg a shodila na cca 75 za tři měsíce. Příjem jsem dodržovala cca okolo 8000kJ. Pak jsem si nastavila na tři měsíce udržovací cyklus, ale nevážila jsem potraviny, ani nezapisovala do sebekoučinku. Za ty tři měsíce jsem udržela váhu až na malý výkyv přes Vánoce v pohodě. Teď bych chtěla ode dneška zase najet na hubnutí, stále kojím a nevím kolik si mám zadat kJ. 5400kJ mi bylo vypočítáno, ale to se mi zdá málo. když ještě kojím a 8000 mi přijde už teď moc nebo mám nechat stejný příjem jako u toho prvního hubnutí na podzim? Poradíte prosím? Děkuju.

04. 02. 2013 11:42

Já jsem se v sebokoučingu pohybuji už tři týdny mezi 6000 a 7000kJ. Kojím půlroční holčičku a zatím jsem nic negativního nazaznamenala. Zhubla jsem cca 4kg. Jen cvičení je fakt problém - prsa při jakémkoliv poskoku bolí :(((
Jani, už aby se dalo pořádně začít s tím kočáringem, viď! Doufám, že najdu v okolí parťačku a nebudu chodit sama.

19. 01. 2013 12:24

Čau dámy, uz přes dva tydny hubnu, mám téměř půlroční holčičku, plně kojím. Sebekoučink mi vyhodnotil 5600 KJ, mléka bylo méně, tak jsem si přidala na 6600 KJ, mléka je dost a já vesele hubnu....Chce to vyzkoušet. Rozhodně se za každou cenu nedržte přikazů sebekoučinku, chce to rozum, aby mléka bylo dost a bylo vydatné ! Když se budete hlídat, tak to určitě půjde. Doporučuji se také více hýbat, stačí tzv. kočárink :-) 4 km denně.... hodně úspěchů !!! :-) Jana

15. 01. 2013 23:07

Babetka77:
Nezadáváš Caro do Sebekoučinku chybně? Piji ho každé odpoledne, celkem 345 kJ.
Zadávám Caro rozpustná směs 4 g (2 kávové lžičky)=60 kJ, mléko polotučné 150 ml=285 kJ, voda 250 ml=0 kJ.

15. 01. 2013 22:25

Zdravím,ráda bych se přidala. Mám tříměsíční dvojčata,plně kojím a taky se bojím abych nepřišla o mléko....Piju Caro na podporu mléka a když ho vypiju už bych pomalu nemohla nic sníst.......Aspoň tak mi to vyhodnotí sebekoučink

03. 01. 2013 09:02

ahoj holky, mám trošičku špatnou zkušenost. začínám hubnout už po několikáté, tentokrát po ukončení kojení (neb to byl takový záhul, že jsem to fakt nedávala). schodou okolností jsem narazila na nabídku změření bazálního metabolismu. Naměřila mi paní 7500kj (fakt jsem se nepřepsala). Nevěřím tomu, že přístroj to změří přesně, ale plus mínus autobus asi jo. Po týdnu jezení 7000 kJ jsem zhubla 1 kg... Jsem trošku atyp, sice obezita, ale hodně svalové hmoty (tak je toasi tím). Chci říct, sebekoučink je supr a moc děkuju, že ho dělají, ale kojení je hodně individuální a po těhotenství a po porodu si myslím, že i to tělo je rozhozené a je lepší nějaká individuální konzultace, ve stobu nebo jinde.
Před časem jsem zkoušela krabičky a skoro nic jsem nezhubla, a po ukončení 5 kg nabrala... teď už vím proč.

02. 01. 2013 17:23

ahoj...ja Kristyna...taky mam strach a nemuzu to nikde najit... moje Malá má dva měsíce a taky bych uz chtela neco delat...i kdyz jsem po cisařri

01. 01. 2013 18:55

ahoj dostalovakr.....jsem Jana :-) snad bude někdo tak hodný a odpoví nám, zda to není málo,aby se mléko neztratilo, nebo malá neřvala hladem :-) .... chci kojit tak dlouho,jak to bude možné, ale už se sebou chci něco dělat :-)

01. 01. 2013 18:35

ahoj hodovancova..taky to resim.. me sebekoucink vyhodil 5600KJ... taky se bojim, že to je málo..taky nevím

01. 01. 2013 14:59

Dobrý den, prosím o radu: mám pětiměsíční holčičku,plně kojím.... můžu si v sekci "sebekoučink" nastavit možnost "hubnout" ? Vychází mi totiž 5300 KJ na den,připadá mi to dost málo,bojím se,že budu hubnout příliš rychle,tak mám strach,aby nebylo mléko málo výživné a malé to stačilo... články paní doktroky (MaSka) jsem četla,ale odpověď na tuto otázku jsem nenašla....díky za odpověď :-)

19. 12. 2012 20:12

Holky (Marysek, dostalovakr, Tami2), já hubnu pomocí kočáru, dlouhé (svižnější) procházky udělají zázraky. Začala jsem od 4. měsíco po porodu, takže už 8 měsíců provozuji "kočárking" a k tomu zdravě jím a dole je 15 kilo. Z porodnice jsem si přivezla 7 kilo (takže výsledek je více než pozitivní) :-) Zhubla jsem i kila, co byla navíc před otěhotněním... Zatím to jde stále dolů a pořád kojím a mlíka je dostatek :-))) Poslední měsíc jsem ještě přidala pilates na zpevnění těla, ale jinak se nijak nehuntuji. Držím palce, ať to jde jedna báseň, držte se :-)

18. 12. 2012 22:17

Ahoj, mohu se přidat. Jsem necelé tři měsíce po porodu druhé dcery, přibrala jsem 18 kg (ke konci jsem se raději už nevážila). A mám stále cca 9 kg nahoře. Hned po šestinedělí jsem vlítla na Vacushape a absolvovala 12 lekcí. Je pravda, že to trochu pomohlo, ale strašně ráda bych se vrátila na původní váhu, což bylo 61 kg. Necítím se takto vůbec dobře, nejsem moc vysoká a pro mě by byl ideál spíš tak 58-59 kg. Ale kojím a ráda bych, aby mlíčko zůstalo, nicméně pomaličku to určitě půjde. Jinak u prvního dítka jsem zhubla, ale trvalo to víc jak rok.

12. 12. 2012 14:31

AHoj Tami2 po císaři bys minimálně půl roku neměla cvičit ( řečeno v porodnici )kamarádka po CS mi říkala, že maximálně lehce točit pánví. Včera na gyndě mi řekla taky, žádné cvičení ať se neporvou vnitřní stehy. Jsme po operaci, ne po porodu. Tak musíme opatrně. U toho kojení je těžší co jíst a nejíst. Sama vím, že spoustu zeleniny mě nadýmá. Takže co můžu je mrkev, mrkev a zase mrkev. Mám pocit, že jsem králík. Jo a prokládám to okurkem a paprikou. Jo a začala jsem jíst žitný chleba z Alnatury( prodávají v DM), je s různýma semínkama, takže si člověk i pochutná a nemá zácpu. Napiš mi vzkaz a proberem to.

12. 12. 2012 12:46

ahoj..jsem na tom podobně jako předchozí dostalovakr.
Jsem 3 týdny po produ císařským řezem....kojím....nemám žádná kila navíc po porodu ale vždy jsem byla kulička a tak bych ráda ted alespon udržela to co mám a postupně klidně i pomalu hubla. Doufám že tu najdu tipy co vlastně správně jíst a co vynechat a také jak cvičit po císaři......;o)

09. 12. 2012 09:04

ahoj, ráda bych se přidala. Se Stobem mám už velmi dobrou zkušenost. Před druhým těhotenstvím jsem díky němu zhubla na krásných 76kg při 176, pak přišlo druhé těhu a 25 kg nahoře. Teď mam 91,5 kg. V sebekoučinku mam teď nastavených 10kg dolů. Jsem ale po císaři, takže žádný pohyb půl roku. Plně kojím, ztrácím už teď přehled co můžu a nemůžu jíst. Tak hledám na stránkách nějaký přehled o tom co můžu jíst, ale nemůžu nic najít. Nevíte některá o nějaké pomůce co jo a co ne?

23. 10. 2012 21:42

Ahoj, mám 16ti měsíční holčičku a zkušenost, že kojením se hubne téměř samo. Bohužel jsem nekojila moc dlouho a než jsem si stihla všimnout, měla jsem zpátky váhu jako před porodem. Mám spoustu teoretických znalostí o stravování, chybí mi ale bič, abych byla schopná dodržovat celkem jednoduché zásady. Při kojení bych byla s hubnutím opatrná, teda spíš s nějakou razantní úpravou jídelníčku. Pokud při kojení nehubnete, jíte moc, ale snižujte dávky pomalu a opatrně, mléko se musí z něčeho tvořit, ano, k tomu slouží tukové zásoby vytvořené v těhotenství, ale nezapomínejte, že tělo na tvorbu mléka spotřebuje taky nějakou energii. Takže žádné prudké změny a hubnutí zdar!

03. 08. 2012 13:55

ahoj,můžu se přidat??? Mám dvě děti dva roky po sobě a s prvním jsem přibrala neskutečných 25kg,to co jsem nechala v porodnici jsem si hned po příchodu domů zase vyjedla,pak jsem začala hubnout,ale otěhotněla jsem podruhé a tak se teď chci dostat na svou váhu před dětmi...

21. 07. 2012 13:17

Ahoj maminy taky se přidávám. Máme roční dvojčátka. V těhotenství jsem nabrala 12kg pak po porodu 14kg zhubla ale ted zas mám něco nahoře.je to děs a nejsem schopná se přinutit něco dělat myslím tím cvičení či dieta. U sebe moc dobře vím že bez cvičení mi to nepujde:(( ale přinutit se doma je po vyčerpávajícím dnu s dvojčaty velmy nereálné:)))

15. 07. 2012 16:45

Ahoj holky, přidávám se k Vám. Mám tři děti, teď má naše nejmladší tři měsíce a já 12 kg nahoře. Po prvním šla kila krásně dole, po druhé dcerce mi zůstalo 10 kg a po té nejmladší ještě dalších 5. Ale díky sebekoučinku, který jsem začala praktikovat caa třed dvěma týdny mám už téměř 4 kg dole. Všem nám držím palce, aby želvičky pelášily co nejlépe :-)

03. 07. 2012 08:49

Ahoj holky. Přidávám se k vám co potřebujete po dítěti zhubnout a doufám, že se mi to povede. Mám 19 měsíční holčičku a do 17 měsíců jsem kojila. Patřím bohužel k těm co při kojení nehubnou, ale přibírají. Během thotenství jsem díky diabetu přibrala jen 10kg a všechny nechala v porodnici, ale při kojení jsem se cpala sladkým, možná i proto, že jsem kvůli těhotenské cukrovce dřív nesměla a tělo si to vynahrazovalo. K tomu nevyspání, únava a zase jsem si to kompenzovala jídlem. S cvičením je problém doma to nějak nedávám malá je dost nespavec a když už spí je toho moc co dělat a pokud je vzhůru nenechá mě. A fitko, nebo tak nehrozí bohužel nemám možnost hlídání a s dětmi tu nic nemáme. Tak jediný můj pohyb je procházky s kočárem a domácí práce.

23. 06. 2012 09:15

Zelvarka myslím si že je velká chyba že nejíš od 14 hodin sacharidy. Sacharidy se mají jíst během celého dne a v určitém množství. I když se mrkneš do knížky hubneme s rozumem tvořivě tak zjistíš, že si třeba na večeři můžeš dát brambory, maso a zeleninu. Myslím že ti je špatně z toho že máš málo příjmu živin. Zkoušela sis dát svůj jídelníček do semaforků? Jinak co mi doporučila jedna výž. poradkyně je hodně chodit s kočárkem ale tak aby jsi měla tu správnou tepovou frekvenci - takže rychlejší chůze. Já to praktikuji skoro denně (podle počasí) a jsem s malou 2-3 hodiny. :)

01. 05. 2012 23:19

zelvarko... pokud je dceři 7 měsíců, tak už můžeš začít pěkně s příkrmama.., ale tje problém, že když ještě tolika kojíš chce to mléčné produkty... a pak tedy se stravovat jídlem co snese i dcera..... Ale co jsem četla diskuze a i nějaké články tak se tam psalo, že když žena kojí, tak stejně nezhubne.... nevím co je na tom pravdy já už zhubla 1,5kg... ale nějak se to už nehýbe, tak nevím....

01. 05. 2012 22:53

ahojky, tak sem se dnes zaregistrovala. jsem hodně zoufalá.. dceři bude 7 měsíců a já mám stále navrch 15 kg... hodně sem v těhotenství ležela a přibrala 26 kg, v porodnici nechala 10 kg od tý doby je to 2 dolů 2 nahoru a tak furt dokola. přitom hodně chodím s kočárkem, nepřejídám se... já sem byla zvyklá dřív nejíst od 14 h žádné sahcaridy k večeři vždy zeleninu, maso, tvrdý sýr.. jenže teď je mi z toho na zvracení, pokud se překonám a jím to tak po pár dnech zvracím a na jídlo se nemůžu podívat a v noci nejsem skoro schopná k dceři vstát... jo a téměř plně kojím..

25. 04. 2012 14:18

xwoman.. jsem taktéž po císaři cca už 11měsíců. Cvičení přímo na břišní svalstvo mě stále nebylo doporučeno. Ale nějaké pohybové cvičení, aby zatíilo celé tělo...tak to sem začla opatrně praktikovat po 6 měsících od císaře...Přeci je to jen operace.... Na radu, kdy začít cvičit.. a jaké cviky by jsi se,ale spíš měla zeptat svého gynekologa.. ten ti poradí.. každá to hold máme jinné :-D

22. 04. 2012 17:42

ahojte holky vespolek.. Chtěla bych se zeptat na zkušenosti maminek po porodu císařem jak je to s hubnutím a hlavně se cvičením... Chystám se od května začít hubnout, tak aby mi to začalo jít dolů. přibrala jsem 13kg a dole už mám 10. Mám dvouměsíční dcerku a nekojím.

