Nenašli jste v databázi nějakou potravinu? Na databázi stále pracujeme a dále ji aktualizujeme a budeme rádi za jakékoli podněty.
Komentáře je možné psát až po přihlášení.
Dobrý den, prosím o odpověď: jak se změní výživová hodnota zeleniny uvařené v páře, v tabulkách jsou asi jen hodnoty zeleniny syrové......děkuji
birkana: Když znáte složení potraviny, můžete si ji zapsat do vlastních potravin, případně uvést v Jídlokoučinku podobnou potravinu. Když ji přestanete používat, můžete ji smazat. Hanka Málková vyhledává a doplňuje do DB hlavně potraviny s neznámým složením.
bosuh: Pokračování v Sebekoučinku znamená po ukončení otevřeného cyklu zahájit nový cyklus. Vlastní potraviny i vlastní recepty zůstávají každému uživateli zachované. Do vlastních receptů mají uživatelé přístup i ze záložky RECEPTY, do vlastních potravin jen v otevřeném cyklu. V polovině roku 2018 byl Sebekoučink rozšířen o sledování soli. Starší recepty si uživatel doplní o přidanou sůl a vlastní potraviny je vhodné si zkontrolovat a případně automaticky doplněnou sůl opravit.
Dobrý den,všem do nového roku zdraví,ubývání kil zdar,obezitě zmar :D Moje otázka-při pokračování v sebekoučinku mi zůstane zachovaná databáze vlastních potravin?Bylo by docela nepříjemné si to tam opět nahazovat.Děkuji za odpověď
V databázi nenacházím položku BLUEDINO krémový tavený sýr s pažitkou a cibulí: energie 1254 kJ/303 kcal; tuky 27g (z toho nasycené mastné kyseliny 16g); sacharidy 7g (z toho cukry 5g); bílkoviny 8g; sůl 2g.
Hanina1: Pokud nedokážete splnit příjem v běžných potravinách, tak si můžete občas pomoct i těmito doplňky. Syrovátkový protein patří mezi nejkvalitnější, takže ho určitě můžete občas zařadit.
Dobrý den, zajímá mne Váš názor na používání syrovátkového proteinu NUTREND 100% whey protein jako doplněk stravy v případě, že jednak každý den sportuji ve fatburn režimu 60 - 90 minut vcelku (a protein používám k regeneraci), jednak se mi někdy stává, že bez proteinu bych nedosáhla pro sebe vyhovujícího množství bílkovin v jídle. Nedávám si nikdy víc než 1 drink denně a pokud mám v konkrétní den optimální množství bílkovin v jídle, tak protein vynechám. V databázi jsem tento výrobek nenašla, proto se ptám.
Hanina1: Problematika vápníku je poměrně složitá a bohužel není možné hodnoty do databáze doplnit. A to z několika důvodů - výrobci na obale hodnoty neuvádí a u zpracovaných výrobků není obsah vápníku známý. Hodnoty by se určitě daly doplnit u základních surovin (ovoce, zelenina, mléko, obiloviny apod.), ale u zpracovaných produktů už nikoli. Kdyby byly hodnoty uvedeny jen u malé části potravin z databáze, tak by byl celodenní příjem hodně zkreslený (nepředpokládám, že má někdo jídelníček sestavený pouze ze základních surovin, i když to určitě lze...). A další věc je, že z každé potraviny je vápník jinak využitelný (z rostlinných potravin je využitelnost nižší, i když je třeba jeho celkový obsah v potravině vysoký), to znamená, že počítat jen celkový příjem vápníku je také hodně nepřesné. Myslím, že bohatě stačí, když budete mít pestrý jídelníček, nebudou v něm chybět kvalitní mléčné výrobky a pak nemusíte mít o dostatečný příjem vápníku strach.
Dieta-Davidek, Macatice: Souhlasím s Macaticí, u těchto jídel je opravdu mnohem přesnější, když si je zadáte dle vlastní receptury, každý je dělá jinak (hlavně záleží na množství použitého tuku) a hodnoty se potom mohou lišit i o 100 %. Ale vím, že ten, kdo se tomu nechce tolik věnovat, tak by byl rád kdyby i nějaké orientační hodnoty v databázi našel, takže mám v plánu i taková jídla postupně do databáze doplňovat. Ale je potřeba brát v úvahu, že to jsou opravdu jen průměrné hodnoty...
Myslím si, že v databázi potravin chybí obecně velmi důležitá položka - obsah vápníku v potravinách.
Já jsem zatím s databází potravin problémy neměla. Střídám starý a nový sebekoučink a vyhovuje mi to.
Dieta-Davidek: Zrovna tyto potraviny mi v databázi nechybějí a ani nevidím jako příliš účelné je tam dávat - každý má totiž trochu jiný zvyk, v jakém poměru dává šunku, nebo slaninu, vejce, olej...
A v Sebekoučinku lze velmi jednoduše vytvořit vlastní recept s tím správným množstvím výchozích surovin a pak ho používat opakovaně.
smolicek71: Žitný chléb jsem doplnila, už ho najdete v databázi.
