Sledujte nás:

Jak KONEČNĚ zhubnout?!

Zpět
Počet členů: 94
Založeno: 03. 01. 2020

Ahoj,už nekonečně dlouho se snažím zhubnout. Dřív to bylo jen pár spíše kosmetických kil a dnes už je 50kg... Nemusím říkat,jak mě trápí,že se nepoznávám na 6 let starých fotkách atd... Mám hodně důvodů a tedy motivace,proč chci zhubnout.Hlavně kvůli zdraví,ale i tak. Prostě sedím a nevím,jak na to....

Komentáře je možné psát až po přihlášení.

06. 01. 2020 07:57

Děvčata už vše napsala, tak ti držím palce :-)

06. 01. 2020 07:03

Ať vše zvládneš.????

05. 01. 2020 20:50

Myslím, že děvčata tady už všechno napsala :-). Tak za mě určitě menší cíle, začít se hýbat - s takovou nadváhou je ideální hlavně chůze, posilovací cvičení bez zátěže. Také za mě musím říct, že nestačí jen chtít, ale musí se to sepnout v hlavě :-). Semaforky - výborný pomocník a blogy s podporou ostatních uživatelů naprostá dokonalost :-).

05. 01. 2020 19:35

Myslím,že vše už je zde napsáno, tak jen držím palce a VYDRŽ.

05. 01. 2020 17:06

Chce to hodně odhodlání, trpělivost a sebekázně a je dobré mít motivaci a kamaráda, který má také chuť pro sebe něco udělat. Přeji ať se daří.

05. 01. 2020 13:31

Jak? No, nastoupíš "zpátky na značky" a vydáš se "malými kroky k smělým cílům" :-).
Já osobně potřebuji nad sebou"supervizora" :-). STOB je úžasný, ale snažím se své úsilí co nejvíc konkretizovat. Naďa ( madridacka ) zapisuje do své tabulky mé pravidelné krátké cvičení, které jí denně hlásím. Eva ( coumba ) vyhlásila na tento rok virtuální pěší výlet kolem hranic ČR. Vytvořila úžasnou tabulku a do ní bude jednou měsíčně zapisovat, kam jednotlivé "turistky" došly. Ajanka letos přebrala štafetu a eviduje hmotnost zapsaných v každém měsíci a sleduje, jak se blížíme ke svému vysněnému cíli. Na blogu o pohybu si dáváme navzájem vědět, jestli se alespoň trochu hýbem. A Jirina55 nás vloni dala do kupy a sešly jsme se mnohokrát i v reálu a vyrazily spolu na výlet ( o další plánované akci víc v mých blozích "STOBí šlápoty po stopách praotce Čecha" a "14.3. nebo 21.3.?"). No, prostě, přidám se, kam to jde. Snažím se být aktivní, ne ve snu, ale v praxi :-). A výsledky? No, jde to ztěžka a o dost pomaleji, než bych snila, ale jde to :-). Bez jojo efektu, krůček po krůčku, kilo za kilem. Vím, že jdu správnou cestou :-). Nahlédni do blogů k jmenovaným spolubojovnicím a zkus si vybrat, jestli se nechceš někam přidat. Odvaha je vítána :-). Držím palce.

05. 01. 2020 12:17

Doporučováním Sebekoučinku a upozorňováním na to, že nastartování hubnutí chvíli trvá (i několik týdnů, pokud jsi už dříve různé "diety" zkoušela) bych se jen opakovala.
Takže zamyšlení spíš z jiného soudku. Je třeba srovnat si věci v hlavě. Proč ta kila přibyla, jestli nadměrným příjmem kalorií, mlsáním sladkého, dojídáním zbytků po ostaních, neustálé uždibování malých kousíčků během dne mezi jáídly... A hlavně - co je tou primární příčinou, tou psychickou - stres? Neschopnost čelit negativním emocím bez jídla...?
A taky je třeba brát v potaz, co bude, až zhubneš - jak si váhu udržet. Protože změny, které nastartuješ, musejí být tak říkajíc trvale udržitelné. Není možné několik měsíců napůl hladovět, zhubnout 15 kilo, a když se člověk vrátí do normálu, zase je rychle nabere.
V tomhle zamyšlení ti může pomoct projekt Výzva52 - zkus si najít a postupně přečíst všechny blogy a články ke všem 52 týdenním výzvám. Uvidíš, které z nich se týkají tvých slabin, a najdeš v nich i rady, jak se s těmito slabinami vyrovnat.
Jedno z hesel tady na STOBu je: Všechno je to v hlavě. Motivace je nutná, ale je třeba myslet i na vzdálenou budoucnost.
Každopádně myslím, že tady oporu najdeš.
Držím palce, ať se ti to podaří.