19. 04. 2012 08:32

jajafo, tak držím pěsti 7kg už i to je velký úspěch :-D

14. 04. 2012 17:22

Ahoj všem, kdo se snažíte zhubnout po dětech. Po čtyřech dětech mi narostlo ještě třiceti kilové břicho heč - snad aby mi nebylo líto, že už nebudu v tom. ak jak se jiné mamičky chlubí, že už mají svou starou váhu, já se po pár měsících kojení vždy vyškrábala zpět na svou starou váhu, ale před porodem. každopádně vás chci všechny podpořit, teď co mi pomáhá program sebekoučink mám dole 7 kg. Snad se mi ještě něco podaří, i když jsem královna čokolády a dortová vévodkyně. Kefíru zdar. .

13. 04. 2012 20:10

ahojky taky se hlásím mezi vás mám 10 skoro 11 měsíčního prcka a po porodu pořád ne a ne zhubnout.. kojím a ted sem začla s tímhle programem doufám, že mě pomůže chtěla bych minymálně 5 kg zhubnout a ideálně 10 :-D tak snad se mě to povede... MEJNY pokud kojíš, tak se zeleninou opatrně, protože cibule,květák,česnek je při úplném kojenní naprosto špatná volba, protože nadýmá tvou holčičku... Takže ze zeleninou opravdu opatrně a raději přečíst na netu, která zelenina s epři kojení hodí a taky záleží na dispozicích alergií, aby se ti třeba když budeš jíst rajčata, papriku atd zase neosypala....

12. 04. 2012 14:56

ahojte borkyně!! tak si čtu diskuze a moc moc vás obdivuju. potřebuju shodit cca 12kg a plně kojím 2měsíční holčičku tak ji nechci ublížit. Začala jsem se sebekoučinkem hlásí mi to příjem 5000kJ. jestli jsem se dočetla dobře při kojení zvýšit příjem o 2000kj? a pokud se malinká trápí s kakáním myslíte že je to hlavně tou zeleninou? sním fakt to doporučené množství. Díky moc za informace, jen se potřebuju ujistit.FAKT bych malé nerada ubližovala..

09. 04. 2012 22:31

to Pavla G: vzhledem ke 14ti měsícům dcerky se již nemusíš obávat při kojení pozvolna hubnout. MaSka

06. 04. 2012 20:50

PavlaG, držím palce! I když kojíš, zkus si zapisovat jídelníček, aspoň budeš mít přehled a až dokojíš budeš mít náskok :-) .

06. 04. 2012 18:42

PavlaG: Ufff, docela dost najednou na jedinou ženskou... držím palce!

06. 04. 2012 17:45

Zdravím všechny , stydím se , ale při těhotenství jsem přibrala 40 kg. Neuvěřitelné. Moc se stydím.
Mám 14 měsíční dceru , kojím a zatím se mi nedaří.Přišla jsem na manželovu nevěru,všichni to řeší...a já se nějak přestala soustředit sama na sebe. S dcerou jsem pořád, je to drak. Dává mi zabrat.Jsem na sebe naštvaná, že nejsem schopná zhubnout. Okolí na mě kouká , že jsem obrovský prase. Obdivuji Vás a moc Vám to přeji. Doufám, že až přestanu na 18měsících dceru kojit, tak to půjde.

04. 04. 2012 16:24

Zdravím všechny, mám 16ti měsíčního rošťáka a cca 20kg navrch, ale po 14ti dnech sebekoučinku už šly tři dolů :)) Takže pevně věřím, že to půjde dál.. jak tak koukám, koučink mi naměřil docela hodně KJ, celých 7900.. jelikož jsem už jednou se STOBem zhubla a byla na 5000, celkem se mi pěkně daří vejít se do 7000 a to si dopřeju i nějakou tu skleničku vína nebo nanuk na procházce. Se cvičením je to horší, rotoped mě k smrti nudí.. ale začnu zase chodit na Zumbu, konečně jsem našla takovou, která mi časově vyhovuje. Tak snad to všechno dobře dopadne, ráda bych aspoň těch 15kg měla do Vánoc dole :))

31. 03. 2012 23:14

To Wecernice2: tady nikoho neobtěžuješ, STOBklub je právě k vzájemné podpoře. Přeji hodně zdaru. MaSka

30. 03. 2012 21:41

Ahoj holky, dnes jsem ze zaregistrovala mezi Vás. Jsem 4měsíce po porodu. Přibrala jsem 27kg, 7Kg nechala v porodnici..docela málo na to kolik jsem se hájila že je voda :-)) Dítko mělo skoro 4Kg.. Bohužel od počátku nekojím, ráda bych se vzájemně podporovala s nějakou maminkou z okolí Nového Jičína. Tak pokud tady nějaká maminka je a má zájem ať se mi ozve. Moc se tady ještě nevyznám a plácám se v tom. Těm co obtěžuji se moc omlouvám.

19. 03. 2012 00:11

Kukojko, 2000 Kj jsem někde četla:-)

19. 03. 2012 00:10

Ahoj, jdu patrně úplně mimo téma, ale nějak nemůžu najít, kam se obrátit:-) Jako co mám zadat ve fitkoučingu toto: jdu na nákup s 12kg nošencem na břiše a jezdící taškou v ruce, nesednu si ani v busu, cca 60 min chodíme a zpět vezu tašku +- 10tikilovou. K čemu to vhodně připodobnit z té nabídky, co tam je? A ještě: jedu s tímtéž nošencem a k tomu stejně težkým báglem na zádech, sice toho moc neujdu, ale stojím a balancuju v metru a autobuse a do toho držím 4leťáka za ruku a docela se na mne věší:-) To je dotaz co?:-)

22. 02. 2012 12:10

Ahoj maminky !!!!!!!! Jsem ráda že jsem tady . Moje celoživotní snaha zhubnout se vyšplhala na 83 kg při výšce 160cm. Jednou jsem v kurzu se STOBEM byla ale otěhotněla jsem a tak ho i nedokončila. Jelikož nemám čas dojíždět někam na kurz tak jsem se rozhodla to řešit takhle. Trošku se v tom plácám ale jinak dobrý :) Jen mám dotaz mohly byste mi poradit se svačinakama ??? Jen ovoce nebo jogurt je asi málo?? Děkuju.

21. 02. 2012 21:19

Dobrý večer, zatím není vidět velký úspěch, ale začínám se lépe cítit.... vytáhla jsem stepper, 20 minut mi zatím dá zabrat. Kolik se má "ušlapat" v kuse. Nevíte???

20. 02. 2012 14:38

Kukojka:
laická rada - pokud ještě kojíš, tak se snaž pouze ladit semafory, nesnižuj příjem, ať nepřijdeš o mlíko. Zkus nastavit udržovací cyklus (vyšší příjem, jiné rozložení bílkoviny x tuky x sacharidy). Až přestaneš kojit, dej se do toho :-)

20. 02. 2012 09:35

Dobrý den, vrátila jsem se sem po 9 měsících a porodu mé dcery :-) Kojím, bohužel, jen částečně, resp. odstříkávám a krmím z lahve a na víc než tři dávky za den to nevyjde :-( Chtěla jsem se zeptat, kolik si mám připočítat k doporučenému dennímu příjmu. Vypočítalo mi to 5500 a zatím jsem si to nastavila na 6000. Myslíte, že to tak bude stačit? Nebo nemám přidávat nic? Děkuji moc za odpověď a přeji všem hodně zdarru!! :-)

18. 02. 2012 17:39

Vítám další bojovně naladěné maminky a přeji hodně zdaru v odzování zbytečných kilogramů ! Časová logistika cvičení jde skloubit s těmi malými rampelníky hůře, nicméně na stobklubu naleznete plno vychytávek a insiprace, že i doma se dá rozumně a pravidelně cvičit. Možností jsou různá videa, které jde volně stáhnout z internetu. MaSka

18. 02. 2012 07:48

prelina zdravim Vas:-)ja mela ve druhem tehu tez tehotenskou cukrovku a pribrala jsem 27kg ztoho do ted jsem stala na 12 kilech prebytku ,ale diky stobu a jidelnicku ma za 14 dni 3kg dole,jen si hlidam jidelnicek a pohyb mam doma s deckem a jeste chodim brigadne do prace coz je tez velky pohyb a do toho hodim jednou tydne plavco a jde to samo:-)jen opravdu hlidat jidelnicek...takze vam drzim jen palecky v uspechu hubnutiii:-)krasny vikend petra

18. 02. 2012 07:44

huraaa dalsi kilco dole super se tu hubne zensky:-))))prvni tyden jsem schodila dve kila a ted uz mam dobre jidelnicek tak kilo:-))))))

16. 02. 2012 19:49

Nazdárek hubnoucí, dnes jsem se přihlásila do tohoto programu. Něco o mě? Je mi 33 let, po prvním těhotenství mi zbylo 6 kg a po druhém těhotenství 10 kg ( obě byly předčasné, takže nervy,....) Důvodem byla preeklampsie.
Teď se z toho tělo trochu dostává. Před šesti lety jsem hodně sportovala, ale po zjištění těhotenství a revmatoidní artritidě jsem skoro všecho zanechala.

Ale už toho mám dost, chci spátky svoji 60 kg postavu, mysl....

14. 02. 2012 14:32

Holky jsem mezi vámi nová tak se trošku představím: je mi 31 let a mám za sebou 2 těhotenství v průběhu 2,5 roku. S kilama v těhotenství jsem problém neměla díky těhotenské cukrovce, ale ted už to začalo být síla. Pořád jsem něco někde dojidala po dětech a tak ručička na váze letěla každým týdnem výš a výš. Od ledna jsem se dala na cvičenín (kruhový tréning ve fitcentru pro ženy) a před týdnem začala i s "dietou". Cvičení mě hrozně baví, už mi to chybělo. \'Radši bych dělal aerobic jenomže ten je v určité hodiny a já se nejsem schopná někam dostat v určitou hodinu, to je s 2 rarachama prostě nemožné. Ale i ta "posilovna" mě celkem baví. Nechodím některá z vás na tohle cvičení?

10. 02. 2012 21:03

to PaolaWollek...rotopedu se nebojte, stačí šlapat rychleji (ne nijak šíleně....hlídat si tepovku) a na lehčí převod, totéž platí i pro jiná např. posilovací cvičení vždy více opakování s lehčím zatížením, a pokud mohu doporučit tak výborné jsou balony či bosu...na cvičení i posilování s vlastní vahou. Helena

08. 02. 2012 09:07

Holky, napiste co a kdy cvicite. Ja se vubec nemuzu donutit neco delat. Tak se chci nechat inspirovat vami. Ja mam doma rotoped, ale mam strach ze mi po pravidelnem slapani zhrubnou a spevni stehna, takze na nej sedam opravdu jenom obcas... a co delate vy?

08. 02. 2012 06:51

tigr21 z toho si nic nedelejte ja priberu i po vode:-(((((mam tez pomaly spalovani .....

07. 02. 2012 13:39

ja myslym ze to dokazem.-))))))

07. 02. 2012 11:32

Petraglory, bricho je i muj veliky problem, mam ho jak blato:-( a to uz jsem tri roky po porodu... tak ale snazim se ted vic cvicit, tak snad jeste spevni.

07. 02. 2012 07:02

PaolaWollek je to sileny zvyk:-((ale ted uz sem druhou noc nic nezobla mam piti u postele tak jak rikate naleju se:-))zacala jsem snidat coz jsem nedelala a hodne se ridim tady podle jidelnicku,ale mam problem ze mam nizsi prijem KJ a vyssi vydej energie .me nejhorsi partie mam prave briccho:-(jinak nohy a boky jdou dolu dobre...tak snad to pujde ale kdyz tady vsechny vidim mam velkou inspiraci ze to dokazu zatim jsem videla jen pozitivni vysledky tak hura do boje.-))))))ale musim rict ze teda 40kg to je teda sila,ale uz mate 30kg dole tak to je sakra velky uspech:-)

06. 02. 2012 23:01

Ahoj všechny hubnoucí i radící....tak jak tak čtu....tak jsem si hned špatně zapsala pohyb....napsala jsem péči o dítě....no polepším se...taky jsem se (po 14 měsících) začala trochu strat o sebe (potřebuji shodit 12kg, ale líbilo by se mi 16...ale postupně)....jsem dost motivovaná, a přesvědčená, že pokud se budu držet rad STOBu....dodržovat jídelníček....počítat kilojouly...zase se cíleně hýbat...necpat se sušenkama...tak to půjde....holky mám to vyzkoušené z kurzu, ale na ten teď není čas a ani u nás v současné době není....tak to zkusím sama....a s Vámi :o))) všem přeji jen samé úspěchy a hlavu vzhůru (to nejtěžší porodit už máme přece za sebou :o)))

06. 02. 2012 17:05

Holky, ja jsem pribrala v tehu 40kg, dole slo hned po porodu jen 10 :-( dalsich 20 jsem zhodila diky sledovani jsto to co jite a dodrzovanim 90 dnov diety, takze uz zustava jen zbylych 10 a ty se mne drzi jako kliste. Petraglory, ja jsem resila nocni vyjidani lednicky pitim hodne caju s trochou medu. proste jsem se nalila a pak uz jsem nemela na nic chut:-)

04. 02. 2012 08:36

To petraglory: to půjde dobře. Ty největší chyby se většinou odbourávají docela dobře a jsou velmi "efektní na váze". Pij dál a pomalu to zační sazet do denního režimu. Ze začátku musíš každé jídlo plánovat, nastavi si třeba na mobilu pípnutí po 3 hodinách a něco malého sněz. Je to jako u dětí, musíš se to zase naučit. Stjěn jak to učíš děcko. M.

03. 02. 2012 15:52

pribrala jsem v tehu 27kg 12kg jsem schodila hned a na 15kg stojim,ale nejhorsi je ze mi zustal obraceny rezim stravovani pres den jen piju a v noci je lednicka moje:-(((co stim???