PetraPo: Hledala jsem hodnoty a na internetu je bohužel neuvádí, zkusím ještě kontaktovat přímo Albert, jestli by mi hodnoty neposkytli. Jinak budu muset hodnoty zjistit přímo v prodejně a to mi bude ještě chvíli trvat. Ale pokud byste mi mohla třeba napsat hodnoty produktů, které zrovna budete mít, tak by mi to moc pomohlo :-) Kdyžtak mi můžete napsat e-mail (hankamalkova@stob.cz). Děkuji
Supermarket Albert rozjel řadu Fresh Bistro, kde nabízejí mimo jiné i hotové zeleninové polévky z klategorie Vím,co jím. Jsou moc dobré, pro mě to je varianta jak doplnit zeleninu i když vařenou. Už jsem je zkusila všechny, jsou moc dobré a dávám si je třeba k večeři. Tady jsem je ale nikde nenašla. Mohli byste je doplnit? Díky.
Prosím o doplnění položky ŽITNÝ KVÁSKOVÝ CHLÉB (Koláčkova pekárna), který je k mání v prodejnách zdravé výživy (a je vynikající..nejen pro tu vlákninu...). Obsah živin na 100g: Energetická hodnota 1094 kJ / 259,1 kcal,Tuky 5,5 g, z toho nasycené mastné kyseliny 0,6 g, Sacharidy 45,7 g, z toho cukry 2,3 g, Vláknina 6,8 g, Bílkoviny 6,7 g , Sůl 1,1 g. http://zitnychleb.cz/zitny-chleb/ Díky
babockaxxx: Vlastní mošt můžete zadat stejně jako jiný 100% mošt, hodnoty budou podobné. U moštů a džusů je problematický vysoký obsah cukru, proto jsou označeny jako méně vhodné při hubnutí. Výhodnější je jíst celé ovoce, kde je obsažena i vláknina a není to tak koncentrovaný zdroj cukru. Ale pokud pijete mošt jen v malém množství a ředíte si ho, tak je to určitě v pořádku.
A k dýni - hodnoty jednotlivých druhů jsou podobné, můžete tedy zadat dýni, která je v databázi. Hodnoty jsou uvedené bez jader.
erika153: Dobrý den, moc se omlouvám, byla to chyba a už je to opraveno. Děkuji za upozornění.
Dobrý deň, v posledných dňoch som si všimla, že semaforek safa mi na konci dňa vyhodnocuje nadpriemerné hodnoty. Nikdy som s tým problém nemala, tak som zapátrala a všimla som si, že olivový olej v databáze má zadaných 50g safa zo 100g. Mrkla som doma na olivový olej a safa zďaleka nedosahuje také hodnoty. Je to len chyba v zadaní, alebo nejaké nové poznatky? Ďakujem
nenašla jsem nutriční hodnoty pro dýni Hokkaido. Sice jsem si hodnoty opsala z Kalorických tabulek z netu, ale nevím, zda hodnoty platí pro celou neloupanou dýni, nebo zbavenou jadérek.
V databázi je uveden 100% Lažanský jablečný mošt a je uváděn jako potravina, které se raději vyhnout. My si necháváme vytlačit šťávu z našich jablek, nijak neupravovanou. Mám použít stejné hodnoty sacharidů pro zařazení do databáze vlastních potravin? A proč je vůbec jablečný mošt málo vhodný? Vždyť jablka vhodná jsou? Samozřejmě si ho hodně ředím.
Hanka Malkova: děkuji za odpověd takhle mi to bohatě stačí
filipova: Tak v tom případě se zkuste zeptat přímo v pekárně, jestli vám náhodou hodnoty nesdělí. Já jsem našla pro škvarkový chléb toto: 1100 kJ B 7, T 8, S 38, SAFA 3, Cukry 2, Vláknina 3. Při další aktualizaci to přidám do databáze, ale jak jsem psala, určitě se to bude lišit u různých produktů, takže takto jen orientačně.
Nene to je soukromá pekárna,ale to nevadí našla jsem cibulovou bagetu tak jsem použila jí, a ten škvarkový je nějaký světlý chléb takový ten běžný + občas škvarek i když vydrží čerstvý déle než ten obyč.chléb.
filipova: Podívám se, ale určitě to bude hodně záležet na receptuře. Máte na mysli nějaký konkrétní produkt (např. z nějakého řetězce)?
Dobrý den, můžete doplnit do databáze cibulový chléb a škvarkový chléb nebo mi napsat jeho hodnoty sem. Děkuji.
Děkuji moc.
vlasta11: Pokud kefír připravujete z polotučného mléka, tak bude mít hodnoty zhruba stejné jako klasický kefír (okolo 170 kJ, B 3 g, T 1,5 g, S 3 g). Můžete ho tedy zadat jako klasický kefír.
Děkuji.