05. 01. 2020 11:17

Podobně jako spousta dalších patřím k věčným začátečníkům. Teoreticky přesně vím, jak na to, leč jojo efekt je můj kamarád. (Poprvé jsem zhubla před sedmi lety čtrnáct kilo, asi rok to držela... a po posledních Vánocích jsem z těch čtrnácti měla zpátky pěkných dvacet. :-(
Takže moje rady, které si momentálně snažím zuřivě natlouct do hlavy je v první řadě začít. Čímkoli. Ideálně sebekoučinkem a pravidelným plánováním a zapisováním jídla, ale jestli na to zrovna není čas, tak alespoň něčím dílčím. Třeba přidáním zeleniny do jídelníčku.
A druhá rada - počítat s tím, že to půjde pomalu. Každé deko dolů se počítá. Ty příběhy z časopisů s fotkami "před" a "po" jsou na jednu stranu dobrá motivace, na druhou stranu ale člověk má podvědomé očekávání "dnes tlustá -zítra štíhlá", ale ono to nefunguje.
No, tak jsem sama zvědavá, jak nám to půjde. Teoreticky jsem si to vysvětlila pěkně. :-)

05. 01. 2020 11:01

Sebekoucink je skvělý pomocník, i díky němu se mi podařilo zhubnout 30 kilo (během asi dvou let) ... Spoustu informací najdeš v odborných článcích, mezi zdejšími členy pak obrovskou podporu. Držím ti palce!

05. 01. 2020 10:27

Jak? To je otázka na kterou znam teoretickou odpověď, ale stale je to jak na houpačce. Ale opravdu, je to potřeba přeskládat v hlavě a věnovat cas sama sobě. Takže opět stojím na začátku s plány a s pocitem, že nastala ta správná doba a mám chuť do boje. A protože vím, že STOB a vše s ním spojené je jistota, tak jsem zpátky a držím palce, wby nám to všem vyšlo

05. 01. 2020 09:25

Je to těžké, fakt. Potřebuje to notnou dávku odhodlání, nekonečnou výdrž,hýbat se každý den ( aspoň ta chuze) a na výsledky čekat tak rok !!!!!! Se Stobem to jde lépe, jen to chce dodržovat stobí rady..sebekoučink je skvělý pomocník.

05. 01. 2020 09:13

Jak??? tak to STOB dobře radí, ale..... No dnes je to 42 let, kdy přišel na svět můj prvorozený. 63 kg při odchodu z porodnice je dávno dávničko minulostí a od té doby přibyli další 2 kluci a neskutečné množství OTP /okrasné tukové prstence/ v podobě 35 až 45 kg. Stále znovu a znovu stoupám na značky a začínám KONEČNĚ hubnout. Někdy se zadaří, jindy zmaří, ale STOBu jedinému věřím a z praxe vím, že když se chce, tak to s ním jde. Dnes zahajuju další xylontý sebekoučink a sluníčko láká na procházku. Tak DO TOHO!!!!!

03. 01. 2020 16:45

Taky s tím bojuji už dlouho. 50 kilo by sice bylo skvělé, ale buďme realistické. Když by se mi povedlo dát dolů nějakých 20-30, tak to bude paráda. A každé kilo se počítá. Takže to chce udělat nějaké změny. Menší, ale trvalé...
Začala jsem pravidelně chodit a chci se vrátit i k tanci a plavání (přestala jsem ze zdravotních důvodů). No a když přidám úpravu jídelníčku, to by bylo, abychs tím nepohnula...

Více příspěvků

Naši partneři