24. 01. 2012 20:00

Díky MaSka, mrkla jsem na to a snad to mám nastaveno správně. No, uvidíme, co to udělá :-)

23. 01. 2012 09:37

Tomasek24 a Zandro, holky podívejte se na moje dva články o kojení a těhotenství, možná tam nejdete odpovědi na vaše dotazy, MaSka
http://www.stobklub.cz/kojen/

23. 01. 2012 08:04

Emulips měla kolegyně v práci a nezhubla ani kilo. Musíš k němu stejně upravit jídelníček a pak je to jen vyhazování peněz. S hubnutím při kojení opatrně. Spíš bych se vyhýbala sladkému a jedla zdravou a pestrou stravu.

22. 01. 2012 22:42

Ahojky všem, jsem měsíc po porodu. Během těhotenství jsem nabrala 15kg a 9kg mi stále zůstává. Chci se zeptat jaké množství kalorií se doporučuje denně sníst, aby šla zbylá kilča dolů a byl brán ohled na to, že jsem plně kojící mamina? Nemá někdo zkušenosti s Emulipsem (četla jsem, že pomáhá při hubnutí a mohou ho i kojící) - myslíte, že je to zbytečné vyhazování peněz?
Díky všem za vyjádření a případné rady :-)

20. 01. 2012 19:41

Dobrý večer, jsem tu čtvrtý den a pomalu se rozkoukávám :-). Mám 4,5letého a 6měsíčního syna. Vážím teď 85kg, což je přesně tolik, kolik jsem měla na začátku 2. těhotenství. Při mé výšce 167 cm je to sakra dost. V obou těhotenstvích jsem přibrala vždy 10 kg. Nikdy jsem nebyla žádná tyčka, pohybovala jsem se tak okolo 70 kg. Těch 15 kg navíc je opravdu znát. Cítím, že to není "moje" váha. Nejvíce jsem nabrala, když bylo prvnímu synovi 2 roky až do dalšího otěhotnění. No, doufám, že si s pomocí sebekoučinku uvědomím, v čem dělám chyby.
Mám ještě jeden dotaz. Syna kojím (2x denně ho přikrmuji). Zvýšila jsem si denní příjem o 2000 kJ. Je to tak správně, není to o moc?
Díky!

12. 01. 2012 14:39

já jsem v těhotenství skoro nejedla nic a u obou dětí jsem přibrala přes 25kg :( . hold mám pomalé spalování , za což můžou věčné a špatné diety

09. 12. 2011 09:06

to alenita: obecně je v současné době konsensus, že pohyb či činnost, kterou provádíš rutinně a nehubneš při tom, tak nezapisuješ. To by pak musela každý zapsat každý pohyb, chůzi s košem, apod...Zapisuj jen řízenou aktitivtu, která je nad rámec tvých denních aktivit. Případně je možné se řídit počty kroků za den. MaSka

06. 12. 2011 12:36

alenita: já péči o děti nepíšu vůbec, i když se u toho někdy pěkně spotím - je to můj druh rutinního pohybu (někdo má fyzicky náročnější práci a já mám normál toto), zapisuju pouze cvičení nebo rychlou chůzi - lépe se pak orientuji, jak na tom jsem s pohybem.

30. 11. 2011 16:09

Ahoj holky, děti už mám tedy trochu větší, táhne jim na třetí rok. Dokud jsem kojila bylo to dobré, kila šly dolů. Ale pak se to zvrtlo a já teď vážím skoro jako na konci těhu. Tak se snažím, vlastně jsem nedávno začala.
Chci se zeptat těch, co si vyplňují i fit koučink, jak píšete péči o dítě? Napíšete je činnost, která trvá déle jak 15 min. bez přerušení? Díky. A.

31. 10. 2011 13:38

Ahoj všem, dceři je půl roku, ráda bych zhubla, ale nedaří se mi. Stále mám 4 potěhotenská kila a tak 8 do svého ideálu (do 65kg). Jsem si vědoma toho, že jím dost, ale nedokážu to moc omezovat. Kojím plně a ještě ráda bych plně kojila něco přes měsíc. Doufám, že potom budu úspěšnější, ale ani teď se nechci vzdát. Večer bývám unavená a nějak bez mozku, takže to, co přes den našetřím, znovu dojím v medu, čokoládě. Nebo jím přes den větší porce a i tak mě stále honí mlsná. Na sport mi nezbývá energie, přes den se snažím chodit na delší svižné vycházky, což by mělo stačit. Doufám, že tu najdu nějakou spřízněnou duši, se kterou se vzájemně podpoříme v jídle i pohybu :) Hezký den, Ad

12. 10. 2011 06:02

myslim, že je spravne vymezit si čas pro sebe. Tŕeba 2x hodinku tydně, která bude jen vaše a okoli to bude akceptovat. Domluvte si třeba na střidačku hlidani s kamaradkou,ktera ma take malé děti a jděte si zacvičit, zaběhat, cokoliv, prostě to bude vaš čas. Neodsouvejte si sve zasloužene volno kvuli uklidu, žehleni a jinym zasadnim ukonům, neřikejte si "tak od příštiho tydne určitě, tento to ještě počká..". Motivaci může byt třeba permanentka na cvičení, je přeci škoda ji nechat propadnout. Pohybu kolem děti je sice dost a dost,ale....co si budeme vykladat,že? M

11. 10. 2011 14:50

Holky, maminky - co se vám osvědčilo při hubnutí těhotenských kil? Jak a kdy cvičíte? Pojďme si sesumírovat vhodné tipy, jak se do toho nejlépe pustit.ˇUrčitě se to liší od režimu zaměstnaných lidí, či studentů vysokých škol. V něčem to máme jednodušší a v něčem zase složitější, viďte. Jak se vám nejlépe daří odolávat jídelním lákadlům ve chvílích, kdy jste unavené, nevyspalé a povzbuzení hledáte v jídle? Moc mne zajímají vaše zkušenosti a nově příchozím jistě velmi pomohou.

11. 10. 2011 14:03

Zdravím ve spolek :-) jsem půl roku po porodu své dcerky a stále mám navíc 7 kilo, kterých bych se chtěla zbavit. Doufám, že se mi to s tímto programem podaří a že se konečně donutím se sebou něco dělat. Držte mi palce, prosím, potřebuji nějakou podporu, protože mám velmi malou vůli, abych to zvládla.

04. 10. 2011 15:42

Ahoj holky, tak se k vám přidávám :-). Jsem druhým rokem na mateřské a stále 7 kilo navíc a na mé "vysoké" postavě jsou tyhle kila sakra vidět. Doufám, že za pomocí sebekoučinku a partě stejně naladěných spolubojovnic to půjde dolů a zas se vlezu do svého starého oblečení :-) .... Teorii znám od začátku do konce, ale jen ji na sobě uplatnit a vydržet....

01. 10. 2011 22:11

Ahojky, mám holčičku (jsou jí dva a půl roku). Po porodu jsem dostala vše dolů.. a dokonce díky kurzu STOB jsem se dostala i o pár kg níže... A podařilo se mi to tak rok udržet.. pak se to vše zlomilo (stres... dálkově VŠ.... úbytek pohybu) a teď mám zase o 2 kg více než když jsem otěhotněla a jde to nahoru.. během dvou měsíců 5 kg :-( a Při výšce 173 je 95 kg vážne až moc :-(( najde se nějaký parťák na komunikaci?

22. 08. 2011 14:27

Co si budeme povídat, jednou dojde i na štíhlé bezdětné kamarádky, že?

21. 08. 2011 19:09

To je super, že jsi takto skvěle zvládla jídelní režim. Obdivuju - kam se hrabou štíhlé bezdětné kamarádky :o).

21. 08. 2011 13:04

Díky moc;-) Děti jsou od sebe přesně o 17 měsíců a dvojčátka o pět minut:-D
Jsem ráda, že jsou už nějaké výsledky. Včera jsem byla na svatbě mé kamarádky a ikdyž jsem se vedle svých bezdětných štíhlých kamarádek necítila úplně ok, musím se pochválit, že jsem nepropadla tradičnímu svatebnímu obžerství.... a že tak teda bylo lákadel. Ze svíčkové s čtyřmi knedlíky jsem snědla jen maso, polévku vývar, dort jsem jen ochutnala od manžela a tou jednou lžičkou absolutně ukojila chuťové buňky a z večerního rautu jsem si místo řízků a bramborového salátu dala zeleninu a cítím se skvěle, že jsem to tak zvládla a přitom jsem se necítila, že si něco odpírám.

21. 08. 2011 12:56

Moc držím palce a strašně ti fandím - kolik měsíců mají dětičky od sebe? To je opravdu parádní zápřah. gratuluju, ke skvělým výsledkům při hubnutí.

21. 08. 2011 12:52

Zdravím všechny maminky. Mým cílem je také pravidelnost a vyváženost stravy a na to je sebekoučink ideální. Mám dvouletou dcerku a dnes slaví svůj první roček naše dvojčátka -holčička a chlapeček....Po proodu jsem sice nepřibrala další kila, ale ani nezhubla a to jsem dvojčata až do teď plně kojila. Ale už mi lecos dochází....celý den jsem neměla čas si sednout a v klidu se najíst, až večer jsem jedla a ikdyž jsem se doslova nepřejídala, všechnio se krásně ukládala, metabolismus se zpomalil...tak s tím musím něco udělat. Jedu čtvrtý týden sebekaučinku a každý den 45 minut běhám na Orbitreku a téměř 5 kilo je pryč. mám z toho samozřejmě velikou radost a doufám, že se mi 20 kilo postupně podaří shodit.

14. 08. 2011 10:24

Veruco - jsem na tom skoro stejně, ale první měsíc sebekauče je za mnou a dole pět kilo:)))

12. 08. 2011 15:19

Ahojky :) jsem tu poprvé a zatím moc nevím co a jak,jsem po porodu 4 měsíce a nahoře mám 15kg,tak jsem zvědavá jestli s tím něco půjde udělat....Pokud máte nějaká maminky rady a tipy ráda si nechám poradit.Zkusila jsem si od 15.8.nastavit sebekoučink tak uvidím,zatím mi to není jasné jak to funguje,tak vzhůru do boje!!!! :o)

05. 08. 2011 10:34

taky se připojuju:) mám dvouletou slečnu, v těhu jsem nabrala 39kg, 25 kg mi zůstalo. Během roka jsem je zhubla a hned otěhotněla. Doma mám 10týdenního synka, 19kg v těhotenství , zůstalo mi 10+v šestinedělí 3kg. Chtěla bych se dostat na váhu před dětmi - to je dolů 17kg. Tak uvidíme?:)zatím sebekaučuju 3týdny a dole jsou 4kg:))))

25. 07. 2011 08:16

Zdravím všechny hubnoucí po porodu a hned na úvod přeji hodně úspěchů. Ráda se k vám připojím. Jsem měsíc po porodu a mám navím asi 15 kg. Jsem z toho trochu nesvá, ale určitě to stálo za to. Teď se toho ale musím zbavit a budu vděčná za každou radu a podporu. Trochu se bojím do toho vlítnout nějak zostra kvůli malýmu, tak přivítám každou inspiraci. Tak ještě jednou moho úspěchů a těším se na vzájemnou podporu. Hanka

19. 07. 2011 21:40

Vesela3: při kojení bych lymfodren nepila, podle mne by mohl probudit detoxikaci organismu a tím pádem zaplavíte dítě toxiny z Vašich zásob, já jsem zase zvyklá léčit se koloidním stříbrem a musím si dávat bacha na dávky ze stejného důvodu... ono ani moc razantní hubnutí není při kojení dobré, ale my hubneme s rozumem;-)

23. 06. 2011 12:33

Zakopaný pes bude v té pravidelnosti. Nechala jsem si udělat jídelníček od výživové poradkyně a uvidíme. Zatím se to konečně začalo hýbat dolů - sice maličko, ale vidím, že to půjde a mám motivaci.

21. 06. 2011 16:04

Období po porodu a v průběhu kojení je plné hormonálních změn. Sama momentálně bojuji s těhotenskými kilogramy. Přestože je výdej energie, potřebný na tvorbu mléka, poměrně vysoký - zmíněných cca 2000kJ, záleží také na celkové skladbě jídelníčku a na pravidelnosti stravy. Přestože platí zákon zachování energie, bohužel někdy při vysokém výdeji energie začne šetřit sám náš metabolismus a tím obtížněji se hubne. mě osobně se osvědčila pravidelná strava a důraz na potraviny s nižším glykemickým indexem - váha se mi nehýbala více, než 2 měsíce, ale nyní již mám pozitivní výsledky. Možná to chce tolik to neřešit, nakonec se určitě zadaří. Moc držím palce a budu také průběžně zveřejňovat průběh svých "pokusů" na vlastním.

21. 06. 2011 10:55

A ještě jeden dotaz - nevíte jestli se může při kojení pít čaj na podporu lymfatického systému? Mám na mysli např. Lymfodren od Ryoru. Děkuju moc

21. 06. 2011 10:54

Dobrý den, jsem tu "nová" - takže ještě trošku tápu. Jsem 4 měsíce po porodu, navrch mám 15 kilo a nemůžu s nima hnout. Drží se mě jako klíště - chodím cvičit, nejím sladké a tučné a váha se zatím nehla ani o půl kila. Nemáte někdo tip co s tím? Hlavně vůbec nevím, jak se zeleninou - plně kojím a spousta zeleniny malého nadýmá.

20. 06. 2011 14:05

mně by docela zajímalo to vysvětlení nehýbající se, nebo dokonce rostoucí váhy při kojení. čistě teoreticky je to o cca 2000 kJ větší výdej (podle žravosti roběte). Tedy jedno denní jídlo, což je příjem, který už musíte poznat. Přesto jsou ženy, které při kojení rapidně hubnou, a jiné, které drží váhu, popř. ještě přiberou.