Nadvornikova: Hodnoty vodnice: 110 kJ, B 1, T 0, S 6, vláknina 1,8, Cukry 3,8
Přidám brzy do databáze.
jatodokazu: Pečené kuřecí stehno bez kůže: 1000 kJ, B 32, T 12, S 0, SAFA 5,3, cukry 0, vláknina 0
Zatím takhle, do databáze přidám při příští aktualizaci. Kost má průměrně okolo 40 g, ale lepší je ji po snědení zvážit a odečíst z původní hmotnosti.
Haničko, prosím nevím, jestli jste mi napsala hodnoty tibi mléčného kefíru...neumím to tu nikde najít....děkuji moc za pomoc.
Dobrý večer, prosím nikde jsem nenašla tibi mléčný kefír. Dost ho piju, a proto mě to hodně zajímá. Moc děkuji za hodnoty.
dobrý večer, nenašla jsem nikde vodnici, zasela jsem tuto znovuobjevenou zeleninu, tak abych s ní mohla počítat. děkuji
Dobrý den , můžete prosím přidat do databáze potravin Manu ?
...pečeného stehna bez kůže s kostí :-)...děkuji
Prosím o hodnoty pečeného kuřecího stehna bez kůže... Vidím jen kuře s kůží nebo když je bez kůže, je uvedena hodnota syrového masa..Děkuji
arslanalpova:
hodnoty pletence jsou tyto (do databáze to časem přidám):
1740 kJ, B 4,7 g, T 27 g, S 38 g, SAFA 10 g, Cukry 10 g, Vláknina 0,9 g
hmotnost jednoho kusu (většinou) 95 g
HankaMalkova: děkuji mnohokrát
zdravím všechny,prosím spočítat pletenec s pekanovými ořechy / a javorovým sirupem/, brala jsem to jako listové pečivo,no ale nevím tohle bude asi větší bomba děkuji Andrea
martashi: Kroupy nabydou při vaření cca 2,5-3x. Nutriční hodnoty vařených krup jsou zhruba: 550 kJ, B 4 g, T 1 g, S 27 g, SAFA 0,2 g, Cukry 0,3 g, vláknina 3 g.
Při další aktualizaci to do databáze přidám.
Hanka, Drahosl: Problém je při nepřesném dotazu, potom nastane situace, že jeden o voze, druhý o koze.
Dotaz Drahosl: ...mám problém v kolonce jídlo,vaření v databázi potravin,kde do vyhledávací kolonky zadám Tofu,Hledat a vyjedou mi recepty z tofu ...
Odpověď nada: Záložka JÍDLO A VAŘENÍ > volba Databáze potravin > zadám tofu a Hledat. Zobrazí se recepty se slovem tofu. Kliknu na recept, prohlédnu si ho, kliknu na tlačítko "Zpět na seznam"
Já jsem jednoduchým způsobem zase nenašla tofu na ananasu. Vyhledávač mi nepomohl. Každá hledáme jinde.
Mohu poprosit o hodnoty u vařených krup? Děkuji.
jatodokazu: Při vaření brokolice ve vodě se zvýší hmotnost díky nasátí vody cca o 30 %, to znamená, že energetická hodnota mírně klesne (ze 150 kJ na cca 120 kJ). V páře to spočítané nemám, ale změna hmotnosti (resp. přijmutí vody) bude pravděpodobně nižší - odhadovala bych tedy, že brokolice v páře bude mít okolo 130-140 kJ na 100 g. Vzhledem k tomu, že zelenina má nízkou energetickou hodnotu a změny vařením nejsou až tak velké, tak ty rozdíly jsou opravdu nepatrné a není třeba to nijak řešit. Jiné je to třeba u příloh nebo u masa, kde už se hodnoty za syrova a v uvařeném stavu liší mnohem více.
Drahosl, Nada: Myslím, že trochu pletete dohromady databázi potravin a databázi receptů? V receptech tlačítko Zpět na seznam také nevidím (ale v databázi potravin ano). Každopádně je to podnět, co v plánovaných nových stránkách vylepšit, je pravda, že to nefunguje moc dobře. Tak to zkusíme vyřešit lépe.
Prosím o radu jak přepočítat hodnoty ze syrové brokolice na vařenou na páře....Děkuji
Zadala jsem do vyhledávače tofu marinovaný plátek a objevila se zpráva nalezeno 0 záznamů.
Udělala jsem tento postup (vlezla jsem do receptu tofu na ananasu)ale to tlačítko Zpět nikde nevidím.Z receptu musím vyjet šipkou.Asi pro oči nevidím.
Drahosl: Tvůj komentář: ...vyjedou mi recepty z tofu,kliknu na nějaký recept z tofu,co mne zaujal,vlezu do něho,nelíbí se mi tak z receptu vyjedu, ...
Moje odpověď: ...Kliknu na recept, prohlédnu si ho, kliknu na tlačítko "Zpět na seznam"
Klikni např. na Tofu marinovaný plátek a uvidíš nad jeho popisem tlačítko Zpět na seznam.
Děkuji za odpověď,ale nenašla jsem nikde tlačítko Zpět na seznam.
terezzz: Špatně nehledáš, ale můžeš si položky zapsat jako vlastní potraviny.