Sledujte nás:

Datum registrace: 17. 06. 2010

Jak si nahrát profilovou fotku?

nada

Sebekoučink

Zahájení: 06.01.2020
Ukončení: 02.03.2020
Cíl: Udržet váhu již dlouhou dobu po zhubnutí (stabilizovaná váha)

50% Držím!
- +

Zaplacený cyklus je přístupný do 04.03.2020

Získané body

Tento měsíc: 270
Celkem: 23317
Zobrazit více

 

?

Jak sbírat body

Počítadlo pohybu

Můj pohyb
Chůze: 0 km
Kolo: 0 km
Cvičení: 0 h 0 min
 
Všichni uživatelé
Chůze: 95079.98 km
Kolo: 51412.41 km
Cvičení: 4327 h 47 min

Upozornění: Jedná se o blog uživatele STOBklubu, který neprochází kontrolou a nemusí splňovat zásady STOBu.

Sebekoučink - jak začít

02. 10. 2010

Program Sebekoučink a orientace na komunitním webu
Zaregistrujte se, zvolte si uživatelské jméno a heslo, následně na vaší emailové adrese aktivujte účet a nadále se budete na webu přihlašovat vašim uživatelským jménem a heslem. Hlavní stránka webu je na záložce ÚVOD. Záložku SEBEKOUČINK najdete na hlavní liště. Po vstupu do Sebekoučinku čtěte pozorně všechny informace a postupně i nápovědy. Program vás poprvé nastaví na vyplnění vstupních informací, kde volíte mimo jiné délku cyklu 4-8-12 týdnů a hlavní cíl zhubnout nebo udržet váhu. Zapsané vstupní informace si zkontrolujete na záložce Nastavení a v případě nalezení chyby zrušíte cyklus a začnete od začátku.
Po zapsání vstupních informací přejdete na záložku Vážení-měření a zadáte počáteční míry. Na této záložce budete zapisovat týdně váhu ve stanovený den, označený na kalendáři kroužkem. Po zapsání váhy nelze měnit váhové údaje minulého týdne, nebudete k nim mít již přístup.
Kalendář
Aktuální den je v kalendáři označen zeleně, den, na který kliknete, je šedý. Změnu měsíce volíte šipkou. Zapisovat můžete zpětně od začátku cyklu a dopředu o jeden den z důvodu naplánování jídelníčku.
Na záložce Jídlokoučink budete zapisovat konzumaci jídel, na záložce Fitkoučink pohybovou aktivitu a na záložce Psychokoučink si vyberete jeden podnět (dílčí cíl), jehož zvládnutí budete 4 týdny sledovat. Po ukončení cíle si můžete zvolit jiný cíl nebo týž na další 4 týdny. Podrobnosti se dozvíte v nápovědách.
Jídlokoučink
Vyplňování konzumace spočívá v kliknutí na značku plus u denního jídla (např. snídaně). Program vás převede na databázi potravin, umístěnou na další obrazovce vlevo. Databáze je členěna na kategorie a  podkategorie. Po jejich rozkliknutí se zobrazí seznam potravin, ze kterých si kliknutím vyberete tu, kterou jste zkonzumovali nebo podobnou, pokud ji v databázi nenajdete.Na pravé straně obrazovky do ní dopíšete množství. Takto postupujete opakovaně, až zapíšete všechny potraviny, které jste v denním jídle (např. snídani) zkonzumovali. Po kliknutí na tlačítko „Uložit seznam jídel“  je program zapíše.
Fitkoučink vyplňujte denně jako Jídlokoučink. V případě, že jste nevykonávali žádnou pohybovou aktivitu navíc, klikněte na tlačítko „Žádná pohybová aktivita“.
Orientace na webu
Na záložce Můj STOB – Moje informace – upravit
zvolíte variantu přístupu k vašim osobním datům, uvedeným v registraci (všichni – přátelé – nikdo). Po úpravě uvidíte všechna osobní data jen vy. Ostatní uvidí ta, která jim zpřístupníte. Bez obavy můžete zpřístupnit všem váš profil,aby ostatní viděli vaši aktivitu a body, získané v Sebekoučinku. Z osobních dat doporučuji některé změnit na variantu nikdo.
Blogy
Blogy jsou články, které můžete číst, psát, hodnotit hvězdičkami a komentovat. Blog napíšete po kliknutí na záložku Můj STOB – Můj blog – nový zápis. Napíšete název blogu a na další obrazovce píšete obsah blogu. Končíte kliknutím na tlačítko Uložit.  Uložený a zveřejněný blog můžete opravit nebo smazat.
Blogy všech uživatelů najdete na záložce KOMUNITA – Blogy. Po kliknutí na název blogu vás program přenese na stránku autora a tam můžete blog přečíst,ohodnotit hvězdičkami a komentovat. Cizí blog nelze upravovat.
KOMUNITA - STOB skupiny
Můžete se stát členem skupiny. Ve skupině jsou založena témata diskusí. Komentáře k tématům můžete psát, i když nejste členem skupiny.
Komentáře
Jste-li přihlášeni, můžete psát komentáře k článkům STOBu, blogům, diskusním tématům, fotogaleriím. Pod slovem Komentáře je okénko, do kterého napíšete komentář a kliknete na tlačítko „Přidat komentář“. Nepřihlášeným se okénko k napsání komentáře nezobrazí. Svůj komentář můžete smazat kliknutím na křížek. Administrátor může smazat nevhodné komentáře podle zásad, uvedených na záložce KOMUNITA.

Potřebujete-li poradit a odpověď jste nenašli v nápovědě, napište svoji otázku do komentáře k některému z blogů Sebekoučink (nada.stob) nebo k diskusnímu tématu Hubneme se Sebekoučinkem. Návrhy na doplnění databáze potravin a pohybu pište do témat k tomu určených.

Naďa Jeřábková

Hodnocení (6 hlasů):

Komentáře je možné psát až po přihlášení.

03. 03. 2013 09:30
Byla jsem vždy štíhlá,ale po odchodu do důchodu jsem přibrala 12 kg.Tři roky jsem s nimi chodila a nic si z toho nedělala.Až jednoho dne jsem se kriticky podívala do zrcadla a zhrozila se mých faldíků. Ještě toho dne jsem jim vyhlásila válku.Vyřadila jsem z jídelníčku přílohy,začala jíst zeleninu,většinou zapečenou brokolici,ke snídani jen ananas s jogurtem,mozzarelu,sýr cottage.Začala jsem téměř denně chodit trasu 5 km.Za rok jsem shodila 12 kg.Ale teď zase nabírám a nejde to zastavit i když se snažím jíst podle semaforků.Asi někde dělám chybu.Kde?,když jím stále stejně?
07. 11. 2010 09:34
Dobrý den, problém jsem již vyřešila.
07. 11. 2010 09:23
Dále se mi nedaří načíst přehled plnění cílů. Děkuji
07. 11. 2010 09:19
Dobrý den, nezískávám žádné body, jen za aktivitu. Jsem zaregistrována od 24.10. a má 12 týdnů trvající cyklus.

Aktuality

Kvíz o ceny

Soutěž o produkty Wasa byla ukončena.
Gratulujeme výhercům: rosste, Ratuska, karkkrk

Ankety

Jaké nové recepty byste chtěli na STOBklubu?

Naši partneři