20. 06. 2011 13:40

To jsou krásné zprávy,
jen tak dál, ať to sedí, zdravím MaSka

20. 06. 2011 12:06

Ahojky, všem držím palečky aby to šlo tak jak si představují. Když jsem psala poprvé vážila jsem 72 kg a přišla z porodnice. Nyní o 5 měsíců později vážím necelých 66kg. Takže 6kg dole, díky za podporu jaká je zde na stránkách a hlavně za informace. Já jsem se nijak neomezila, jen jsem vymělnila jídla za zdravější varianty a přidala pohyb. Kolem 3 měsíce kojení, jsem říkala že není možné, že se při kojení hubne,...ale ano. Teď už to vím, protože jinak bych těch 6 kg dolů asi nedala. A kolikrát padne i celá čokoláda za den :D ...to nemluvím o době grilování. Chce to jen používat selský rozum a jak píše MaSka musí to proste sednout. I já jsem třeba týden vážila...a pak zase ne...nebo jsem celý měsíc chodila pravidelně cvičit a pak 14 dní jsem neměla hlídání. Nu tak jsem šla jen na procházku.....Prostě to chce hlavně v klidu a nestresovat :D....držím všem palečky a děkuju :)

10. 06. 2011 10:38

To: Petka1, přeji hodně síly a zdaru, to vypdá, že vše se k dobrému obrátilo. Na druhou stranu deprese je nemoc jako každá jiná a někdy je prostě potřeba pomoc a člověk sám všechno nezvládne. hodně zdaru MaSka

10. 06. 2011 09:25

Ahoj všem,v těhotenství jsem přibrala 20kg.Když jsem odcházela z porodnice,spadlo ze mě 12 kg,to jsem si říkala,že když budu kojit,tak by to mohlo jít dobře,jak se říkává,ale kde nic tu nic.Naopak jsem nabrala 2 kg.Pak se mi podařilo pár kilo dostat dolů,ale za nedlouho to bylo zpět a + 2 navíc.Přestala jsem nějaké diety řešit.Měly jsme úmrtí v rodině,takže to mi taky nepřidalo a ještě se objevily psychické problémy.Navštívila jsem psycholožku,předepsala mi antidepresiva.Nezačala jsem je brát,řekla jsem si,že se z toho musím pokusit dostat bez léků a zatím se mi to daří.Ty léky jsem měla donedávna doma,vyhodila jsem je.Na začátku roku jsem se dala do hubnutí s kamarádkou. Za tři měsíce se mi podařilo shodit 8 kg.Pak přišla nemoc,takže přes měsíc se neděje nic,snad vysvitne sluníčko na lepší časy

01. 06. 2011 14:14

ahoj holky, maminky :)
-jsem tady nová a mám doma dva prcky -2letou dceru a 6měs.kluka
-před prvním těhotenstvím jsem měla 64 a přibrala jsem 14kg, které jsem následně zhubla a pak jsme zjistily že čekáme druhé a opět 14kg nahoře - a ted, malej už je venku a já stále přibýrám :(
už mám 79kg a potřebuju to nutně shodit
- máte nějaká rady
předem moc, moc, moc děkuji ivča

30. 05. 2011 11:54

Ahoj maminky, jsem ráda, že takových jako jsem já je na světě víc. Myslela jsem si, že jenom já mám poporodní kila pořád nahoře. Jsem 23 měsíců po porodu a v podstatě jsem nic nezhubla. Ani kojením ani stresem. Před těhu jsem měla 49 kg a teď mám 65 před porodem jsem měla 73. Cítím se mizerně a tak jsem si řekla, že je načase s tím něco udělat. Jen mám ještě jeden problém. Od 13 let jsem se léčila na mentální anorexii ze které mě snad dostalo těhu. Mám strach, že jakmile budou kila ubývat bude touha po dokonalosti ještě větší a budu zpátky ve starých kolejích- což nechci. Nevím kde je ta hranice normální váhy a zda cíl který jsem si určila není přehnaný. Ráda bych z 65 kg zhubla na 50. Všem Vám držím palečky ať se daří

29. 05. 2011 17:14

Ahoj maminky. Tak já sem začala v pátek. Společnost mi dělá doma téměř dvouletý čertík a s ním mám pohybu opravdu dost, každý den jsme na zahradě, na procházce, skotačíme, takže pohyb opravdu nechybí, navíc malý se mi pořád v noci budí a ráno vstává v půl 6, takže fyzické námahy mám opravdu až moc bych řekla. Po porodu sem zhubla krásně během jendoho roku a kojení 12 kg, ale zůstalo mi k hubnutí ještě 10 kg ( 6 z těhu a 4 z prožřané dovolené a vánoc) V září se mi hubnutí zastavilo a zjistila sem, že sem znovu těhu, ale bohužel jsem o miminko přišla před vánoci a tak sem se váhou neměla ani čas stresovat a zabývat, ale jak se léto blíží, tak bych s tím zase něco chtěla zkusit. Díky sebekaučinku jsem zjistila, že nejím zase tolik, obvykle do 7000kJ včetně nějaké té dobroty za den, jím hodně zeleniny čerstvé a na noc se necpu, ale váha stojí... mám špatný poměr tuků, kterých je moc a bílkovin, kterých je málo.... tak na to holky vlítneme, ať sme šik a zdravé:-) všem držím palečky.

06. 05. 2011 12:17


TAdy je odkaz na můj blog na toto téma,
MaSka
http://www.stobklub.cz/blog-zapis/MaSka/1219/

06. 05. 2011 12:06

Zdravím všechny maminky. Prosím, pomozte mi. Možná jste to už tady psali, ale nemám jaksi čas číst diskusi. Potřebuji pro svou známou /chce zde hubnout/ vědět - jak hubnout při kojení /dítě je už větší/? Jaký příjem by si měla nastavit a podobné rady. Můžete mi nějak pomoci? Mockrát děkuji. Hanka

06. 05. 2011 09:11

Děvčata vykašlete se na přirovnání typu nedisciplinovaná, neukázněná...Ono to chce, aby to prostě sedlo. Optimální doba, kdy nejste ve velkém stresu (v malém stresu jsme asi každá), jsou časové možnosti na pohyb a poskládání jídelníčku. Nesnažte se o převratné změny za krátkou dobu, to nefunguje, protože vás to hodí zase zpět a uvrhne do ještě většího splínu, že "to nedokážete", dobré je najít si parťačku, která bude hubnout s vámi a nebo vás bude alepsoň podporovat. Vy si ale určtete jakou podporu vyžadujete. Zda "bič" a nebo naopak laskavý přístup ve smyslu " nic se neděje, jedeme dál". hodne zdaru MaSka

29. 04. 2011 15:18

Teda, Alexi, to je neuvěřitelný příběh, budu ti držet palce, abys zvládla pravidelný režim.Jsem taky od přírody neukázněná, tak chápu jak to pro tebe musí být těžké.

29. 04. 2011 13:52

Ahoj holky, já se přidám. Taky jsem šestnáct měsíců mamina. Myslím, že váha kolem mého těhotenství a po porodu měla zajímavý průběh. Když jsem otěhotněla, začala jsem razantně hubnout...nejdřív mně bylo hrozně zle, nedokázala jsem skoro nic požít. To jsem se nutila, kvůli mimču. Po pár měsících mi začalo chutnat, jenže- nastoupil stres s tchýní a hlavně žlučníkové koliky. Bylo to úděsné. V těhu jsem nemohla brát žádné léky proti bolestem od žlučníku a tak jsem se musela vyhýbat spoustě jídel a hlavně jíst malilinko a často. A kila šla dolů. Po porodu jsem vypadala jako smrtka. Za devět těhotných měsíců jsem zhubla (z 84kg) o dvacet kilo. Ke konci těhu a po porodu mě žlučník už nezlobil. Zato se mi ještě víc zhoršila snížená funkce štítné žlázy, třepala jsem se, byla jsem grogy. A tak jsem začala hledat sílu v jídle. Později jsem začala navštěvovat psycholožku, protože jsme v rodině měly různé problémy a já z toho úzkosti. Rozhodně jsem nechtěla, aby to mělo dopad na malého. A tak jsem dostala nějaká antidepresiva...a pomalu se začala těšit ze života. Jsem mnohem spokojenější a to i přesto, že dnes vážím 90 kilo. Já i moje rodina jsme jen žasly jak rostu. Během roku a čtvrt jsem přibrala dvacet šest kilo. U mě hraje roli hodně faktorů jak jsem psala, taky to bude působení jojoefektu i když jsem teda před tím nehubla vůbec úmyslně. Nicméně nepopírám, že jsem v jídle hrozně nedisciplinovaná. A to chci změnit. Proto jsem na těchto stránkách. A doufám, že se tu spolčím s dalšími spolubojovnicemi, abych na to hubnutí nebyla tak sama.

27. 04. 2011 11:57

Jídelní režim při péči o malé děti je skutečně hodně těžké ohlídat. Já měla minulý týden docela krušno, protože starší dostala střevní chřipku. Celý den jsme převlíkaly poblinkané oblečení a u toho jsem utěšovala moji druhou malinkou... samozřejmě to chytla za dva dny taky. Můj jídelní režim byl úděsný - přes den skoro nic a večer, když jsem děti konečně uspala, dala jsem si podle chuti. Opět mohu potvrdit, že tímto způsobem se hubnout nedá!!!! :o). Už je to ale snad docela v pohodě, tak co nejdříve zase najedu na zdravý životní styl se vším všudy a vyrazíme opět cvičit. Držím palce všem.

26. 04. 2011 13:26

Ahojky,
Tak zase po delší době :-) Tak jak jsem myslela karnitin jsem ani nepotřebovala. Říkala jsem si že zkusím malinkou dávku, ale při tom spěchu na cvičení, jsem na něj zapoměla, na cvičení Ok :-) Takže ho užívá jen manžel před posilkou. Krém používám od nivei, ale jelikož jsem laidák, tak také jen tak 1x za týden, když si zrovna vzpomenu :-) Ale je to spíš jen pro můj pocit, že kůže bude pevnější. Jinak se stále nemůžu donutit na pořádně hlídaný jídelníček......na to se nejspíš vrhnu opravdu až budou příkrmy. Jinak jak jsem přidala pohyb(zumbu), tak mi to jde zhruba 0,5Kg za týden :-) Tak jsem ráda :-)

14. 04. 2011 23:19

leenia: mám osobní zkušenost - s první dcerkou mi při kojení začaly padat vlasy jako nikdy před tím. Dokonce i v době, kdy už jsem byla podruhé těhotná ( v těhotenství se mají vlasy zastavit v růstové fázi a nevypadávat) a ještě jsem kojila, vlasy padaly. Nyní kojím více než 2 měsíce - a hodně - a vlasy drží. Užívám pravidelně multivitamin a dávám mu to za vděk. Jistě by se dalo pokrýt množství vitaminů a minerálů i stravou, ale je potřeba dbát na skutečně hodně pestrý jídelníček, což ne vždy lze. Jde tu hlavně o vitaminy a minerály než o skladbu základníh živin (bílkoviny, sacharidy, tuky), proto je dobré zařazovat do jídelníčku co nejvíce různých druhů zeleniny a hlavně jídelníček obměnovat. Této problematice se věnuje také jedna ze STOBových brožurek "Vitaminy a minerální látky při hubnutí, ano či ne?".

13. 04. 2011 13:12

Můžu mít dotázek? Kojím (resp. spíš si večer a ráno dá mňamku :-) ) 18. měsíční dítě a když jsem kojila nejvíc (malému bylo 6. měsíců) vypadávaly mi vlasy, měla jsem hodně zřetelné "kouty". Pak se vše srovnalo, zarostlo.
Teď hubnu od půli února a přijde mi, že mi kouty zase víc lezou. Přitom jím daleko zdravěji než předtím (bílkoviny, zelenina..). Je pravda, že na vitamíny zapomínám a beru tak 2x do týdne..
Je možné, že je to způsobené snížením příjmu (i špatných) kj?

13. 04. 2011 12:29

ivacamp: Moc držím palce ke zkouškám a věřím, že určitě najdeš tu správnou cestu, jak se cítit dobře. Hlavně přeju, aby dní, které stojí za to bylo co nejvíce.

09. 04. 2011 22:19

Já jsem začala před třemi dny se sebekoučinkem.. - opravdu jsem si nedala nic sladkého, přece tam nenapíšu celou čokoládu... :-) Jsem moc ráda, že v tom nejsem sama, jak si tady čtu. Byla jsem už "tlusté" dítě, když jsem v pubertě měla 75 kg (výška 175cm) připadala jsem si hrozně tlustá a držela samé "úžasné" diety, takže jsem se dopracovala v 19 na 95 kg... Pak jsem začala chodit k pani doktorce, zhubla na 78 kg, vdala se a byla spokojená.. a kila rostla a rostla.. rok po svatbě jsem otěhotněla (váha 92 kg) a potratila.. smutek jsem zaháněla sladkým a půl roku poté jsem vážila 97 kg a otěhotněla znovu. Při porodu jsem vážila 110 kg, během šestinedělí jsem se dostala zpět na 97 kg. Když dceři byly 2 roky začala jsem chodit do práce a měla 103 kg, bylo více stresu (ale v práci nebyla možnost jíst mimo) více pohybu a zhubla jsem na 95 kg. Pak začaly problémy s manželem, takže jsem po večerech "žrala" sladké... a 100 kg bylo hned na světe. Otěhotněla jsem, snažila jsem se "držet" a přibrala na 109 kg, týden po porodu, neustálé únavy a stresu s manželem jsem vážila 95 kg. Ale celé šestinedělí jsem jela na sladkém a tak jsem vážila opět 100 kg, řikala jsem si šestinedělí je pryč, tak dost sladkého (zjistila jsem že mám šílené hodnoty železa a proto ta věčná únava, kterou jsem kompenzovala sladkým). Pak jsem si nějakou dobu držela.. Teď je dceři 14 měsíců a já vážím 107 kg.. a řekla jsem si DOST, nemůžu přece vážit stejně jako před porodem, když nemám v tom břiše dítě... Mimochodem, moje břicho vypadá jako bych byla v 5 měsíci... Tak jsem se zaregistrovala a uvidíme... S maželem si stres snažím tolik nepřipouštět, i když těch lepších dní už je víc než těch "na nic" (po porodu to bylo přesně obráceně) a jak přišlo jako, tak jsme často venku, tak i toho pohybu je více... Akorát ještě musím odbourat sters před zkouškama (dálkově studuju), to se učím po nocích a pak únavu a stres zaháním jídlem, tak si budu muset najít lepší stimulátor. Tak holky, hurá na to a jsem ráda, že jsem to mohla napsat.. už to mi dodalo docela dost síly. Mějte se a na nadbytečná kila kupředu.

06. 04. 2011 08:13

romanak: -5cm v pase je můj sen :D tak snad to půjde :))) mě přijde že cm jsou důležitější než kg :)

05. 04. 2011 22:05

To Romana K: já jsem také cvičila denně 30-45 min rotoped celé těhotenství, naposledy tři dny před porodem (tepovou fr. okolo 145-150). Po šestinedělí jsem začala ve stejném tempu a kojila jsem celé tři roky (2 děti po sobě). O karnitinu jsem uvažovala, probrala to s dr pharm. a dokonce na státním ústavu léčiv a résumé bylo, lépe počkat po kojení. Nakonec to šlo samo, mladší syn má teď 2 roky a já 57 kilo:-) To půjde!

05. 04. 2011 21:30

To Romank: Musím také potvrdit, co psala MaSka - Helence jsou 2 měsíce a nemám s kojením problém (a ona s bumbáním) ani po hodinovém cvičení, kdy ze mne leje pot - chce to zkusit, jak bude zrovna to tvoje miminko reagovat.

05. 04. 2011 13:28

To Romanak: zpevňovací krémy se většinou ani "neprokoušou" přes všechny vrstvy kůže..takže klidně. Je docela výhoda, že vlastně nefungují, protože kdyby fungovaly, co bychom vlatně dělali s tím uvolněným tukem z podkoží? To by bylo akorát tak na nějakou tukovou embolii.
S tím carnitinem při kojení bych zase byla možná krapet obezřetnější. Aktuálně nejsou dostupná data o kojení a větším množství užitého karnitinu. Možná je laktační pradkyně větší odoborník, já jsem prohledala medicínské weby a je opakovaně doporučeno spíše zůstate na safe side, tj. během plného kojení neužívat větší dávky. Upřímně vzhledem k "excitačním" účinkům ti může i miminko přinejměnším hůře spát. Dr. MaSka

04. 04. 2011 21:34

To Verulinka : To znám moc dobře a ještě mě k tomu navádí starší synek : Mamčo koupíme dobrůtku?
To MaSka : díky , zítra už letím na zumbu

Jinak jak jsem se zajímala jestli mohu L-carnitin před cvičením a zpevňovací krémy, pak dle laktační poradkyně ano. Samozřejmě L-carnitin nesmí být ničím obohacen, ale jinak nevadí. Vytváří si ho žena během těhotenství a krémy jsou prý také OK :-) . Takže názor odborníka. Tak uvidíme, zatím se ale nehrnu kupovat.... Jinak přidáním zeleniny a procházek a posilováním bříška jsem za měsíc o -5 cm přes pupík, i když na váze celkem jen 2 kg :-)))

04. 04. 2011 16:55

Příjemné odpoledne vespolek, zdravím vás z mateřské dovolené. Zjistila jsem, že po počátečním hubnutí po porodu zase nabírám, a je to jenom tím, že si na každé procházce koupím něco dobrého, nejlépe sladkého - koláče, miňonky atd atd... a tak jsem si vzpomněla na STOB a sebekoučink, s jehož pomocí jsem předloni zhubla 15 kg a jsem tu! Ani ne tak hubnout, protože pořád kojím, ale spíš se ohlídat, protože muset si zapsat ty hříchy je velmi motivující :-D Tak nám držím všem palce! :-D

03. 04. 2011 09:07

To: Romanak....teorie jedna věc, ale moje ryzí praxe. Při mém posledním těhotenství jsem předcvičovala do předposledního týdne před porodem docela náročný aerobik a začala předcvičovat 2 týdny po porodu a zvesela kojím mnoho let.

02. 04. 2011 20:44

Ahojky je super co vše se dá tady vyčíst :-)) je to hodně motivující. Ráda bych začala chodit opět na aerobic, rotoped mě doma faaaaakt neba i když ho mám u okna a čučím co se děje v ulici. Malému jsou 3 měsíce, a chci se zeptat, jestli teda krom kys.mléčné nějak ovlivní hoďka aerobicu kojení, díky :-)

28. 03. 2011 11:52

děkuji moc za odpověď .......vážím všechno až uvařené , až si dávám na talíř (tak si to přepočtu) - vařím pro celou rodinu - masa si tedy dávám asi více.....

holky, musím moc pochválit sebekoučink - je to na mě skvělý bič - nic "zakázeného " raději nejím, abych si to nemusela zapsat - takže za 14 dní koučinku mám o 3 kg méně, hurá.........kéž by to tak šlo až do léta.......

27. 03. 2011 18:52

To: marcepitr- když není uvedeno jinak počítá se surovina v syrovém stavu. M.

27. 03. 2011 13:03

pohanka - kalorická hodnota
ahojky, chtěla bych se zeptat, jak se počítá kalorická hodnota pohanky - našla jsem 100 gr cca 1400 KJ - to je v suchém stavu nebo již uvařená? (uvařená nasákne 2 díly vody) díky za odpověď

21. 03. 2011 21:04

Ahojky, to mi děláte radost, že vám tyto stránky pomáhají. Já jsem se cvičením začala být trochu " na štíru", protože moje holčičky se ve spánku dost střídají - lépe řečeno, ten jediný čas, kdy jsem já bdělá a starší dcerka spí (cca od 11 - 1 odpoledne a 20 - 22 večer) se ta mladší přihlásí o slovo, takže je o zábavu postaráno :o). Dnes jsem ale přišla na výborný způsob, jak to vyřešit - v Holmespalace v Praze (a třeba to tak bude i v jiných městech) hlídají děti již od dvou měsíců a měla jsem možnost se přesvědčit, že jsou tam paní velmi pozorné a s dětmi to umí. Ani byste nevěřily, jak mi ta hodinka v posilovně bez dětí přišla k duhu :o) - už se těším, až to brzy zopakujeme.

21. 03. 2011 20:21

Jo, ještě k pohybu...
Malý je naštěstí velký pohodář a dobře spí, takže během jeho dopoledního spánku dám 20minut na orbitreku a denně jsme aspoň 2 hodiny venku na procházce. Díky tomu, že máme i psa v bytě, musíme ven za každého počasí, což je fajn. Navíc začal prcek lézt, takže ho neustále odněkud zvedám, přenáším atd. Vzhledem k tomu, že už má přes 8 kg, je to taky slušná posilovna.

21. 03. 2011 20:00

Ahoj holky, nebo je tu i nějaký kluk? :-)
Jsem tu nová, ale s hubnutím se STOBem mám už zkušenosti - pozitivní.
Před 4 lety jsem chtěla zhubnout do svatebních šatů a díky knihám PHDr. Málkové se mi to povedlo. Zhubla jsem 13kg za 4 měsíce a byla jsem pěkná, i když stále dost oplácaná ;-) nevěsta.
Bohužel během následujících 3 let jsem podstoupila 3 hormonální léčby a 3 IVF a 13 kg bylo zpět. Ale otěhotněla jsem a to za ta kila stálo. Nyní jsem 8 měsíců po porodu.
V těhu jsem přibrala 8 kg, dost jsem se hlídala, abych jedla zdravě, takže pohoda.
Z porodnice jsem odjížděla s předporodní váhou a byla jsem šťastná.
Ale nastal problém - zjistilo se, že syn má alergii na kravské mléko a pokud jsem chtěla dál kojit, musela jsem ze své stravy vyřadit všechny mléčné výrobky, ale i sóju a vejce. Kdo se někdy touto problematikou zabýval ví, že mléko, sója a vejce jsou téměř ve všem - šunka, pečivo... Nesměla jsem ani kozí mléko. Navíc syna nadýmala veškerá zelenina, takže nakonec se moje strava rovnala docela drastické hladovce.
Během dvou měsíců kojení jsem zhubla dalších 8kg. Logicky přišlo to, že jsem měla málo mléka, až jsem nakonec přestala kojit úplně. V podstatě se mi ulevilo a začala jsem dohánět vše, co jsem během kojení nesměla a začala jsem se doslova přežírat. Výsledek je ten, že mám nyní váhu jako před porodem a rozhodla jsem se, že dál už to jít nenechám. Sebekoučink mně moc baví a pomáhá.
Držím moc palce všem spolubojovnicím.

21. 03. 2011 18:41

AHOJ HOLKY, CHTĚLA BYCH SE K VÁM PŘIDAT, JSEM MAMINA DVOU DĚTÍ (2 ROKY A 8 MĚSÍCŮ), obě moje těhotenství se samozřejmě na mě podepsaly, bývala jsem vždy baculka (165 cm a 70 kg), po porodu vždy něco zůstalo a bohužel ještě přibylo -. kojením nehubnu, a přibírám - stres a nedostatek spánku doháním sladkým, slaným a tučným....... taky mám problém se rozestupem břišních svalů - po druhém těhu už se nevrátily nazpátek...
minulý týden jsem objevila stob sebekoučink a začala pravidelně myslet na to co sním, vážit si jídlo, snažím se držet 7000 kJ, i když kojím, uvidíme, do léta bych chtěla se sebou něco provést...mých 87.5 kg je hrůza...
za první týden sebekoučinku jsem zhubla 1,4 kg, ale h lavně se cítím o mno¨ho lépe a nejsem už tak unavená...

20. 03. 2011 17:57

:-) Ahojky tak to určitě, :-))) , je mi jasné že je to o tom naučit se stravovat jinak.Před těhotenstvím jsem absolvovala kurz od STOBu a takhle dobře po těle mi nikdy ještě nebylo :-) Nehledě na to , že se mi fakt hodně a dobře změnilo zažívání .-)

19. 03. 2011 09:32

Ahoj Romank, tak s vervou do toho! Čekáme na příznivé zprávy. Nedávej si předsevzetí s absolutními zákazy typu: Už nikdy sladké, až nikdy jíste večer apod.....Hezky pozvolna např. Jen jedna mlska denně a lepší v první puli dne. Spíše hledej, co čím nahradit aby "to bylo k jídlu" a "k hubnutí".
Kojíme, kakáme, krkáme! pa MaSka

18. 03. 2011 22:49

Ahojky, tak sluníčko svítí a procházky se prodlužují :-) Což je fajn, já hlásím první úbytek 1kg, ale je možné že je to jen voda.....tak ať, já se cítím lépe. :-) Manžel začal chodit do posilovny, tak je pro mne velkou motivací...přeci až v létě vytáhne to své vyrýsované bříško, já vedle něj nebudu jako vorvaň. No musím se přiznat, že motivací mi je i moje "sokyně", která mi cca před necelým rokem manžela na čas odloudila. Díky ní a stresu jsem do 3 měsíce dala dolů 5kg, nikomu to ale nedoporučuji. Vím že to není ta správná motivace k hubnutí, ale mě to prostě nedá.....Koneckonců od té doby co existuje facebook, a kde je všemožné spojení s kýmkoliv.....no a když už by ho odloudila podruhé, tak já bych také snáze našla partnera s nějamými těmi kg dole :-)) A hlavně člověk se lépe cítí a může si koupit i hezčí oblečení a je veselejší atd...Takže u mě zahajuji počítání na 10000KJ (můj vypočítaný energetický výdej je 9900- bez kojení), zatím bohužel bez zeleniny (max.vždy něco zkusím a uvidím-lepší bez zeleniny, než vzhůru celou noc), pokusím se odpustit sladké a hlavně u mě problém....příjem tekutin, na to budu muset vyzrát. Hodně slunečných dnů a přirozených "tak akorát" úbytků :D

18. 03. 2011 12:55

Přesně se ten blog jmenuje Kila, kojení a cvičení po porodu, podle toho to v blozích najdete určitě. Tak ať se nám daří :o)

18. 03. 2011 12:52

Ahoj holky, blog o kojení je na následujícím linku: http://www.stobklub.cz/blog-zapis/MaSka/1219/ a nepotřebujete ani nabídku od MaSky :o). nebo se tam dostanete ze záložky komunita (na té jste i teď), podzáložka blogy - do políčka pro vyhledávání napište třeba jen kojení a najdete blog MaSky. Madli, kdyby to tak všechno šlo převést rychle do praxe... :o( :o). pa pa tereza

18. 03. 2011 12:37

Ahoj MaSko,
jsem tu nová a zatím se rozkoukávám,snažím se zorientovat a začínám praktikovat SEBEKOUČINK.
Poslala by jsi mi prosím taky tu "nabídku",abych mohla do tvého profilu? Zajímá mě ten tvůj článek. Dík...

18. 03. 2011 01:00

Ahoj před chvílí jsem se přihlásila, tak snad tu najdeme společnou řeč. Vsem držím palce a doufám, že se mi konečně podaří nastolit mému hubnutí řád... :-)

16. 03. 2011 11:49

Ahoj holky, tak jak válčíte? Venku se udělalo pěkně, takže je ideální klima nasát čerstvý vzduch i s dětičkama. Mě to táhne na brusle, ale s tou "sajdkárou" ke kočárku co mám na starší dcerku to bohužel nepůjde. Vypadá to dobře, ale táhne to na stranu, tak budu muset opatřit nějaké jiné vozítko. Ale na rychlou procházku to je fajn. A co vy ostatní a pohyb? těším se na zprávičky :o)

06. 03. 2011 19:01

To: Romanak...asi si mě musíš přidat do přátel. Posílám ti "nabíku", když si mě přijmeš, tak pak můžeš i do mého profilu apod...

04. 03. 2011 20:07

Ahojky MaSko, ráda bych se na ty tvé tipy podívala, ale nemám na tebe přístupú. :-( Jsem tu nová a nějak se tu ještě moc neorientuji. Nyní jsem na MD s druhým synem. Těhotenství bylo stejné jako s prvním.Nahoře 18kg,sice 12 zůstalo v porodnici, ale nahoře něco je. Jsem na stejné štafetě jako když jsem navštěvovala kurz od Stobu, kde jsem dala dolů 7 kg a na jehož konci jsem zjistila že jsem těhule. Jsem ráda že kojím, prvního jsem dlouho nekojila.Proto se neomezuji v jídle a zeleninu nekonzumuji skoro vůbec, trpí na prdíky,.....Tak hledám kdejakou pomoc, jak začít. Můj prozatýmní plán je že mé tělo má výdej 9900KJ, pokud budu dodržovat 9000přísun a začnu pomalinku cvičit, tak by mohlo jít něco dolů...co myslíte?

02. 03. 2011 14:53

Děkuji všem za odpovědi, dál kojím, dál hlídám váhu, ikdyž ty 3 kg co jsem si dala jako cíl už jsou dávno pryč. Ale to břicho pořát hrůza. Hlavní pro mě je zlepšit kondici. Začínám přemíšlet o třetím těhotenství, předešlá byla vždy ryziková a obě děti se narodily císařem. Tak než začnu zvažovat pro a proti, ano či ne třetího těhotenství musím být nejdřív v perfektním zdravotním stavu a kondici, snad pomůže pohyb na jarním vzduchu. Kojení velkých dětí je hračka, už nekoušou, kousaly jen asi dva měsíce než se naučily zoubky správně používat a teť až si syn přinese sám i židli a řekne si co a jak chce. A teť jdu ven ...

22. 02. 2011 22:56

Milé kojící maminky,, do svého blogu jsem vložila můj článek na téma kila, kojení a cvičení v časné fázi po porodu, třeba vám pomůže najít odpovědi na některé vaše otázky. MaSka

22. 02. 2011 19:32

katrrina + Lacky :
Jsme na tom stejně :)) jsem zvědavá jestli mi cvičení pomůže, uvidíme po měsíc, když tak bych Vám řekla :)

22. 02. 2011 16:07

Ahoj pavlako, v průběhu kojení je výdej energie závislý také na množství mléka, které dítě vypije a to se nedá univerzálně odhadnout. Já osobně jsem si nyní zadala cíl udržet váhu u které stále hubnu velmi rychlým tempem (jsem ale teprve tři týdny po porodu, takže na to mám nárok :o)). Ani nehledím na barvu semaforků, ale spíše se chci dozvědět skutečný poměr živin ve své stravě, proto zapisuju. Vím, že musím jíst víc tuků, než je doporučeno, aby miminko přibíralo, jak má. Mateřské mléko je hodně tučné a vidím to jasně, když odstříkávám, že, když jím více, je tučnější, než když se "odbudu". Myslím, že sebekoučink je spíše taková pomůcka, aby si člověk uvědomil, co jí a jak je na tom s živinami ve stravě. Není potřeba brát semaforky zase tak úplně na vážno :o). Každopádně obdivuju, že kojíš tolik ještě ve dvou letech - to já si uté své "zubatky" vůbec nedovedu představit :o) - teď mám opravdu hodně mlíka, tak jí dávám to odstříkané, ale na klasické kojení bych si v jejím roce a půl už skutečně netroufla...

22. 02. 2011 09:24

Ahoj, potřebovala bych radu o kolik zvýšit příjem kalorií při kojení. Marmě jsem hledala v sebekoučinku nějakou kolonku, kam zadat kojení. Zatím jsem sebekoučink používala jem pro orientaci a porovnání porravin,ale dnešní pokus o vzorový dobrý den stroskotal. Kojím dvouletého syna čtyřikrát deně a sebekoučink mi navrhuje velmi malý příjem všeho. Jak to řešíte vy?

17. 02. 2011 20:12

Ahoj holky, taky se přidávám. Před těhu jsem s váhou neměla žádné problémy, při 167 cm +- 58 kg, když to vylezlo na 60, už se mi to zdálo moc. Začala jsem do práce chodit pěšky (tak 5 km denně) a váha byla v cukuletu dole. V těhu jsem přibrala pokaždé 10 kg. Po prvním porodu jsem byla 4 měsíce po porodu na váze 57 kg, úplně v pohodě, jenom se mi rozjely kosti (říkám tomu tak) nad pasem tak o 10 cm. Nabírat jsem začala až tak ke druhému roku malého, skončila jsem na 66 kg. Zachránilo mě druhé těhu, okamžitě jsem šla s váhou dolů o 5 kg, nabrala obligátních 10 a rozhodně je už po porodu neshodila. Teď držím pro mě děsných 69, nejhorší ale je, že ty moje "kosti nad pasem" se rozjely na děsnou šířku, před těhu jsem měla pas 64 cm, dneska 94, no katastrofa. Do kalhot, které jsem si kupovala jako těhotná v 5. měsíci, že tam mám ještě rezervu, se teď sotva nacpu. Tak jsem se dnes rozhoupala, musím s tím něco udělat. Jsem ale pořád nevyspaná, utahaná a dobíjím se sladkým a pečivem (taky sladkým), dnes jsem poprvé snad po půl roce snědla zeleninový salát, první pokrok.
Držím palce všem zúčastněným a snad nám to spolu půjde líp ...

16. 02. 2011 10:50

Zdravím všechny maminky, já mám také 2 děti, a vždy jsem po těhotenství i když jsem kojila přibrala po každém ditěti 5kg. Tak jsem se dostala až na 83kg při 168cm výšce. Především to bylo díky hodně nepravidelné stravě, při prvním dítěti jedla i v noci, protože jsem měla šílený hlad, a pak taky klasicky dojídání po dětech...
No ale letos jsem se konečně rozhoupala a začla jsem s tím něco dělat. Zatím za 4 týdny mám 4,7kg dole, tak uvidíme jak se povede dál.
Jinak mám asi největší problém s hodně vystouplým břichem po porodu - stále vypadám jak kdybych byla v 5.měsíci:-(. Tak doufám, že do léta už to bude v pohodě :-)))
Tak snad

13. 02. 2011 00:09

Ahoj maminy, já mám 2 děti, kojím s tříměsíční přestávkou už přes 5 let a při kojení spíš přibírám, ale hlavně nedostatkem pohybu. S prvním dítětem jsem chodila každý den na procházku po oběde na téměř 2 hodiny. To moc doporučuji, protože si dítě zvykne a nedovolí vynechat. bu´t procházka i za příšerného počasí, nebo neusne a celou dobu která patří procházce prořve. Dítě je skvělý trenér. Udruhého dítěte se mi to nepovedlo, rychlost chůze i délku procházek jsem musela přispůsobit tříleté dceři. Tak jsem skomčila u pískoviště a sezení na lavičce se podepsalo na postavě a váze. Tak začínám se STOBklubem.

11. 02. 2011 12:06

Z vlastní zkušenosti vím, že kdybych nepředcvičovala tak se asi ke cvičení nedonutím. Všechny maminky, které ještě dobrovolně chodí večer cvičit obdivuji. Můj den je naplánovaný po 30 min. a večer mám pocit, že už ani do tělocvičny nedojdu. Ale ty endorfiny vždycky zaberou!! M.

11. 02. 2011 11:34

Ahoj holky, myslím, že všechny, které jsme v nějaké souvislosti s naším mateřstvím přibraly, naše váha nějak nepříznivě ovlivňuje. Pokusme se ale najít nějaké řešení, jak se zase dostat do formy. Sama moc dobře vím, jak je to těžké, ale myslím, že když člověk popřemýšlí, jak si najít chvilku pro pohyb a naplánovat si jídelníček. Každý to máme jinak, proto asi neexistuje nějaké univerzální řešení. Máme ale možnost se zde rozdělit o svoje zkušenosti a o tipy, jak to nejlépe zvládnout, které se osvědčily. U nás to je teď tak, že jsme se domluvili s manželem (který mimo jiné během těhotenství taky přibral :o)), že budeme každý druhý den cvičit doma, když dáme děti spát. Máme rotoped, kde se dá během jízdy sledovat např. televize a existují různá instruktážní videa různě na webu, podle kterých jde cvičit i speciálně zaměřená cvičení - např. v mém případě Pilates po porodu. Za ten týden, co jsme doma z porodnice už začínám cítit pozitivní efekt cvičení a docela mne motivuje i to, že civčí i manžel - přiznám se, že bych se možná sama nedonutila kvůli únavě (která ale při tom cvičení docela mizí).

09. 02. 2011 19:05

ahoj katrrina také mě má váha hodně ovlivnuje a v našem intimní životě též, nejsem aktivní, nevyhledávám sexík protože se necítím hezká a jsem strašně těžká na koníkovi, který můj muž tak miluje. Navíc miluje 50kg holčiny a mých 60kg je trošku rozdíl, ráda s tebou pokecám, asi to máme podobně :-)

01. 02. 2011 12:24

Ahoj, jsem maminkou 16ti měsíční dcery. Na těhotenství se vymlouvat nemůžu, kila byla dole do 3 měsíců po porodu. Bohužel jsem během roku, než jsem otěhotněla, pomalu ale jistě nabrala 8kg. Dcera se narodila o 6 týdnů dříve a mě trvala asi půl roku, než jsem se vzpamatovala psychicky. A hlavně stres zajídala sladkým a váha šla nahoru o další 4kg. O vánocích se ve mě něco zlomilo a já se konečně přestala vymlouvat a začala něco dělat. Za 14 dní jsem úpravou jídelníčku zhubla 2kg a pak objevila STOB a díky němu za další 3 týdny byly další 2kg dole. Do léta bych chtěla shodit ještě 6-8kg a věřím, že to zvládnu. Ke konci roku bychom se chtěli pokusit o druhé miminko, tak abych do případného těhotenství nevstupovala s přebytečnými kily. Přeji všem, ať se daří.

31. 01. 2011 14:05

Ahoj, mám 18ti měsíčního klučinu, a problém s váhou řeším také. Během těhotenství jsem přibrala 19,5 kg. Předtím jsem vážila 49-50 kg. Především díky fyzicky náročné práci a díky tomu, že jsem do práce chodila 2,5km pěšky, a zpět to samé, a to dost rychlou chůzí (všude totiž chodím na poslední chvíli). Během roku jsem tedy z 54kg zhubla na oněch 49. Pak přišlo těhotenství, přibrala jsem a po odchodu z porodnice jsem odcházela "jen" o 7kg lehčí. Díky kojení jsem se nemusela nijak extra hlídat, a do 9 měsíců věku mého mrňouska (do té doby jsem kojila), jsem dá se říct bez velké námahy, shodila na 53kg. Chodili jsme denně na tříhodinové procházky, to ještě mrňousek vydržel v klidu v kočárku. Pak jsem kojit přestala, a tím že nemám hlídání, nemohu chodit cvičit a doma se k tomu donutit je pro mě nadlidský výkon :-( Teď vážím necelých 61 kg, při mé výšce 156cm. Nevejdu se do žádného oblíbeného oblečení a necítím se zrovna nejlíp. A jak jsem tak brouzdala po netu, narazila jsem na tyto stránky. Dnes jsem se sem zaregistrovala, a tak doufám, že se mi díky tomu, podaří shodit pár kilo, abych se zas mohla cítit líp a atraktivněji. Odráží se to totiž i v našem intimním životě. Necítím se již tak přitažlivá, díky pár kilům navíc. Přeji všem maminkám které chtějí zhubnout a také sobě :-) , ať máme pevnou vůli, už jen pro svůj dobrý pocit. Hodně štěstí. Katka

30. 01. 2011 23:47

K tomuto tématu vám brzy bude zasvěceně vyprávět Tereza Hodycová. Dnes porodila Helenku, 4090 g, 53 cm, kterou vítáme ve stobklubu a oběma gratulujeme.

30. 01. 2011 14:30

Ahojky,jsem maminkou 22měsiční slečny,vždy jsem byla obllejší postavy,v těhu jsem přibrala 13 kg i když jsem z porodnice odcházel o 10kg lehčí stále jsem měla nadváhu,ptž jse do 18.měs. kojila tak jsem nijak extra necvičila a docela často jsem se večer pozdě přejídala....rozhodla jsem se sebou něco udělát a proto jsem požádala o pomoc jednu paní která se zabýva redukci váhy,díky ni jse za 3 měsíce zhubla z 92kg na 85,ale pak nastala změna,čekala mě operace a já n přibrala zpátky 3 kg,ted už jsem se dala do kupy a zase cvičim a snažim se jist normálně a pokud možno zdravě...jim 5xdenně,menší porce a piju cca 2,5-3 lit. neperlivé vody..když nezhřeším čokoládou nebo tučný jídlem(miluju sladké,zejména čokládu) tak hubnu 0,5kg týdně....je to opravdu krásný pocit po týdnu snažení vlítnout na váhu a vidět že ručička na váze šla zase o kousek dolu...jen i chybí troška vůle a inspirace,kdybych moha hubnout společně s někým dalším věřím že by to šlo lépe,jen doufá že to dotáhnu do konce a nevykašlu se na to...chci aby se za mne jednou moje dítě nestydělo.

28. 01. 2011 10:19

Ahoj Lacky, dej si čas. Kolem pasu a boků se ti udělala přirozená zásoba na dobu min. 5 měsíců plného kojení. Tělo se ted´ke všemu snaží vrátit na původní stav, ale ono to nikdy jako B.C. (before children nebude) tím vůbec nemyslím postavu, ta může být lepší než kdykoliv jindy mluvím z vlastní zkušenosti. Já jsem nikdy nebyla tak hubená jako se vrzůstajícím počtem mých děti. Ženské pohlavní hormony hodně váží vodu, proto jsme před menstruací "oteklé" s nafouklým břichem a proto chodíme v těhotenství jak kachny. Vše je "zavodněné", rozvolněné a prosáklé...hormonální hladiny se tedˇmusí tak nějak ustálit. Takže pozvolna, pomalu a v pohodě, to se fakt dá. přeji hodně zdaru a trpělivosti Marie

27. 01. 2011 14:13

ahojky, tak jsem 6 nedělka a mám boky a pas o 10cm širší než před těhu :-( takže nyní cvičím denně aerobní tréninky podle netu např. http://www.youtube.com/watch?v=9a9S8nlhIjk&feature=more_related a taky si začínám hlídat kj. No uvidíme, ale s tím kojením mi nejde váha vůbec dolů jak jen to je možné? Budu se těšit na diskuze, které snad budu stíhat i s tím mým novým miláčkem. Přeju ostatním hodně trpělivosti a pozitivného myšlení.

26. 01. 2011 20:52

Maruško, děkuju za přivítání - máte pravdu, rychle vyškolených poradců a nutričních terapeutů je opravdu až až, ale já jsem si naběhla kvůli něčemu jinému - tato trenérka se sama věnovala intenzivně fitness, měla i sportovní úspěchy a navíc nevypadala jako chlap ;) - ale já netušila, že tenhle druh sportu je spojený s tak výrazně upravenou výživou (laicky jsem se domnívala, že ti "ambiciózní" do sebe cpou koktejly a bobule, ale jinak jedí především zdravě. Tak jestli jste někdo taky tak naivní, jako jsem byla já, a láká vás, že by vám s hubnutím pomohl nějaký "sportovec- odborník", tak pozor na jejich stravu! :( Jinak cvičení bylo fajn, to je pravda, a v posilovně se to člověk sám nenaučí, anebo s chybami.

26. 01. 2011 17:33

Vítám Myrtil a přeji hodně zdaru. Jen poznámka na okraj, stran "profesionální trenérky"- výživových poradců a nutričních terapeutů, kteří jsou za víkend vyškoleni je bohužel čím dál tím více. Předepisování jídleníčků je spíše kontraproduktivní než přínosné. Jde o to, abyste samy poznaly, co je vhodné sníst a případně, když si dáte něco ne uplně "racionálního", že se zas tak nic neděje a zvýšeným pohybem to lze vykompenzovat. Nejhorší jsou striktní diety střídané s přejídáním a následným jo-jo. Hodně zdaru a zhlehka Marie

25. 01. 2011 20:16

Milé maminky, zdravím vás všechny! Jsem tu nová a s hubnutím nemám moc zkušeností, a tak doufám, že s pomocí Sebekoučinku a možná i s nějakou tou radou od vás se mi to konečně povede. Také jsem jako některé z vás nabrala víc až při kojení, ale mám dojem, že na ta nadbytečná kila jsem si založila už v těhotenství - nehlídala jsem si podíl bílkovin a cpala se s tříhodinovou pravidelností, kdy se hlásil hlad, hlavně sacharidy. Také jsem si bohužel nijak nepomohla, když jsem rok a půl po porodu začala cvičit ve fitku pod vedením profesionální trenérky. Vypadala "důvěryhodně" (měla pěkně vypracovanou postavu), ale jídelníček, který mi sestavila, měl bohužel sotva 4000 kJ, jak jsem později při přepočítání zjistila. Sice byl postaven na bílkovinách, což pro mě bylo dobře, ale sacharidů bylo tak málo a jejich příjem končil přesně v poledne, že jsem po celé tři měsíce měla hlad, byla jsem unavená a i podrážděná a naštvaná - přesně jako ona ;) Shodila jsem všehovšudy tři kila za čtvrt roku, takže na takový jídelníček jsem se samozřejmě rychle "vykašlala". Za takové pocity mi vidina podobně vypracované postavy skutečně nestála. Postupně jsem bohužel vypustila i cvičení, nejdřív kvůli zablokovaným zádům, později už z čiré pohodlnosti. Do půl roku jsem měla zhubnutá kila zpátky a další navrch k tomu :( Teď doma vaříme podle nové kuchařky Stobu - Hubneme s rozumem tvořivě - a jsem nadšená! Spočítali jsme si bazální výdej, pod tuto hodnotu nejdeme, nemáme hlad a kila jdou dolů. Je to opravdu skvělá pomůcka, sama bych jídelníček sestavit nedokázala, i když jsem měla snahu si hlídat kilojouly v podobném deníku na webu flora.cz. A všem maminkám, které jako já tloustly při kojení, bych ráda řekla - nic si z toho nedělejte, byla to cena za zdraví našich prcků. Nedávno jsem si někde přečetla, že ve stresu tělo přejde na krizový režim a začne ukládat špeky. A jak jinak si naše těla asi mohla vysvětlit dlouhodobé nevyspání a nepravidelný režim jídla? Náš Míša pil několik prvních měsíců po dvou hodinách - a když jsem do sebe vyhládlá konečně "něco nacpala", co si o tom to tělo asi tak mohlo myslet, že :) Teď doufám, že díky Sebekoučinku ho přesvědčím, aby opustilo "krizový režim" a přestalo si konečně už dělat zásoby. Tak ať se nám to všem konečně podaří!

20. 01. 2011 17:35

Přeji všem krásný večer, vidím ,že máme všichni společné problémy. Moc děkuji za tyto stránky, člověk alespoň vidí, že v tom není sám. Já mám dvě děti- Honzíka-6 let a Matyase- 1rok a 3 měsíce.Před prvním těhotenstvím jsem vážila 73kg, byla jsem vždycky krev a mlíko. První těhotenství bylo rizikové- přibrala jsem 18 kg. Začala jsem hubnout asi když byly Honzíkovi 3 roky a šlo to dobře- za rok jsem zhubla na svých vysněných 63kg- to je moje optimální váha.Zhubla jsem a vzápětí otěhotněla.Prvních 6 měsíců celkem šlo, cvičila jsem každý den, jenže poslední 3 měsíce jsem nesměla chodit- váha vyhoupla na konečných 30kg navíc- asi to bylo i tím velkým hubnutím před druhým těhotenstvím. Z porodnice jsem se vrátila o 10kg lehčí, za rok jsem zase 10 kg sundala, ale ještě mi 10kg chybí.Pořád kojím moc to dolů nejde, ale sebekoučink mi moc pomáhá- jsem v něm teprve 14 dní, mám skoro samé zelené semafory -což jsem ráda, sem tam je to fuška odhadnout, aby bylo vše ok. Za pozitivní považuji to ,že mě program motivuje k pohybu -což je fajn.Dokonce jsem začala chodit na zumbu a posilování- moc mě to baví a vždy se těším až si zase zapíšu do fitkoučinku nějakou aktivitu. Hubnu plynule tak 0.5 kg za týden, rychleji nechci kvůli kojení. A jde to!!!! Moc děkuji za tento program, je moc prima. Všem přeji krásný večer a mnoho úspěchů nejenom při hubnutí. Janiinka

20. 01. 2011 13:07

Milé pražské maminky, navařte dneska večer oběd na zítra, a zítra hod´te dětičky na chvilku tatínkům či babičkám a přij´dte si zacvičit na naší Sobotu plnou pohybu do ZŠ Rakovského na Praze 4. Budu tam také povídat, jak rozumně civičit, aby to účinkovalo. Těším se na viděnou Marie

18. 01. 2011 14:34

Zdravím všechny hubnoucí maminky. Já jsem po třech porodech během tří let, vždycky jsem přibrala kolem 22 kilo, poprvé 26kg. Ale do tří měsíců to bylo dole. Teď je nejmladšímu dítku 20 měsíců a já nemůžu sundat ani kilo. Dřiv jsem moc nejedla a šlo to dolu, ale před rokem se to zastavilo, já nabrala pár kileček, která mi opravdu vadí a teď už to musím rozlousknout. A doufám, že se mi to tady podaří. Všem vám moc držím palce. A sobě taky:-)

18. 01. 2011 14:17

Ahoj, sem tu nova, maminka dvou deti se stejnym problemem jako Hanice a spol. Po prvnim chlapeckovi mi nechybelo nadseni a courala jsem s kocarkem porad venku, obcas zasla na brusle, jednou tydne do fitka za barakem, vaha byla aspon podobne jako pred tehu. Pak prisly zdravotni problemy, potrat, energie i nadseni ubylo, do toho jeste i prace na castecny uvazek. Druhe tehotenstvi byl uz ocistec, vse bolelo, nejvic zada, pribrala jsem kolem 20 kil, vubec se nehybala. Po porodu holcicky delsi rekonvalescence, a misto vykojeni zbylych 5 kil dale nabiram. Samozrejme, ze za to muzu sama, jsem nevyspala, takze kdyz to jde, spim pres den, spatne nalady prebijim sladkym, a holcicka (nyni 11 mesicni) spi pekne doma v postylce, takze odpadla nutnost courat s kocarem. Coz o to, klidecek doma je prijemny, ale je to zacarovany kruh, necitim se krasna, takze se mi nechce mezi lidi, i do toho fitka, kam jsem dochazela pravidelne se stydim, sportovni aktivity s manzelem a rodinou nezvladam..... takze sedim a pribiram.... a pravda i kdybych po ulozeni decek chtela nekam cvicit, jsem uz vetsinou vycerpana.... TAKZE CHCE TO RESENI.. akorat zatim patram, jake :(

17. 01. 2011 09:59

Ahoj, u mě je to podobné - také jsem po porodu při kojení přibrala. Mám ročního chlapečka a pořád kojím a taky mě pořád po každém kojení přepadné žravá. Zatím se mi moc nedaří to řešit...

17. 01. 2011 09:47

Ahoj tak já po porodu svého syna před rokem byla ještě o dvě kila lehčí než před o těhotněním.Kojila jsem půl roku a to jen částečně, protože mléka jsem neměla nikdy dost, přesto se mi podařilo nabrat deset kil, tedy prakticky svou váhu před porodem.Uvědomuju si však, že jsem si to zavinila dost sama, trpěla jsem chorobnou žravostí a to klidně i v noci, což jsem předtím nikdy nedělala.Vytvořila jsem si celou řadu špatných návyků, kterých se potřebuju zbavit a s na mateřské dovolené s dvěma dětmi mi často chybí čas a energie se mojí váhou zabývat.Myslím však, že je nejvyšší čas.

17. 01. 2011 03:01

Ahoj, mám asi celkem specifický problém. Během obou těhotenství jsem díky nevolnostem a dietě pro gestační diabetes znatelně zhubla. Vlastně po obou porodech jsem měla cca o 5 - 7 kilo méně.
Problém začal naopak při kojení, kdy jsem začala nabírat závratnou rychlostí...O hubnutí při kojení u mě nemůže být řeč, naopak :-)
Nemá někdo podobnou zkušenost?
Díky

16. 01. 2011 07:42

Milé maminky, tělo si fyziologicky tj. přirozeně, během těhotenství připraví zásobu tuku, ze které se tvoří mateřské mléko asi na cca 5-6 měsíců. Většinou je zásoba připravena na spodní části bříška a stehnech. Mám trojnásobnou osobní zkušenost, že po porodu je váha stejná jako před otěhotněním, ale prostorově je to jinak..Takže žádné dramatické váhové ubytky, počítá se s tím min. na 5 měsíců. Když se u kojení moc rychle hubne, tak se z tukových zásob spolu s tuky uvolňují do mateřského mléka i těžké kovy. Každá jsme trochu jiná a kažád to kojení s hubnutím může mít také jiné. přeji příjemný zbytek víkendu, Marie

15. 01. 2011 08:51

Já při porodu přibrala jen 11kg které jsem do 3měsíců stratila takže jsem se dostala na svou původní váhu,ale můj problém je v tom že jsem 2roky nemohla otěhotnět a tak mě cpali hormonama přes rok apůl po kterejch jsem přibrala 12kg , které sé né a né hnout..Doufám že mě sebekoučink pomůže a schodím alespoň něco.Držím palce a doufám že to zvládnem

14. 01. 2011 21:02

Ahoj maminky, asi to máme každý jinak, někdo při kojení hubne a ani neví jak, někdo se musí snažit a někomu to naopak v této době nejde vůbec... Pravdou je, že by se nemělo při kojení hubnout moc radikálně - to se všeobecně ví, ale tak, jak je to mamince příjemné a pak je spokojené i mimčo.
Co se týče mých předsevzetí do přibírání ve druhém těhotenství - podařilo se mi většinou uhlídat alespoň skladbu jídelníčku. Jím hodně zeleniny, která mi nyní ještě více chutná (takový požitek ze samotného ledového salátu jsem ještě nikdy předtím neměla). Co se však nabraných kil týče, je to skoro jako minule. Zbývají mi 2 týdny do termínu porodu a 2kg k mojí tehdejší váze před porodem prvním, takže si myslím, že to ještě dotáhnu. Jsem ale optimistka, protože, když se mi povedlo dostat se do kondice minule, musí se to povést i tentokrát . Už se těším, až budeme mít mimčo doma a zavedeme si nový režim - mám spoustu plánů :o)....

14. 01. 2011 10:01

a ještě... chci pogratulovat všem maminkám, které při kojení hubnou... Já ani u jednoho mimča nezhubla, naopak - kojením jsem přibrala 5kg oproti příchodu z porodnice.... Prý za to může estrogen, který podporuje tvorbu MM, ten prý zabraňuje hubnutí, tak nevím kdo má pravdu a kde je tedy zakopán pes :-)))))

14. 01. 2011 09:55

to cupinka: ahoj, ja jsem taky po dvou detech, jen ted od druheho porodu trochu vic s odstupem -9mesicu. Ja myslim, že zaměřovat se na omezovaní sacharidu není dobré... Omezování cukrů - tj jednoduchých sacharidů to ano, ale třeba sacharidy v ovesných vločkách, v celozrnných chlebech apod. ty jsou zdravé a jsou potřeba. Bych se spíš zaměřila na ty tuky :-))) Sama jsem si prošla anlýzou co jím a čučela jsem jak blázen, že jím tolik tučné stravy, aniž bych to věděla..... Takže možná fakt číst etikety a kde je zbytečný tuk, tak nebrat :-)))) Jsem se naučila jíst na chlebech pomazánky z odtučněného tvarohu, šunku s 2% tuku a nemažu už máslem, všechno, co peču, dělám jen na vodě... A to těch kalorií ubyde dooost. Doporučuju nějakou interaktivní hru tady na webce, která ti ukáže, jeslti máš správný odhad v obsahu tuku v potravinách apod. měj se moc hezky a moc ti držím pěsti!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vím, že s 2 malýma dětma shazovat kila není žádná švanda a zvlášť když člověk ještě kojí......

12. 01. 2011 18:44

Ahoj jsem tu nova teprve od vcerejska,s pribiramnim v tehu ti neporadim sama jsem po prvni pribrala 26 a pri druhem 28 kg totalne nevi m jak jsem to udelala jedla jsem normalne a pak jsem sla pri vysce 165rodit s 97kg :-( jsem nyni 13tydnu po porodu a rozhodla jsem se s pomoci spravneho stravovani hubnout,jen mam problem at delam co delam ve vsem jsou sacharidy :-( pomohla byste mi nektera na ne vyzrat???co jist aby tam byly bilkoviny i nejake ty tuky ale co nejmene sacharidu.

12. 01. 2011 16:21

Ahoj, jsem tu nová a se stobem hubnu teprve 14 dní a dávám dolu 1,2kg týdně. Mám to jinak jsem po čtyřech porodech, mám 4 kluky a při těhu jsem nabrala jen3-6kg za to po porodu i při kojení (i do 2 let) jsem do roka byla schopná nebrat až 13kg. Vím že je to nevhodnou stavou a stylem sním na co přijdu, přece to nevyhodím a taky to sladké, ach jo. A teď mám cíl 14kg dolů. Měřím 164cm a teď vážím 85kg! Jsem ráda že tu jste půjde mi to líp když vím že v tom nejsem sama. Už se moc těším do letních šatů.

09. 01. 2011 08:19

Zdravím maminky, gratuluji k úbytku Hanulině a vážím si otevřenosti. Pěkně pozvolna, čím pomaleji to půjde dolů, tím jistě se kile nevrátí!! Zlatá pravda je "Spokojená maminka = spokojené děťátko". Marie

08. 01. 2011 19:50

Hanulin hodně sil do hubnutí! Nemáš jednoduchý osud, čert vem kila - hlavně, že máš zdravého synáčka! Na druhou stranu - chceme se cítit dobře, vypadat dobře a hlavně snížit zdravotní rizika, které nadváha přináší. Takže držím palce ve snižování váhy. Já si při svém posledním těhotenství taky hodně užívala- taky jsem se bála - kvůlivá věku, zdravotním rizikům a vyžrala jsem si 30kg navíc. Většina už je pryč hurá, ale k dobrému pocitu chci shodit ještě 8-10 kg . Tak ať se nám všem maminám daří!!!

08. 01. 2011 14:51

Ahoj, mám po dvou těhotenstvích, z nich bohužel jen jedno dítě. O první (dceru) jsem přišla, ale až po porodu, takže tělo dostalo zabrat jako bych už měla děti dvě. Obě těhotenství ležící-riziková, z druhého mám zdravého 1 a půl ročného syna. V prvním těhotenství jsem byla dost hubená (53kg, 169 výška), bylo mi zle, nabrala jsem málo, ale zůstalo mi i tak 63kg. U syna jsem měla strach, aby to dobře dopadlo a tak jsem se cpala hlava nehlava a léčila si stres. Do toho ležení a nohama nahoře a tak jsem po porodu vážila už 75kg. Podařilo se mi shodit na 65, chtěla bych ale míň a tak s tím bojuju:-) Přeju hodně úspěchů všem. Jezdím na Orbitrecu, kondičně cvičím a po týdnu bez čokolády a jídlokoučinku se nestacím divit... Váha se zredukovala na 63.5:-) Super. Přeju všem hodně sil při hubnutí.

04. 01. 2011 02:49

Ahoj, jsem maminou 2 měsíčního chlapečka. S redukcí váhy jsem začala již v srpnu 2009. Začínala jsem na 89,6 kg, v září 2009 jsem poprvé začala chodit do Stobu, kde se mi během 12 týdnů podařilo zhubnout 9,7 kg a v lednu 2010 jsem pokračovala a zhubla jsem dalších 6 kg. Pravdou je, že krom cvičení ve Stobu jsem ještě přidala 1-2x týdně cvičení typu body form nebo pump fx. V únoru jsem otěhotněla a díky nevolnostem jsem se dostala až na 68 kg. Pak jsem přibrala asi 11 kg, takže v den porodu jsem vážila 79 kg. Musím říct, že díky kojení , přestože se dost cpu (sladké) mám vše pryč a dnes vážím 74 kg. Ale nechci, aby mi váha zase vylezla, takže ode dneška znovu začínám víc přemýšlet co a kdy jím a doufám, že se váha pohne a bude brzy začínat číslicí 6. Přeji Vám všem hodně sil a výdrže. Martina

03. 01. 2011 14:21

Sidovko, jsi opravdu super podpora pro ségru. Já mám bohužel příbuzenstvo po republice, takže to musím řešit jinak. Každopádně, fitko, kde hlídají děti je super. Naše Julča to má moc ráda, setká se tam s jinými dětmi a vyblbne se tam, takže můžu jen doporučit (sice se mi jednou vrátila počmáraná fixkama, ale co to je proti tomu blaženému pocitu, že jsem si zacvičila a měla hodinku jen sama pro sebe :o)).

10. 12. 2010 20:34

Ahoj, jsem tady nová. Neporadil by jste někdo, jak v tomto počasí venku vyvinout nějakou aktivitu s dcerami (5 a 3 roky). Dokud byl sníh, tak jsme chodily bobovat. Ale v těhle mrazech semnou odmítají chodit na procházky, takže kromě schodů několikrát za den, nemám téměř žádný pohyb. (Kromě Ne - flexi-bar a Čt- zumba). Jak zvládáte chuť na sladké. Mám velký příjem sacharidů, ale malý příjem bílkovin. Tuky jsou v normě. Poraďte prosím.

23. 11. 2010 14:25

Sidovko, to jsi teda báječná ségra!!! A kdybych byla tvoje ségra, tak největší radost pod stromeček by mi udělal volný víkend!

21. 11. 2010 08:32

Moje sestra má dva malé kluky (3 1/2 a 1 1/2 roku) a já to tak trochu vyřešila za ní. 1x v týdnu chodím hlídat. Snažím se co nejdříve odejít z práce a sestra má 3-4 hodiny pro sebe. Nejdřív se trochu bránila, že to není potřeba, ale když jsem viděla, jak je z kluků unavená a to nejen fyzicky- spíš trpí psychika, tak jsem jí prostě vyhnala z bytu. Poprvé se šla projít a pak prý seděla v kavárně u kafe a vychutnávala jen ten pocit, že nemusí hlídat zda někdo odněkud nepadá, nebouchá autíčkem toho druhého do hlavy atd. Ségra v tu dobu chodí na zumbu a pak si v klidu nakoupí. Užívá si to ona a my se synovci vlastně taky. Opravdu je těžký, když mužský chodí z práce po 19- té hodině na koupání, ale celý den je to jen na ženský. Přeji všem maminkám, aby našly nějakou spřízněnou duši, která jim děti ráda pohlídá a ony budou mít chvilku času jen pro sebe.

21. 11. 2010 07:53

A což zkusit nějaké to fitko, kde v dopoledních hodinách nabízejí i hlídání dětí. A nebo se domluvit s kama rádkou- maminkou na vzájemném "recipročním" hlídání při cvičení.

19. 11. 2010 21:22

Ahoj jsem tu tak tři dny,ráda si pročítám co sem kdo napíše,seznamuju se s těmito stránkami a učím se s nimi pracovat.Je pro mě pěkný vědět,že máme dost věcí společné,hlavně sundat to kilčo navíc.U mě to neni jen jedno ale docela dost kil :-)Mám 5ti letého kluka a 20ti měsíční holčičku,hubnout jsem začala až když se mi váha vyšplhala na hrozných 97kg:-(Což jsem se zařekla že přes metrák nepudu :-)a dala se do toho,kila šla dolů a já měla radost,člověku stoupne sebevědomí a cítí se opravdu lépe.Jenže tím to začalo,jednou jsem zhřešila a šlo to pořád dolu,tak jsem zhřešila podruhý po třetí a váha se zastavila a začala pomalu stoupat,pár měsíců jsem to nechala být a podle toho to taky dopadlo tak,že mě tu máte.Vím že chci sundat ty kila dolu,ale ještě mi dělá problém se trochu v sebekoučinku orientovat,zadávat a pracovat s potravinami,vím že časem do toho vlezu a budu umět v tom chodit a hlídat si potraviny co sním,jen mám strach že teď to půjde velmi pomalu,pač to tělo je tak nabourané z toho hubnutí a nehubnutí,že mě teď trestá a kila zatim stojí....Co se týče pohybu(pohybu s dětma) je to bída a večer člověk na to nemá sílu.Strašně moc se mi líbí brusle už kolikrát jsem o nich uvažovala,ale ještě je nemám a nikdy na nich ani nestála:-)Takže kdyby někdo věděl jakej pohyb u dětí je nejlepší a neúčinnější,dejte mi vědět.....

19. 11. 2010 17:26

Terezko, mám vyzkoušený brusle s dvojkočárem..a dokonce i s bruslema na ledu. Kam se hrabe posilovna...

08. 11. 2010 13:51

S jedním to je paráda a na brusle nepřestávám vzpomínat - budu ale muset něco vymyslet, jak se dostat ven se dvěma - starší bude mít 1,5 roku, když se druhá narodí a to jště na kolo ani tříkolku moc není. Však já dám vědět, na co jsem přišla - ještě mám na rozjímání víc než dva měsíce - doufejme :o) ....

07. 11. 2010 14:57

Holky, dítko do kočárku nebo mu kupte kolo či tříkolku a sobě brusle ☺ vyřádáte se oba dva ☺

07. 11. 2010 14:54

můj fígl? Ještě v 7. měsíci těhotenství mi manžel koupil kolečkové brusle (byl listopad) a jen co v únoru slezl sníh, porodila jsem v půlce ledna, šup s korčulema na nožky a hurá na asfalt! S kočárkem se perfektně udržovala rovnováha, doporučuji! A kojit, kojit, kojit! Do 3 týdnů po porodu jsem byla myslím na původní váze, nabrala jsem 12 kilo (na 152 cm výšky). No, i kdybych byla na původní váze až po 6 ti týdnech, uteklo to jako voda :-))

05. 11. 2010 14:58

Ahoj, já jsem měsíc v kurzu Stobu a už jsem začala docela zvládat jídelníček. S pohybem to ale nevidím pozitivně. Mám 2 letého syna a teď byl 14 dní nemocný, takže jsme vůbec nemohli ven. Ke všemu je protivný a i když není nemocný, cloumá s ním dětský vzdor, takže jsem neustále ve stresu, unavená atd. Nedovedu si představit, že když ho dám večer konečně spát a manžel přijde z práce, já vyrazím utahaná ještě cvičit....

17. 10. 2010 23:48

Ahojky, já jsem byla v lednu 2005 na liposukci kdy jsem přišla o dvě kila tuků. Za tu bolest to ale vůbec nestojí. Pak jsem objevila tea-bo a vysněných 62 kilo na svatbu bylo. O svatební noci se nám podařil 1 syn. Přibrala jsem 13 kilo a zbylo mi jen jedno kilečko. Ovšem po 16 měsících se nám podařil nás 2. syn, to už bylo rizikové těhotenství, takže jsem nabrala kil 18. Bohužel se mi většina uložila do zadku a na záda, kde nemám liposukci, teda kromě miminka samo. Tam to jde špatně dolů. I když cvičím jako dřív i víc Teď jsem na 73 kilech. Honzík už má dva a půl roku a za chvilku jdu do práce do banky, takže budu sedět na zadku. Co neshodím do konce mateřské, to asi hned tak
neodejde. Sladkosti kupuji kvůli dětem, ale občas si taky dám. Tuků mám málo, tak nevím.
Tak holky, ať nám to se STOBEM jde!!!

15. 10. 2010 19:20

ahoj,
po porodu svého prvního syna jsem během roku shodila nabraných 10kg,ale vzápěí nato jsme otěhotněla.Při druhém těhotenství jsme pro "jistotu" nabrala kil 20 :-( teď je synovi půl roku,už nekojím a rozhodla jsem se začít s tím něco dělat...myslím,že sama bych to nezvládla a tady s vámi snad ano.Ono je to především o psychice,..tedy u mě.Jím hlavně,především sladkosti,když je mi smutno nebo mě kluci totálně vyčerpají ...

07. 10. 2010 11:27

Díky za příběh. Já jsem maminkou 18 měs. synka. Už před těhotenstvím jsem si nabrala zbytečná kila a dostala se do pásmu obezity.:( Pak jsem otěhotněla a přibrala 16kg, v porodnici jsem jich nechala 9 a během šestineěli jsem shodila ještě asi 3. Nyní se snažím a mám již o 4kg méně,než když jsem otěhotněla. Dělám si rezervy na druhé těhotenství, které zatím nepřišlo, ale už se na něj těšíme. Ještě stále kojím, tak možná i tudy odchází nějaká energie, i když už jen maloučko.:))
Přeji všem hodně úspěchů!!

29. 09. 2010 10:19

Hurá, moc děkuji za toto téma! Vždy jsem obdivovala maminky, které měly to štěstí a z porodnice odcházejí bez nadbytečných kilogramů. Já vždy v těhotenství přibrala okolo 16 kg. Nyní při svém posledním těhotenství - bylo rizikové - jsem si hodně užívala - odpočinek a jídlo. A váha narostla o 30 kg! Nyní mám zdravé roční dítko, 25 kg je pryč (v porodnici zůstalo asi jen 6 kg, zbytek se mi podařil během roku). Ale mou touhou je dostat se na váhu nižší před těhotenstvím, což mě stojí veliké úsilí. Navíc je to nyní mnohem náročnější, od malého dítěte se přeci jen hůře odchází do fitka, či si zaběhat do přírody.... Budu taky moc ráda za další maminky a rady a vzájemné povzbuzení k hubnutí. Zakladatelce tématu přeji krásné těhotenství !

Naši partneři